T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 620
8 911
113
Akarod mondani olyan piacokra megy orosz motorral, ahol nincs másra pénz.
A Kirovecet, itt Magyarországon is árulják. Az összes elérhető motorváltozattal. JaMZ,(orosz, megbízható),TMZ(orosz, megbízhatatlan, nehezen szerelhető) és Mercedes motorral is. Volt olyan,hogy a Mercis kotlott meg a leghamarabb.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 620
8 911
113
Szerintem nincs civil verzoíja,az amire te gondolsz,az Jumz motor,a Kirovec traktorokban volt,sok évtizeddel ezelőtt, ma már a nyugati piacokra nyugati motorokkal szerelik a Kiroveceket,saját,meg a nem zöldbuzi piacokra meg Orosz motorokkal.

Ide is többféle motorral hozzák. Az egyedül elérhető nyugati motor a Mercedes. Háromféle gyártó motorjával vannak szerelve. A Mercedesn kívül a JaMZ(Jaroszlvaszkij Motornij Zavod) és a TMZ motorjaival elérhető. A JaMZ ugyanaz a cég,ami harckocsi motorokat is gyárt. TMZ motorosból is akad Magyarországon
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 042
113
A Kirovecet, itt Magyarországon is árulják. Az összes elérhető motorváltozattal. JaMZ,(orosz, megbízható),TMZ(orosz, megbízhatatlan, nehezen szerelhető) és Mercedes motorral is. Volt olyan,hogy a Mercis kotlott meg a leghamarabb.
Mekkora is a piaci részesedése?
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 620
8 911
113
Mekkora is a piaci részesedése?
Nem tudom, de veszik, mert újabb típusokat is fognak behozni belőle. Alapvetően a nagyobb gazdaságokba való.Nem olvastam traktor eladási statisztikákat. Annyit nyilván nem adnak el belőle, mint például az MTZ-ből, mert ott bővebb a motorkínálat és a méretkínálat, ezek vannak ahová túl nagyok, túl erősek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 042
113
Nem tudom, de veszik, mert újabb típusokat is fognak behozni belőle. Alapvetően a nagyobb gazdaságokba való.Nem olvastam traktor eladási statisztikákat. Annyit nyilván nem adnak el belőle, mint például az MTZ-ből, mert ott bővebb a motorkínálat és a méretkínálat, ezek vannak ahová túl nagyok, túl erősek.
Ne. is az MTZ a piacvezető, főleg nem a nagyobb gazdaságokban. Na de holnap megkérdezemm egy Claas-os ertéksítő ismerősöm.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 620
8 911
113
Ne. is az MTZ a piacvezető, főleg nem a nagyobb gazdaságokban. Na de holnap megkérdezemm egy Claas-os ertéksítő ismerősöm.
Amikor évekkel ezelőtt láttam ilyet, akkor az MTZ volt a piacvezető, főleg a kisebb gazdaságokban. Mert az kis kertészeti traktortól a nagy "dögökig" minden méretben gyárt traktort. Egyébként pont az utóbbiakat nem veszik az MTZ-ben. Legalább is sehol nem láttam még 300Le feletti MTZ-t dolgozni. Az ő piacuk általában a 40-200Le. A Kirovec meg e fölött kezdődik. Ha jól tudom, a "leggyengébb" traktoruk az 240Le. Ha kevés földed van, arra nem éri meg egy Kirovec, még úgy sem, hogy jóval olcsóbb, mint a konkurencia. Legfeljebb ha bérmunkákat is vállalsz vele. Plusz még egy fontos kérdés, a pénzügyi támogatás a vásárláshoz. Az MTZ mindenféle pályázatokba beilleszthető, a Kirovec esetében nem tudom, hogyan van. Csak azt tudom, hogy pár éve kezdték újra a hazai forgalmazást. Az MTZ viszont sosem vonult ki, és a kereskedői hálózata sokkal nagyobb Magyarországon.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 375
55 060
113
T-90M alapadatok:
iu


3D-s grafika:

iu

iu


Ez pedig egy ábra. Vannak rajta érdekességek:
iu
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
én értem hogy ez most nagy dolog. csak azt nem értem hogyha ez az eset most ilyen felkapott akkor minek nem elég a 30 as a lynxre sokaknak miért akarnak sokan rá 40 est hogy kitudjon pukkantani egy hk-t??? az ilyen fehér hollók miatt.

A Honvédség is szedett szét a BTR gépágyújával T-72-est a Bakonyban.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 697
113
A Honvédség is szedett szét a BTR gépágyújával T-72-est a Bakonyban.
le lehet pucolni a hk kat gépágyúval ezt senki nem is tagadja sak a lepucoláshoz nem kell 40 es mint a vidi is mutatja ez még 25 össel is megy.
ha meg a kilövésre gondolsz szemből egy ment át a kocsin a vezető prizmályánál ahol mivel prizma kevesebb a pánél. láttam a 72 est kívül belűl. tatán az 55 öst is lőtték mindennel mint a berber arra szoktunk üríteni azt is megnéztem párszor.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 538
113
én értem hogy ez most nagy dolog. csak azt nem értem hogyha ez az eset most ilyen felkapott akkor minek nem elég a 30 as a lynxre sokaknak miért akarnak sokan rá 40 est hogy kitudjon pukkantani egy hk-t??? az ilyen fehér hollók miatt.
A Honvédség is szedett szét a BTR gépágyújával T-72-est a Bakonyban.
Én azt nem értem minek a 125-140 stb milliméteres ágyú, ha elég 30-40 mm gepagyu ezek szerint ami "szetszedi" a tankokat, a tuzgyorsasag is nagyobb.:oops:
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Én azt nem értem minek a 125-140 stb milliméteres ágyú, ha elég 30-40 mm gepagyu ezek szerint ami "szetszedi" a tankokat, a tuzgyorsasag is nagyobb.:oops:
És igazi multifunkciós ! Én már a battlefield 2042-ben rájöttem hogy a 40mm cuccal mindent is szét tudok szedni .
Donok helikopterek tankok és gyalogság ellen progis lőszerrel még jobb előnye van !

Final.jpg
 
  • Vicces
Reactions: megazez

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 375
55 060
113
Mondjuk a linkelt videóban sem semmisült meg a T-90M... Pedig lőtték oldalról, hátulról, mindenhonnan.
A dudi által lenézett 80-100 mm-s acél oldalpáncél, meg a plusz kiegészítők még ilyen kis távolságból is könnyedén megvédték a személyzetet. Ugyanis a személyzet 3 tagja a végén kiszállt a tankból :rolleyes:

A másik meg, hogy sokan arra nem képesek, hogy kicsit visszagörgessenek. Ugyanis már háromszor is sikerült berakni ezt a videót...
Ha meg egyszer berakok a Leopárd topikba egy kilövést, akkor meg megy a sírás, hogy mit élvezkedem :D
Nah, mindegy. Felőlem még rakjátok be ötször, hogy a T-90M minimum több tucat gépágyú lövedék találatot is túlél körkörösen.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 375
55 060
113
És igazi multifunkciós ! Én már a battlefield 2042-ben rájöttem hogy a 40mm cuccal mindent is szét tudok szedni .

Hát ha egy huszadrangú lövöldözős játékban így van, akkor kénytelen lesz a világ is ebbe az irányba menni XD
Bár annyit megsúgok, hogyha nem szerencsétlen Bradley-k vannak ott, hanem mondjuk egy T-62-es, akkor a videó 1 perc alatt véget ér. Ugyanis hátulról 1 lövésből kilövi a T-90M-et, abban mindenki nagy eséllyel meghal, a T-62-meg elballag...
Ezek a szerencsétlen IFV-k meg fél órán át lövik orrba szájba, mire egyáltalán harcképtelen lesz.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 211
3 560
113
Én azt nem értem minek a 125-140 stb milliméteres ágyú, ha elég 30-40 mm gepagyu ezek szerint ami "szetszedi" a tankokat, a tuzgyorsasag is nagyobb.:oops:
Gondolom azért nagyobb távolságból a gépágyú kevésbé lenne hatékony míg a harckocsi ágyú még onnan is overkill lehet egy IFV ellen...Látszik, hogy meglepték a T-90-est nem is értem miért megy az IFV felé ha nem tudja viszonozni a tüzet még a saját géppuskájával sem. Inkább tolatnia kellett volna. Az IFV-nek rakéta nélkül nincs is nagyon más esélye mint elmenekülni vagy közelharcba bocsátkozni...leverni az érzékelőket, felszaggatni a reaktív páncélzatot, leszakítani a lánctalpat aztán lelépni ha ez sem elég.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 042
113
le lehet pucolni a hk kat gépágyúval ezt senki nem is tagadja sak a lepucoláshoz nem kell 40 es mint a vidi is mutatja ez még 25 össel is megy.
ha meg a kilövésre gondolsz szemből egy ment át a kocsin a vezető prizmályánál ahol mivel prizma kevesebb a pánél. láttam a 72 est kívül belűl. tatán az 55 öst is lőtték mindennel mint a berber arra szoktunk üríteni azt is megnéztem párszor.
Az IFV-nek inkabb az IFV ellen kell a gépágyú mintsem harckocsi ellen és jó lenne, ha akár szemből is át tudná ütni, nem csak megrongálni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 021
113
Gondolom azért nagyobb távolságból a gépágyú kevésbé lenne hatékony míg a harckocsi ágyú még onnan is overkill lehet egy IFV ellen...Látszik, hogy meglepték a T-90-est nem is értem miért megy az IFV felé ha nem tudja viszonozni a tüzet még a saját géppuskájával sem. Inkább tolatnia kellett volna. Az IFV-nek rakéta nélkül nincs is nagyon más esélye mint elmenekülni vagy közelharcba bocsátkozni...leverni az érzékelőket, felszaggatni a reaktív páncélzatot, leszakítani a lánctalpat aztán lelépni ha ez sem elég.
Totális zavar lehetett a kezelők fejében, halálfélelemmel kombinálva, olyan hangzavar mellett hogy még egymást sem hallhatták érthetően.


Akármerre forogtak a harckocsival gondolom eléggé töri a morált hogy minden irányból olyan hangerővel veretik a gépnek amiben ülsz az oldalát, hogy beszakad a dobhártyád, és várod hogy mivel tudod hogy körbe vagy véve, mikor jön a 25mm-s után a TOW2 is a Bradleyről, ami után ha oldalról jön az is, garantáltan leugik a torony, és szúrólángban robbansz apró darabokra. et

Nyilván 1v1 ben, szemtől szemben, pláne nagyobb távolságból a harckocsi erőnyerő az IFV ellen. Ez közvetlen közel volt, helyzetép nélküli magányos harckocsi vs minimum 2, de lehet több ellenséges jármű ellen, akik tökéletes helyzetképpel rendelkeztek, ügyesen mozogtak együtt, bekerítve.

Ami nekem furcsa, hogy nem használtak intenzíven TOW-ot a IFV-k, mert azzal valós kilövést is elérhettek volna, nem csak leszaggatják az optikát, prizmákat, lánctalpat, ellövik a csövet, etc...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 697
113
Az IFV-nek inkabb az IFV ellen kell a gépágyú mintsem harckocsi ellen és jó lenne, ha akár szemből is át tudná ütni, nem csak megrongálni.
továbbra is fehérholló esetekről beszélünk. az ilyen helyzetekre ahol szükséges a szemből történő célleküzdés ott az atgm. wot ba jól mutat de az egy cod kb más grafikával.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez