• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 452
16 814
113
Nem. Nem arra utalok hogy röppen az atom. Szerintem éppen az a legnagyobb veszély, hogy elhiszik a héjják hogy senki nem meri bevetni az atomot (mint a 2. Vhban a németek a vegyi fegyvereiket) ezért kitörnek hagyományos háborúk atomhatalmak részvételével is.
A másik tpic: azért Iránban sem fakírok, meg mártírok laknak. Ha a tengeri kikötőit szétbombázták akkor azért nem lesz őszinte az ő mosolyuk sem. Onnan a kereskedelmee csak a Kaszpi marad. Értem hogy önellátóak, de nem ennyire. Ott sem akarnak az emberek szarul élni, pláne nem meghalni
Egyértelmű,de egy homoki perzsának sokkal nagyobb a tűrőképessége,mint akármelyik izraeli blankoltnak,talán a drúzokat kivéve,de ők nem zsidók. A kölcsönös szalvók mindkét ország gazdaságát padlóra vágják. Ráadásul,ha mindkét ország vezetőinél elgurul a gyógyszer,akkor teljes lesz a kitárazás,és ebbe a képletbe akkor már nyugodtan beletehetjük a Hezbollahot,akiket nem igazán akartak közvetlenül molesztálni,és akár még az összes siita miliciát,akik Irakban meg Szíriában garázdálkodnak. Akár egy Perzsa-öböl lezárás is megeshet. Ezt jól tudják a nyugati döntéshozók is,gondolom 24 órában megy a tárgyalás mindkét féllel.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 536
45 032
113
Nem. Nem arra utalok hogy röppen az atom. Szerintem éppen az a legnagyobb veszély, hogy elhiszik a héjják hogy senki nem meri bevetni az atomot (mint a 2. Vhban a németek a vegyi fegyvereiket) ezért kitörnek hagyományos háborúk atomhatalmak részvételével is.
A másik tpic: azért Iránban sem fakírok, meg mártírok laknak. Ha a tengeri kikötőit szétbombázták akkor azért nem lesz őszinte az ő mosolyuk sem. Onnan a kereskedelmee csak a Kaszpi marad. Értem hogy önellátóak, de nem ennyire. Ott sem akarnak az emberek szarul élni, pláne nem meghalni
Figyelj, Irán szankciózva volt/van/lesz kb. örökre azok által akikkel most szembe került.

Atom nélkül - reméljük ez így marad! - annyival nagyobb területű és igénytelenebb/fanatizáltabb lakosságú mint Izrael, hogy egyszerűen minden józan számítás szerint nem tud veszteni. A Kaszpi tenger, oroszokon keresztül Kína, neki pont elég ahhoz hogy elműködjön.

Ezt olyan emberként mondom/írom, aki egyáltalán nem elfogult ebben a konfliktusban egyik oldal felé sem!

Utolsó és teljesen jogosan megkapott kitiltásom a fórumról pont azért kaptam, mert az IZRAELI zsidó civilek elleni undorító okt. 7-i Hamasz támadást valóban minősíthetetlen szavakkal kommentáltam, szóval nyugodt lehetsz, messze nem vagyok Irán/arab párti.

Próbáljunk megmaradni a valóság talaján, egyszerűen konvencionális/rakéta/drón háborúban Izrael tud csak többet veszteni, Irán nem, mert ŐK elbírják, fanatikus muszlimok, és Izrael high end szuper techinikás légvédelmi rendszereit le fogja üríteni a kályhacsőből kalapált több tízezer Hezbollah szutyok Libanonból, meg délről a Hamasz által, megindítanak ha kell több ezer Shahaedet, és közé kevernek majd CM-et meg BM-et, és ezek ha tényleg kárt akarnak okozni, civil infrastruktúrát is fognak egyszerre koordináltan célozni.

Nem véletlenül nem állt bele Izrael ebbe, van egy olyan érésem már nem is fog. Sokkal nagyobbat veszíthet egy fejlett kis területű sűrűn lakott ország, mint egy kurva nagy 80 millás Irán.

Fordult a kocka a közel keleten is, mostanra Izrael van defenzivában, és az idő nem nekik dolgozik! Őket sem szeretem feltétel nélkül, de el kell mondjam hogy nem örülök neki, hogy az arabok/perzsák - tehát a muszlimok vannak nyeregben, de ettől még ami tény, az tény.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 536
45 032
113
Egyértelmű,de egy homoki perzsának sokkal nagyobb a tűrőképessége,mint akármelyik izraeli blankoltnak,talán a drúzokat kivéve,de ők nem zsidók. A kölcsönös szalvók mindkét ország gazdaságát padlóra vágják. Ráadásul,ha mindkét ország vezetőinél elgurul a gyógyszer,akkor teljes lesz a kitárazás,és ebbe a képletbe akkor már nyugodtan beletehetjük a Hezbollahot,akiket nem igazán akartak közvetlenül molesztálni,és akár még az összes siita miliciát,akik Irakban meg Szíriában garázdálkodnak. Akár egy Perzsa-öböl lezárás is megeshet. Ezt jól tudják a nyugati döntéshozók is,gondolom 24 órában megy a tárgyalás mindkét féllel.
Így van.


Totál más az az időszak amit ki tud hordani "lábon" a két társadalom kenyéren és vizen, koszban sárban.
Ha kajakra egymásba pattannának, Irán nagy része éhesen is ordibálná két hónap múlva vérben forgó szemekkel hogy "halál amerikára, halál a zsidókra".

Az izraeliek meg megbuktatnák a picsába Nethanjaut, hogy mehessen a negevbe lilára festett hajjal partyzni valami Rave bulin.

Kicsit sarkítva de ez a különbség.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 144
113
Nem. Nem arra utalok hogy röppen az atom. Szerintem éppen az a legnagyobb veszély, hogy elhiszik a héjják hogy senki nem meri bevetni az atomot (mint a 2. Vhban a németek a vegyi fegyvereiket) ezért kitörnek hagyományos háborúk atomhatalmak részvételével is.
A másik tpic: azért Iránban sem fakírok, meg mártírok laknak. Ha a tengeri kikötőit szétbombázták akkor azért nem lesz őszinte az ő mosolyuk sem. Onnan a kereskedelmee csak a Kaszpi marad. Értem hogy önellátóak, de nem ennyire. Ott sem akarnak az emberek szarul élni, pláne nem meghalni

Na persze. És ezt tétlenül nézi végig a megtámadott Irán, a megtámadott Szíria. Irak, amelynek a légterén keresztül kellene repülni a zsidóknak, sőt ha délebbi iráni kikötőkről van szó, akkor más öböl menti arab országok is, aminek a légterét szintén megsértik a zsidó gépek, a Hezbollah, a Hamász és a Fatah, akiknek a palesztinjait kedélyesen népirtogatja Izrael és úgy általában a teljes muszlim világ.

Vagy esetleg megy Izraelre több tízezer fűnyíró drón, több ezer ballisztikus rakéta, több ezer robotrepülő, csak Iránból. Beszáll teljes erővel az idáig csak jelképes, alibi szinten résztvevő Hezbollah. Szíria, amelyet sok éve rendszeresen bombázgatnak a zsidók és amelynek a Golán-fennsíkját megszállva tartják szintén teljes erővel lép be. Meglátjuk, hogy el tud-e hárítani Izrael minden ágyú lövedéket, sorozatvető rakétát, stb... és meddig bírja készletekkel. Belép Irak, mert síita, mert a zsidó gépek megsértik a légterét, mert még nem felejtették el a osiraki atomerőmű lebombázását és még van rá pár további okuk. Palesztin oldalról is megy a tömeges barkács rakétázás, mert vaskupola kifogyasztásra az is megteszi. Hirdetnek egy általános iszlám Dzsihádot és beszállhat mindenki, akinek van törleszteni valója és rühelli a zsidókat eddigi ténykedéseik miatt. Nincs annyi fegyver a világon, ahány jelentkező lesz az Izrael elleni harcra. Hirdetnek egy általános, mindenre kiterjedő embargót Izrael ellen és lehet próbálkozni azzal, hogy el tudja-e látni őket az USA és az EU mindennel is, ami a zsidóknak kell. És a mostanra részben kifárasztott Izrael, ami Gázát sem tudta még népirtós és mindent lerombolós módszerrel sem bevenni, hirtelen legalább sok százezer, de inkább több millió katonával, fegyveressel néz szembe.
Az az Izrael, aminek a gazdaságát, pénzügyi helyzettét már így is alaposan megegyengette pusztán a Gáza elleni hadjárata és annak következményei.

Egy zsebkendőnyi területről izmoznak két nagyságrenddel több muszlimmal szemben, miközben a barkács rakétás, könnyű fegyverzetű, pár tízezres, félamatőr Hamásszal sem bírnak el, de majd biztos csak Izrael fog csapást mérni egyoldalúan Iránra és nem lesznek messzemenő következményei.

Az EU országai meg biztos tapsikolni fognak ehhez, miközben az EU-ban jegyre adják majd csillagászati áron az üzemanyagot és az orosz gáz kiszorítása után most majd a közel-keleti LNG is elapad, minden korábbinál magasabb árat, a seggünk befagyását, a vegyipar maradékának nyersanyag hiány miatti összeomlását és úgy általában a maradék EU ipar teljes megfekvését eredményezve. Ja és annyi kínai áru sem fog átjönni a Vörös-tengeren, mint eddig, amit szintén nagyra fog értékelni a jónép itt az EU-ban és teljes lesz Izrael támogatottsága. Főleg az itt élő, kicsit sem balhés muszlimok részéről.

És Kína sem akarja majd rövidre zárni a kérdést úgy, hogy orrba veri a magáról megfeledkezett balhés gyereket a játszótéren. Mert Kínának szintén fájna a nagyon magas olaj és gázár, a közel-keleti olaj és LNG elapadása, a vörös-tengeri szállítási útvonal teljes elvágása.

Az USA-ban sem esik le a tantusz, hogy ha nagyon magas az olaj és gázár, akkor az oroszok a végtelenségig tudják finanszírozni az ukrán háborút és közben még ütemesen erősödnek is, miközben az USA/NATO/nyugat kapacitását Izrael védelme is gyors ütemben fogyasztja, ami így nem annyira vicces felállás a jenkiknek sem.

Vagy esetleg szólnak Izraelnek, hogy most már azért nem ártana leállni az eszkalációval, vagy ha minden áron háborúzni akarnak, akkor próbálják ki, hogy egyedül megy-e nekik, külső segítség nélkül.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 014
23 360
113
Figyelj, Irán szankciózva volt/van/lesz kb. örökre azok által akikkel most szembe került.

Atom nélkül - reméljük ez így marad! - annyival nagyobb területű és igénytelenebb/fanatizáltabb lakosságú mint Izrael, hogy egyszerűen minden józan számítás szerint nem tud veszteni.
hmm nem tudom,de most valamiért az jutott eszembe,hogy mi van akkor ha van már nekik atomfegyverük ?

a volt Szovjetunió szétesése utánUkrajnában maradt kb 2400 nukleáris töltet, amiből 2200 vissza is lett szolgáltatva a jogutód Oroszországnak, viszont kb 200 db-ról nincs semmi dokumentáció, illetve hiányzik a leltárból,most legyünk nagyvonalúak,és mondjukazt,ez a 200 barokkos túlzás,legyen csak mondjuk 20 .. de akkor is hiányzik 20 nukleáris robbanófej !!
ezzel arra akarok kilyukadni,hogy a nukleáris fegyverek ̷k̷é̷z̷ ̷a̷l̷a̷t̷t̷ ̷t̷ö̷r̷t̷é̷n̷t̷ ̷e̷l̷a̷d̷á̷s̷a̷ eltűnése nem újkeletű dolog,és még ha nem is Ukrajnából vett magának Irán,de pl Észak-Koreából is simán vehetett,mondjuk egy kisebb "technológiai transzfer" keretében is,vagy komlett fegyvert vagy csak a bele való hasadóanyagot,"szóval addig rendben is vagyunk ha a NAÚ ellenöröket,beengedik a reaktorokba vizsgálódni,de mivel egy kész robbanófejet nem a reaktorban fognak tárolni,így abban is biztos vagyok,hogy ha netán van iránnak ilyen fegyvere, arról a NAÜ ellenőrök (és a világ) kb szart sem tud. Én meg valamiért hajlok arra hogy van már nekik,csak éppen annyira "lebegtetik" az infót mint pl Izrael akinek szerintem szintén van,bár hivatalosan nincs.

Irán hazai pályán túl kemény dió lenne az USA-nak is,meg földrajzilag is kedvező a fekvése,mivel bevonulni sem lehet mindenfelől a jenkiknek,pláne hogy irakban sem kedvelik őket túlzottan,leghosszabb szárazföldi határ meg tőlük lett volna a részükre,így marad a szankciózgatás, meg a rakétázás,bombázgatás .. ha ennél többre lennének képesek,már rég meglépték volna ! Viszont a szakciók ellenére elég sokmindent képesek beszerezni/fejleszteni vagy közvetítő országokonkeresztül,vagy afeketepiacról,így énnem zárnám ki annak a lehetőségét sem,hogy van már nekik atomfegyverük.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 847
81 343
113
Az Izrael elleni támadás előtt Teherán üzenetet küldött az amerikai félnek, figyelmeztetve a „cionista rezsim megbüntetésére” vonatkozó döntésre – mondta Hossein Amir Abdollahian, az Iszlám Köztársaság külügyminisztere.
A „büntető akció” után – folytatta – az iráni fél vasárnap reggel diplomáciai csatornákon újabb üzenetet küldött az Egyesült Államoknak, mondván, hogy Irán nem törekszik a feszültség fokozására a térségben.

Korábban arról számoltak be, hogy Tel-Aviv április 15-én este csapást tervezett Iránra, de meggondolták magukat.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 536
45 032
113
hmm nem tudom,de most valamiért az jutott eszembe,hogy mi van akkor ha van már nekik atomfegyverük ?

a volt Szovjetunió szétesése utánUkrajnában maradt kb 2400 nukleáris töltet, amiből 2200 vissza is lett szolgáltatva a jogutód Oroszországnak, viszont kb 200 db-ról nincs semmi dokumentáció, illetve hiányzik a leltárból,most legyünk nagyvonalúak,és mondjukazt,ez a 200 barokkos túlzás,legyen csak mondjuk 20 .. de akkor is hiányzik 20 nukleáris robbanófej !!
ezzel arra akarok kilyukadni,hogy a nukleáris fegyverek ̷k̷é̷z̷ ̷a̷l̷a̷t̷t̷ ̷t̷ö̷r̷t̷é̷n̷t̷ ̷e̷l̷a̷d̷á̷s̷a̷ eltűnése nem újkeletű dolog,és még ha nem is Ukrajnából vett magának Irán,de pl Észak-Koreából is simán vehetett,mondjuk egy kisebb "technológiai transzfer" keretében is,vagy komlett fegyvert vagy csak a bele való hasadóanyagot,"szóval addig rendben is vagyunk ha a NAÚ ellenöröket,beengedik a reaktorokba vizsgálódni,de mivel egy kész robbanófejet nem a reaktorban fognak tárolni,így abban is biztos vagyok,hogy ha netán van iránnak ilyen fegyvere, arról a NAÜ ellenőrök (és a világ) kb szart sem tud. Én meg valamiért hajlok arra hogy van már nekik,csak éppen annyira "lebegtetik" az infót mint pl Izrael akinek szerintem szintén van,bár hivatalosan nincs.

Irán hazai pályán túl kemény dió lenne az USA-nak is,meg földrajzilag is kedvező a fekvése,mivel bevonulni sem lehet mindenfelől a jenkiknek,pláne hogy irakban sem kedvelik őket túlzottan,leghosszabb szárazföldi határ meg tőlük lett volna a részükre,így marad a szankciózgatás, meg a rakétázás,bombázgatás .. ha ennél többre lennének képesek,már rég meglépték volna ! Viszont a szakciók ellenére elég sokmindent képesek beszerezni/fejleszteni vagy közvetítő országokonkeresztül,vagy afeketepiacról,így énnem zárnám ki annak a lehetőségét sem,hogy van már nekik atomfegyverük.
Szerintem sem lehet kizárni hogy van már atomfegyverük.

Nagyon megbátorodtak.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
980
2 792
93
Figyelj, Irán szankciózva volt/van/lesz kb. örökre azok által akikkel most szembe került.

Atom nélkül - reméljük ez így marad! - annyival nagyobb területű és igénytelenebb/fanatizáltabb lakosságú mint Izrael, hogy egyszerűen minden józan számítás szerint nem tud veszteni. A Kaszpi tenger, oroszokon keresztül Kína, neki pont elég ahhoz hogy elműködjön.

Ezt olyan emberként mondom/írom, aki egyáltalán nem elfogult ebben a konfliktusban egyik oldal felé sem!

Utolsó és teljesen jogosan megkapott kitiltásom a fórumról pont azért kaptam, mert az IZRAELI zsidó civilek elleni undorító okt. 7-i Hamasz támadást valóban minősíthetetlen szavakkal kommentáltam, szóval nyugodt lehetsz, messze nem vagyok Irán/arab párti.

Próbáljunk megmaradni a valóság talaján, egyszerűen konvencionális/rakéta/drón háborúban Izrael tud csak többet veszteni, Irán nem, mert ŐK elbírják, fanatikus muszlimok, és Izrael high end szuper techinikás légvédelmi rendszereit le fogja üríteni a kályhacsőből kalapált több tízezer Hezbollah szutyok Libanonból, meg délről a Hamasz által, megindítanak ha kell több ezer Shahaedet, és közé kevernek majd CM-et meg BM-et, és ezek ha tényleg kárt akarnak okozni, civil infrastruktúrát is fognak egyszerre koordináltan célozni.

Nem véletlenül nem állt bele Izrael ebbe, van egy olyan érésem már nem is fog. Sokkal nagyobbat veszíthet egy fejlett kis területű sűrűn lakott ország, mint egy kurva nagy 80 millás Irán.

Fordult a kocka a közel keleten is, mostanra Izrael van defenzivában, és az idő nem nekik dolgozik! Őket sem szeretem feltétel nélkül, de el kell mondjam hogy nem örülök neki, hogy az arabok/perzsák - tehát a muszlimok vannak nyeregben, de ettől még ami tény, az tény.
Mint szintén nem elfogult (mint ahogyan egyik jelenleg zajló konfliktusban sem vagyok drukker), elfogadom az érveid, de szerintem ti alulbecsülitek a perzsák jólétét, és túl a vallási fanatizmusát. Nem voltam Iránban, de nekem az jön le a videokból, hogy ott sem élnek rosszul az emberek. És ugye egyik ország vezetése sem szeret lógni a lámpavasakon
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
980
2 792
93
Na persze. És ezt tétlenül nézi végig a megtámadott Irán, a megtámadott Szíria. Irak, amelynek a légterén keresztül kellene repülni a zsidóknak, sőt ha délebbi iráni kikötőkről van szó, akkor más öböl menti arab országok is, aminek a légterét szintén megsértik a zsidó gépek, a Hezbollah, a Hamász és a Fatah, akiknek a palesztinjait kedélyesen népirtogatja Izrael és úgy általában a teljes muszlim világ.

Hát Gázát elég tétlenül nézték eddig.
Alapvetően nem a zsidókra gondotam, hogy szétcseszik a perzsa infrastruktúrát, hanem a nagytesóra.

Vagy esetleg megy Izraelre több tízezer fűnyíró drón, több ezer ballisztikus rakéta, több ezer robotrepülő, csak Iránból. Beszáll teljes erővel az idáig csak jelképes, alibi szinten résztvevő Hezbollah.
Lehet, de eddig sem szálltak be. Nem tudhatjuk, hogy az alkalomra várnak, vagy csak papírtigrisek. Főleg Iránt nem tudjuk szerintem. Biztosan sok fegyverük van, de szerintem elég jól élő állam, ahhoz, hogy ne csak a fegyverkezésre költsön. Nem tudjuk, hogy tényleg mennyire sok mindenük van.

Szíria, amelyet sok éve rendszeresen bombázgatnak a zsidók és amelynek a Golán-fennsíkját megszállva tartják szintén teljes erővel lép be.
Milyen erővel? Azt készséggel elhiszem, hogy Iránnak lehet rengeteg fegyvere, drónja. De Szíriának milye lehet a letolt gatyán kívül ennyi év pogárháború után?

Meglátjuk, hogy el tud-e hárítani Izrael minden ágyú lövedéket, sorozatvető rakétát, stb... és meddig bírja készletekkel. Belép Irak, mert síita, mert a zsidó gépek megsértik a légterét, mert még nem felejtették el a osiraki atomerőmű lebombázását és még van rá pár további okuk. Palesztin oldalról is megy a tömeges barkács rakétázás, mert vaskupola kifogyasztásra az is megteszi. Hirdetnek egy általános iszlám Dzsihádot és beszállhat mindenki, akinek van törleszteni valója és rühelli a zsidókat eddigi ténykedéseik miatt. Nincs annyi fegyver a világon, ahány jelentkező lesz az Izrael elleni harcra. Hirdetnek egy általános, mindenre kiterjedő embargót Izrael ellen és lehet próbálkozni azzal, hogy el tudja-e látni őket az USA és az EU mindennel is, ami a zsidóknak kell. És a mostanra részben kifárasztott Izrael, ami Gázát sem tudta még népirtós és mindent lerombolós módszerrel sem bevenni, hirtelen legalább sok százezer, de inkább több millió katonával, fegyveressel néz szembe.
Az az Izrael, aminek a gazdaságát, pénzügyi helyzettét már így is alaposan megegyengette pusztán a Gáza elleni hadjárata és annak következményei.
Ez az amiről szó van 1948 óta, de még sose történt meg. Nyilván egyszer eljön ennek is az ideje, de 80 év alatt ezt nem tudták megugrani az arabok.

Egy zsebkendőnyi területről izmoznak két nagyságrenddel több muszlimmal szemben, miközben a barkács rakétás, könnyű fegyverzetű, pár tízezres, félamatőr Hamásszal sem bírnak el, de majd biztos csak Izrael fog csapást mérni egyoldalúan Iránra és nem lesznek messzemenő következményei.
80 éve ezt csinálják. Amúgy várhatóan ők fognak veszteni, mint a keresztes államok, mert valóban kicsit és kevesen vannak. És az idő mindig a sokaságnak kedvez.

Az EU országai meg biztos tapsikolni fognak ehhez, miközben az EU-ban jegyre adják majd csillagászati áron az üzemanyagot és az orosz gáz kiszorítása után most majd a közel-keleti LNG is elapad, minden korábbinál magasabb árat, a seggünk befagyását, a vegyipar maradékának nyersanyag hiány miatti összeomlását és úgy általában a maradék EU ipar teljes megfekvését eredményezve. Ja és annyi kínai áru sem fog átjönni a Vörös-tengeren, mint eddig, amit szintén nagyra fog értékelni a jónép itt az EU-ban és teljes lesz Izrael támogatottsága. Főleg az itt élő, kicsit sem balhés muszlimok részéről.

Erről senki nem fogja megkérdezni az EU-t, mert akik itt döntést tudnak hozni, azoknak a fentiek nem fájnak.

És Kína sem akarja majd rövidre zárni a kérdést úgy, hogy orrba veri a magáról megfeledkezett balhés gyereket a játszótéren. Mert Kínának szintén fájna a nagyon magas olaj és gázár, a közel-keleti olaj és LNG elapadása, a vörös-tengeri szállítási útvonal teljes elvágása.

Itt a kérdés, hogy kit vág orrba Kína? Kinél van több veszíteni valója? És itt is felmerül, hogy az elmúlt 50 évben mikor érvényesítette Kína az érdekeit a távolban erővel? Nem tudjuk, hogy meg tudják-e tenni a valóságban.

Az USA-ban sem esik le a tantusz, hogy ha nagyon magas az olaj és gázár, akkor az oroszok a végtelenségig tudják finanszírozni az ukrán háborút és közben még ütemesen erősödnek is, miközben az USA/NATO/nyugat kapacitását Izrael védelme is gyors ütemben fogyasztja, ami így nem annyira vicces felállás a jenkiknek sem.

A magas olaj és gáz ár az USÁnak is kedvező. Amúgy azt miért feltételezzük, hogy az amerikaik nem tudnak fegyverzetet gyártani, ha akarnak? az elmúlt két világháborút is az döntötte el, hogy az amerikai ipar elkezdett termelni.

Vagy esetleg szólnak Izraelnek, hogy most már azért nem ártana leállni az eszkalációval, vagy ha minden áron háborúzni akarnak, akkor próbálják ki, hogy egyedül megy-e nekik, külső segítség nélkül.
Nyilván, ha proxyban akarják csak tolni az amerikaik, akkor ez lesz. Ha jó nekik az eszkaláció, akkor...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 536
45 032
113
Mint szintén nem elfogult (mint ahogyan egyik jelenleg zajló konfliktusban sem vagyok drukker), elfogadom az érveid, de szerintem ti alulbecsülitek a perzsák jólétét, és túl a vallási fanatizmusát. Nem voltam Iránban, de nekem az jön le a videokból, hogy ott sem élnek rosszul az emberek. És ugye egyik ország vezetése sem szeret lógni a lámpavasakon
Nekem egy igen jó barátom, ivócimborám egy éven belül volt Izraelben, ÉS Iránban is. Egy igazi világjáró kalandor a srác, hát az van, hogy ha nem is első, de közvetlenül másodkézből vannak információm, rengeteg órányi beszámolót, sok sok sok kurva sok fényképet kellett sörözések közben végig néznem, teszem hozzá örömmel mindkét országról. Jah, ha Ő megy, nem 3 napra, egy hétre megy, hanem mondjuk ilyen egy hónapos Oroszország Vlagyivosztoktól - Lengyel határig, 3-4 hetes Egyiptom-Szudán-Irak, sok hetes Izrael, meg megint sok hetes Irán túrákra, nem a túrista látványosságokhoz feltétlenül, hanem bele a sokszor térképen sem igen jegyzett sűrű valóságba!


Szerintem az Iráni fanatizmust TE becsülöd alá, Izrael meg mostanra egy nyugati ország lett. Ebből innentől nincs nagyon mit benézzek, szerintem.

Én is elfogadom a véleményed, nyilván!
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 060
6 560
113
hmm nem tudom,de most valamiért az jutott eszembe,hogy mi van akkor ha van már nekik atomfegyverük ?

a volt Szovjetunió szétesése utánUkrajnában maradt kb 2400 nukleáris töltet, amiből 2200 vissza is lett szolgáltatva a jogutód Oroszországnak, viszont kb 200 db-ról nincs semmi dokumentáció, illetve hiányzik a leltárból,most legyünk nagyvonalúak,és mondjukazt,ez a 200 barokkos túlzás,legyen csak mondjuk 20 .. de akkor is hiányzik 20 nukleáris robbanófej !!
ezzel arra akarok kilyukadni,hogy a nukleáris fegyverek ̷k̷é̷z̷ ̷a̷l̷a̷t̷t̷ ̷t̷ö̷r̷t̷é̷n̷t̷ ̷e̷l̷a̷d̷á̷s̷a̷ eltűnése nem újkeletű dolog,és még ha nem is Ukrajnából vett magának Irán,de pl Észak-Koreából is simán vehetett,mondjuk egy kisebb "technológiai transzfer" keretében is,vagy komlett fegyvert vagy csak a bele való hasadóanyagot,"szóval addig rendben is vagyunk ha a NAÚ ellenöröket,beengedik a reaktorokba vizsgálódni,de mivel egy kész robbanófejet nem a reaktorban fognak tárolni,így abban is biztos vagyok,hogy ha netán van iránnak ilyen fegyvere, arról a NAÜ ellenőrök (és a világ) kb szart sem tud. Én meg valamiért hajlok arra hogy van már nekik,csak éppen annyira "lebegtetik" az infót mint pl Izrael akinek szerintem szintén van,bár hivatalosan nincs.

Irán hazai pályán túl kemény dió lenne az USA-nak is,meg földrajzilag is kedvező a fekvése,mivel bevonulni sem lehet mindenfelől a jenkiknek,pláne hogy irakban sem kedvelik őket túlzottan,leghosszabb szárazföldi határ meg tőlük lett volna a részükre,így marad a szankciózgatás, meg a rakétázás,bombázgatás .. ha ennél többre lennének képesek,már rég meglépték volna ! Viszont a szakciók ellenére elég sokmindent képesek beszerezni/fejleszteni vagy közvetítő országokonkeresztül,vagy afeketepiacról,így énnem zárnám ki annak a lehetőségét sem,hogy van már nekik atomfegyverük.
Azt olvastam, hogy hordozható, bőrönd méretű atombombák is eltűntek a Szovjetunio szétesésekor. A hideg háborúban csináltak tüzérségi atom lőszert is, a támadó tankok tömege ellen és atom töltetű légelharito rakétát is a támadó repülők elleni légköri robbantáskor még pontosnak sem kell lennie. Beteg világ volt a hideg háború, reménykedtem, hogy többé nem jön elő. De egyébként számomra mindig kérdés volt, hogy egy-egy ilyen kicsi atom töltet mennyi időszakos karbantartást igényel.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 202
20 232
113
A magas olaj és gáz ár az USÁnak is kedvező.
Ezt éppen honnan veszed? Mert az olajcégeknek persze hogy jó, de akkor szerinted olajcégek=USA?
Bidenék ismerten rászóltak az ukránokra, hogy hagyják békén az orosz olajfinomítókat. Nem véletlenül.
Az USA-ban most közel 4 dollár egy gallon benzin. Magas. A 4 dollár arrafelé egy pszichológiai határ. És az újjáválasztását nagyon nem segíti.