[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Az eredeti motor benne van a 72-esben! ...@papi -val "összedobjuk azt a 150 darab modernizációt és előkészítjük a lezsírozott 100-nak is! ;) :cool: :hadonaszos:

Valamiért úgy érzem, hogy hittel szemben nem műxenek a tények és az érvek :oops:

...nem baj, majd már amikor elfogyott a "jóindulatra" a pénz és égetően kellene "bármi is", nem lennék a korábbi "tanácsadók"/döntéshozók helyében, amikor menni kell Viktorhoz a szőnyeg szélére! :oops: :oops: :oops:


iu
Szerencséd van ha összesen harminc darabot találsz, amivel bármit is érdemes kezdeni.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
Főleg, hogy a becsléseket pont egy modernizációs csomaggal akarod alátámasztani ami pont az ár érték aránya miatt bukottt meg hát eléggé aranyos...

Ami keleti hadi-technika modernizálás/alkalmazás hatékonysága, és Ár/Érték aránya
  1. Izrael létét mentette meg,
  2. a svédek jónak tartják, alkalmazzák/lezsírozták,
  3. a finnek jónak tartják, alkalmazzák/lezsírozták,
  4. az oroszok is továbbra is fejlesztenek/korszerűsítenek...

...nem lennék a korábbi tanácsadók helyében, ha az idealizált reményeket a megváltozott körülményekhez(Covid, világ-politikai, Eu-s viszonyok rossz változása...) nem igazítják hozzá a Z2026-ot!!!

Szőnyeg-széle lesz, hamarosan!
Én a helyükben nagy levegőt vennék és eléje mennék a problémának... :oops:
De ez nem az én gondom lesz...



(az meg hogy ne legyenek VSz eszközök konkrétan Viktor elvárása)

Ami --meggyőződésem--, hogy változni fog, amikor egyre nyilvánvalóbbá válik, hogy a saját-érdek érvényesítéséhez több kell német gyártói érdekek kiszolgálásánál.
A Szájer-karakter-gyilok jól megmutatta a jóindulat-vásárlás hatékonyságát! ..."csak" pár-tíz-milliárd €!

Visszaadjuk a civil szféra megtermelt eredményének jelentős részét a szinte korlátlan német haditechnikai függőséget kiépítve és "bebetonozva"!
Ilyen egyoldalú függés a II. V-H alatt sem volt, a történelmi eredményét pedig tudjuk!
Szerintem egy nem túl látványos korrekció (előkészítése) folyamatban van!

...és ez a várható politikai helyzet a Zöld-Szocdem-egyebek... német kormány miatt csak romolni fog!

Szerencséd van ha összesen harminc darabot találsz, amivel bármit is érdemes kezdeni.

Meg még ott a maradék is.


Ezért szoktuk --egyre többen: én, @Pogány ,...) megemlíteni a "logikai bukfencet" ( :oops: ), hogy:
amire szükség van, és gazdaságtalanul kevés(vegyes) van belőle, ahhoz venni kell!!!

Sok korábbi szemléletű honvédelmi miniszter-jelöltünk va a HTKA-n is, akik kohó-pártiak.

Bedobom --ismét-- a "közösbe" a feladványt:
Gazdaságtalanul kevés(vegyes) van belőle(T-72M1), ezért
A, Dobjuk ki ("hagyomány-őrző" válasz),
B, Vegyünk még, mert kell is, és így gazdaságos (egységes)mennyiség lesz!

Háttérinfó:
A szükséges mennyiség(...legkevesebb 150 darab),
pénzügyileg reálisan,
más, szükségtelenül magas képességű és emiatt árú típusból(Leopard 2A7***),
viszonylag gyorsan(Ukrán, román,... 2alkalom szüli...).
NEM SZEREZHETŐ BE!
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
Mármint, hogy most vonták ki? (a svédek teljesen) a finnek meg részlegesen. (pont a T-72-est) és amint jön a patria 6x6 megy kifelé a maradék is.


Ami keleti hadi-technika modernizálás/alkalmazás hatékonysága, és Ár/Érték aránya

  1. Izrael létét mentette meg,
  2. a svédek jónak tartják, alkalmazzák/lezsírozták,
  3. a finnek jónak tartják, alkalmazzák/lezsírozták,
  4. az oroszok is továbbra is fejlesztenek/korszerűsítenek...
Vártam ezt az érvet, ott is volt a válasz (...nem figyeltél, "öregszel"? ;) ):
Nekik nem "magyaros" hadügyminisztereik vannak: "lezsírozták"...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 034
123 997
113
Ami keleti hadi-technika modernizálás/alkalmazás hatékonysága, és Ár/Érték aránya

  1. Izrael létét mentette meg,
  2. a svédek jónak tartják, alkalmazzák/lezsírozták,
  3. a finnek jónak tartják, alkalmazzák/lezsírozták,
  4. az oroszok is továbbra is fejlesztenek/korszerűsítenek...
Vártam ezt az érvet, ott is volt a válasz (...nem figyeltél, "öregszel"? ;) ):
Nekik nem "magyaros" hadügyminisztereik vannak: "lezsírozták"...
A svédek egy az egyben kivonták a maradék keleti technikát, nem lezsírozták. A finnek pl egy az egyben kivonták a 72-est nem pedig lezsírozták. A BMP-2-es marad a másik kedvenced teljes kivonását pedig a Patria 6x6-osok beérkezésével fejezik be.
Az oroszok meg még mindig más tészta lesz, ha nem szakadék M1-esünk lenne hanem B-nk több értelme lenne a dolognak.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár
S

speziale

Guest
Az APS árat mondjuk nem értem, emléxem, hogy az amcsiknak 100-as nagyságrendben, Trophy-t 350e$-ért olvastam, itt, nálunk, linkkel.
Ezzel is számoltam. Azt is hozzátéve, hogy ezzel inkább várnék, mert nem égetően fontos, és az elterjedésével, piaci verseny miatt az árak a konkurensek miatt rövidesen zuhanni fognak!!!

jujuj...

https://www.defensenews.com/global/...ve-protection-system-for-its-leopard-2-tanks/

"The 23 Trophy sets and 586 interceptors sought by Germany come with a price tag of $48 million."

a teljes költség meg valami 100 millió volt (a többi az integráció)....szóval ha 50 milliót ráosztasz még 100 tankra az további 0,5 millió

egyébként nézd már meg, hogy az M1, L2 és különösen a Chally 2 esetében milyen kendácsolás volt a trophy felhelyezése....kíváncsi vagyok a sokkal kisebb méretű toronnyal rendelkező t72-re hova is tudnád felrakni...

meg a full analóg T72 rendszerihez hogyan is raknád hozzá a trophy-t....


egyébként meg úgy általában kérdezném a mennyiségért aggódókat:

a szerb és román tankoknak van olyan löveg/lőszer kombójuk amivel képesek lennének egyáltalán kilőni az L2A7-t?
csak mert ha már van l55a1 ágyúnk remélem lesz annyi eszünk, hogy megvesszük a dm73-at is hozzá....mert azzal a szerb és román tankok kb. 3km-ről kilőhetőek....(ilyen távon azok kb. felderíteni se tudják a leo-t)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
Tegye bele a szakértelmét és a pénzt is, akkor én is egyetértek vele.

Amikor erre szükség lenne, akkor már nem szoktak segíteni(...utolsó pillanatban eladni) annak aki olyan "okos" és "előrelátó" mint a mi katonai vezetésünk és döntéshozóink az utóbbi egy évszázadban...

Nem reagálva a kis személyes "zöngékre" és inkább visszatérve a topikhoz, a meglévő bő 700+ T-72-Lóerőhöz odaterelni még egy százat, a két teljesítményszint között eltelt 50 év műszaki fejlődése alapján --nem csak szerintem-- közel sem lehetetlen!
...de aki egy átlagos ember személygépjármű-motoros ismeretei alapján ez "Mission: Impossibe" lenne, arról meg inkább nem mondok véleményt...


jujuj...

https://www.defensenews.com/global/...ve-protection-system-for-its-leopard-2-tanks/

"The 23 Trophy sets and 586 interceptors sought by Germany come with a price tag of $48 million."

a teljes költség meg valami 100 millió volt (a többi az integráció)....szóval ha 50 milliót ráosztasz még 100 tankra az további 0,5 millió

egyébként nézd már meg, hogy az M1, L2 és különösen a Chally 2 esetében milyen kendácsolás volt a trophy felhelyezése....kíváncsi vagyok a sokkal kisebb méretű toronnyal rendelkező t72-re hova is tudnád felrakni...

meg a full analóg T72 rendszerihez hogyan is raknád hozzá a trophy-t....


Nem véletlenül említettem, hogy ezt a kezdeti --csillagos egek ár-- fázist az iparági fejlesztés kezdetén álló technológia esetén kihagynám még.

Ennél nagyságrenddel fontosabb, hogy a jelenleg megfizethető (...igen, gombokért), és beszerezhető T-72 egy konfliktus esetén azonnal beszerezhetetlenné, megfizethetetlenné válik.



@krisss még mindig adós vagy a finn/svéd és hazai M-zárolt szárazföldi eszközök harcértékének összehasonlításával.

...ha a feletteseket nem zavarja, akkor egy hasonló összehasonlítást --szerintem-- szívesen látna mindenki a "szomszédok" vonatkozásában is a tartalék szárazföldi eszközök harcértékét tekintve is.


Kösssssz! :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 034
123 997
113
Amikor erre szükség lenne, akkor már nem szoktak segíteni(...utolsó pillanatban eladni) annak aki olyan "okos" és "előrelátó" mint a mi katonai vezetésünk és döntéshozóink az utóbbi egy évszázadban...

Nem reagálva a kis személyes "zöngékre" és inkább visszatérve a topikhoz, a meglévő bő 700+ T-72-Lóerőhöz odaterelni még egy százat, a két teljesítményszint között eltelt 50 év műszaki fejlődése alapján --nem csak szerintem-- közel sem lehetetlen!
...de aki egy átlagos ember személygépjármű-motoros ismeretei alapján ez "Mission: Impossibe" lenne, arról meg inkább nem mondok véleményt...





Nem véletlenül említettem, hogy ezt a kezdeti --csillagos egek ár-- fázist az iparági fejlesztés kezdetén álló technológia esetén kihagynám még.

Ennél nagyságrenddel fontosabb, hogy a jelenleg megfizethető (...igen, gombokért), és beszerezhető T-72 egy konfliktus esetén azonnal beszerezhetetlenné, megfizethetetlenné válik.



@krisss még mindig adós vagy a finn/svéd és hazai M-zárolt szárazföldi eszközök harcértékének összehasonlításával.

...ha a feletteseket nem zavarja, akkor egy hasonló összehasonlítást --szerintem-- szívesen látna mindenki a "szomszédok" vonatkozásában is a tartalék szárazföldi eszközök harcértékét tekintve is.


Kösssssz! :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:
Hát az biztos, hogy a finn és svéd letárolt eszközök harcértéke és a szomszédok le(szétrohadt)tárolt eszközeinek harcértéke közt ég és föld a különbség.
De se a finnek se a svédek nem vesznek helyette hanem még a tárolásból dobálják kifelé. (svédek már kidobták, finneknél folyamatban mert valamiért ez elkerülte a figyelmed)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
Hát az biztos, hogy a finn és svéd letárolt eszközök harcértéke és a szomszédok le(szétrohadt)tárolt eszközeinek harcértéke közt ég és föld a különbség.
De se a finnek se a svédek nem vesznek helyette hanem még a tárolásból dobálják kifelé. (svédek már kidobták, finneknél folyamatban mert valamiért ez elkerülte a figyelmed)
...a svédek???

A lezsírozott "sok-pár-száz" MT-LB-t?

;):p:p:p;)
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 751
4 163
113
a szerb és román tankoknak van olyan löveg/lőszer kombójuk amivel képesek lennének egyáltalán kilőni az L2A7-t?
Szia,

Persze, hiszen a konkret harchelyzet fontosabb, mint a frontpancel adatai.

Fips doksijaban (61. oldal) levo rajz alapjan becsulve 80-110 mm koruli LOS a toronyban levo loszerek mellett a pancelzat a Leo-2A4-n.

Ranezesre ugy tunik, hogy a Leo-2A7 eseteben ezt a pontot nem erositettek meg.

Pl. a BR-412 elvben kepes 170 mm RHA-t atutni 1500 m-en, a magyar tesztek szerint 1200 m-rol atutott 130 mm-t. Nyilvan a sokkal modernebb 3UBM6 (1968-as rendszeresites) sokkal erosebb: 240 mm-t ut at 2000 m tavolsagon, vagyis ez elvileg ki tud jonni a masik oldalon.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan and Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 754
80 161
113
Szia,

Persze, hiszen a konkret harchelyzet fontosabb, mint a frontpancel adatai.

Fips doksijaban (61. oldal) levo rajz alapjan becsulve 80-110 mm koruli LOS a toronyban levo loszerek mellett a pancelzat a Leo-2A4-n.

Ranezesre ugy tunik, hogy a Leo-2A7 eseteben ezt a pontot nem erositettek meg.

Pl. a BR-412 elvben kepes 170 mm RHA-t atutni 1500 m-en, a magyar tesztek szerint 1200 m-rol atutott 130 mm-t. Nyilvan a sokkal modernebb 3UBM6 (1968-as rendszeresites) sokkal erosebb: 240 mm-t ut at 2000 m tavolsagon, vagyis ez elvileg ki tud jonni a masik oldalon.
Oldalról ennyi. De oldalról minden tanknak ennyi vagy még ennyi se. A harckocsi teknőt a gépágyú nem lövi át és annyi. Ha erősebben akarod páncélozni akkor pótpáncélt kell odarakni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 209
113
jujuj...

https://www.defensenews.com/global/...ve-protection-system-for-its-leopard-2-tanks/

"The 23 Trophy sets and 586 interceptors sought by Germany come with a price tag of $48 million."

a teljes költség meg valami 100 millió volt (a többi az integráció)....szóval ha 50 milliót ráosztasz még 100 tankra az további 0,5 millió

egyébként nézd már meg, hogy az M1, L2 és különösen a Chally 2 esetében milyen kendácsolás volt a trophy felhelyezése....kíváncsi vagyok a sokkal kisebb méretű toronnyal rendelkező t72-re hova is tudnád felrakni...

meg a full analóg T72 rendszerihez hogyan is raknád hozzá a trophy-t....


egyébként meg úgy általában kérdezném a mennyiségért aggódókat:

a szerb és román tankoknak van olyan löveg/lőszer kombójuk amivel képesek lennének egyáltalán kilőni az L2A7-t?
csak mert ha már van l55a1 ágyúnk remélem lesz annyi eszünk, hogy megvesszük a dm73-at is hozzá....mert azzal a szerb és román tankok kb. 3km-ről kilőhetőek....(ilyen távon azok kb. felderíteni se tudják a leo-t)
Ami azt illeti,simán ki tudják lőni-oldalrol.Merthogy a harcászat ismeri a manőverezés fogalmát, és benne a szárny/oldaltamadas fogalmát.Vagy hallott már valaki a reteszallas nevű dologról?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 034
123 997
113
...a svédek???

A lezsírozott "sok-pár-száz" MT-LB-t?

;):p:p:p;)