[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 267
33 846
113
jó bejelentem török APC ket veszünk.
2 variáció volt az asztalon
-4x4 nek otokar, 6x6-8x8 FNSS(NUROL) VS Nurol(fnss) 4x4 ,otokar 6x6-8x8

az első variáció igérkezett minőségibb beszerzésnek míg a 2. variáció gazdaságosnak.
1. esetében vagy a db szám nem lett volna megfelelő vagy a lynx ek db számát kelett volna csökkenteni.
így az utobbira esett a választás. ami nem melesleg utólagosan a jobb választás lett

BTR modernizálva nem lessz egyéb hordozóplatformra és egyéb feladatokra átalakítása az asztalon van bizonyos db szám erejéig. akár exportra is
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 408
120 710
113
jó bejelentem török APC ket veszünk.
2 variáció volt az asztalon
-4x4 nek otokar, 6x6-8x8 FNSS(NUROL) VS Nurol(fnss) 4x4 ,otokar 6x6-8x8

az első variáció igérkezett minőségibb beszerzésnek míg a 2. variáció gazdaságosnak.
1. esetében vagy a db szám nem lett volna megfelelő vagy a lynx ek db számát kelett volna csökkenteni.
így az utobbira esett a választás. ami nem melesleg utólagosan a jobb választás lett
Na ezt hiába jelentetted be.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 275
7 373
113
jó bejelentem török APC ket veszünk.
2 variáció volt az asztalon
-4x4 nek otokar, 6x6-8x8 FNSS(NUROL) VS Nurol(fnss) 4x4 ,otokar 6x6-8x8

az első variáció igérkezett minőségibb beszerzésnek míg a 2. variáció gazdaságosnak.
1. esetében vagy a db szám nem lett volna megfelelő vagy a lynx ek db számát kelett volna csökkenteni.
így az utobbira esett a választás. ami nem melesleg utólagosan a jobb választás lett

BTR modernizálva nem lessz egyéb hordozóplatformra és egyéb feladatokra átalakítása az asztalon van bizonyos db szám erejéig. akár exportra is
Hat ezt kar volt…mondjuk én nem mertem le írni de te megtetted emelem kalapom :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 267
33 846
113
még mielött valaki vitába bonyolódna vagy fölösleges okfejtésbe otokar 4x4 fnss apc variációjával nem jártunk volna jobban . APC tekintetébe elég érvnnek hozni az árat.

4x4 esetében a cobra nem skálázható mint a nurol termékcsomagja. tehát nagyon sok minden ami 4x4 alvázon fog megvalosulni cobra vásárlása esetén a jóval drágáb6 6x6 osra hárúlt volna teljes egészbe (így is lessz ami csap APC alapokra lessz beépíthető) a cobra jóval drágább és arra a feladatra amire nms is elég arra is drága (gidránnál drágább) cobrát kelett volna kényszerből alkalmazni nem mellesleg sokkal kisebb ipraikapacitással járt volna az a csomag kevesebb műszaki hozzáfárássel számunkra.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 267
33 846
113
Ja nem a teljes részére gondoltam hanem meg olyat se írok le nyilvánosan milyen lesoport ajánlataink voltak/vannak mert kurva hamar szőnyeg szélén lennék :oops:
én már ott vagyok félig úgyérzem úgyhogy szarok bele. nem mellesleg idén még csak 4. hónapot írunk de már a 2. alkalom hogy elbaszták a fizetésem és úgy néz ki ebbe a hónapa sem kapok semmi majd a kövivel utalják (egyik hónapa 0 ft másik hónapba duplla a következőbe megint semmi.) mind emelett a tavaji évi szabadságaim sem lettek kiadva se kifizetve...) úgyhogy ja... én is kezdem már unni ezt az egészet...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 967
36 296
113
Jó lenne, ha a mi térfelünkön összeszednék magukat és elkezdenének profiként viselkedni.
A hibákat el kell ismerni, ki kell javítani, többé nem elkövetni, és a felelősöket számonkérni.
Jelenleg balekok vagyunk.
Többet nem kellene semmit venni az RM-től.
Lynx, meg Panther most már nem megúszható, a kocka el van vetve. A Skyrangernek sincs igazán jó alternatívája, meg az csak nevében RM (inkább svájci termék - Oerlikon), de mást nem szabadna tőlük venni. Meg a Skyrangerrel legalább nem egyedül kell verjük az asztalt, ha nem hozza amit kell.
Minden szinte minden, amire szükségünk lehet pl. Izraelből is megvehető: viszonylag olcsó (európai és amerikai termékekhez képest) és éles harcban kipróbált rendszereik vannak. Most is folyamatosan tesztelik őket... :p
Kerekes harcjárműből Patria még jó lehet, harci heliből meg a Leonardo, de RM-től inkább már semmit!

Tényleg hülye vezetésünk ha még egyszer beugrunk egy max prototípus szinte lévő RM termékbe az eddigi negatív tapasztalatok alapján.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
776
1 918
93
Ja nem a teljes részére gondoltam hanem meg olyat se írok le nyilvánosan milyen lesoport ajánlataink voltak/vannak mert kurva hamar szőnyeg szélén lennék :oops:
Őszintén, mi ekkora titok ezen? Tud valamilyen releváns érdek sérülni, ha kiderül, hogy milyen eszközt akarunk venni? És most csak a tenderre, és a jelentkezőkre gondolok. Nem a konkrét tárgyalásokra, ott értem, hogy vannak üzleti titkok, motivációk, alkupozíciók.
De az, hogy kik/mik jöhetnek szóba, az miért ekkora nemzetbiztonsági kérdés? :confused:
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 967
36 296
113
Őszintén, mi ekkora titok ezen? Tud valamilyen releváns érdek sérülni, ha kiderül, hogy milyen eszközt akarunk venni?
Politikai, "rendszerbiztonsági" érdek sérülhet: ez a kormány utálja az átláthatóságot, mert csak politikai kockázatokat lát benne. Közérdekű adatokat sem adnak ki csak hosszú jogi huzavona után.
És most csak a tenderre, és a jelentkezőkre gondolok.
Nincs nálunk publikus tender hadi eszközökre - soha nem is volt igazán. Be kérnek ajánlatokat, aztán pár tárgyalási kör és döntenek.
Nem a konkrét tárgyalásokra, ott értem, hogy vannak üzleti titkok, motivációk, alkupozíciók.
De az, hogy kik/mik jöhetnek szóba, az miért ekkora nemzetbiztonsági kérdés? :confused:
lásd első pont!
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: bel and Loken

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
776
1 918
93
Politikai, "rendszerbiztonsági" érdek sérülhet: ez a kormány utálja az átláthatóságot, mert csak politikai kockázatokat lát benne. Közérdekű adatokat sem adnak ki csak hosszú jogi huzavona után.

Nincs nálunk publikus tender hadi eszközökre - soha nem is volt igazán. Be kérnek ajánlatokat, aztán pár tárgyalási kör és döntenek.

lásd első pont!
Jójó. ezt tudom. :)
Arra lennék kíváncsi, hogy van-e valami értelmes magyarázat is, vagy csak a bullshit.
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 053
113
Jójó. ezt tudom. :)
Arra lennék kíváncsi, hogy van-e valami értelmes magyarázat is, vagy csak a bullshit.

Nem szabad észrevenni a fától az erdőt!
Ha nem jössz rá magadtól: Nézz félre, van Disney+, lesz egyre több! :hadonaszos:


.

Poén volt, keserű iróniával!
...vagy a Valóság! :(

.


.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 275
7 373
113
Őszintén, mi ekkora titok ezen? Tud valamilyen releváns érdek sérülni, ha kiderül, hogy milyen eszközt akarunk venni? És most csak a tenderre, és a jelentkezőkre gondolok. Nem a konkrét tárgyalásokra, ott értem, hogy vannak üzleti titkok, motivációk, alkupozíciók.
De az, hogy kik/mik jöhetnek szóba, az miért ekkora nemzetbiztonsági kérdés? :confused:
Már maga a beérkezett ajánlatok is sokszor olyan adatnak minősül amit nem érdemes le írni nyilvánosan meg típust se feltétlen.
Meg ha le is írna de komolyan ha anno valaki ott le írja gyerekek tuzersegrol es tankok vételéről tárgyalunk nemsokara al írás lesz el hiszitek? Dehogy elküldtek neki üzenetben az orvosotok elérhetőségét :)
A másik fele ha ezt le írja a fent említett történne itt azonban nem kell aggódni másnap egy kellemetlen beszélgetés várna a parancsnokkal és valószínűleg egyébb szankciók (nem valami jó ügyészségre járni).
Ja és itt páran szeretnénk átmenni az időszakos c/poligrafon :oops:
 
  • Tetszik
Reactions: Catles