Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Elektronikus ügyintézéssel át lehet iratni kocsit?
Egész Bp-t nézem már kvázi és októberig elejéig nincs időpont kormányablakba...
Bezzeg mindenféle irgumburgum el kell intézni határidő, na az meg van...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Elektronikus ügyintézéssel át lehet iratni kocsit?
Egész Bp-t nézem már kvázi és októberig elejéig nincs időpont kormányablakba...
Bezzeg mindenféle irgumburgum el kell intézni határidő, na az meg van...
Vagy egy kisebb kerületi kormányablakba. A XII.-ben általában gyors volt az ügyintézés, kb egy hosszabb ebédszünetbe belefért. De Szentendrén is jó volt. Időpont nélkül.
 
M

molnibalage

Guest
Menj el egy közeli kisvárosba, bárhol átírathatod.
A fél napomat erre nem tolnám el erre...
A kocsi úgysincs használva, csepptöltő is most lesz szerválva hozzá.

Ha valaki vegzál miatta, majd elküldöm a kurvanyjába.

Vagy egy kisebb kerületi kormányablakba. A XII.-ben általában gyors volt az ügyintézés, kb egy hosszabb ebédszünetbe belefért. De Szentendrén is jó volt. Időpont nélkül.

Kb minden került 10 km-en belüli kormányablakát bejelöltem és ezt dobta ki a gép...
Időpont nélkül be sem megyek már, egyszer elég volt kivárni egy olyan ügyintézést. Soha többet.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Kb minden került 10 km-en belüli kormányablakát bejelöltem és ezt dobta ki a gép...
Időpont nélkül be sem megyek már, egyszer elég volt kivárni egy olyan ügyintézést. Soha többet.
Akkor jó derpegést.

Nekem amikor hónapokkal későbbi időpontokra adott csak szabad időpontot, és elmentem a munkahelyem közelében levőbe, simán elintéztem 15 perc várakozás után a dolgom. Belépsz az ajtón, és látod, hogy mi a helyzet. Nem egy mega-irodába kell menni, vannak kis eldugottak, ahol pangás van. Az interneten a kapacitás egy részét adják csak ki lefoglalhatóba, hogy annak is legyen esélye ügyintézni, aki nem ér rá hónapokat várni, mert pl. váratlan ügye van, vagy simán nem tudja/akarja használni a foglalót.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 409
3 671
113
Kb minden került 10 km-en belüli kormányablakát bejelöltem és ezt dobta ki a gép...
Időpont nélkül be sem megyek már, egyszer elég volt kivárni egy olyan ügyintézést. Soha többet.

Megerősítem Veér Istvánt.
Én augusztusban intéztem a jogsimat, 2x is kellett menjek a kormányablakba, összese nem vártam szerintem 20 percet. Ja, és szerintem ott voltam, ahol neked is talán a legközelebbi lenne. (32-esek tere/Baross utca)
Szóval szerintem menj oda egy olyan időpontban, ami kevésbé frekventált, és sztem hamar túl leszel rajta. És való igaz, ha sokan vannak, max kifordulsz az ajtón...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Érdekes hír. Utálom a szántóra, rétre és szőlő helyére telepített napelemet, de ez talán a jó irány.
Ezt mondom én is egy ideje. Ez szerintem jó, mert ha már lebetonoztak egy területet, így kétszeresen hasznosul, és az autók se melegednek annyira fel alatta nyáron.
 

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
505
1 389
93
Sajnos az autó ügyintézés más, mint a személyi okmányok. Sokszor tényleg k.rva sokat kell várni.
@molnibalage : ha jól veszem ki, akkor hagyatéki végzés utáni átírás miatt kell bemenned. Én sajnos tavaly játszottam ezt végig. Szerintem ne húzd az időt, mert a jogerős hagyatéki végzés dátumától kezdve nincs érvényes kötelező a kocsin. Onnantól kezdve ketyeg a fedezetlenségi díj, ami napi párszáz forint. Mikor majd új kgfb-t kötsz, akkor ezt a fedezetlenségit is ki kell fizetned! És hetek-hónap alatt szép kis summát ki lehet dobni az ablakon a semmire. Én kb. ~45 napra fizettem meg a tanulópénzt. :( :mad:
 

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
505
1 389
93
Sajnos az autó ügyintézés más, mint a személyi okmányok. Sokszor tényleg k.rva sokat kell várni.
@molnibalage : ha jól veszem ki, akkor hagyatéki végzés utáni átírás miatt kell bemenned. Én sajnos tavaly játszottam ezt végig. Szerintem ne húzd az időt, mert a jogerős hagyatéki végzés dátumától kezdve nincs érvényes kötelező a kocsin. Onnantól kezdve ketyeg a fedezetlenségi díj, ami napi párszáz forint. Mikor majd új kgfb-t kötsz, akkor ezt a fedezetlenségit is ki kell fizetned! És hetek-hónap alatt szép kis summát ki lehet dobni az ablakon a semmire. Én kb. ~45 napra fizettem meg a tanulópénzt. :( :mad:
Akartam egy linket is:

 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
M

molnibalage

Guest
Sajnos az autó ügyintézés más, mint a személyi okmányok. Sokszor tényleg k.rva sokat kell várni.
@molnibalage : ha jól veszem ki, akkor hagyatéki végzés utáni átírás miatt kell bemenned. Én sajnos tavaly játszottam ezt végig. Szerintem ne húzd az időt, mert a jogerős hagyatéki végzés dátumától kezdve nincs érvényes kötelező a kocsin. Onnantól kezdve ketyeg a fedezetlenségi díj, ami napi párszáz forint. Mikor majd új kgfb-t kötsz, akkor ezt a fedezetlenségit is ki kell fizetned! És hetek-hónap alatt szép kis summát ki lehet dobni az ablakon a semmire. Én kb. ~45 napra fizettem meg a tanulópénzt. :( :mad:
Már van kötelező biztosítás kötve, anélkül átiratni sem lehet...
 
M

molnibalage

Guest
Akkor jó derpegést.

Nekem amikor hónapokkal későbbi időpontokra adott csak szabad időpontot, és elmentem a munkahelyem közelében levőbe, simán elintéztem 15 perc várakozás után a dolgom. Belépsz az ajtón, és látod, hogy mi a helyzet. Nem egy mega-irodába kell menni, vannak kis eldugottak, ahol pangás van. Az interneten a kapacitás egy részét adják csak ki lefoglalhatóba, hogy annak is legyen esélye ügyintézni, aki nem ér rá hónapokat várni, mert pl. váratlan ügye van, vagy simán nem tudja/akarja használni a foglalót.
Egy próbát megér, hogy odamegyek a két legközelebbibe és megnézem, max. kifordulok a sarkon.
Csak akkor meg megint ott vagyunk, hogy minek a csodálatos időpont foglalás és egész elektronikus ügyintézés, de próba szerencse alapon megy...? :confused:
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
minek a csodálatos időpont foglalás és egész elektronikus ügyintézés, de próba szerencse alapon megy
mert amikor normál üzem van, és nincs hatalmas backlogja a hivatalnak, akkor 1-2 héten belülre fix időpontot kaphatsz neked kellemes, tervezhető időpontra, amikorra pl. tervezhetően el tudsz kéredzkedni a munkából, tudva, hogy nem kockáztatsz. Még mindig fennforgás van, meg anno még viszonylag új volt amikor én vacakoltam vele. Sokszor sokaknak azok a kompromisszumok jobbak.

Én jobb szeretek ilyeneket máshogy csinálni: kicsit sorbanülni, olvasni közben, sétálni akár feleslegesen, de nyugodtan, nem sietni, mert nem kések el, nem futok ki az időablakomból, majd valami lesz... Épp elég dologban megy az életem percre pontosan betáblázva.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 370
24 736
113
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 340
10 707
113
"...A Kia hozzátette azt is, hogy nem véletlenül választották a katonai vonalat. A honvédelem járműveiben ugyanis életképesebb az üzemanyagcellás megoldás, mint az akkumulátoros-elektromos vonal, hiszen a hidrogén tankolása még mindig gyorsabb folyamat, mint az elektromos töltés. Főleg terepen, dízel aggregátorokról megoldva…":D

 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 043
10 096
113
T

Törölt tag 1711

Guest
Az IHO-s cikk szerint csak 250km-t tud az új busz, ami kevesebb mint a kiírás, ezt nem nagyon értem.
Remélem jobb lesz mint amit Dél-Buda felé járatnak, mert az mindig megfekszik.

Ha jól rémlik itt egy valódi ner lovaggal van dolgunk, aki csak a bepumpált rengeteg állami pénznek köszönhetően létezik egyáltalán, miközben a konkurenciát szándékosan ellehetetlenítik közbeszerzéseken...