Ka-50 Black Shark "Hokum A" / Ka-52 Alligator "Hokum B" (Kamov, Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 020
113
Pilononkent egy raketta.
Spike NLOS kategória, abból sem 16-ot visznek jellemzően a helikopterek. Nagy, drága, messzire megy, ezt nem is éri meg minden szarra ellőni, tipikusan nem egy koszlott Bradley/Bmp3 ra fognak ilyennel lőni, hanem high value célpontra, vagy olyanra ami veszélyes lehet magára a kopterre ha közel (hagyományos Ataka/Vikhr távon 6-8 km) menne. Mikor megcsapnak vele egy Iris-T, vagy NASAMS parancsnoki egységet/radart, máris jó lesz ez a pilononként egy rakéta is, a másik pilonon meg ott lehet 6 Vikhr, vagy Ataka, 20 x80mm NIR, 2 x Igla, és van 6 pilon, plusz a 30-as gépágyú. Szerintem panasz a Ka-52 tűzerejére igazából nem nagyon lehet, s ez a 305-ös gyártmány kiválóan kiegészíti az eddig is meglévő arzenált, felülről!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 096
31 039
113
Nem,jellemzoen sz AH60/64 sem visz jellemzoen sok NLOSt.
Viszont vosz mellette mást.
NLOS harcaszati szerepe idealis esetben az,hogy niztonsagos tavolsagbol kiszedje a csapatlegvedelem helire veszelyes elemeit.Utana a tobbi eszkozevel biztonsaggal tud "dolgozni"
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 020
113
Nem,jellemzoen sz AH60/64 sem visz jellemzoen sok NLOSt.
Viszont vosz mellette mást.
NLOS harcaszati szerepe idealis esetben az,hogy niztonsagos tavolsagbol kiszedje a csapatlegvedelem helire veszelyes elemeit.Utana a tobbi eszkozevel biztonsaggal tud "dolgozni"
Pont ezt írtam én is, azt gondolom egyértelműen fogalmaztam, a Ka-52 is visz mellette mást is. Iszonyat tűzerő fér még el azon a gépen a lesajnált 1 raketta/pilon 305 - ös mellett!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 096
31 039
113
Pont ezt írtam én is, azt gondolom egyértelműen fogalmaztam, a Ka-52 is visz mellette mást is. Iszonyat tűzerő fér még el azon a gépen a lesajnált 1 raketta/pilon 305 - ös mellett!
Eppen ez az,hogy nem,mert elfoglal egy raketa egy pilont.Ahova a jenki feltehet egy NLOS+2 Hellfiere+4 PGM-Hydra kombót,oda az orosz tehet egy 305ost.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 020
113
Eppen ez az,hogy nem,mert elfoglal egy raketa egy pilont.Ahova a jenki feltehet egy NLOS+2 Hellfiere+4 PGM-Hydra kombót,oda az orosz tehet egy 305ost.
Ne viccelj már, 6 pilon van a Ka-52-n ember!!! Miért kevés 2 NLOS mellé a 2*6 Vikhr, 1*2 igla, 1*20 B-20 NIR opció, egy 30 gépágyúval?

Leginkább értem a szándékodat mert ismerlek már, hogy szar orosz, az amcsi meg jó, de már megint faszságot hajtasz, aki a Ka-52 hordozható fegyverzet mennyiségébe/tűzerejébe beleáll, az menthetetlenül hülye...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 096
31 039
113
Ne viccelj már, 6 pilon van a Ka-52-n ember!!! Miért kevés 2 NLOS mellé a 2*6 Vikhr, 1*2 igla, 1*20 B-20 NIR opció, egy 30 gépágyúval?

Leginkább értem a szándékodat mert ismerlek már, hogy szar orosz, az amcsi meg jó, de már megint faszságot hajtasz, aki a Ka-52 hordozható fegyverzet mennyiségébe/tűzerejébe beleáll, az menthetetlenül hülye...
Nem vihet egyszerre 2 305+2 NIR+2X5 Vikhr inditot.Mint ahogy a Super Cobra se vihet a totovegen NIR blokkot.Egyebkent az Apachoz is van torovegi iker Stinger indító,csak nem hasznaljak.
Es ha mar ott zartunk,mennyi a 305 hatotavolsaga?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 020
113
Nem vihet egyszerre 2 305+2 NIR+2X5 Vikhr inditot.Mint ahogy a Super Cobra se vihet a totovegen NIR blokkot.Egyebkent az Apachoz is van torovegi iker Stinger indító,csak nem hasznaljak.
Es ha mar ott zartunk,mennyi a 305 hatotavolsaga?
Milyen törövégi indítóról beszélsz? Ka-52 szárny alatti 6 db teljes értékű pilonnal rendelkezik, amiből az apache/Super Cobra 4-el, tudod, annyi opció van ott hogy törő végre mehet sidewinder/Stinger.

A Ka-52 iszonyat tűzerőt hordozhat még úgy is, hogy elfoglal egy 305 egy egész pilont.

A hatótávolságát pontosan nem tudom, mint ahogy senki sem, 20 km környékére saccolják, NLOS kategória, tehát helikopterről az ELÉG mindenre távolság, fogadd el...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 096
31 039
113
Milyen törövégi indítóról beszélsz? Ka-52 szárny alatti 6 db teljes értékű pilonnal rendelkezik, amiből az apache/Super Cobra 4-el, tudod, annyi opció van ott hogy törő végre mehet sidewinder/Stinger.

A Ka-52 iszonyat tűzerőt hordozhat még úgy is, hogy elfoglal egy 305 egy egész pilont.

A hatótávolságát pontosan nem tudom, mint ahogy senki sem, 20 km környékére saccolják, NLOS kategória, tehát helikopterről az ELÉG mindenre távolság, fogadd el...
A gyár 15,8km-t ad meg,de ne os torodj vele...
Vannak nagyon jo orosz cuccok,amiket szovesen látnak az MH hadrendjeben.305 pont nem ilyen.Spike LR2.teljesitmenyet adja,csak joval nagyobb meretben.
De a torokoknek is van hasonlo rakettajuk,de a bol elfer 5 db rgy pilonon.
 
  • Vicces
Reactions: fip7 and ghostrider

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 320
17 451
113
Ka-52_Alligator_attack_combat_helicopter_Russia_Russian_Air_Force_aviation_defence%20_industry_details_armament_001.jpg
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 020
113
A gyár 15,8km-t ad meg,de ne os torodj vele...
Vannak nagyon jo orosz cuccok,amiket szovesen látnak az MH hadrendjeben.305 pont nem ilyen.Spike LR2.teljesitmenyet adja,csak joval nagyobb meretben.
De a torokoknek is van hasonlo rakettajuk,de a bol elfer 5 db rgy pilonon.
Ok, ismét felteszem a kérdést, mire nem elég az a hatótáv egy helikopterről? Mekkora a harci része egy spike LR.2 nek, meg mekkora az LMUR-nak? Melyik a gyorsabb? Melyiknek van nagyobb romboló ereje?

Rögtön nem annyira lesznek egy kategóriában, ugye, máris az NLOS kategóriája lesz, csak úgy hogy rombó erőben/tűzerőben veri azt is...

Király ez az autóskártya mentalitás, csak ha kirántunk egy szempontrendszert, rántsunk ki gyorsan egy másikat is, mert pl. szerintem meg mikor egy radar/Iris-T vagy NASAMS vezérlő/radar a célpont - s ezek nem harckocsira vannak optimalizálva, 15 km plusz lőtávval, hanem erre amit fentebb írok! - akkor fontos az hogy tutira kikúrja tropára azt a SAM vezetési pontot/radart!

Minden másra ott a Vikhr/Ataka.

Szóval szerintem meg nem véletlenül használják egyébként sikerrel valós összhaderőnemi környezetben ezt a rakétát az oroszok, szerintem mi is tudnánk hasznosan használni, de úgy kb bárki, mert egy a valós harcok visszajelzései alapján fejlesztett/módosított és bevállt helikopter fedélzeti cucc.

Értem hogy szerinted gagyi, ezt is elraktam mint infót egy polcra.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 020
113
Azt hiszem, a belső 2-2 pilonon vihet 305-öst. Szóval, de, simán visz 1-2 305-ös mellett 1 pakk Vikhr/Atakát, plusz NIR-t. Plusz a gépágyú. És akir nincs felrakva Igla.
Nem, visz 1 vagy 2 db 305-öst, akkor mellé még ha egy Lmur van 2*6 Vikhr/Ataka akár vegyesen is, ha két LMUR van 1*6 Vikhr, 1*20 80mm NIR, ééés még ezek mellé felmegy 2*2 Igla is, plusz a 30mm -es nagy tűzerejű gépágyú...

Aki szerint ez kevés, azzal nincs mit beszélni tovább...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 096
31 039
113
Azt hiszem, a belső 2-2 pilonon vihet 305-öst. Szóval, de, simán visz 1-2 305-ös mellett 1 pakk Vikhr/Atakát, plusz NIR-t. Plusz a gépágyú. És akir nincs felrakva Igla.
Külső pilonokpn nem vihet.Oda csak Igla mehet.
Vagyis ugyan az a fuggeszto variacio,mint a Stinger inditos Apache.Vagy a Super Cobrae.Csak az amcsik nem hasznaljak a gyakorlatban a torovegi Stinger inditokat.
Ettol guggetlenul impozans gep a Ka52,csak jobb fegyverzet kene neki,mint ami van.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 096
31 039
113
Nem, visz 1 vagy 2 db 305-öst, akkor mellé még ha egy Lmur van 2*6 Vikhr/Ataka akár vegyesen is, ha két LMUR van 1*6 Vikhr, 1*20 80mm NIR, ééés még ezek mellé felmegy 2*2 Igla is, plusz a 30mm -es nagy tűzerejű gépágyú...

Aki szerint ez kevés, azzal nincs mit beszélni tovább...
Alakul...Mar nem 2x5os+2 NIR.....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 020
113
Alakul...Mar nem 2x5os+2 NIR.....
Nem írtam 2*5 öt, mert 4-es vagy hatosával viszi az ATGM-et.

Tehát hogy megtaláltad a kákán a csomót, és beszéljünk a lényegről, mire nem elég mondjuk valós bevetésen - nem fotózásra karácsonyfa versenyre! - 2 LMUR mellé akár csak a 6 db Vikhr, 20 db 80 mm és 4 db Igla, a gépágyú mellé?!

Még ez is sok...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and ghostrider

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 320
17 451
113
Külső pilonokpn nem vihet.Oda csak Igla mehet.
Vagyis ugyan az a fuggeszto variacio,mint a Stinger inditos Apache.Vagy a Super Cobrae.Csak az amcsik nem hasznaljak a gyakorlatban a torovegi Stinger inditokat.
Ettol guggetlenul impozans gep a Ka52,csak jobb fegyverzet kene neki,mint ami van.
Nem írtam, hogy viheti a külsőn... Nem világverő a fegyverzete, de hozza az elvárhatót.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 020
113
Külső pilonokpn nem vihet.Oda csak Igla mehet.
Vagyis ugyan az a fuggeszto variacio,mint a Stinger inditos Apache.Vagy a Super Cobrae.Csak az amcsik nem hasznaljak a gyakorlatban a torovegi Stinger inditokat.
Ettol guggetlenul impozans gep a Ka52,csak jobb fegyverzet kene neki,mint ami van.
Jah, a Vikhr kb messzebbre megy, gyorsabb mint a Hellfire, és nem csak ATGM, mivel közelségi gyújtós, helik és drónok ellen is alkalmazható multifunkciós cucc, a 80mm NIR is pusztítóbb mint a Hydra, a gépágyú is a legjobb páncélátütéssel rendelkezik a helik közt, van már hozzá LMUR is, Igla is hozza a kötelezőt, mit szeretnél még rá, hogy ELÉG JÓ legyen a fegyverzete, atombombát :D ?!