A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 597
8 219
113
Jaja, csak azt felejtitek el, hogy a sikeres kerekes tűztámogató járművek mind saját platformot kaptak. Nem az eredeti gyalogsági szállítóra teszik fel őket. Vagy módosítják, vagy már eleve teljesen új testet terveznek neki. (pl. a japánok)
Egyszerűen túl magasépítésű a gyalogsági verzió ahhoz, hogy stabil maradjon egy rohadt nehéz toronnyal. Ez csak hatványozottan igaz, ha nagynyomású ágyút pakolnak fel rá.

Nekem alapvetően nem borsódzik tőle a hátam, de ennek azonban van egy feltétele. Én csak olyannal állnék szóba, amelyik képes atgm-et indítani a csőből.
Ebben az esetben pedig szerintem elég rájuk a 105mm-es ágyú. Kevesebb vele a gond. Használható mennyiségű lőszert vihet magával, és amire nem elegendő egy teljes értékű 105-ös páncéltörő lövedék, arra meg ott a csőből indítható top attack Lahat.
Egyébként akarunk Leo2A7 csőből indítható pánceltörő rakétát rendszeresíteni? Ez a LAHAT nem rossz ötlet.
 
K

kamm

Guest
Eddig is gyártottunk kézigránátot.

Az amerikaiak csináltak most olyat hogy össze lehet tekerni több gránátot is. Ez ami újabbnak számít.
? A németek ezt csinaltak mar az M24 a WWII alatt is, nem? Sőt, a ruszkik is csináltak ilyen "bundled" csomit tank ellen, úgy rémlik...?
Miben mas ez az amerikai?
 
K

kamm

Guest
Új? Én ilyet dobtam 1985 -ben. :D

Ez nem biztos hogy pont ugyanaz, de nagyon hasonlít.

"A fejrész felső része menetes, alsó részén pedig ugyanilyen méretű anyamenettel van ellátva, így több fejrész összecsavarásával úgynevezett nyújtott töltet készíthető"

Jaja, nekunk is magyaráztak ilyet, bár sosem gyakoroltuk.
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
934
2 317
93
Egyébként akarunk Leo2A7 csőből indítható pánceltörő rakétát rendszeresíteni? Ez a LAHAT nem rossz ötlet.
Én megtartanám a költségét másra. Egy új nyíllövedék átütésével nem fog versenyezni egy atgm (hiába nagyobb az rha átütésük ha a páncélvédelem is nagyobb ellenük). A löveg pontossága, hatótávja meg szerintem lefedi azt a távot amin belül 99%ban harcolni kell. Túl ritkán lehetne kihasználni azt a vmennyi +távot.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely and kamm

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 592
46 682
113
Én megtartanám a költségét másra. Egy új nyíllövedék átütésével nem fog versenyezni egy atgm (hiába nagyobb az rha átütésük ha a páncélvédelem is nagyobb ellenük). A löveg pontossága, hatótávja meg szerintem lefedi azt a távot amin belül 99%ban harcolni kell. Túl ritkán lehetne kihasználni azt a vmennyi +távot.
Ha a A7-re nem is kellene feltétlenül, de azért ne hasonlítsd a 2 dolgot.
Lehet, hogy a Lahat pl. kisebb átütésű, de top attack. Onnan meg elég a töredék átütés is.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Kézigránátból csak formatervezésről olvastam, ami új. Négyszöghasább, illetve volt olyan is, amit direkt mobil telefon alakúra csináltak. Nem gurul el, ergo pontosabban tudod dobni. És a mobilos álcázás szintjén is például rendvédelmiseknek füst, hang vagy vakító kivitelben praktikus lehet.
De ezek szerintem még sehol nincsenek rendszeresítve és nem tudom, hogy lesznek-e bármikor.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 988
113
Egyesével mi is dobaltunk, tobbszor is, azt szerintem még a sima nyulaknak is kötelező lehetett...
nem csak a nyulaknak az irodistának is. (gránát pisztoly karabély az nagyon alap.)

egyébként a kézigránátok iszonyat jó fegyverek de annak ellenére kevés szó esik rólluk még a történelemben is... pedig pusztított mindig is...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 490
113
Két tucat:
  • USA: MGS M68A1E4 105mm ágyúval
  • Kína: ZTL-11 105mm ágyúval
  • Japán: Type 16 105mm ágyúval
  • Franciaország: AMX-10RC F2BK MECA 105mm ágyúval, VBC-90 GIAT TS90 90mm ágyúval és Panhard ERC CN90 90mm ágyúval
  • Marokkó: AMX-10RC F2BK MECA 105mm ágyúval
  • Katar: AMX-10RC F2BK MECA 105mm ágyúval
  • Olaszország: B1 Centauro 105mm ágyúval
  • Spanyolország: B1 Centauro 105mm ágyúval
  • Jordánia: B1 Centauro 105mm ágyúval
  • Omán: B1 Centauro 105mm ágyúval és VBC-90 GIAT TS90 90mm ágyúval
  • Egyiptom: B1 Centauro 105mm ágyúval
  • Tajvan: CM-32 105mm ágyúval
  • Argentina: Panhard ERC CN90 90mm ágyúval
  • Mexikó: Panhard ERC CN90 90mm ágyúval
  • Nigéria: Panhard ERC CN90 90mm ágyúval
  • Elefántcsontpart: Panhard ERC CN90 90mm ágyúval
  • Gabon: Panhard ERC CN90 90mm ágyúval
  • Csád: WMA301 105mm ágyúval és Panhard ERC CN90 90mm ágyúval
  • Indonézia: Pindan Badak Cockerill MkIII M-A1 90mm ágyúval
  • Mianmar: WMA301 105mm ágyúval
  • Angola: WMA301 105mm ágyúval
  • Kamerun: WMA301 105mm ágyúval
  • Dzsibuti: WMA301 105mm ágyúval
  • Szenegál: WMA301 105mm ágyúval
  • Dél Afrika: Rooikat Denel GT4 76mm ágyúval

Jó a felsorolásod, de ebből is az jön le, hogy egy kiegészítő fegyver. Elég nézni a löveg űrméreteket.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 490
113
Időszakonként egy darabot dobtunk. De a menet rajta volt, amivel össze lehetett volna csavarni. És ha jól emlékszem a repesz képző burkolatot is ezzel a menettel lehetett rögzíteni.

Már nem emlékezem, melyik lövészeten volt beiktatva a kézigránát használata, de szerintem a harcászattal egybekötött raj és szakasz éles lövészeteken mindig. Tényleg most hogy írtad, a Vécseyt mintha össze lehetett volna legózni.
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 592
46 682
113
Már nem emlékezem, melyik lövészeten volt beiktatva a kézigránát használata, de szerintem a harcászattal egybekötött raj és szakasz éles lövészeteken mindig. Tényleg most hogy írtad, a Vécseyt mintha össze lehetett volna legózni.
Az alapkiképzésnek is része a kézigránát dobás, meg a tűzakadály pálya.