A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 925
7 635
113
Na aug20 városligeti honvédségi kiállításról leírom a véleményem:
Nem értem miért nem szűrik az ilyen rendezvényen a tajparaszt katonákat?
Sztori, első sátor ott a srác a kinti missziókról beszélt, poénkodott, tök normális volt, akármit kérdeztünk válaszolt.... Következő sátor a "real deal" a fegyverek, valami öreg faszi az új Breneknél, kérdezem tőle, hogy mi véleménye az AK-hoz képest? Válasz: Mit érdekel az engem? Nézzed oszt menjél tovább.
Nem lehet hogy ő csak ideiglenesen volt ott ? i mean aki amúgy állna ott ki ment wc-re vagy valami ...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 488
24 130
113
Nem lehet hogy ő csak ideiglenesen volt ott ? i mean aki amúgy állna ott ki ment wc-re vagy valami ...
Nem tudom, elég sok honvéd volt ott, akik a járműveknél voltak, vagy a sátrak mögötti kis akadálypályánál mindenki normális hangnemet ütött meg, főleg a gyerekekkel, az öreg meg egy másik szakállas nagydarab volt az aki valahogy nem tudta normálisan kezelni az embereket.
Nekem ott a helyszínen Rejtő jutott egyből róluk eszembe:

"Egy álmos hangú, utálkozó arcú káplár lépett a helyére, bizonyos Gent, aki „civilfóbiában” szenvedett. A betegség nevét egy bohém ezredorvos találta ki itt, az erődben.
A gyógyíthatatlan kór fő tünete: heves émelygés, továbbá kínzó dühroham polgári személyek
közelségétől."
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 597
8 219
113
Nem tudom, elég sok honvéd volt ott, akik a járműveknél voltak, vagy a sátrak mögötti kis akadálypályánál mindenki normális hangnemet ütött meg, főleg a gyerekekkel, az öreg meg egy másik szakállas nagydarab volt az aki valahogy nem tudta normálisan kezelni az embereket.
Nekem ott a helyszínen Rejtő jutott egyből róluk eszembe:

"Egy álmos hangú, utálkozó arcú káplár lépett a helyére, bizonyos Gent, aki „civilfóbiában” szenvedett. A betegség nevét egy bohém ezredorvos találta ki itt, az erődben.
A gyógyíthatatlan kór fő tünete: heves émelygés, továbbá kínzó dühroham polgári személyek
közelségétől."
Reméljük, tahóék egyszer csak kikopnak a rendszerből.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 240
67 201
113
Nem tudom, elég sok honvéd volt ott, akik a járműveknél voltak, vagy a sátrak mögötti kis akadálypályánál mindenki normális hangnemet ütött meg, főleg a gyerekekkel, az öreg meg egy másik szakállas nagydarab volt az aki valahogy nem tudta normálisan kezelni az embereket.
Nekem ott a helyszínen Rejtő jutott egyből róluk eszembe:

"Egy álmos hangú, utálkozó arcú káplár lépett a helyére, bizonyos Gent, aki „civilfóbiában” szenvedett. A betegség nevét egy bohém ezredorvos találta ki itt, az erődben.
A gyógyíthatatlan kór fő tünete: heves émelygés, továbbá kínzó dühroham polgári személyek
közelségétől."
Hmmm, ismerős, azthiszem nekem is ilyen kórom van, pedig nem is vagyok egyenruhás. :D
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 745
113
Napokban volet egy NATO kompatibilis összejövetel, a résztvevők képviseltették magukat az lengyel bölényvodkától a görög grappáig egy földrajzi vonalban, másnao éreztem is magam,.. Oroisz hússaláta nem volt az asztalnál, kb Afganisztántól büntetés-végreahajtásig sok minden szóba került, nem informálisan, jó észt a zrinyihúszhuszonhat is .politikai döntéstől előkészítő folyamatokon át beszerzésen át a felhasználói tapasztalatokon át a tervezett intézkedésekig. Summa summárum: a topic jósainak kb 30 nszázalékban van igazuk, That all folks.
Ezek szerint a kocsmában mindent is tudnak. Jó lenne, ha mi is tudnánk némi konkrétumot, már nem inni, hanem tudni.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Ez számunkra is érdekes lehet

Mivel a védelmi stratégiánk egyik alap köve az elfogadott dokumentum szerint, hogy EW-ben nagyon pengék leszünk, ezért valami hasonlóra minden féle képen szükségünk lesz. Nekem fotelben ülve úgy tűnik, hogy a vadászgépek vagy bármilyen vas puszta száma nem lesz képes ellensúlyozni azt a hátrányt, ha az egyik fél az ilyen komplexumokból jelentős felderítési és zavaró kapacitással fog rendelkezni.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 868
4 887
113
-más miatt ment a parancsnok mint amit írtak,
  • fogalmuk sincs mi lesz a lynx gyárral a magyar rendelés után
  • logisztikai, üzemltetési problémák - hozzá kell idomulni a modern technológiához. Gondok a H-Force-val.
-ötletelés hogyan vonzzák be a megfelelő munaerőt -jelenlegi terv kényes helyeken plusz anyagi ösztönzés, egyfajta elúfelvételi s program reload + pontok a felvételinél többet érne mint egy felsőfokú nyelvvizsga
  • plusz vadészrepülőket a honvédelmi vezetés ellenzi, szóba jöhető regionális konfliktudnál nem számolnak a tűlélésükkel.
  • de a már itt is kitárgyalt regionális komfliktus esélye jelentősen csökkent a z beindtásával. a nehézdandár terve alaposan hazavágta a rossz szomszédség tervét,
etc etc
-ja, és magyar zászló a Hargitára felejtős.
Csak jól tippelem már 3 éve, hogy nincs benne újabb vadászgépbeszerzés a Ztervben. Egyébként teljesen jogos felvetés, hogy egy - természetesen tisztán teoretikus - magyar-román meccs a szárazföldön fog eldőlni. A 2 minimál légierő az első napot sem fogja túlélni, ha ténylegesen berepül a másik HMZ-jébe. Láthatóan a román szövetségeseink is erre készülnek pl. a HIMARS beszerzéssel. Pontosan ezért kell nekünk is a tüzérséget fejleszteni.
Én a Lynx gyárat sem féltem: a gyártás bejezése (kb. 2028) után itt lesz a karbantartás, fejlesztés, és gondolj arra, hogy ez lesz a legmodenebb összszerelőüzeme a RM-nak. Bátran lehet rá fogadni, hogyha be kell kell zárni egy üzemet a németeknek a kevés megrendelés miatt akkor inkább otthon kezdik a leépítést ahol 3-szoros a bérköltség és nem túl hadiipar barátságos a politika.
A magyar zászlót a Hargitán meg hagyjuk egyenlőre. Ez nyilván nem ma vagy holnap lesz. De aki ismeri a magyar történelmet az tudja, hogy volt már itt a tatártól a törökön, osztrákon, németen, szovjeten át a románokig mindenféle idegen megszálló. De egy idő után mindenki szépen hazatakarodott.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 971
91 827
113
Csak jól tippelem már 3 éve, hogy nincs benne újabb vadászgépbeszerzés a Ztervben.

Azért a fenti kommentet ne vedd készpénznek. Benkő egyértelműen és Maróth is nyilatkozott a vadaszgpépbeszerzésekről korábban. Perdze változhatott a dolog, de kétlem, hogy a lemondás irányában a térségbeli beszerzések függvenyében. A HM bizottsági ellenzéki kiszivárogtatások is készülő beszerzésre utalnak.

Én remélem még idén lesz előrelépés a meglévő Gripen fegyvezetfejlesztés terén, ami mutathatja a jövőbeli irányt. Sok kirakós az egyenlet, lassan áll össze a végső kép, de sztem mozgásban a vannak a dolgok, nem jegelve.
 
K

kamm

Guest
Amúgy konkretizálhatnád a véleményeket, mert ha jól vettem ki a felsorolt alkoholokból nemzetközi társaság volt aztán azért érdekel mit mondanak.
Ja és persze a magyarok nyiltan kiteregetik a Z reszleteit meg ellentmondasait egy "meghívásos" es "nemzetközi" bebaszosdin...

-más miatt ment a parancsnok mint amit írtak,
  • fogalmuk sincs mi lesz a lynx gyárral a magyar rendelés után
  • logisztikai, üzemltetési problémák - hozzá kell idomulni a modern technológiához. Gondok a H-Force-val.
-ötletelés hogyan vonzzák be a megfelelő munaerőt -jelenlegi terv kényes helyeken plusz anyagi ösztönzés, egyfajta elúfelvételi s program reload + pontok a felvételinél többet érne mint egy felsőfokú nyelvvizsga
  • plusz vadészrepülőket a honvédelmi vezetés ellenzi, szóba jöhető regionális konfliktudnál nem számolnak a tűlélésükkel.
  • de a már itt is kitárgyalt regionális komfliktus esélye jelentősen csökkent a z beindtásával. a nehézdandár terve alaposan hazavágta a rossz szomszédség tervét,
etc etc
-ja, és magyar zászló a Hargitára felejtős.
Mindezt részegen, nemzetközi körben, pláne előtted kitargyaltak.

Aha, hihető. :cool:
 
K

kamm

Guest
Azért a fenti kommentet ne vedd készpénznek. Benkő egyértelműen és Maróth is nyilatkozott a vadaszgpépbeszerzésekről korábban. Perdze változhatott a dolog, de kétlem, hogy a lemondás irányában a térségbeli beszerzések függvenyében. A HM bizottsági ellenzéki kiszivárogtatások is készülő beszerzésre utalnak.

Én remélem még idén lesz előrelépés a meglévő Gripen fegyvezetfejlesztés terén, ami mutathatja a jövőbeli irányt. Sok kirakós az egyenlet, lassan áll össze a végső kép, de sztem mozgásban a vannak a dolgok, nem jegelve.
Pontosan. Pont a Gripenekrol gyakorlatilag konkrétan megmondta, hogy az E van "piackutatás" alatt. :D

Van egy olyan érzésem, hogy előbb hiszek Benkonek, mint @szzsolt81 olvtarsnak. Ezügyben mondjuk biztosan.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 597
8 219
113
Azért a fenti kommentet ne vedd készpénznek. Benkő egyértelműen és Maróth is nyilatkozott a vadaszgpépbeszerzésekről korábban. Perdze változhatott a dolog, de kétlem, hogy a lemondás irányában a térségbeli beszerzések függvenyében. A HM bizottsági ellenzéki kiszivárogtatások is készülő beszerzésre utalnak.

Én remélem még idén lesz előrelépés a meglévő Gripen fegyvezetfejlesztés terén, ami mutathatja a jövőbeli irányt. Sok kirakós az egyenlet, lassan áll össze a végső kép, de sztem mozgásban a vannak a dolgok, nem jegelve.
E
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 655
5 417
113
Vagy csak FeGyőr olyan dzsangát tekert neki, amitől behaluzta, hogy Maróthtal meg Benkővel nyomtak egy belga partyt és ott hallotta "közben".
Eddig sem volt szavahihető, most mitől lenne?

Nem mondta, hogy politikusokkal piált, csak hogy nemzetközi társaság, az meg simán lehet pl egy osztrák és román haveri ötletelés, meglátások, így sok kommentet ne pazaroljatok rá :)