[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
A T-72-ket a modernizálás alkalmával a megrendelt Leopard 2A7+ kezelésével --amennyire lehetséges-- azonosra kell fejleszteni. A modern technika ezt bőven lehetővé teszi.
...szinte teljesen kompatibilis lesz --kezelés/kiképzés szempontjából-- a két harckocsi.
Nincs kiképzési probléma!!!

Ha "közben megkap egy másod-vonalas érzékelő csoportot az eredetiek helyett, akkor sokkal jobb lesz --megfizethető áron-- az eredeti/jelenleginél, és az adatkapcsolat lévén a Leo-k kb. kétszeres teljesítményű szenzorainak adataival is tudnak gazdálkodni a 72-esek.

A 72-esek(kb. 100-150 db) adják a megfizethető mennyiséget, a Leo-k(kerekítek, kb. 50) a megfizethető minőséget.

...és marad is pénz a többi fegyvernemnek!

Így/Ez
a harcképesség biztosabb -- szerintem-- mint a sokszoros áron megvásárolt jóindulat, amiért majd mindig könyörögni kell !!!
...csak, hogy kb. kicsit összefüggésében lássuk!

...a cél/kedvenc:

iu

Inkább maradjunk a realitásoknál. Tehát szeretnéd, ha a T-72 M1 harckocsi erőnk, teljesen megegyező lenne képességekben, de egyébként mindenben, a Leopárd 2A7HU harckocsikkal. Rendben, legyen. Így fog kinézni valahogy, a festés változhat. ... Egyetértek veled, ilyenre kell modernizálni a T-72 harckocsijainkat.



c53da491ad0897417062ea13febe4668.jpg
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 515
113
A T-72-ket a modernizálás alkalmával a megrendelt Leopard 2A7+ kezelésével --amennyire lehetséges-- azonosra kell fejleszteni. A modern technika ezt bőven lehetővé teszi.
...szinte teljesen kompatibilis lesz --kezelés/kiképzés szempontjából-- a két harckocsi.
Nincs kiképzési probléma!!!

Ha "közben megkap egy másod-vonalas érzékelő csoportot az eredetiek helyett, akkor sokkal jobb lesz --megfizethető áron-- az eredeti/jelenleginél, és az adatkapcsolat lévén a Leo-k kb. kétszeres teljesítményű szenzorainak adataival is tudnak gazdálkodni a 72-esek.

A 72-esek(kb. 100-150 db) adják a megfizethető mennyiséget, a Leo-k(kerekítek, kb. 50) a megfizethető minőséget.

...és marad is pénz a többi fegyvernemnek!

Így/Ez
a harcképesség biztosabb -- szerintem-- mint a sokszoros áron megvásárolt jóindulat, amiért majd mindig könyörögni kell !!!
...csak, hogy kb. kicsit összefüggésében lássuk!

...a cél/kedvenc:

iu




Csajozz be!
;)
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
@LMzek 2.0 nagyon régen hallottam a hangodat.

Már kezdtem aggódni, hogy a Magyar Honvédség elvesztette a T-72 modernizáció képességét. Továbbra is homályosan látom a realitását, hogy 15millióból kihozzunk 150 tankot minden szükséges modern felszereléssel. De ez a szombati nap nekem már nem lehet rossz.
És tetszik, hogy még mindig meg tudsz lepni minket új ötletekkel. A Leopárd2 váltó nagyon bejön. Kellene abból a tankból még a felfüggesztés, egy 1500 LE motor és a torony.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 356
113
@LMzek 2.0 nagyon régen hallottam a hangodat.

Már kezdtem aggódni, hogy a Magyar Honvédség elvesztette a T-72 modernizáció képességét. Továbbra is homályosan látom a realitását, hogy 15millióból kihozzunk 150 tankot minden szükséges modern felszereléssel. De ez a szombati nap nekem már nem lehet rossz.
És tetszik, hogy még mindig meg tudsz lepni minket új ötletekkel. A Leopárd2 váltó nagyon bejön. Kellene abból a tankból még a felfüggesztés, egy 1500 LE motor és a torony.

A COVID előtti --a T-72 fórum-vitáinkban elfogadott-- info alapján az üzemképes/lő-képes T-72 ára 100e$ volt, rátettem a szerbek közreműködésének az árát(hogy ne közvetlenül orosz/belorusz forrás legyen, így Brüsszelnek/NATO-nak: :p :p :p ), és kicsit jobb állapotút kérnék a "még éppen működik" helyett.
Így dobta nekem a gép a becsült értéket, hogy 150 bevethető állapotú T-72, kb. 1 az az egy darab Leo 15 millió Euro-s árába kerül.

A korábbi magyar T-72 felújítási terv(most hirtelen nem találom az info-ábrát, nálunk is fennt van)


alapján a motor modernizálás(850LE/1.150LE víz/etanollal percekig) +100.000$
a rádió-/adat-kommunikáció/harctéri-hálózatos rendszer (NATO-szabvány) +150.000$
a modernizált BDD pótpáncál+APS(Trophy ?) pedig +500.000$

Ez összesen az alap/induló-árral --ami legyen 150.000 $-- 1 millió $-os darabár a modernizált T-72-re közelítőleg.
@Negan /más majd hozzábecsüli a NER/járulékos költségeket. :oops:

Így a T-72Hu(nyadi ? ;)) kb 3,5 km-i "ellát", és mivel a Leo-kkal/Lynx-ekkel/drónokkal együtt mozog, ezáltal kapja a bő dupla képességű(5+ km) német csapattagok szenzorainak az infóit, nem kell csilliárd-milliárd-millió €-ért mindegyik T-72-est felhozni LEO 2A7HU szintre.
Védelem szempontjából a +4-6 tonna --modernizált és megfizethető !!! --- BDD pótpáncéllal eléri a LEO védelmi szintjét annál jóval kisebb célfelület mellett!

Csapatjátékos/mennyiség kell a Leo-k minősége mellé!
Megfizethető áron!!!
Töredék(tized) áron megoldható "kis" szemléletváltással, és így már igazán el is érhető a valós "Kárpát-medence meghatározó ereje!" szint a szárazföldi erőknél !!!
Mindez úgy, hogy marad pénz a "többieknek"(többi haderő-nemnek), ellentétben a korábbiakkal és a jelenlegi tervezettel!!!

Mindez a szomszédok fejlesztéseire válaszolva időben és költségben elnyújtva ütemezhető, így végre előállna az a ritka helyzet történelmünket tekintve, amikor nem nekünk kell más után rohanni.

A szerbek nagyon jó bemutatót tartanak nekünk a "Hogyan modernizáljunk?"
  1. megfizethető keleti technikát,
  2. megfizethető nyugati szenzorokkal/elemekkel
  3. a szükséges szintre(nem pedig a gyártó/politikai érdek csillagászati árára ! )
  4. költséghatékonyan!!!

iu
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
A COVID előtti --a T-72 fórum-vitáinkban elfogadott-- info alapján az üzemképes/lő-képes T-72 ára 100e$ volt

Halkan jegyzem meg, hogy tapasztalataim alapján nem volt az annyira konszenzusos nézet, hogy 100ezerből kijön.
Már elmondtad nekem részletesen, ha emlékszel. Már akkor is voltak kétségeim, ahogy másoknak is. Minden esetre azt nem vitatom, igazad van benne, hogy a szerb haderőfejlesztés szimpatikus és üdítő kivétel a környező országok sorában. A legtöbben nálunk sokkal rosszabbul szoktak szerepelni átfegyverzésben. Viszont a szerbek tényleg kihozzák a sokkal kisebb költségvetésből azt, ami belefér.

Szerintem ne hallgass Neganra! Menj ki Szerbiába, tárgyald le velük és tedd le az asztalra! 100ezerért jó ár, de én félek, hogy a vasiparban a tonnák pénzbe kerülnek.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Halkan jegyzem meg, hogy tapasztalataim alapján nem volt az annyira konszenzusos nézet, hogy 100ezerből kijön.
Már elmondtad nekem részletesen, ha emlékszel. Már akkor is voltak kétségeim, ahogy másoknak is. Minden esetre azt nem vitatom, igazad van benne, hogy a szerb haderőfejlesztés szimpatikus és üdítő kivétel a környező országok sorában. A legtöbben nálunk sokkal rosszabbul szoktak szerepelni átfegyverzésben. Viszont a szerbek tényleg kihozzák a sokkal kisebb költségvetésből azt, ami belefér.

Szerintem ne hallgass Neganra! Menj ki Szerbiába, tárgyald le velük és tedd le az asztalra! 100ezerért jó ár, de én félek, hogy a vasiparban a tonnák pénzbe kerülnek.
Az a 100e dodós ár a lő és guruló képes de amúgy összességében ramaty állapotú régebbi gyártású t-72-ért volt.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 563
113
Halkan jegyzem meg, hogy tapasztalataim alapján nem volt az annyira konszenzusos nézet, hogy 100ezerből kijön.
Már elmondtad nekem részletesen, ha emlékszel. Már akkor is voltak kétségeim, ahogy másoknak is. Minden esetre azt nem vitatom, igazad van benne, hogy a szerb haderőfejlesztés szimpatikus és üdítő kivétel a környező országok sorában. A legtöbben nálunk sokkal rosszabbul szoktak szerepelni átfegyverzésben. Viszont a szerbek tényleg kihozzák a sokkal kisebb költségvetésből azt, ami belefér.

Szerintem ne hallgass Neganra! Menj ki Szerbiába, tárgyald le velük és tedd le az asztalra! 100ezerért jó ár, de én félek, hogy a vasiparban a tonnák pénzbe kerülnek.
Az a gond,hogy ti a hk-kra csak mint tankcsatak reszeseire tudtok gondolni
Pedig nem az a jó alapfeladata
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Az a gond,hogy ti a hk-kra csak mint tankcsatak reszeseire tudtok gondolni
Pedig nem az a jó alapfeladata

Egyáltalán nem csak tankcsatákként gondolok rájuk. Ráadásul a fórumon sokakkal ellentétben nem is hiszek abban, hogy akár az ellenség részéről, főleg nem a mi részünkről több zl-at érintő nagy páncélos ütközetek lennének majd a döntő ütközetek. Egyszerű okot mondva, eddig sem voltak ezek jellemzőek az elmúlt néhány háborúban a világban.
Sokkal jellemzőbbnek látom a néhány gépből álló harccsoportokat és a korlátozott méretű előrenyomulásokat. És pont ezért nem támogatom a rossz minőségre alapuló mennyiségi követeléseket. Nem gondolom azt, hogy fényes reggelre ébredve egy délelőtt lezavarnánk egy regeionális konfliktusban a 44 Leopárd+44 kísérője csatát a több száz özönlő alacsonyabb tech minőségű erőkkel.
De ezek a nagy Kurszk 2.0 tényleg csak a magyar fórumokon vannak jelen főleg. Román oldalakon ha fordítózom, ott sokkal inkább úgy látják a jövő csataterét, ahol a magyar baka gatyájában is páncéltörő van odakészítve. Meg a könnyű helik is teli vannak pakolva nálunk rakétákkal. És a híres több ezer izraeli rakétájukra helyezik a hangsúlyt, amely alig várja a raktáron, hogy lőhessenek vele. Nyílt mezőn ezeknek alacsony a hatékonyságuk, hiába Spike, de a kézi indító behatárolja a távolságot. Viszont városon belül vagy szűk hegyes-völgyes terepen számukra logikus, hogy valahol majd csak megáll a magyar előrenyomulás. És utána a lövészek számában jelenleg fölényben vannak. Ráadásul jobban ismerik a hegyi vadász harcmodort.
Lengyelek azok, akik még nagyon rá szoktak izgulni a modern tankok számára. Nem véletlen. Hozzánk hasonlóan nekik is nagy, kiterjedt síkságuk van. De valamelyik héten olvastam pont egy komentet valamelyik cikkük alatt, hogy hát ugyan mire elég 250 Abrams tank méreg drága legújabb technikából? Az oroszoknak olyan rakétasorozatvetőik vannak, hogy szétszedik őket apró darabokra, mire kiérne egyáltalán a csatatérre. A laktanyát nem tudnák elhagyni, hát mit akar ilyen kis darabszámmal a 40 milliós nép?

Mondom, én abban is kételkedem, hogy 2 zl együtt kerülne bevetésre.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 563
113
Egyáltalán nem csak tankcsatákként gondolok rájuk. Ráadásul a fórumon sokakkal ellentétben nem is hiszek abban, hogy akár az ellenség részéről, főleg nem a mi részünkről több zl-at érintő nagy páncélos ütközetek lennének majd a döntő ütközetek. Egyszerű okot mondva, eddig sem voltak ezek jellemzőek az elmúlt néhány háborúban a világban.
Sokkal jellemzőbbnek látom a néhány gépből álló harccsoportokat és a korlátozott méretű előrenyomulásokat. És pont ezért nem támogatom a rossz minőségre alapuló mennyiségi követeléseket. Nem gondolom azt, hogy fényes reggelre ébredve egy délelőtt lezavarnánk egy regeionális konfliktusban a 44 Leopárd+44 kísérője csatát a több száz özönlő alacsonyabb tech minőségű erőkkel.
De ezek a nagy Kurszk 2.0 tényleg csak a magyar fórumokon vannak jelen főleg. Román oldalakon ha fordítózom, ott sokkal inkább úgy látják a jövő csataterét, ahol a magyar baka gatyájában is páncéltörő van odakészítve. Meg a könnyű helik is teli vannak pakolva nálunk rakétákkal. És a híres több ezer izraeli rakétájukra helyezik a hangsúlyt, amely alig várja a raktáron, hogy lőhessenek vele. Nyílt mezőn ezeknek alacsony a hatékonyságuk, hiába Spike, de a kézi indító behatárolja a távolságot. Viszont városon belül vagy szűk hegyes-völgyes terepen számukra logikus, hogy valahol majd csak megáll a magyar előrenyomulás. És utána a lövészek számában jelenleg fölényben vannak. Ráadásul jobban ismerik a hegyi vadász harcmodort.
Lengyelek azok, akik még nagyon rá szoktak izgulni a modern tankok számára. Nem véletlen. Hozzánk hasonlóan nekik is nagy, kiterjedt síkságuk van. De valamelyik héten olvastam pont egy komentet valamelyik cikkük alatt, hogy hát ugyan mire elég 250 Abrams tank méreg drága legújabb technikából? Az oroszoknak olyan rakétasorozatvetőik vannak, hogy szétszedik őket apró darabokra, mire kiérne egyáltalán a csatatérre. A laktanyát nem tudnák elhagyni, hát mit akar ilyen kis darabszámmal a 40 milliós nép?

Mondom, én abban is kételkedem, hogy 2 zl együtt kerülne bevetésre.
Kft egyetértünk.kb.
Ugyanakkor mindenki kihagyja a számításból,hogy egy háborút,egy hadsereget fizetni kell.Egy olyan helyzetben,jól nincs erő gyors döntésre.ezert elkuzodik a harc, főleg probléma
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG and Pogány

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 356
113
Ezt a több frontos harcot honnan vetted? Mindenkivel egyszerre akarsz háborúzni, mint az IDF?

Nem akarok.
...és ezt majd figyelembe veszik?
Szerinted?



Akkor ismétlem: Többirányból támadó ellenséggel a MH soha nem fog tudni érdemben harcolni, soha nem lesz megfelelő ereje erre a célra..

Különösen, ha nem is készülök rá. Főleg ha ennek a politikai álláspontnak az eszköz-beszerzéseket is alárendelem. Mint --sajnos-- éppen most is!

OFF

Bocs-BelPol: "Ilyesmik" miatt érlelődik az MH-s szavazatom. Többünkét!

ON




Nem kezdem el újra, hogy amit szeretnél az éppen csak nem létezik :D de főleg nem annyiért mint szeretnéd. Ezt már kitárgyaltuk sokszor és még mindig nem tudtad bizonyítani az elképzelésedet sehogy azon kívül hogy a csúnya hadiipari lobbi elnyom mindenkit aki olcsón akar wunderwaffét készíteni.

Nem sokkal korábbi hozzászólásban összeszedtem a reálisan szükséges összetevők, reálisan becsülhető áron összegzett, csapat-játékos/body-guard T-72SuperHu(nyadi) "költségvetését", ami 50%-kal megtoldva( fejlesztés, NER, egyéb "járulékos költségek) is bőven versenyképes a beszerezhetetlenre árazott LEO 2*** (behelyettesíthető bármilyen "álmodott" német-árazású verzió) ellenében:


"...A COVID előtti --a T-72 fórum-vitáinkban elfogadott-- info alapján az üzemképes/lő-képes T-72 ára 100e$ volt, rátettem a szerbek közreműködésének az árát(hogy ne közvetlenül orosz/belorusz forrás legyen, így Brüsszelnek/NATO-nak: :p :p :p ), és kicsit jobb állapotút kérnék a "még éppen működik" helyett.
Így dobta nekem a gép a becsült értéket, hogy 150 bevethető állapotú T-72, kb. 1 az az egy darab Leo 15 millió Euro-s árába kerül.

A korábbi magyar T-72 felújítási terv(most hirtelen nem találom az info-ábrát, nálunk is fennt van)


alapján a motor modernizálás(850LE/1.150LE víz/etanollal percekig) +100.000$
a rádió-/adat-kommunikáció/harctéri-hálózatos rendszer (NATO-szabvány) +150.000$
a modernizált BDD pótpáncál+APS(Trophy ?) pedig +500.000$

Ez összesen az alap/induló-árral --ami legyen 150.000 $-- 1 millió $-os darabár a modernizált T-72-re közelítőleg.
@Negan /más majd hozzábecsüli a NER/járulékos költségeket. :oops:

Így a T-72Hu(nyadi ? ;)) kb 3,5 km-i "ellát", és mivel a Leo-kkal/Lynx-ekkel/drónokkal együtt mozog, ezáltal kapja a bő dupla képességű(5+ km) német csapattagok szenzorainak az infóit, nem kell csilliárd-milliárd-millió €-ért mindegyik T-72-est felhozni LEO 2A7HU szintre.
Védelem szempontjából a +4-6 tonna --modernizált és megfizethető !!! --- BDD pótpáncéllal eléri a LEO védelmi szintjét annál jóval kisebb célfelület mellett!

Csapatjátékos/mennyiség kell a Leo-k minősége mellé!
Megfizethető áron!!!
Töredék(tized) áron megoldható "kis" szemléletváltással, és így már igazán el is érhető a valós "Kárpát-medence meghatározó ereje!" szint a szárazföldi erőknél !!!
Mindez úgy, hogy marad pénz a "többieknek"(többi haderő-nemnek), ellentétben a korábbiakkal és a jelenlegi tervezettel!!!

Mindez a szomszédok fejlesztéseire válaszolva időben és költségben elnyújtva ütemezhető, így végre előállna az a ritka helyzet történelmünket tekintve, amikor nem nekünk kell más után rohanni.

A szerbek nagyon jó bemutatót tartanak nekünk a "Hogyan modernizáljunk?"
  1. megfizethető keleti technikát,
  2. megfizethető nyugati szenzorokkal/elemekkel
  3. a szükséges szintre(nem pedig a gyártó/politikai érdek csillagászati árára ! )
  4. költséghatékonyan!!!

iu

..."

...és 50 tonnáig beleférne a szlovák ihletésű "minden-visz" változat!!! :cool: :oops: :hadonaszos:


iu


t72m2_moderna_l5.jpg


...kis info-grafika:

iu
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Nem akarok.
...és ezt majd figyelembe veszik?
Szerinted?





Különösen, ha nem is készülök rá. Főleg ha ennek a politikai álláspontnak az eszköz-beszerzéseket is alárendelem. Mint --sajnos-- éppen most is!

OFF

Bocs-BelPol: "Ilyesmik" miatt érlelődik az MH-s szavazatom. Többünkét!

ON






Nem sokkal korábbi hozzászólásban összeszedtem a reálisan szükséges összetevők, reálisan becsülhető áron összegzett, csapat-játékos/body-guard T-72SuperHu(nyadi) "költségvetését", ami 50%-kal megtoldva( fejlesztés, NER, egyéb "járulékos költségek) is bőven versenyképes a beszerezhetetlenre árazott LEO 2*** (behelyettesíthető bármilyen "álmodott" német-árazású verzió) ellenében:


"...A COVID előtti --a T-72 fórum-vitáinkban elfogadott-- info alapján az üzemképes/lő-képes T-72 ára 100e$ volt, rátettem a szerbek közreműködésének az árát(hogy ne közvetlenül orosz/belorusz forrás legyen, így Brüsszelnek/NATO-nak: :p :p :p ), és kicsit jobb állapotút kérnék a "még éppen működik" helyett.
Így dobta nekem a gép a becsült értéket, hogy 150 bevethető állapotú T-72, kb. 1 az az egy darab Leo 15 millió Euro-s árába kerül.

A korábbi magyar T-72 felújítási terv(most hirtelen nem találom az info-ábrát, nálunk is fennt van)


alapján a motor modernizálás(850LE/1.150LE víz/etanollal percekig) +100.000$
a rádió-/adat-kommunikáció/harctéri-hálózatos rendszer (NATO-szabvány) +150.000$
a modernizált BDD pótpáncál+APS(Trophy ?) pedig +500.000$

Ez összesen az alap/induló-árral --ami legyen 150.000 $-- 1 millió $-os darabár a modernizált T-72-re közelítőleg.
@Negan /más majd hozzábecsüli a NER/járulékos költségeket. :oops:

Így a T-72Hu(nyadi ? ;)) kb 3,5 km-i "ellát", és mivel a Leo-kkal/Lynx-ekkel/drónokkal együtt mozog, ezáltal kapja a bő dupla képességű(5+ km) német csapattagok szenzorainak az infóit, nem kell csilliárd-milliárd-millió €-ért mindegyik T-72-est felhozni LEO 2A7HU szintre.
Védelem szempontjából a +4-6 tonna --modernizált és megfizethető !!! --- BDD pótpáncéllal eléri a LEO védelmi szintjét annál jóval kisebb célfelület mellett!

Csapatjátékos/mennyiség kell a Leo-k minősége mellé!
Megfizethető áron!!!
Töredék(tized) áron megoldható "kis" szemléletváltással, és így már igazán el is érhető a valós "Kárpát-medence meghatározó ereje!" szint a szárazföldi erőknél !!!
Mindez úgy, hogy marad pénz a "többieknek"(többi haderő-nemnek), ellentétben a korábbiakkal és a jelenlegi tervezettel!!!

Mindez a szomszédok fejlesztéseire válaszolva időben és költségben elnyújtva ütemezhető, így végre előállna az a ritka helyzet történelmünket tekintve, amikor nem nekünk kell más után rohanni.

A szerbek nagyon jó bemutatót tartanak nekünk a "Hogyan modernizáljunk?"
  1. megfizethető keleti technikát,
  2. megfizethető nyugati szenzorokkal/elemekkel
  3. a szükséges szintre(nem pedig a gyártó/politikai érdek csillagászati árára ! )
  4. költséghatékonyan!!!

iu

..."

...és 50 tonnáig beleférne a szlovák ihletésű "minden-visz" változat!!! :cool: :oops: :hadonaszos:


iu


t72m2_moderna_l5.jpg


...kis info-grafika:

iu
Megfeledkezel rengeteg járulékos alkatrész cseréjéről. A megnövelt tömeg miatt ha 4-6 tonna páncélt, aps-t teszel rá, a vertikális stabilizátor már erősen kérdéses és a cseréje már egy komoly kérdéskör, hogy maradjon-é hidraulikus, vagy legyen tisztán elektromos? Ha csere, az vinné magával a horizontális stabilizátort is. Ez vonná magával az új stabilizátorok áramelosztó és feszültségszabályozó dobozainak ki-beszerelését, újrakábelezést. Kérdés, hogy a generátor mennyire tudná ellátni a rendszert árammal így, hiszen a jelen európai standardok más feszültséggel működnek mint az eredeti 25 V-s orosz(igen, volt oka, hogy belekérdeztem a másik topikban, de pssszt...). Plusz az új stabilizátorhoz kellene igazítani a rohadt régi optikák stabilizácóját vagy azokat is cserélni. Ugyanez igaz arra is, ha hálózati képességekkel fel akarod szerelni, valamint annak a képességnek a kihasználásához a belső elrendezéshez is nyúlni kell. Ha a generátorhoz kell nyúlni, olyan kell helyette, amit önmagában a feltuningolt(de ha barkács a tuning, rövid az élettartam) motorhoz illeszthető és képes erőforrás lenni a gép elektronikus rendszereihez. Ha ez nem elég, motorcsere hozzá és akkor transzmisszió csere és akkor akár vezetőállás átépítés és mindehhez lehetségesen a felfüggesztést is meg kell már mókolni. Nem akarok a törekvés kerékkötője lenni, de egyre inkább igyekszek belenézni a gépbe és a legértelmesebb opciót megtalálni rá, hogy hogyan is lehetne ezt jól.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Megfeledkezel rengeteg járulékos alkatrész cseréjéről. A megnövelt tömeg miatt ha 4-6 tonna páncélt, aps-t teszel rá, a vertikális stabilizátor már erősen kérdéses és a cseréje már egy komoly kérdéskör, hogy maradjon-é hidraulikus, vagy legyen tisztán elektromos? Ha csere, az vinné magával a horizontális stabilizátort is. Ez vonná magával az új stabilizátorok áramelosztó és feszültségszabályozó dobozainak ki-beszerelését, újrakábelezést. Kérdés, hogy a generátor mennyire tudná ellátni a rendszert árammal így, hiszen a jelen európai standardok más feszültséggel működnek mint az eredeti 25 V-s orosz(igen, volt oka, hogy belekérdeztem a másik topikban, de pssszt...). Plusz az új stabilizátorhoz kellene igazítani a rohadt régi optikák stabilizácóját vagy azokat is cserélni. Ugyanez igaz arra is, ha hálózati képességekkel fel akarod szerelni, valamint annak a képességnek a kihasználásához a belső elrendezéshez is nyúlni kell. Ha a generátorhoz kell nyúlni, olyan kell helyette, amit önmagában a feltuningolt(de ha barkács a tuning, rövid az élettartam) motorhoz illeszthető és képes erőforrás lenni a gép elektronikus rendszereihez. Ha ez nem elég, motorcsere hozzá és akkor transzmisszió csere és akkor akár vezetőállás átépítés és mindehhez lehetségesen a felfüggesztést is meg kell már mókolni. Nem akarok a törekvés kerékkötője lenni, de egyre inkább igyekszek belenézni a gépbe és a legértelmesebb opciót megtalálni rá, hogy hogyan is lehetne ezt jól.
Ezért mondom hogy ahogy ő ezt elképzeli az nem létezik.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 360
113
jajjj édes f@szom , najo , kezdjük

Nem akarok.
...és ezt majd figyelembe veszik?
Szerinted?
ki? mikor? miért? miből? hány napig? miért ember..... ?
Különösen, ha nem is készülök rá. Főleg ha ennek a politikai álláspontnak az eszköz-beszerzéseket is alárendelem. Mint --sajnos-- éppen most is!
lényegtelen , parap kollégának igaza van ha felfogod ha nem
Nem sokkal korábbi hozzászólásban összeszedtem a reálisan szükséges összetevők, reálisan becsülhető áron összegzett, csapat-játékos/body-guard T-72SuperHu(nyadi) "költségvetését
amiről fingod nincs , max becslés , valóságot semmiképp sem tükrözi
ami 50%-kal megtoldva( fejlesztés, NER, egyéb "járulékos költségek) is bőven versenyképes a beszerezhetetlenre árazott LEO 2*** (behelyettesíthető bármilyen "álmodott" német-árazású verzió) ellenében:
azt se tudod mennyi egy új leo , akkor honnan vetted az 50%-ot? fogd már fel azt is hogy az ár mindig MINDEN esetben alku tárgya és a "ki mit ad és kap" esete
"...A COVID előtti --a T-72 fórum-vitáinkban elfogadott-- info alapján az üzemképes/lő-képes T-72 ára 100e$ volt
senki sem fogadta el szerintem de legyen nézzük
így Brüsszelnek/NATO-nak: :p :p :p ), és kicsit jobb állapotút kérnék a "még éppen működik" helyett.
jaja ez így működik hogy te "így kéred"
hogy 150 bevethető állapotú T-72, kb. 1 az az egy darab Leo 15 millió Euro-s árába kerül.
....... megint ezaz ár.....
A korábbi magyar T-72 felújítási terv(most hirtelen nem találom az info-ábrát, nálunk is fennt van)


alapján a motor modernizálás(850LE/1.150LE víz/etanollal percekig) +100.000$
a rádió-/adat-kommunikáció/harctéri-hálózatos rendszer (NATO-szabvány) +150.000$
a modernizált BDD pótpáncál+APS(Trophy ?) pedig +500.000$

Ez összesen az alap/induló-árral --ami legyen 150.000 $-- 1 millió $-os darabár a modernizált T-72-re közelítőleg.
@Negan /más majd hozzábecsüli a NER/járulékos költségeket.
Látom megint okosabb vagy a teljes magyar felsővezetésnél :D szereted a példákat úgyhogy hozok egyet:
legyen egy zsír új Leo2A7+ ára X , ez az X lesz a "töréspont" (DÜMDÜMDÜÜÜÜÜÜÜÜM) ez a vas tud Y pontot a "na mit tud" skálán
na akkor most jön a Te tuningolt szarod ha az összköltség nagyobb mint X vagy picivel kevesebb és Y-20/30%-al tud kevesebbet akkor az új vas lesz kiválasztva , ilyen egyszerű , ezt fent kb 10-szer átszámolták , sok vassal , sok upgrade csomaggal és képzeld , hát nem emgérte jobban a fasza újat megvenni? :D hát de :D

rohadt unalmas már ez a hülyeség amit hozol hogy egy Leo2 árából Te ide haluzol 150 "űberfasza" tuning 72-est ( úgy hogy amúgy kimondott szándék a vsz vasak kivezetése a rendszerből) természetesen gombokért :D 1000szer átbeszéltük hogy ez max a fejedben létezik és a tököm kivan hogy az újakat itt a fórumon bele lehet vinni így a hülyeségbe mint ahogy Te csinálod
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
A szerbek nagyon jó bemutatót tartanak nekünk a "Hogyan modernizáljunk?"
  1. megfizethető keleti technikát,
  2. megfizethető nyugati szenzorokkal/elemekkel
  3. a szükséges szintre(nem pedig a gyártó/politikai érdek csillagászati árára ! )
  4. költséghatékonyan!!!
Ezzel csak az a gond, hogy fogalmad sincs mennyibe kerül a szerb modernizáció és nekik meg az fő gondjuk, hogy a M84-A-kban lévő erősebb motort sem tudják újra gyártani pedig a jugó ipar képes volt rá és jelen pillanatban is megy a vakarózás, hogy tudnák a motort cserélni és mire. (szóval az olcsó motorpimp elképzelésed továbbra is megmarad elképzelés szintjén) A lengyelek tuningolt motorja is megbízhatósági gondokkal küzd. Azóta már kiderült sajnos az is, hogy T-72M1-esek nem képesek lövegcsere nélkül a BM15-nél jobb lőszert kilőni, az meg nagyon nem mai gyerek már. Szóval a lövegcsere elkerülhetetlen.

Értem én, hogy mit szeretnél, csak éppen amennyit adnál érte a kutya se csinálja meg neked.
És amíg a saját "becsléseid" vannak csak arra, hogy bárminek az árát alátámaszd nekem, továbbra sem tudom egy betűjét sem komolyan venni a fantáziálásaidnak.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
Azóta már kiderült sajnos az is, hogy T-72M1-esek nem képesek lövegcsere nélkül a BM15-nél jobb lőszert kilőni, az meg nagyon nem mai gyerek már. Szóval a lövegcsere elkerülhetetlen.
A BM-22/26-ot sem? (nem mintha sokat érnének ma, de a BM-42-ról volt eddig csak szó hogy azt már nem bírja a 2A46. )

Nekem kicsit ellentmondásos hogy szerezzünk 150 T-72-t az esetlegesen ellenünk forduló szomszédaink miatt, de a szerbek csinálják a modernizációt. Támogatom hogy jóban vagyunk velük éppen de azért soha semmilyen fegyvert nem bíznék rájuk bakker.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
A BM-22/26-ot sem? (nem mintha sokat érnének ma, de a BM-42-ról volt eddig csak szó hogy azt már nem bírja a 2A46. )

Nekem kicsit ellentmondásos hogy szerezzünk 150 T-72-t az esetlegesen ellenünk forduló szomszédaink miatt, de a szerbek csinálják a modernizációt. Támogatom hogy jóban vagyunk velük éppen de azért soha semmilyen fegyvert nem bíznék rájuk bakker.
A szerbek maguknak csinálják a modernizációt, de a V-46TK1 motor a horvátok Duro Dakovic üzemében maradt a szétválás után az M-84 addig jugó infrastruktúrájából még sok mással egyetemben, akik azóta ezt tovább is fejlesztették, a szerbek meg szívnak.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
A BM-22/26-ot sem? (nem mintha sokat érnének ma, de a BM-42-ról volt eddig csak szó hogy azt már nem bírja a 2A46. )

Nekem kicsit ellentmondásos hogy szerezzünk 150 T-72-t az esetlegesen ellenünk forduló szomszédaink miatt, de a szerbek csinálják a modernizációt. Támogatom hogy jóban vagyunk velük éppen de azért soha semmilyen fegyvert nem bíznék rájuk bakker.
Lehet, akkora háborúk voltak ott lőszer terén, hogy már csak a fejem kapkodtam.