A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 255
119 997
113
A mikádót égesd el inkább. ..
Egyébként az egy színű mellény sokkal olcsóbb. A coyote szerintem nem itthonra való inkább az olívzöldet preferálom multicam mellé is.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Közben hallani arról, hogy kidolgozásra került a páncéltörő képesség megújítása és a tüzérség újraélesztése.
Erről lehet valami publikus, nem titkos, infót megtudni esetleg az érdeklődőknek ?
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
Erről a "képesség" szóról az utóbbi időben mindig az a mondás jut eszembe: Az a projekt, amelyeket teamek készítenek sohasem készül el. A Magyar Honvédségben pedig az a dolog, amiről képességként beszélnek, na az nincs.

TG
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Győrben hangzott el, hogy jövőre kezdik.

http://www.honvedelem.hu/cikk/54473_tortenelmi_evet_unnepeltek_a_legvedelmi_raketasok
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Hahaha, lobbizzon? Az az USA-ban szokás. :p Itt csak egyszerűen nincs pénz még a KMZ-re sem...

<blockquote rel="tomsinner">Őszintén nem értem ezt a munkaruházatos baromságot, hogy a boci a hivatalos, de a KMZ-sek ilyen kamuszöveggel hordanak elcseszett UCP-t, meg most MC-t mert a kedvenceik abban feszítenek. Egyik tiszt se szól azért, hogy mi az hogy "munkaruhában" mennek mindenhová? Ha most az amerikaiak kitalálják, hogy az egyszínű kék csőszerelő overall a menő, akkor abban fognak menni utánuk? Papíron munkaruha mindkettő...

Ezt a munkaruhás részt nem értem...
Tudtommal a KMZ soha nem hordott UCP-t. Persze nem tudom biztosra, ugyanis én nem vagyok/voltam KMZ-s... De ez kicsit már fóbia nálad, nem? Miért ne vehetnénk át máshol már bevált dolgokat? A Multicam pl. pont ilyen. Sőt, még az oroszok, vagyis pl. az FSzB (Alfa pl. akik azért nem kispályások) is átvette.

Különben már miért nézne ki egy bocimintás mellény hülyén?

Multicam-mel? Miért, szerinted nem nézne ki hülyén? Már azon felül, hogy a boci színvilága kapásból elcseszett.



A coyote szerintem nem itthonra való inkább az olívzöldet preferálom multicam mellé is.

A coyote brown univerzálisabb szerintem. Vagyis többféle környezethez is aránylag jó. Az olív már kevésbé.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Ehh... Újrapróba.



Oké, hogy KMZ, de ne hordjon már mindenki azt amit akar, főleg nem saját pénzen. Lobbizzon mindenki, hogy normális cuccokat akarnak. Őszintén nem értem ezt a munkaruházatos baromságot, hogy a boci a hivatalos, de a KMZ-sek ilyen kamuszöveggel hordanak elcseszett UCP-t, meg most MC-t mert a kedvenceik abban feszítenek. Egyik tiszt se szól azért, hogy mi az hogy "munkaruhában" mennek mindenhová? Ha most az amerikaiak kitalálják, hogy az egyszínű kék csőszerelő overall a menő, akkor abban fognak menni utánuk? Papíron munkaruha mindkettő...


Ezt a munkaruhás részt nem értem...
Tudtommal a KMZ soha nem hordott UCP-t. Persze nem tudom biztosra, ugyanis én nem vagyok/voltam KMZ-s... De ez kicsit már fóbia nálad, nem? Miért ne vehetnénk át máshol már bevált dolgokat? A Multicam pl. pont ilyen. Sőt, még az oroszok, vagyis pl. az FSzB (Alfa pl. akik azért nem kispályások) is átvette.


Különben már miért nézne ki egy bocimintás mellény hülyén?

Multicam-mel? Miért, szerinted nem nézne ki hülyén? Már azon felül, hogy a boci színvilága kapásból elcseszett.



A coyote szerintem nem itthonra való inkább az olívzöldet preferálom multicam mellé is.


A coyote brown univerzálisabb szerintem. Vagyis többféle környezethez is aránylag jó. Az olív már kevésbé.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 255
119 997
113
Hát elvileg erre a célra szánják a következő 3 évet hallottam pár dolgot de semmi biztos információ nincsen
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 841
65 494
113
A következő 3 évet? Azért remélem nem 3 db lesz a teljes mennyiség. És mi van a helikopterképességgel? Abból se lett semmi.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
tomsinner

Mi köze van teszem azt egy tatai főhadnagynak ahhoz,hogy mi van a KMZ-n?

Az a baj,hogy félinformációkból meg valahonnan jövő gyűlöletből (USA)írsz butaságokat.

A KMZ volt a téma, a másikhoz meg odaírtam hogy más téma, az egyébként egy akkor aktuális katomahíres cikk anyagához kapcsolódott.

@wolfram A KMZ-sek hordtak UCP-t. Az MC hol lenne már jó? A jenkik is csak ideiglenes jelleggel rendszeresítették, a britek se mondanak mást az MTP-jükkel kapcsolatban. Az csak az afgán hegyvidékre jó, annak ellenére hogy bizonyos időben, bizonyos helyen működik máshol is. De ez minden mintára elmondható. Az oroszokkal meg fölösleges jönnöd, azok másolnak szinte mindent kezdve az SS mintákkal az ATACS-on át az MC-ig. A boci mellénnyel meg elbeszéltünk egymás mellett, én általánosságban értettem. Szóval én kérek elnézést. Ha nem kéne majmolni az amcsikat, vannak egyébként nem olyan rossz olívzöld mellényeink is, de hát divatolni azt kell. A kutya barna szerintem nem univerzálisabb mint az olív, ha már másolunk, dark earth jöbb lenne, de az még nem divat az usákoknál.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 351
77 015
113
A barna 1000x univerzálisabb mint a zöld.Itthon is elég jó a barna lásd a RÁBA mintát ami gyakorlatilag barna és nagyon jól rejt.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Megtört a jég. Eddig nem lehetett hivatalos infót megtudni a KMZ afgáni harcairól. A Regiment legújabb számában van cikk, amely ezzel foglalkozik.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
A KMZ-sek hordtak UCP-t.

Én még egy képen sem láttam rajtuk. Persze ez semmit nem jelent, de értelmét nem látom, hogy miért tették volna...

Az MC hol lenne már jó? A jenkik is csak ideiglenes jelleggel rendszeresítették, a britek se mondanak mást az MTP-jükkel kapcsolatban. Az csak az afgán hegyvidékre jó, annak ellenére hogy bizonyos időben, bizonyos helyen működik máshol is. De ez minden mintára elmondható.

Hát ezt már átbeszéltük itt párszor... De a Multicam igenis jó. Nem ideális (mert olyan nincs is), de széles spektrumban jó. Négy évszak és eltérő környezetek akár csak itthon, szóval még ide is. Nem a lehető legjobb, de elfogadható.

És nem is érdemes közép-európai nyári erdőre optimalizálni a rejtőszínt, miközben a harcok várhatóan legalább 50%-ban városokban, településeken fognak zajlani és nem csak nyáron, mint azt Ukrajnában is láthattuk.

A kutya barna szerintem nem univerzálisabb mint az olív, ha már másolunk, dark earth jöbb lenne, de az még nem divat az usákoknál.

Hát, az olívnál pedig szerintem jobb. A dark earth sem rossz, de nekem az már kicsit túl világosnak tűnik:

http://s3.photobucket.com/user/M45/media/ViperskinCoyoteFDE.jpg.html

http://s230.photobucket.com/user/FAL-Man/media/Magpul/handguard.jpg.html

http://smg.photobucket.com/user/bravocompanyusa/media/P1000314.jpg.html
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 255
119 997
113
Az amerika haderő meg azért cseréli az mc-t mert a gyártó cég egy vagyont kér a jogokért ezért lekoppintotta a hadsereg scorpion pattern néven nagyobb foltokkal.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
@wolfram: Vagy 20 percet szántam arra, hogy kikeressem neked az UCP-s képeket, de a Gurkha HAU féle UCP-nél nem jutottam tovább. Emlékeim szerint valamikor beszéltünk erről a többiekkel a CGB-n, de annyi téma van ott, hogy tippem sincs, hol keressem. Mivel nincs semmi a kezemben, fogadd bocsánatkérésemet előre is, sanszos hogy rosszul emlékeztem.

Kriss, a CGB-n is írva vagyon amit mondtam, amit meg te írsz, az más téma.