[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 686
13 351
113
Lengyel, Szerb motor modernizációs szenvedések.
(a PT-91 egyik gyenge pontja a motor, a szerbek pedig az AS1-ben nem tudnak motort cserélni egyelőre)
Mondom: @papi -val a tartósat kb. összeraktuk, és abban már akkor is egyetértettünk, hogy többet az erőátvitel nem bír el.
Szerintem ennél a területnél ott a gazdaságossági határ. A pár perces, többször használható víz-methanol-os 1.150 LE pedig megad "némi" dinamikát, és a lehetőséget, hogy 50 Tonnáig lehet a súllyal menni. Ebben pedig sok NERA/BDD van benne és szlovákoktól "elcsent" dupla-cső is beleférne... :oops::oops::oops:
Mondom: az befecskendezős 1.150 LE egy szép, elegáns műszaki megoldás, de éppen ezért nem nyilvános. :cool:



Az MTLB gyenge páncélvédelme ( főler aknavédelme amit nemigen tudsz gazdaságon javítani) is sokat nyomhat a latba.

Ez is igaz, megoldható szintű probléma. Szerintem inkább az van mögötte, hogy most már nem kell nekik sem a védelmi pénz jellegű technológiát vásárolniuk és csökkentik az oda fizetett pénzt.
...valószínűleg az Óceánon-túli sűrű helyeslés közepette!

...vagy valami más miatt! :eek: ???
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Mondom: @papi -val a tartósat kb. összeraktuk, és abban már akkor is egyetértettünk, hogy többet az erőátvitel nem bír el.
Szerintem ennél a területnél ott a gazdaságossági határ
A gazdaságos az, ha hozzá se nyúlunk a motorhoz, vagy ha kezdeni akarunk valamit a T-72-vel, akkor elballagunk és veszünk egy már kész power packkot. 1000 lóerős motorokat, egybeépített hozzá méretezett váltóval, hűtéssel, tesztelve, kipróbálva simán lehet venni. Nem kell semmit megtervezni, tesztelni, pár száz darabos tételben alkatrészeket gyártani, simán kifizeted, aztán használod. Ezeknek ugye az a hátránya, hogy valamekkora mértékben módosítani kell a harckocsi hátsó részét, amit ugyanígy meg kéne tenni, ha tovább szeretnéd húzni a V-46-6-ot.
A pár perces, többször használható víz-methanol-os 1.150 LE pedig megad "némi" dinamikát, és a lehetőséget, hogy 50 Tonnáig lehet a súllyal menni.
Ilyen nincs. Ha van egy motorod, ami 780 lovat tud, de a WEP feltolja 1150 lóig, akkor mindent ennyire kell méretezned. Ez nem repülőgép, itt nem direktben van a főtengely végére akasztva a csillagkerék. Ha ilyen teljesítményre méretezed a hajtásláncot, akkor nem éri meg WEP-pel szarozni, akkor bele kell vasalni egy 1000 ló körüli motort, 'oszt csuma.

Egy találomra meghúzott motornak meg jó esetben csak az élettartama kezd a nullához közelíteni, rossz esetben meg...
boom-1512154509.gif

40ce69b12402d22b1104d12baa27dac7.gif


A motorteljesítményhez nem hozzáigazított hajtáslánc meg könnyen járhat így.
30_1610914_928200575235am-jpg.56965

twisted-driveshaft1-jpg.253280

cuda-xmsn-4.jpg

cuda-xmsn-3.jpg
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 686
13 351
113
A gazdaságos az, ha hozzá se nyúlunk a motorhoz, vagy ha kezdeni akarunk valamit a T-72-vel, akkor elballagunk és veszünk egy már kész power packkot. 1000 lóerős motorokat, egybeépített hozzá méretezett váltóval, hűtéssel, tesztelve, kipróbálva simán lehet venni. Nem kell semmit megtervezni, tesztelni, pár száz darabos tételben alkatrészeket gyártani, simán kifizeted, aztán használod. Ezeknek ugye az a hátránya, hogy valamekkora mértékben módosítani kell a harckocsi hátsó részét, amit ugyanígy meg kéne tenni, ha tovább szeretnéd húzni a V-46-6-ot.

Az eredetileg is 780 LE-s motort 850-re combosítani (+jutna neki még sok +üzemóra !!!) , "power-pack"-hoz képest --idézve a klasszikust--: gombok.
A saját csapatom meetingjeim és az itteni "csapat-munkánk" után nem értem hogyan nem tudják megcsinálni!!! 3-4 receptet mondtak, a "mienk" is közte volt!
Illetve "értem": A politikai elvárásoknak való megfelelés:"...sajnos nem lehet!" verziója!

Ha jön 150+ darab T-72, bedobom a "közösbe"!





Ilyen nincs. Ha van egy motorod, ami 780 lovat tud, de a WEP feltolja 1150 lóig, akkor mindent ennyire kell méretezned. Ez nem repülőgép, itt nem direktben van a főtengely végére akasztva a csillagkerék. Ha ilyen teljesítményre méretezed a hajtásláncot, akkor nem éri meg WEP-pel szarozni, akkor bele kell vasalni egy 1000 ló körüli motort, 'oszt csuma.

Egy találomra meghúzott motornak meg jó esetben csak az élettartama kezd a nullához közelíteni, rossz esetben meg...
boom-1512154509.gif

40ce69b12402d22b1104d12baa27dac7.gif


A motorteljesítményhez nem hozzáigazított hajtáslánc meg könnyen járhat így.
30_1610914_928200575235am-jpg.56965

twisted-driveshaft1-jpg.253280

cuda-xmsn-4.jpg

cuda-xmsn-3.jpg
"Tom"


Ha elmondanám, mi a megoldás:
1, "leülnél",
2, ... ;)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Mondom: @papi -val a tartósat kb. összeraktuk, és abban már akkor is egyetértettünk, hogy többet az erőátvitel nem bír el.
Szerintem ennél a területnél ott a gazdaságossági határ. A pár perces, többször használható víz-methanol-os 1.150 LE pedig megad "némi" dinamikát, és a lehetőséget, hogy 50 Tonnáig lehet a súllyal menni. Ebben pedig sok NERA/BDD van benne és szlovákoktól "elcsent" dupla-cső is beleférne... :oops::oops::oops:
Mondom: az befecskendezős 1.150 LE egy szép, elegáns műszaki megoldás, de éppen ezért nem nyilvános. :cool:





Ez is igaz, megoldható szintű probléma. Szerintem inkább az van mögötte, hogy most már nem kell nekik sem a védelmi pénz jellegű technológiát vásárolniuk és csökkentik az oda fizetett pénzt.
...valószínűleg az Óceánon-túli sűrű helyeslés közepette!

...vagy valami más miatt! :eek: ???
Csatlakozva az előttem szólóhoz,ne akard már feltalálni a spanyolviszt.Nimdátol 1 milkáért megveheted a kész,megtervezett power packot.Válogathatsz,hogy a Chaly RR-Perkins,vagy a Merkava III Continental,vag a M IV MTU motorját kéred-é,Allison,Ashod,vagy Renk váltóval?De van kész tuningjuk is-persze az ugyanúgy rontja az élettartamot,mint minden tuning.De ha nem szereted az óhitűeket,akkor megveheted az ukik TD6 motorját a hozzávaló váltóval-etiópok sepc azt vették T72-be.Magam részéről jobban biznék a zsidókban.
MT-LB egy PSZJ.Egy hadszintéri szállitójármű és eszközhordozó,nem PSZH-nak tervezték.Patria 6x6 meg egy PSZH.
Mozgékonyság meg több sikú dolog.A konkrét terepjáró képességen kivűl van a hadműveleti mozgékonyság fogalma,amiben egy kerekes jobb.És egy jol szerkesztett 6X6/8X8 a konkrét terepjárásban (harcászati mozgékonyság) sem marad el nagyon egy láncostol-sőt,van amikor jobb harcászati mozgékonyság szintjén is a kerekes.
Plusz a fentartás-üzemeltetés költsége,a járószerkezet élettartama,ami spec harcban is fontos dolog, sokkal jobb a kerekesnél.Meglepő módon,a harci sérülésállósága is sokszor jobb a kerekesnek (egy láncszakadás azonnali mozgásképtelenséget okoz,mig egy defekt nem.Sőt,egész kerekek hiányozhatnak,és mozgóképes marad a kerekes harcjármű)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 686
13 351
113
Csatlakozva az előttem szólóhoz,ne akard már feltalálni a spanyolviszt.Nimdátol 1 milkáért megveheted a kész,megtervezett power packot.Válogathatsz,hogy a Chaly RR-Perkins,vagy a Merkava III Continental,vag a M IV MTU motorját kéred-é,Allison,Ashod,vagy Renk váltóval?De van kész tuningjuk is-persze az ugyanúgy rontja az élettartamot,mint minden tuning.De ha nem szereted az óhitűeket,akkor megveheted az ukik TD6 motorját a hozzávaló váltóval-etiópok sepc azt vették T72-be.Magam részéről jobban biznék a zsidókban.
MT-LB egy PSZJ.Egy hadszintéri szállitójármű és eszközhordozó,nem PSZH-nak tervezték.Patria 6x6 meg egy PSZH.
Mozgékonyság meg több sikú dolog.A konkrét terepjáró képességen kivűl van a hadműveleti mozgékonyság fogalma,amiben egy kerekes jobb.És egy jol szerkesztett 6X6/8X8 a konkrét terepjárásban (harcászati mozgékonyság) sem marad el nagyon egy láncostol-sőt,van amikor jobb harcászati mozgékonyság szintjén is a kerekes.
Plusz a fentartás-üzemeltetés költsége,a járószerkezet élettartama,ami spec harcban is fontos dolog, sokkal jobb a kerekesnél.Meglepő módon,a harci sérülésállósága is sokszor jobb a kerekesnek (egy láncszakadás azonnali mozgásképtelenséget okoz,mig egy defekt nem.Sőt,egész kerekek hiányozhatnak,és mozgóképes marad a kerekes harcjármű)

Ha itthon megcsinálják 100e $-nyi, javarészt HUF-ért, közel azt, amit 1m dodóért le lehet venni a (külföldi)polcról, az (nem) kicsit jobb! Szerintem. De én nem vagyok politikus!

"Esetleg" meg lehet csinálni/el lehet adni a sikertelen próbálkozóknak. Hosszú a lista
Jééé: Bevétel... Van ugyan hibája, a németek alig kapnak belőle (nem bírtam kihagyni :p ).


U.i: Aki nem hisz benne, hogy feltalálhatja A "Spanyol-viaszt", az nem is szokta!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Ha itthon megcsinálják 100e $-nyi, javarészt HUF-ért, közel azt, amit 1m dodóért le lehet venni a (külföldi)polcról, az (nem) kicsit jobb! Szerintem. De én nem vagyok politikus!

"Esetleg" meg lehet csinálni/el lehet adni a sikertelen próbálkozóknak. Hosszú a lista
Jééé: Bevétel... Van ugyan hibája, a németek alig kapnak belőle (nem bírtam kihagyni :p ).


U.i: Aki nem hisz benne, hogy feltalálhatja A "Spanyol-viaszt", az nem is szokta!
1 milkáért (spec ezt még a Covid elött olvastam,azóta biztos több az infláció miatt) nem tunungot kapsz,hanem egy új hajtásláncolt.
Ész nem csinálod meg itthon "okosban" olcsóbban,mert hiányzik hozzá lényegében minden.A feltételek megteremtésével,főleg a tanulópénz megfizetésével (és tanulópénz mindig van) még drágább is lesz a dolog-plusz idő,mire kiérleled,és nem kevés,hanem sok.(már ha sikerűl egyáltalán értelmes idő és pénzkereten belül)
És a zsidók felettébb pragmatikusak-némi plusz pénzért megcsinálják nálunk a dolgot,itthoni meló lesz.Indiai 72-eket sem viszik Izraelbe,hanem Indiába szervezik meg a melót.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
1 milkáért (spec ezt még a Covid elött olvastam,azóta biztos több az infláció miatt) nem tunungot kapsz,hanem egy új hajtásláncolt.
Ész nem csinálod meg itthon "okosban" olcsóbban,mert hiányzik hozzá lényegében minden.A feltételek megteremtésével,főleg a tanulópénz megfizetésével (és tanulópénz mindig van) még drágább is lesz a dolog-plusz idő,mire kiérleled,és nem kevés,hanem sok.(már ha sikerűl egyáltalán értelmes idő és pénzkereten belül)
És a zsidók felettébb pragmatikusak-némi plusz pénzért megcsinálják nálunk a dolgot,itthoni meló lesz.Indiai 72-eket sem viszik Izraelbe,hanem Indiába szervezik meg a melót.
Honnan van erre árad? Mert én már nagyjából összeszedtem a motorokat és erőátviteli rendszereket és még sok egyéb holmit, de árat nem találtam. Szarul kerestem mi? :D

Indiai powerpack buisness-ből számolgatsz?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 499
113
Nem akarok.
...és ezt majd figyelembe veszik?
Szerinted?





Különösen, ha nem is készülök rá. Főleg ha ennek a politikai álláspontnak az eszköz-beszerzéseket is alárendelem. Mint --sajnos-- éppen most is!

OFF

Bocs-BelPol: "Ilyesmik" miatt érlelődik az MH-s szavazatom. Többünkét!

ON






Nem sokkal korábbi hozzászólásban összeszedtem a reálisan szükséges összetevők, reálisan becsülhető áron összegzett, csapat-játékos/body-guard T-72SuperHu(nyadi) "költségvetését", ami 50%-kal megtoldva( fejlesztés, NER, egyéb "járulékos költségek) is bőven versenyképes a beszerezhetetlenre árazott LEO 2*** (behelyettesíthető bármilyen "álmodott" német-árazású verzió) ellenében:


"...A COVID előtti --a T-72 fórum-vitáinkban elfogadott-- info alapján az üzemképes/lő-képes T-72 ára 100e$ volt, rátettem a szerbek közreműködésének az árát(hogy ne közvetlenül orosz/belorusz forrás legyen, így Brüsszelnek/NATO-nak: :p :p :p ), és kicsit jobb állapotút kérnék a "még éppen működik" helyett.
Így dobta nekem a gép a becsült értéket, hogy 150 bevethető állapotú T-72, kb. 1 az az egy darab Leo 15 millió Euro-s árába kerül.

A korábbi magyar T-72 felújítási terv(most hirtelen nem találom az info-ábrát, nálunk is fennt van)


alapján a motor modernizálás(850LE/1.150LE víz/etanollal percekig) +100.000$
a rádió-/adat-kommunikáció/harctéri-hálózatos rendszer (NATO-szabvány) +150.000$
a modernizált BDD pótpáncál+APS(Trophy ?) pedig +500.000$

Ez összesen az alap/induló-árral --ami legyen 150.000 $-- 1 millió $-os darabár a modernizált T-72-re közelítőleg.
@Negan /más majd hozzábecsüli a NER/járulékos költségeket. :oops:

Így a T-72Hu(nyadi ? ;)) kb 3,5 km-i "ellát", és mivel a Leo-kkal/Lynx-ekkel/drónokkal együtt mozog, ezáltal kapja a bő dupla képességű(5+ km) német csapattagok szenzorainak az infóit, nem kell csilliárd-milliárd-millió €-ért mindegyik T-72-est felhozni LEO 2A7HU szintre.
Védelem szempontjából a +4-6 tonna --modernizált és megfizethető !!! --- BDD pótpáncéllal eléri a LEO védelmi szintjét annál jóval kisebb célfelület mellett!

Csapatjátékos/mennyiség kell a Leo-k minősége mellé!
Megfizethető áron!!!
Töredék(tized) áron megoldható "kis" szemléletváltással, és így már igazán el is érhető a valós "Kárpát-medence meghatározó ereje!" szint a szárazföldi erőknél !!!
Mindez úgy, hogy marad pénz a "többieknek"(többi haderő-nemnek), ellentétben a korábbiakkal és a jelenlegi tervezettel!!!

Mindez a szomszédok fejlesztéseire válaszolva időben és költségben elnyújtva ütemezhető, így végre előállna az a ritka helyzet történelmünket tekintve, amikor nem nekünk kell más után rohanni.

A szerbek nagyon jó bemutatót tartanak nekünk a "Hogyan modernizáljunk?"
  1. megfizethető keleti technikát,
  2. megfizethető nyugati szenzorokkal/elemekkel
  3. a szükséges szintre(nem pedig a gyártó/politikai érdek csillagászati árára ! )
  4. költséghatékonyan!!!

iu

..."

...és 50 tonnáig beleférne a szlovák ihletésű "minden-visz" változat!!! :cool: :oops: :hadonaszos:


iu


t72m2_moderna_l5.jpg


...kis info-grafika:

iu



Mibe, hogy nem csajoztál be!? :cool:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Honnan van erre árad? Mert én már nagyjából összeszedtem a motorokat és erőátviteli rendszereket és még sok egyéb holmit, de árat nem találtam. Szarul kerestem mi? :D
Forditóval fordisd le héberre a keresést,és másold be a keresőbe.Részletesebb irásaik vannak fent héberül.Chrome forditója egész jol leforditja-vagy ferditi.(5 irást olvastam el példul a LAHAT rakétára,mire el tudtam dönteni,hogy igen,képes a felülrőltámadó üzemmódra.)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 499
113
A 780 lovas gyári motorhoz +100 lóért nem szabad hozzányúlni, kb semmi jelentosége, és lefelezi az élettartamot, ha használod a +100 lovat.
Az adagolós dízelmotort tuningolni nem egyszeru dolog, föleg ha az internáló alkatrészeit nem cseréled a megváltozott uzemi körülményekhez.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Az eredetileg is 780 LE-s motort 850-re combosítani (+jutna neki még sok +üzemóra !!!) , "power-pack"-hoz képest --idézve a klasszikust--: gombok.
Akarod írni, az eredetileg 650 lóerős motor 780 lovasra húzott változatából kéne még üzembiztosan, minimális ráfordítással kifacsarni 80 lóerőt.
A saját csapatom meetingjeim és az itteni "csapat-munkánk" után nem értem hogyan nem tudják megcsinálni!!! 3-4 receptet mondtak, a "mienk" is közte volt!
Illetve "értem": A politikai elvárásoknak való megfelelés:"...sajnos nem lehet!" verziója!
Nem tudom mit találtatok ki, ha nem rébuszokban beszélsz talán megyünk valamire. Azt talán elmagyaráztam, hogy a WEP miért nem igazán járható út.
Legegyszerűbb lenne feltekerni egy alacsony nyomású turbót nyomásszabályozóval, csak ahhoz is körbe kell vinni a forró kipufogógázokat az egyébként is magasabb hőmérsékleten üzemelő motor körül, emiatt komolyan bele kéne nyúlni a már 780 lovas változat esetén is gyengécske teljesítményű hűtőbe, be kéne barkácsolni egy intercoolert, magának a turbónak is kéne egy kis hely, át kéne tervezni a kipufogórendszert, leömlőket, miközben ennyi helyed van.
hpDcTvc.jpeg

motor_t-72m.jpg

Ha meghagyod ezt az elrendezést, akkor a karbantartás/szervizelés továbbra is marad pain in the ass, miközben egy power packkal nem kicsit egyszerűsödne az élet.
Renk_France_to_promote_new_transmission_for_t-72_T-90_MBTs_001.jpg
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 686
13 351
113
Akarod írni, az eredetileg 650 lóerős motor 780 lovasra húzott változatából kéne még üzembiztosan, minimális ráfordítással kifacsarni 80 lóerőt.

Nem tudom mit találtatok ki, ha nem rébuszokban beszélsz talán megyünk valamire. Azt talán elmagyaráztam, hogy a WEP miért nem igazán járható út.
Legegyszerűbb lenne feltekerni egy alacsony nyomású turbót nyomásszabályozóval, csak ahhoz is körbe kell vinni a forró kipufogógázokat az egyébként is magasabb hőmérsékleten üzemelő motor körül, emiatt komolyan bele kéne nyúlni a már 780 lovas változat esetén is gyengécske teljesítményű hűtőbe, be kéne barkácsolni egy intercoolert, magának a turbónak is kéne egy kis hely, át kéne tervezni a kipufogórendszert, leömlőket, miközben ennyi helyed van.
hpDcTvc.jpeg

motor_t-72m.jpg

Ha meghagyod ezt az elrendezést, akkor a karbantartás/szervizelés továbbra is marad pain in the ass, miközben egy power packkal nem kicsit egyszerűsödne az élet.
Renk_France_to_promote_new_transmission_for_t-72_T-90_MBTs_001.jpg


Jó helyen tapogatóztál, a régi tervezésű, megbízhatatlan, alacsony hatásfokú/elégtelen teljesítményű hűtő-rendszer modernizálásával nem-kevés helyet "lehet találni".

Egy 1967-es, orosz gyártási/technológiai színvonalra tervezett hűtőrendszeren 2020-ban. COCOM-nélkül, "bőven van fogás" ;) :oops: :cool:
Mondtam, hogy "meg-lesz", csak :hadonaszos: kell...;)

Minden beépítendő, felsorolt szükségesnek --"egyből"--lesz/van hely, (persze) jól összeválogatva.
...bár nem egyszerű, de nagyszerű!

A víz-befecskendezéses 1.150LE-s megoldás pedig korlátlan esetben használható, 10-15 percenként.
Ez, és az erőátviteli-huszárvágás/-megoldást pedig minden büszkeségre méltó műszaki ínyencsége ellenére homályban marad. Ez van!

Kb. ennyit a egyébként a "Nem is lehet megoldani, (LM-zek) nem is tuggya, ...és más sem tutttta megcsinálni..." vélemény-hívőknek... :p:p:p


Kitartó szakmai kereséssel, LMzéssel meg lehet oldani, főleg, ha szemlélet béli korlátok nincsenek!

OFF

Ugyanígy az az L-139NG hajtóműre is lehet megoldás, ha majd felmerül/kell, lehet azt is megkeresem...

ON

...a kedvenc még egyszer (eredeti nevén: T-72 Moderna, szlovák modernizálás, félbemaradt):

t72m2_moderna.jpg


...makett is készült:

1340898-23426-33-720.jpg


...kis közeli a szakma-közelieknek:

iu



iu
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 499
113
Jó helyen tapogatóztál, a régi tervezésű, megbízhatatlan, alacsony hatásfokú/elégtelen teljesítményű hűtő-rendszer modernizálásával nem-kevés helyet "lehet találni".

Egy 1967-es, orosz gyártási/technológiai színvonalra tervezett hűtőrendszeren 2020-ban. COCOM-nélkül, "bőven van fogás" ;) :oops: :cool:
Mondtam, hogy "meg-lesz", csak :hadonaszos: kell...;)

Minden beépítendő, felsorolt szükségesnek --"egyből"--lesz/van hely, (persze) jól összeválogatva.
...bár nem egyszerű, de nagyszerű!

A víz-befecskendezéses 1.150LE-s megoldás pedig korlátlan esetben használható, 10-15 percenként.
Ez, és az erőátviteli-huszárvágás/-megoldást pedig minden büszkeségre méltó műszaki ínyencsége ellenére homályban marad. Ez van!

Kb. ennyit a egyébként a "Nem is lehet megoldani, (LM-zek) nem is tuggya, ...és más sem tutttta megcsinálni..." vélemény-hívőknek... :p:p:p


Kitartó szakmai kereséssel, LMzéssel meg lehet oldani, főleg, ha szemlélet béli korlátok nincsenek!

OFF

Ugyanígy az az L-139NG hajtóműre is lehet megoldás, ha majd felmerül/kell, lehet azt is megkeresem...

ON

...a kedvenc még egyszer (eredeti nevén: T-72 Moderna, szlovák modernizálás, félbemaradt):

t72m2_moderna.jpg


...makett is készült:

1340898-23426-33-720.jpg


...kis közeli a szakma-közelieknek:

iu



iu



Nem akarlak megbántani, de csak szerinted lehet +100 lóeroket belpakolgatni egy 60évvel ezelőtt I technológiával gyártott motorba, a maiakat sem lehet buntetlenul tuningolni, egy fele ennyi idos bmw(szgk) motorja sem bír sokáig +20%-nyi lovat, lefelszik mint a Sanyi paci a bakterházba menet. ;)
Az adagolós befecskendezés igen komoly korlátokkal rendelkezik a töblet ua idoben a hengerbe juttatása téma körben, a több szorphoz több levegő kell, az jobban melegszik ha noveled a töltonyomást,és a csiga is jobban melegszik, mindkét oldalon.
Stb, stb, stb....

Szóval :
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 686
13 351
113
Nem akarlak megbántani, de csak szerinted lehet +100 lóeroket belpakolgatni egy 60évvel ezelőtt I technológiával gyártott motorba, a maiakat sem lehet buntetlenul tuningolni, egy fele ennyi idos bmw(szgk) motorja sem bír sokáig +20%-nyi lovat, lefelszik mint a Sanyi paci a bakterházba menet. ;)
Az adagolós befecskendezés igen komoly korlátokkal rendelkezik a töblet ua idoben a hengerbe juttatása téma körben, a több szorphoz több levegő kell, az jobban melegszik ha noveled a töltonyomást,és a csiga is jobban melegszik, mindkét oldalon.
Stb, stb, stb....

Szóval :

Szerintem meg a "bömösbe" talán nagyobb/jobb víz-hűtő/hűtő-ventilátor kellett volna, a passzív olajhűtőre egy hőfok-vezérelt ventilátor, és jobb(hőtűrésű) olaj. Pölö...
Ez nyilván most "akadémikus" példa, a lényeg egy korábbi hsz-ből idézve: egy 50 éve gyártásba került termékben, az azóta eltelt idő műszaki és anyagtechnológiai fejlődése miatt bőven van --a motor és erőátvitelt tekintve-- a 850 LE-s teljesítmény megteremtéséhez és használatához szükséges technológiai tartalék!!!
...és erre mutattam is példának a T-72 motorjának szánalmas liter-teljesítményét (kb. 20LE/l) !!!

Ezeknek az érveknek a megértéséhez nem kell szakmabelinek lenni! Pont hasonló minősítési elveket/gyakorlatot tanítanak, amikor nem szakma beli vezetőnek kell elbírálni/számonkérni valamilyen szakterületet.
Ime, a módszer, és az eredmény: "A király meztelen!" / Nem müszaki akadályok vannak!!




...de visszaugorva a témához, sok egyedi dolgot napok alatt lehetne kipróbálni, pl. nyomtatott alkatrész-elemekkel, ha lenne hozzá tervező, gyártó, technológia és szak-politikai szándék.

De ha szándék nincs --és ezért nem is történik meg-- ezek megteremtésére, akkor --mit ad Isten--nincs/nem is lesz meg a képesség ezekre, és marad a politikailag elvárt, "Vegyünk, vegyünk, vegyünk még (...és főleg németet)..." :hadonaszos: válasz a szakmától, mert valóban (ilyen folyamatos "háttértámogatással": "hazaiból" nem megoldható...
Igy valóban: NEM!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 499
113
Amúgy 100%-ban nem értem, hogy mit éltek-haltok a + teljesítményért, max a végsebesség miatt van jelentosége, ahol a tank 40 éves |életciklusa alatt kb 0 másodpercet fog menni.
Ha a gyorsulás miatt kell, akkor simán 1-2 foggal kisebb lánckerék kell rá, ki kell venni 1-2 szemet a láncból, és leesik a pk buksijáról a sisak a toronyban ha a vezeto odavágja neki a szecskát.
30 éve motorozok, a gép végsebessége kb 280, és qrvára gyorsul, 2 foggal kisebb elso lánckerékkel megy 260-ot,és sikongatsz a sisakban olyat ugrik.
Ez hk-nyelven a végsebessége 80-ról 68-ra csökken, de úgy gyorsul mintha kapott volna +100 lovat.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
Amúgy 100%-ban nem értem, hogy mit éltek-haltok a + teljesítményért, max a végsebesség miatt van jelentosége, ahol a tank 40 éves |életciklusa alatt kb 0 másodpercet fog menni.
Ha a gyorsulás miatt kell, akkor simán 1-2 foggal kisebb lánckerék kell rá, ki kell venni 1-2 szemet a láncból, és leesik a pk buksijáról a sisak a toronyban ha a vezeto odavágja neki a szecskát.
30 éve motorozok, a gép végsebessége kb 280, és qrvára gyorsul, 2 foggal kisebb elso lánckerékkel megy 260-ot,és sikongatsz a sisakban olyat ugrik.
Ez hk-nyelven a végsebessége 80-ról 68-ra csökken, de úgy gyorsul mintha kapott volna +100 lovat.
Kérdés hogy a nyomaték ezt mennyire szereti egy emelkedőn indulva mondjuk.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
Ugye egy motor fő jellemzői között van a teljesítmény és a forgatónyomaték. A nehéz dolgoknál a második elég jelentős tényező, ezért van az, hogy egy nyomatékváltóval is megáldott 400 lovas gép is elhúz 200 tonnát, vagy éppen a Baumann M.A.N.-jei 680 lóval 1000 tonnát. Ha alacsony fokozatban csökkented az áttételezést, hogy jó nagyot harapva induljon ahogy írod, ha kevés a nyomaték ehhez a játékhoz, akkor egy emelkedőn ahogy én írtam, elég szar lesz elindulni. Ez a végsebességet nem befolyásolja, de ha meg a végáttétet alakítod gyorsítóra, akkor induláskor nem fog akkorát harapni. Szóval ha szórakozunk a fogakkal, azt okosan kell. :rolleyes: