A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
SÖTT sztem csak PR akció volt, hogy elmondhassuk a hadsereg büdzséjét nem kell megnyirbálni, még a covid-munkanélküliség felszámolásában is segít. Mivel a munkanélküli hullám elmaradt, kisebb lett, így a SÖTT-nek is minimális szerepe lett. De ez amúgy is csak taktikai húzás volt.

Ellentétben ezzel az akcióval, ami hosszú távon is hasznos lehetne, főiskola előtt fiatalokat bevonzani a seregbe. De nem lett nagy durranás. Majd jó esetben jövőre csiszolnak rajta.
A csiszolást pl plusz felvételi pontok irányába is el lehet képzelni. 10-20-25 plusz pont már sokkal jelent. Minél többet tud bevállalni annál több plusz pont. Megfűszerezve pl C kategóriás vagy könnyű gépkezelői jogsival vagy támogatott emelt szintű nyelvizsgákal és így tovább..... A lényeg sima pénzért nem nagyon fognak tolongani. Pluszok is kellenének lehetôség szerint minél nagyobb választékban.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and Venom85

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 199
5 139
113
A Lynx gyár első tapasztalata az volt, hogy a mérnöki állásokra 30szoros túljelentkezés van. Az Airbusnál sem volt a létszámmal probléma eddig Gyulán. Sztem a többi hadiipari gyárnál sem lesz ez gond. Mivel német multival közös, jók lesznek a juttatások és a lehetőségek.


Legyenek is jók a juttatàsok és a lehetőségek.

Amire én gondoltam -személyesen ismerem az illetőt, és gondolom nem ő az egyetlen- aki mérnökként katona akart lenni ( tartalékos volt) azért nem lèpett be mert inkább a Lynx gyárat vàlasztotta.

Hát most már nem tartalékos mert a gyár 1 évre Németországba küldte hogy betanulja a technológiàt.

Hozzàteszem ez nem baj. Sőt szerintem ez jó dolog. Arra akartam csak utalni hogy ezek a nagy ipari üzemek komoly konkurenciát jelentenek a honvédségnek. A igazàn tehetséges műszaki érdeklődésű mérnököket, szakmunkásokat felveszik így a seregnek lesz gondja az új eszközök üzemeltetésével.

De szerencsére ilyen időket élünk, hogy versenyezni kell a jó munkaerőért. Sokkal jobb mint 2005 utàn amikor tényleg 10-en àlltak sorba minden beo-ra.
Mivel ebben a versenyben csak úgy lehet bentmaradni ha a sereg is fejlődik mind juttatásokban mind munkakultúràban szerintem ez előre fogja vinni a honvédséget
 
H

Hummen23

Guest
Erről volt szó:
"Az önkéntes katonai szolgálat egy új fogalom a rendszerben, néhány napja bukkant fel. Mit takar pontosan a kifejezés?

Ez egy pilot project a tartalékos rendszer keretén belül. A cél az, hogy a fiatalabb, érettségizett korosztályból szólítsunk meg nagyjából négyszáz főt. A fő célcsoportot azok a fiatalok alkotják, akik idén felvételiztek, de nem érték el a bejutáshoz szükséges ponthatárt a felsőoktatási intézményekben. Ők egy hat hónapos, egybefüggő katonai szolgálatot teljesíthetnek önkéntes alapon, amelyből az első kettőt a lakhelyükhöz legközelebb alapkiképzéssel töltenek."
Boztosan nagyon jó, nagyon fontos dolgok ezek. De.
A Magyar Honvédség problémái közül mi a búbánatot old ez meg???
Minek erőltetik az olyan emberek képzését, akikről maximum annyit lehet elmondani a hat hónap után, hogy láttak már karabélyt?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Boztosan nagyon jó, nagyon fontos dolgok ezek. De.
A Magyar Honvédség problémái közül mi a búbánatot old ez meg???
Minek erőltetik az olyan emberek képzését, akikről maximum annyit lehet elmondani a hat hónap után, hogy láttak már karabélyt?
Társadalmi kapcsolatok építése mond valamit? Minél több ember kötődik, lehetőleg pozitívan a Honvédséghez, annál könnyebb elfogadtatni a honvédelemre költött pénzt; nőhet a katonák megbecsültsége a társadalomban, azaz lehet, hogy egy leszerelő is könnyebben kap munkát; szélesebb toborzási bázis -elsősorban az altiszti és tiszti képzésekre, de úgy általában a Honvédség irányába.
Ez egy nagyon lassú folyamat; minimum évtizedek lettek elvesztegetve e téren is és újabb évtizedek, mire valóban eredménye lesz. De nyilván nem fogja minden problémáját megoldani a Honvédségnek; csak magában az emberi erőforrás terén is nagyon sok mindent meg kell valósítani (egyéni felszerelés, fizetés, valós életpályamodell), amikre ígéretek és szándék talán már van, de majd meglátjuk a megvalósítást.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ahol nyelvtudás kell, ott általában a felvételi interjú idegen nyelven zajlik.
Attól függ. Ha külföldi felvételiztet akkor "külföldiül", de ha magyar akkor csak nyom egy nyelvi tesztet aztán visszavált magyarra. Ők sem szeretnek karattyolni :) Persze nyilván ez annak függvénye, hogy mennyire magabiztos a nyelvtudás.
Bár én rég interjúztam.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Boztosan nagyon jó, nagyon fontos dolgok ezek. De.
A Magyar Honvédség problémái közül mi a búbánatot old ez meg???
Minek erőltetik az olyan emberek képzését, akikről maximum annyit lehet elmondani a hat hónap után, hogy láttak már karabélyt?
A létszám problémákat valahogy kezelni kell. És mivel a sorozás újraaktiválásához MÉG nincs meg a politikai háttér, így ilyen kacifántos módon kell elérni, hogy minél több fiatal kerüljön kiképzés közelbe.
/az más téma, hogy szerintem pont a felvételi jutalompont - a leghatékonyabb hívó szó - maradt ki a rendszerből./
Már többször leírtam, hogy szerintem a toborzási problémák talán fő okozója az, hogy eddig a civil világ nagyon nem került kapcsolatba a Honvédséggel.
Itt nem elsősorban a bemutatókra gondolok, hanem arra, hogy a honvédség a lakosság 80℅-ánál fel sem merül, mint munkáltató.
EZEN kell sürgősen változtatni.
A 6 hónap kiképzés - ha szánnak rá megfelelő mennyiségű pénzt, és a bent lévők is elfogadják ennek hasznosságát (tehát elhivatott kiképzők intézik) elegendő tud lenni egy lövész katona alapvető kiképzésére.
A kiképzés intenzitása, és felépítése döntő lehet.
Vegyük azt, hogyha bentlakással párosul a dolog, akkor majdnem dupla annyit jelent a 6 hónap, mintha minden este otthon csicsikál a honvéd.
 
H

Hummen23

Guest
A létszám problémákat valahogy kezelni kell. És mivel a sorozás újraaktiválásához MÉG nincs meg a politikai háttér, így ilyen kacifántos módon kell elérni, hogy minél több fiatal kerüljön kiképzés közelbe.
/az más téma, hogy szerintem pont a felvételi jutalompont - a leghatékonyabb hívó szó - maradt ki a rendszerből./
Már többször leírtam, hogy szerintem a toborzási problémák talán fő okozója az, hogy eddig a civil világ nagyon nem került kapcsolatba a Honvédséggel.
Itt nem elsősorban a bemutatókra gondolok, hanem arra, hogy a honvédség a lakosság 80℅-ánál fel sem merül, mint munkáltató.
EZEN kell sürgősen változtatni.
A 6 hónap kiképzés - ha szánnak rá megfelelő mennyiségű pénzt, és a bent lévők is elfogadják ennek hasznosságát (tehát elhivatott kiképzők intézik) elegendő tud lenni egy lövész katona alapvető kiképzésére.
A kiképzés intenzitása, és felépítése döntő lehet.
Vegyük azt, hogyha bentlakással párosul a dolog, akkor majdnem dupla annyit jelent a 6 hónap, mintha minden este otthon csicsikál a honvéd.
Értem a szándékot. De ezt sem így kellene csinálni.
Egyetlen megoldás létezik csupán:

Vonzóvá tenni a pályát.

Ez most sem sikerült.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A kutya nem menne bentlakásba leginkább azért. Pont ez a húzóereje annak, hogy a megyékbe leviszik hogy otthonról is mehetsz , a SÖTT is így volt.
Ennek nem választható opciónak kellene lennie. Ha annyi plusz pontot adnának a szolgálatért, amiért egy csalánozó is bejuthat az orvosira, akkor azért el kell némi kényelmetlenséget viselni, nem?
A plusz pontok nem kerülnek pénzbe. Mégis nagy lökést adhat a jelentkezők számában. Még válogatni is lehetne! És senkinek eszébe sem jutna, hogy nyafogjon a bentlakás miatt...
 
  • Imádom
Reactions: borisz

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 502
113
Ennek nem választható opciónak kellene lennie. Ha annyi plusz pontot adnának a szolgálatért, amiért egy csalánozó is bejuthat az orvosira, akkor azért el kell némi kényelmetlenséget viselni, nem?
A plusz pontok nem kerülnek pénzbe. Mégis nagy lökést adhat a jelentkezők számában. Még válogatni is lehetne! És senkinek eszébe sem jutna, hogy nyafogjon a bentlakás miatt...
Elég naiv elképzeléseid vannak a fiatalok nyafogási hajlamairól.
 
H

Hummen23

Guest

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 245
113
A kutya nem menne bentlakásba leginkább azért. Pont ez a húzóereje annak, hogy a megyékbe leviszik hogy otthonról is mehetsz , a SÖTT is így volt.
de csak az alapkiképzés lessz sötös rendszerhez hasonlóan.(2hónap) a szakalapszerüség helyörségis lessz. tehát bentlakás szabad hétvégével. (lehet vándorolnak majd helyörség bemutató) ez még izgalmasabb lenne nekik szerintem (1 hónap bp 1 hónap debrecen 1 hónap szolnok 1 hónap tata. csak a sorrenddel kell játszani és a terelés is megvan hogy hol vólt a jobb) a kövi félévbe meg ki hova akar (de ez csak elmélet 2 hónap területi alapkiképzéz az viszont fix.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 245
113
Azt kellene elérni nálluk hogy ne az legyen a kérdés a szemük elött hogy maradnak e altisztnek vagy vaamilyen formában a rendszerbe hanem hogy mindezt hol szeretnék megtenni::: végülis csap pszihológia (olyan döntés elé állítani őket ami révén mást már eldönt... legalábbis arra terelni a gondolatokat hogy az hogy marad a rendszerbe természetes.) mert végülis azért is megy be
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 199
5 139
113


Azért én tapasztalatból mondom hogy sima munkaidőben is K jó kiképzést lehet tartani.
Kiváló példa a szolnokiak szakalap képzése.színvonalas, jól szervezett, hatékony. Profi kiképzők, kemény tesik.

A hatékonyságon pedig sokat javít hogy aki nem bírja vagy nem tud teljesíteni az kiszàll.

A honvédségi kiképzések nagy baja hogy a cél hogy az a legfontosabb hogy mindenki befejezze. Pedig ez marhasàg. Legyenek kitűzve célok aki megugorja az mehet tovàbb aki nem az nem.

Sokkal jobb szerintem egy olyan képzésen részt venni ahol küzdeni kell hogy sikerüljön. Nyilván itt van 10-20 szàzalek lemorzsolódás, lehet hogy több
De van színvonal.

Az alapkiképzés ennek ellentéte. Látszik is a színvonalon. Ha ott is kitennék a leggyengébb 20% őt, jobban küzdenének a résztvevők.A színvonal pedig hihetetlenül megnőne.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
Attól függ. Ha külföldi felvételiztet akkor "külföldiül", de ha magyar akkor csak nyom egy nyelvi tesztet aztán visszavált magyarra. Ők sem szeretnek karattyolni :) Persze nyilván ez annak függvénye, hogy mennyire magabiztos a nyelvtudás.
Bár én rég interjúztam.
Én szoktam interjúztatni. Általában végignyomjuk németül, bár ha látom nagyon xar vagy perfekt, akkor tényleg váltok magyarra. Bemutatkozás, meg szakmai kerdezz-felelek. Simán belekérdezek angolul is pedig xarul tudok, de ha vki nem tud válaszolni, akkor csak beblöffölte. Volt pár bukta...
De általában jól beszélnek idegen nyelveket a fiatalok, a papir a kutyát nem érdekli.