[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 411
31 801
113
Én nem siratnám a Gidránt.Továbbra is úgy gondolom,hogy nincs igazán szükségünk rá.Ide kicsi,oda nagy,nem igazán szerencsés kialakitás.
A Gidrán feladatait elosztanám a kisebb,mozgékonyabb NMS,és a tágasabb Mbombe 6 között.Amihez meg pont ez a méretkategória az ideális,arra a Mbombe 4est használnám.Egyrészt logisztikailag illeszkedik,a testvéréhez,másrészt szerencsésebb konstrukció (nem egy nagyranőtt kombi,hanem egy felfújt egyterű)
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 865
6 820
113
Én nem siratnám a Gidránt.Továbbra is úgy gondolom,hogy nincs igazán szükségünk rá.Ide kicsi,oda nagy,nem igazán szerencsés kialakitás.
A Gidrán feladatait elosztanám a kisebb,mozgékonyabb NMS,és a tágasabb Mbombe 6 között.Amihez meg pont ez a méretkategória az ideális,arra a Mbombe 4est használnám.Egyrészt logisztikailag illeszkedik,a testvéréhez,másrészt szerencsésebb konstrukció (nem egy nagyranőtt kombi,hanem egy felfújt egyterű)
Engedd már el azt az embombat, komolyan. Zero háttere van, egy helyi orosz zsidó autonepper fiának a korrupt afrikai kiskirályokra épített afrikai bizniszeihez van kitalálva, oda pont jó is, AK-s lázadókat kergetni, amúgy teljesen komolytalan.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 865
6 820
113
Nem rég rendeltek a németek 123 db Lance tornyos Boxer CRV-t 2,7 miliárd EUR-ért.


Ez közel 22 millió EUR átlagár - ráadásul úgy hogy náluk már rendszerben van a típus szóval nem is kell nulláról logisztikát építni, mint ahogy nekünk vagy más új vevőnek kellene. Ehhez képest az AMV igenis féláron van, de ennek 60 %-ából biztos, hogy kijön egy jó 30mm-es toronnyal együtt is. 2 éve szlovákok 6-7 millióért vették az AMV-t torony nélkül.

Egyébként meg olvass vissza! :p
Volt pár érdekes komment itt a Boxer árazásáról...
A Boxernel ill a nemeteknel gyakran nagyon sok olyan faktor is játszik, amit a teljesen alkalmatlan beszerzési ügynökség (BAAINBw) inkompetenciaja miatt kell arazaskor beszámítani.
A szlovakoknal a tornyon és az integráción kívül még a teljes gyártási költség is a szlovákiai cégen van, ez az ár az, amiért az állam kapja, miközben ismeretlen mennyiségū pénzt tolnak a gyárba és a gyártásba, ne feledd.
Én mindig is kedveltem a Patriat, sokszor írtam anno, hogy egy jó mix az uszokepes 28-30 tonnasokbol meg a felbutorozott XP-bol siman lehetne a gerince a 8x8 harckepessegnek, de azert az sem volt annyira olcsó, ha már normalis felszereltséget meg fegyverzetet akartál.
A Boxer mindig is a legdrágább volt, de a legerősebben védett is, no meg a modularitasa egy másféle megközelítés.

Azt viszont értem, ha a MH előbb Skyrangereket akar es gyorsan, sokat - a drónok miatt a Patriak, Boxerek is védtelenek, ha nincsenek az automatizált tuzvezetesu Skyrangerek mellettük...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 119
36 600
113
A Boxernel ill a nemeteknel gyakran nagyon sok olyan faktor is játszik, amit a teljesen alkalmatlan beszerzési ügynökség (BAAINBw) inkompetenciaja miatt kell arazaskor beszámítani.
A szlovakoknal a tornyon és az integráción kívül még a teljes gyártási költség is a szlovákiai cégen van, ez az ár az, amiért az állam kapja, miközben ismeretlen mennyiségū pénzt tolnak a gyárba és a gyártásba, ne feledd.
Én mindig is kedveltem a Patriat, sokszor írtam anno, hogy egy jó mix az uszokepes 28-30 tonnasokbol meg a felbutorozott XP-bol siman lehetne a gerince a 8x8 harckepessegnek, de azert az sem volt annyira olcsó, ha már normalis felszereltséget meg fegyverzetet akartál.
A Boxer mindig is a legdrágább volt, de a legerősebben védett is, no meg a modularitasa egy másféle megközelítés.

Azt viszont értem, ha a MH előbb Skyrangereket akar es gyorsan, sokat - a drónok miatt a Patriak, Boxerek is védtelenek, ha nincsenek az automatizált tuzvezetesu Skyrangerek mellettük...
Bizonyos pletykák szerint most előtérbe került a Patria, mert simán adnak gyártást bárkinek a járműveikre, a törökek meg már kevésbé lelkesek ez ügyben - pláne ha rólunk van szó....
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 119
36 600
113
Látsz bármilyen arra utaló jelet, hogy ebbe az irányba mennének a dolgok?
Nem látok csak hallok - nálam tájékozottabb emberek utalásai alapján a Patria is képben van és ahogy mindenről az utóbbi időben a szerződés aláírásáig erről nem is lehet biztosat tudni.
Mindenesetre ahogy BTR felújítás is mutatja, a kerekes harcjármű beszerzés nem egy sürgős projekt: még "piacot kutatunk" néhány évig...

Egyébként teljesen logikus lépes a most már NATO-szövetséges finneket is megkérdezni, mert jó ár-érték arányú kerekes járműveik vannak és tényleg mindenkinek adnak gyártást (pl. lettek, lengyelek, japánok, stb.). Továbbá a térség sok országa használja az AMV-t: horvátok, szlovének, szlovákok, lengyelek. Mindez logisztikai előnyt jelent.

Konkrétan jobban illeszkedik az adottságainkhoz finn járműcsalád, mint a török szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 865
6 820
113
Nem látok csak hallok - nálam tájékozottabb emberek utalásai alapján a Patria is képben van és ahogy mindenről az utóbbi időben a szerződés aláírásáig erről nem is lehet biztosat tudni.
Mindenesetre ahogy BTR felújítás is mutatja, a kerekes harcjármű beszerzés nem egy sürgős projekt: még "piacot kutatunk" néhány évig...

Egyébként teljesen logikus lépes a most már NATO-szövetséges finneket is megkérdezni, mert jó ár-érték arányú kerekes járműveik vannak és tényleg mindenkinek adnak gyártást (pl. lettek, lengyelek, japánok, stb.). Továbbá a térség sok országa használja az AMV-t: horvátok, szlovének, szlovákok, lengyelek. Mindez logisztikai előnyt jelent.

Konkrétan jobban illeszkedik az adottságainkhoz finn járműcsalád, mint a török szerintem.
Ezek a "tájékozottabb emberek" melyik bárba vagy kocsmába járnak, ahol ilyeneket lehet hallani tőlük, csak úgy...?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 119
36 600
113
Akkor hol hallod tőlük ezeket a "pletykákat"...? Gym, golf course, kártyaparti?
Igazából ez nem lényeges honnét van. Én csak annyit mondtam, hogy általam hitelesnek tartott emberek szerint van most érdeklődés a Patria járművek iránt MH részéről. Több konkrétum nincs érthető okokból: szeretnének továbbra is ott dolgozni...
Ha ez az értesülés igaz is, az ajánlattól a szerződésig hosszú az út sok buktatóval (Gidránt vagy 5-6 évig tárgyalták!) - tényleg bármi lehet. Ha kértünk Patriától ajánlatot ha nem, ezt hitelt érdemlően úgy sem tudjuk meg a hivatalos közlésig.