[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
Végig futva az utóbbi hozzászólásokat....

1. Realitás a T-72 M1 ( T-72 A ? ) Ezzel megyünk harcba, ha most kitörne a háború ellenünk is. Nem kívánság műsor. Ez van, nincs jobb jelenleg. Tessék tudomásul venni mindenkinek. Van 12 db. Leopárd 2A4. Mellette lehet, 70-80 db. T-72 M1.

2. Igazat adok most már én is a felújítóknak. Annyiban hogy meg kellett volna csinálni. Azonban, meglehet éppen a mostani háborús feszültség okán, megszabadulunk végleg az orosz vasaktól. Biztos már úgy gondolom, hogy további harckocsi zászlóaljat, zászlóaljakat fogunk majd felállítani. Viszont a beinduló fegyverkezés okán, abban is biztos vagyok, ez már nem valami T-72 verzió lesz. Mivel Leopárd szerintem nem lesz használtan eladó, marad az amerikai megoldás. lehet okosabb lenne beszállni a lengyel Abrams programba. Lekérni a lengyel rendelés mellé, még 88 db Abramsot, nekünk is.

3. Jelezze ha valaki, ha tud eladó Leopárdokat, mert egy típus üzemeltetése lenne logikus.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Végig futva az utóbbi hozzászólásokat....

1. Realitás a T-72 M1 ( T-72 A ? ) Ezzel megyünk harcba, ha most kitörne a háború ellenünk is. Nem kívánság műsor. Ez van, nincs jobb jelenleg. Tessék tudomásul venni mindenkinek. Van 12 db. Leopárd 2A4. Mellette lehet, 70-80 db. T-72 M1.

2. Igazat adok most már én is a felújítóknak. Annyiban hogy meg kellett volna csinálni. Azonban, meglehet éppen a mostani háborús feszültség okán, megszabadulunk végleg az orosz vasaktól. Biztos már úgy gondolom, hogy további harckocsi zászlóaljat, zászlóaljakat fogunk majd felállítani. Viszont a beinduló fegyverkezés okán, abban is biztos vagyok, ez már nem valami T-72 verzió lesz. Mivel Leopárd szerintem nem lesz használtan eladó, marad az amerikai megoldás. lehet okosabb lenne beszállni a lengyel Abrams programba. Lekérni a lengyel rendelés mellé, még 88 db Abramsot, nekünk is.

3. Jelezze ha valaki, ha tud eladó Leopárdokat, mert egy típus üzemeltetése lenne logikus.
Tunézia leopard 2A5-ről tárgyal nagyobb mennyiségben a felröppent hírek szerint, tehát germán raktáron bezony még lehet ebből.

Az Abrams érdekes opció lenne, de teljes amerikai kitettseget jelentő, esélyesen butább és lásd a lengyel lőszerproblemákat velük kapcsolatban. Nem annyira jó opció.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 073
4 037
113
Végig futva az utóbbi hozzászólásokat....

1. Realitás a T-72 M1 ( T-72 A ? ) Ezzel megyünk harcba, ha most kitörne a háború ellenünk is. Nem kívánság műsor. Ez van, nincs jobb jelenleg. Tessék tudomásul venni mindenkinek. Van 12 db. Leopárd 2A4. Mellette lehet, 70-80 db. T-72 M1.

2. Igazat adok most már én is a felújítóknak. Annyiban hogy meg kellett volna csinálni. Azonban, meglehet éppen a mostani háborús feszültség okán, megszabadulunk végleg az orosz vasaktól. Biztos már úgy gondolom, hogy további harckocsi zászlóaljat, zászlóaljakat fogunk majd felállítani. Viszont a beinduló fegyverkezés okán, abban is biztos vagyok, ez már nem valami T-72 verzió lesz. Mivel Leopárd szerintem nem lesz használtan eladó, marad az amerikai megoldás. lehet okosabb lenne beszállni a lengyel Abrams programba. Lekérni a lengyel rendelés mellé, még 88 db Abramsot, nekünk is.

3. Jelezze ha valaki, ha tud eladó Leopárdokat, mert egy típus üzemeltetése lenne logikus.
Szerintem a NATO-nak most érdeke, és erről beszéltek is, a keleti határok megerősítése.
Nem lennék meglepődve, ha mondjuk Németországban már kiképzés alatt lennének a segélyként, ideiglenesen vagy véglegesen átadandó, mondjuk másodvonalas technikára a katonáink.
Legalábbis ez lenne a Nyugat érdeke is.
Gondolok itt tüzérségre, Marderekre, letárolt LEO A4-A5-re....
A másik, hogy valószínűleg felpörgetik a megrendelt új technika gyártását, átadását, most már függetlenül attól, hogy gyorsan le lesz-e zárva az ukrajnai háború.
A Pzh-k, Lynxek Németországban gyártott példányai, hamarosan úgyis befutnának. Remélem azért jó munkát végeznek rajtuk!
Valószínűleg a török vonal is begyorsul.
Az új LEO-knál, NASAMS-nál... még nem sok esély van ugyanerre.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
523
1 015
93
Utoljára írok erről többet energiát nem érdemes ebbe fektetni szerintem:
  • a mi T72 M1-ink végletekig elavultak egy újabb típusú RPG kinyitja oldalról értelmetlen az egész nem tudod komoly szintre hozni
  • kevés van belőle az is, olyan ,amilyen....
  • egy embert se ültetnék bele szívesen nem csak a védelem miatt, hanem, mert ergonómiailag is szar, úgy, ahogy van
  • háborús helyzetben a környező országok, illetve Oo. is hasonló technikával rendelkezik a baráti tűz esélye nagy a káoszban (tudomásom szerint Ukrajnában is voltak ebből "gondok")

Tudom, most jön az nincs más sajnos...., de , ha a politikai helyzet engedné akkor a Cseh Excaliburon keresztül az egész VSZ cucctól megszabadulni!!
A németkenél rengeteg Leo,Mars,Pzh van még letárolva, most kéne csereberélni véleményem szerint a helyzet engedné jelen pillanatban. Csehektől meg mehet az Ukránokhoz vagy akárhová.

NATO tagállam vagyunk szükséges elengedni minden régi technikát! Erősen változni kell!
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 380
7 874
113
Utoljára írok erről többet energiát nem érdemes ebbe fektetni szerintem:
  • a mi T72 M1-ink végletekig elavultak egy újabb típusú RPG kinyitja oldalról értelmetlen az egész nem tudod komoly szintre hozni
  • kevés van belőle az is, olyan ,amilyen....
  • egy embert se ültetnék bele szívesen nem csak a védelem miatt, hanem, mert ergonómiailag is szar, úgy, ahogy van
  • háborús helyzetben a környező országok, illetve Oo. is hasonló technikával rendelkezik a baráti tűz esélye nagy a káoszban (tudomásom szerint Ukrajnában is voltak ebből "gondok")

Tudom, most jön az nincs más sajnos...., de , ha a politikai helyzet engedné akkor a Cseh Excaliburon keresztül az egész VSZ cucctól megszabadulni!!
A németkenél rengeteg Leo,Mars,Pzh van még letárolva, most kéne csereberélni véleményem szerint a helyzet engedné jelen pillanatban. Csehektől meg mehet az Ukránokhoz vagy akárhová.

NATO tagállam vagyunk szükséges elengedni minden régi technikát! Erősen változni kell!
Nem tudhatjuk hogy az elvileg "lezárult" készletekből" esetleg adnának el? A mostani politikai vezetés ha add is el belőle milyen feltételekkel......
Maradna az új de az megint az aktuális politikai hangulatól kezdve.....
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 039
113
Hogy az olvasók "képben legyenek":
Leopard 2A7Hu: 15 millió €,
használt T-72M1, "alap": 0,1millió € (!!!),
Kárpát-medence "mindent-visz"-szintre modernizált T-72 (kb. a T-72B3 szint): 0,5-1,5m €.(*)

Mindez úgy, hogy összegzett fórum-vélemény alapján kb. 250 bevethető tankkal kellene rendelkeznünk önvédelmi célból!!!
Ezt a mennyiséget Leo-ból SOHA nem tudjuk megvenni.
Modernizált T-72-ból IGEN.
HAZAI modernizálással IGEN, és marad pénz a többi fegyvernemnek!!!

1 Leo árából elég összerakni 5 darab T-72Hu(nyadi)-t, és marad pénz a többi fegyvernemnek, drónokra, rakéta-tüzérségre...


(*): Valóban, én a Leopardokkal közösen bevethető "Leo-body-guard" T-72 modernizálási szintre gondoltam, amiknél elég a kiemelt passzív védelemre és a kommunikációra --+ATGM-- "gyúrni", ami sokkal olcsóbb, mint tisztán T-72 modernizálással megközelíteni a Leo szintet.

Erre viszont az Etióp T-72 szint bőven elég, ami akkor --2011-ben-- 500e $ volt!

Ilyen --együttműködő vegyes-hibrid állomány-- összeállításban a kb. 75 darab Leopard 2A7HU mellé kb. 150 darab T-72Hu(nyadi) elég lenne!!! ...500e $/db áron kiemelkedő Ár/Érték arányt hozna!!!

+100 másodvonalnak/tartalék!







...és "csak úgy mellesleg", valóban megteremtenénk ezzel -szárazföldi erők szempontjából-- a "Kárpát-medence meghatározó haderejét"!!!

.


Ráadásul ezt hülyeségnek tartom, mert a most egekbe szökött áron szeretnénk beszerezni???

Mit is számítana --a nagyon nem valószinű-- orosz támadás ellen, hogy 44 vagy 105 Leo-nk van.
Mi is várható ellenerő létszáma ebben az esetben??? ...1-2 vagy inkább három ezer???

,,,és az is érdekes kérdés, hogy

  1. egy kb. 105 darabos Leoparddal rendelkező szárazföldi haderőnek van nagyobb összesített harcértéke,
  2. vagy egy 75 Leo +150 T-72 Hu(nyadi) --kb. T-72B3 harc-értékű-- állománnyal rendelkező haderőnek!!!
..."csak" mert a kettő között kb. 250 m € különbség van a T-72/Leopar 2A7HU vegyes állomány javára!!!

Az a megmaradt pénz elég ezekre "pölö": piszok sok drón, radar, rakéta-tüzérség, ...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
Ez a szám min alapszik.
Amúgy személyzet és minden más mennyihez van? 14?

Az összmennyiségből nagyjából annyit adtunk, ajándékoztunk el, hogy nagyjából ennyi maradhatott. Ebből lehet valamennyi ment donornak, ezt nem tudhatjuk. Személyzet, kiképzett, biztosan sok van. Épp civilben, mozgósítás esetén behívható. Lehet épp tartalékos, lehet hogy az elmúlt 5 évben hagyta el a Honvédséget. Olyan kevés harckocsink van, hogy annyi legénységet biztosan össze tudunk szedni, ahány harckocsit kiállítunk a még aktívak mellé.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Nem tudhatjuk hogy az elvileg "lezárult" készletekből" esetleg adnának el? A mostani politikai vezetés ha add is el belőle milyen feltételekkel......
Maradna az új de az megint az aktuális politikai hangulatól kezdve.....
A hírekből most az jött le, hogy szerintem ezek a készletek azonnal rendelkezésre állnának.
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
A hírekből most az jött le, hogy szerintem ezek a készletek azonnal rendelkezésre állnának.
Mindenki támogatná sztem jelen helyzetben, hogy ezekből vegyünk, de veszünk???!
Csak nem tudom mennyi ideig tart a személyzet átképzése, különös tekintettel a behívható tartalékosokra, akik T-72-re vannak kiképezve.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 039
113
A hírekből most az jött le, hogy szerintem ezek a készletek azonnal rendelkezésre állnának.

Aha, "gombokért"...


Ny-Európa magától soha nem fog annyi fegyvert adni K-k-Európának, hogy saját véleménye/érdekérvényesítő képessége legyen!!!

Alapvető Ny-Eu-s --gyarmattartói érdekeket-- sértene!!!

Annyit fogunk kapni, hogy mehessünk a Don 2.0-ba, és olyan csillagászati áron, hogy önálló katonai erőként --vagyis magyar érdekek érvényesítőjeként-- esélyünk sem legyen!!! Ez a ny-Eu-s politikai érdek!!!

Még mindig adós vagy az tisztán Leopárd vs. Leopard-T-72Hu Ár/Érték aránnyal összevont harcérték becsléssel!!!

"Valamiért" kerülitek ezt a témát!!! Miért is??? Az anyagi összevetést is... :oops:
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 226
4 578
113
Ny-Európa magától soha nem fog annyi fegyvert adni K-k-Európának, hogy saját véleménye/érdekérvényesítő képessége legyen!!! Alapvető Ny-Eu-s --gyarmattartói érdekeket-- sértene!!
Úgy beszélsz erről, mintha az oroszok nem így állnának hozzá a dologhoz, hanem csak úgy osztogatnák a legjobb haditechnikájukat boldog-boldogtalannak. Engem igazán a repülőgépek érdekelnek, de ott is volt saját-VSz-baráti állam felszereltségű változat minden típusból.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 110
31 074
113
a mi T72 M1-ink végletekig elavultak egy újabb típusú RPG kinyitja oldalról értelmetlen az egész nem tudod komoly szintre hozni
Igazábol egy újabb tipusú RPG bármelyik hk oldalát kilukasztja.RPG29 eddig mindent kilukasztott,amire rálőttek vele....
Igazábol a T72 környékünkön még mindig élvonalbeli jószágnak számit.
De igazábol egy jol működő hadsereg szervezeti rendszere nélkül se a 72,se más jószág nem ér semmit.Ha most a jótündér hirtelen idevarázsolna 3 ho-nyi T72-t,vagy akármit,azok sem érnének sokat-nincs meg az a hadszervezet,ami fel tudná használni.
Attol,hogy x+ éve kiképzett tartalékosokat hirtelen berántanánk hozzájuk,az idevarázsolt gépekre,azok nem alkotnak rögvest komoly harcképes erőt.Az kevés a boldogsághoz,hogy 10-20 éve kiképzett tartalékosok majd beleűlnek,és mennek csatázni.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 039
113

A T72(B3), az "eltemetett/kohószökevény", ami megfelelő számban --mennyiségben-- alkalmazva éppen demonstrálja használhatóságát, kb. olyan --de inkább jobb-- környezetben, mint ami a Kárpát-medencében várható kb. még 1-2 évtizedig!!!


...köszönöm "Ildikók"! ...csak így tovább, égessétek a Z-2026 milliárdjait az "Eu-oltárán"! :hadonaszos:
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 636
3 916
113
A Budapesti memorandum megvan?
Na mert az alapján most az usa-németo-franciao-anglia hadban áll az orosszal,mert fegyveres erővel garantálták Ukrajna szuverenitását.
Erről ,ennyit.....
Szia,

Egy aprosagot kifelejtettel: most mindenekellott az oroszoknak kellene hadban allnia az oroszokkal, mert ok kaptak meg Ukrajna atomfegyvereit a biztonsagi garanciaert cserebe, nem masok!

Szoval a Budapesti memorandumbol foleg azt kell megjegyezni, hogy orosz orszagnak soha nem szabad hinni!
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 636
3 916
113
Annyira égő, hogy azok a szerencsétlen T72-eseket olyan pucéran küldték oda az ukrán határhoz. A reaktíve pótpáncélt mi a rossebér nem tudták felkókányolni rájuk?
Szia,

Mert nincs. :-(
Valamikor a 90-es evek elejen keszitettek prototipust az orszagban (ami sokkal jobbnak tunt oldalra-hatra mint akar a K-5), de nyilvan mas dolog egy prototipus es a sorozatgyartas meg akkor is, ha eltekintunk attol, hogy mar 20 eve nyugdijban lehetnek a keszitoi.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Tunézia leopard 2A5-ről tárgyal nagyobb mennyiségben a felröppent hírek szerint, tehát germán raktáron bezony még lehet ebből.

Az Abrams érdekes opció lenne, de teljes amerikai kitettseget jelentő, esélyesen butább és lásd a lengyel lőszerproblemákat velük kapcsolatban. Nem annyira jó opció.
Ezt be tudnád linkelni. Hány darabot?
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Szia,

Egy aprosagot kifelejtettel: most mindenekellott az oroszoknak kellene hadban allnia az oroszokkal, mert ok kaptak meg Ukrajna atomfegyvereit a biztonsagi garanciaert cserebe, nem masok!

Szoval a Budapesti memorandumbol foleg azt kell megjegyezni, hogy orosz orszagnak soha nem szabad hinni!
Ezt vágom....
Ahogyan azt is hogy a nyugati hatalmak ismét elegánsan kifarolnak az általuk vállalt garanciákból, mikor egy súlycsoprtban lévő ellenféllel szemben kellene nekik érvényt szerezni.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 039
113
Szia,

Mert nincs. :-(
Valamikor a 90-es evek elejen keszitettek prototipust az orszagban (ami sokkal jobbnak tunt oldalra-hatra mint akar a K-5), de nyilvan mas dolog egy prototipus es a sorozatgyartas meg akkor is, ha eltekintunk attol, hogy mar 20 eve nyugdijban lehetnek a keszitoi.


Igaz.

Ahogy az is igaz, hogy az 50+ évvel ezelőtti BDD páncélzat alkotó-elemeinél jobbakat lehet kapni 2022-ben a civil gazdaságban, megfizethető áron!!! ...kis túlzással a Praktiker-ben!!! ...miért is nem tudjuk megcsinálni???

a Youtube-on NYOMTATNAK ilyesmiket! ...értem én,mi nem tudjuk ezt.
...MERT NEM AKARJUK!!!


Szembe jött a --megváltozott-- Valóság!!! ÉBRESZTŐ!!!