• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 963
113
Majd kijött egy külön anyag egy rövid videó az adás végéről, ami a tüzvezető rendszer pontosságát mutatja be érdekes formában a laikus nézők számára
Itt a pont, a LAIKUS néző számára csak amikor rámutatunk, hogy a látványelem a showban az látványelem nem több, ne nekünk akard eladni, mivel mi nem laikusok vagyunk . Az új páncél érdekes számomra is.
Azzal, hogy elfújod a gyertyát valójában nem demonstrálod a tűzvezető rendszer pontosságát csak jól néz ki egy tévéműsorban. De dudival ellentétben én nem mondom, azt, hogy nem lehet egy ilyen műsort érdekesebbé tenni hasonló elemekkel.
 
  • Tetszik
Reactions: honved and fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 812
113
Berakom nektek 1 órával a premier után a Vojennaja Prijomka adást, ami minden vasárnap valamilyen orosz haditechnikai eszközt mutat be. A teljes adás tulajdonképpen az új alumínium páncél ötvözettel foglalkozik amit kapnak a modernizált BMP-3-sok. Majd kijött egy külön anyag egy rövid videó az adás végéről, ami a tüzvezető rendszer pontosságát mutatja be érdekes formában a laikus nézők számára . A kísérő szöveget meg lefordítottam magyarra. Ehhez nem kell komment, illetve hagyd meg magadnak vagy tanulj meg oroszul.
Ha nem tetszik vagy nem érdekel nem kell megnézni. Nézzétek inkább a Teletubbies-t! :)
Nem érted, hogy alkalmatlan a tűzvezető rendszer pontosságának a bemutatására? Arra egy céllap az alkalmas mint ami a másik BMP-3 videóban van. Ez csak parasztvakításra alkalmas.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 534
113
Nem érted, hogy alkalmatlan a tűzvezető rendszer pontosságának a bemutatására? Arra egy céllap az alkalmas mint ami a másik BMP-3 videóban van. Ez csak parasztvakításra alkalmas.
Te nem érted...
Hol állítottam, hogy ennek valami köze vana az éles harcászati eseményekhez? Ez a film nem neked, nem nekem készül, az orosz nézőknek. A film között reklámszünet van. Tehát fizetett reklámok mennek., ezért a csatorna -- a Zvezda tv kiad egy rövid videót -trailert, hogy érdekes dolgokkal minél több nézőt(civil) vonzon a képernyő elé. Minden adásban van hasonló érdekes (laikusoknak) tesztféle dolg.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 534
113
Itt a pont, a LAIKUS néző számára csak amikor rámutatunk, hogy a látványelem a showban az látványelem nem több, ne nekünk akard eladni, mivel mi nem laikusok vagyunk . Az új páncél érdekes számomra is.
Azzal, hogy elfújod a gyertyát valójában nem demonstrálod a tűzvezető rendszer pontosságát csak jól néz ki egy tévéműsorban. De dudival ellentétben én nem mondom, azt, hogy nem lehet egy ilyen műsort érdekesebbé tenni hasonló elemekkel.
A videó kísérő szövegét fordítom le mindig amikor orosz videót posztolok. Ezt meg te értsd meg. Ezért nem kell bele kötni...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 812
113
Te nem érted...
Hol állítottam, hogy ennek valami köze vana az éles harcászati eseményekhez? Ez a film nem neked, nem nekem készül, az orosz nézőknek. A film között reklámszünet van. Tehát fizetett reklámok mennek., ezért a csatorna -- a Zvezda tv kiad egy rövid videót -trailert, hogy érdekes dolgokkal minél több nézőt(civil) vonzon a képernyő elé. Minden adásban van hasonló érdekes (laikusoknak) tesztféle dolg.
Azt amit állítasz arra sem jó. Erről beszélek végig nem harcról.
 
  • Vicces
Reactions: boki and fip7
T

Törölt tag 4082

Guest
Amúgy most itt mivel tiportak a német felsőbbségbe kedves @dudi ?
Azért kérdezem, mert a linken lévő szöveg van lefordítva boki álltal. Ha nem megy az orosz küldd rá a fordítót, egész jól fordítja.
De valahogy iszonyatosan unalmas, hogy mindenhol a kurva német fegyverek jobbak panelt kell olvasni, ha valaki betesz egy a típus topikjában releváns videót akkor is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 963
113
A videó kísérő szövegét fordítom le mindig amikor orosz videót posztolok. Ezt meg te értsd meg. Ezért nem kell bele kötni...
Megértem és nem is ebbe kötöttem bele, jó műsor és érdekes is. Csak a látványos bemutató (ami valóban jól néz ki és látványos is) valójában nem azt prezentálja amit el akarnak vele mondani. Szóval kicsit meg van csavarintva a dolog.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Már csak te hiányoztál a hülyeséggel. Hol látod ezt te nagyon te?
Ezt a faszságot! Pontosságot nem a lövedék által keltett légmozgással
(ami nem nelledleg egy 30mm-es lövedéknek jóval nagyobb mint egy 20mm-esnek) mérünk, hanem szórással (a lőszer és fegyver esetében) és a találatok célponthoz viszonyított helyzetével (az egész rendszer, azaz fegyver, lőszer tűzvezető rendszer esetében).
Magyarul rá kell lőni egy céllapra és megvizsgálni a találatokat.

Arra is hülyeség. Ezt parasztvakításnak hívják.
Ez látványos tesztelés:

A vágatlan részek is bizonyítják a pontosságot, csak neked ez fáj.

De ha megvágott videót akarsz, akkor itt van. Ezen soha nem látod egyben a tűzmegnyitást és a találatokat vágás nélkül. Persze ettől még pontos az 57-es gépágyú, csak nem kell hülyeségeket beszélni, csak azért, mert fizikai fájdalmat okoznak bizonyos dolgok.


Nem, ez semmire való szakmaiatlanság. Egy 30mm gépágyú lőszere akkor is elolt egy gyertyát ha 1 méterre mellette megy el. A BMP-s videó amit linkeltem, na az tartalmaz szakmaiságot a látvány mellett, még akkor is ha csak alló célra lőtt a jármű.

A harccal kapcsolatos katonai szakterületek (tüzér, harckocsizó, lövész stb) önmagukban látványosak. Nem kell más egy jó promó videóhoz csak szakmaiság. Ezt nem érti a HM propagamda sem. Próbalkoznak mindenféle szar falusi búcsúba való marhasaggal (mint amilyen ez a fújjuk el a gyertyát kreténség) és csodálkoznak, hogy egy kalap szar a vége.

Nem érted, hogy alkalmatlan a tűzvezető rendszer pontosságának a bemutatására? Arra egy céllap az alkalmas mint ami a másik BMP-3 videóban van. Ez csak parasztvakításra alkalmas.
Itt végig...
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
A vágatlan részek is bizonyítják a pontosságot, csak neked ez fáj.
csak azért, mert fizikai fájdalmat okoznak bizonyos dolgok.

Itt fájdalmaid egyedül neked vannak és szerintem azok sem fizikaiak, inkább lelkiek.
Én speciel nagyon jól szórakozok rajta :D

Boki betett egy TV műsor+promó dolgot a típus topikjába.
Ebbe neked belle kellet állni, de hogy miért, azt rajtad kívül senki sem érti....
Erre betettél egy videót egy guruló német háztömbről, hogy az bezzeg....
Miközben az is egy szarrá vágot videó :D
Most attól eltekintve, hogy ez nem a guruló német háztömbök topikja, te láttál már valaha olyan promó videót ahol a reklámozott termékkel mellélőnek??? :rolleyes:
Ha 100-ból csak egyszer találja el a célt, hidd el az lesz bent a videóban, nem a maradék 99 alkalom amikor mellélőtt!
De még ha nem írtam volna oda, hogy alapvetően minden mai gépágyú pontos....
Mindegy, az utóbbi időben elég érdekes a műsor amit levágsz o_O
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Akkor talán meg kéne tanulnod magyarul. Ember!!! Egy BMP-3-al érvelek az igazam mellett! Próbáld már ki, hogy folytatod azt amit a kommentelés előtt csináltál, az biztosan hasznosabb mint ez a 2 legutolsó kommented.
Систему управления огнем БМП-3 проверили на точность, в ходе испытаний стрелок должен был потушить воздухом пролетающего снаряда несколько свечек. Кадры эксперимента показали в эфире программы «Военная приемка».

Ezt a szöveget fordította le boki. Ott van a linkben...
Ezek után estetek neki, hogy de szar, meg stb...
Amikor azt írja le vagy 6x hogy a BMP-3 lövészeti bemutató korrekt módon mutatja be a tűzvezető rendszer pontosságát?
Ki ír le és mit? Boki semmi ilyet.
Te korrekt módon írod, hogy látványos, meg civileknek készült. Igen nekik. És?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 963
113
Систему управления огнем БМП-3 проверили на точность, в ходе испытаний стрелок должен был потушить воздухом пролетающего снаряда несколько свечек. Кадры эксперимента показали в эфире программы «Военная приемка».

Ezt a szöveget fordította le boki. Ott van a linkben...
Ezek után estetek neki, hogy de szar, meg stb...

Ki ír le és mit? Boki semmi ilyet.
Te korrekt módon írod, hogy látványos, meg civileknek készült. Igen nekik. És?
Dudi berakott egy BMP-3 57 mm-es éleslövészet videót mutatja be amin az van videózva nagy lőtávon, (miközben látod a lőlapot) hogy hova csapódik a lövedék, milyen a szórásképe. Ezzel tudod prezentálni a pontosságod és a tűzvezető rendszered működését.

Na ezzel ellentétben ott a gyertyaoltós videó. Nincs szóráskép, marha alacsony távolságon van a cél. Ha van egy normálisan karbantarott és belőtt BTR-80/A-d, Akkor ezt a sima manuális optikával is meg tudod csinálni. Ezért mondtam én is, hogy nem a fegyvert szapulja senki.

Magyarul a látványelem nem demonstrálja azt amit a videó szerint el akarnak adni vele. Magyarul átbasszák a laikus nézőt mint szart a palánkon.

De amúgy szerintem egy ismeretterjesztő műsorban bőven belefér ilyen csúsztatás pont az érdekesség kedvéért, tele volt ilyennel a discovery-n a jövő fegyverei is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 812
113
Itt fájdalmaid egyedül neked vannak és szerintem azok sem fizikaiak, inkább lelkiek.
Én speciel nagyon jól szórakozok rajta :D

Boki betett egy TV műsor+promó dolgot a típus topikjába.
Ebbe neked belle kellet állni, de hogy miért, azt rajtad kívül senki sem érti....
Erre betettél egy videót egy guruló német háztömbről, hogy az bezzeg....
Miközben az is egy szarrá vágot videó :D
Most attól eltekintve, hogy ez nem a guruló német háztömbök topikja, te láttál már valaha olyan promó videót ahol a reklámozott termékkel mellélőnek??? :rolleyes:
Ha 100-ból csak egyszer találja el a célt, hidd el az lesz bent a videóban, nem a maradék 99 alkalom amikor mellélőtt!
De még ha nem írtam volna oda, hogy alapvetően minden mai gépágyú pontos....
Mindegy, az utóbbi időben elég érdekes a műsor amit levágsz o_O
Érti az aki nem totál elvakult, van szakmai rálátása és egy kis józan esze.
De rendes voltam, mert a kifogásommal együtt két (egy német és egy orosz) videót is linkeltem ami szakmai,látványos és nem mellesleg mentes mindenfajta blőd falusi búcsú jellegtől.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Dudi berakott egy BMP-3 57 mm-es éleslövészet videót mutatja be amin az van videózva nagy lőtávon, (miközben látod a lőlapot) hogy hova csapódik a lövedék, milyen a szórásképe. Ezzel tudod prezentálni a pontosságod és a tűzvezető rendszered működését.
Nem, dudi bebaszta a lynxes videót, majd azzal a szöveggel, hogy hát ez megvágott fos, a bmp-3ast is.
De ha megvágott videót akarsz, akkor itt van. Ezen soha nem látod egyben a tűzmegnyitást és a találatokat vágás nélkül. Persze ettől még pontos az 57-es gépágyú, csak nem kell hülyeségeket beszélni, csak azért, mert fizikai fájdalmat okoznak bizonyos dolgok.
Mert ez a szöveg ugye már reakció arra, hogy a promó videó a lynxnél is promó videó.
Na ezzel ellentétben ott a gyertyaoltós videó. Nincs szóráskép, marha alacsony távolságon van a cél. Ha van egy normálisan karbantarott és belőtt BTR-80/A-d, Akkor ezt a sima manuális optikával is meg tudod csinálni. Ezért mondtam én is, hogy nem a fegyvert szapulja senki.
Ez így van, de sehol senki nem mondta, főleg nem boki, hogy ez nem egy laikusoknak készült videó. Természetesen ebből nem tudunk meg semmit,viszont az orosz föderáció kb 100 millió olyan adófizezőjének, aki nem a hadseregben keresi a kenyerét látványosan mutatja meg, hogy drágáim amit a hadseregre költünk, az beza nem pocsékba megy. A lőlap meg baromira nem.
Magyarul átbasszák a laikus nézőt mint szart a palánkon.
Szerintem nem. A lőlapon azt látja az, aki a rendőrségi fegyverhasználatok esetén azt kifogásolja, hogy miért nem csak a kardot lőtték ki lakatos ricardo kezéből, hogy hát ez nem mind középre ment.
Neked lehet sokat mond, nekem már jóval kevesebbet, nemérdeklődő Szerjózsának meg azt, hogy ez egy szar.

De amúgy szerintem egy ismeretterjesztő műsorban bőven belefér ilyen csúsztatás pont az érdekesség kedvéért, tele volt ilyennel a discovery-n a jövő fegyverei is.
De nem is a te hszeiddel volt a baj, hanem azzal, hogy egy látványos műsort a releváns topikban egyesek a lynxel próbálnak leszarozni.
A te hszeiddel semmi baj nem volt.