[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 951
30 138
113
Nem tudom. Azert kerdezgettem. :cool: De ugy tunik, ez valamifele szentsegtoresnek szamit ujabban... :D
Nem fogja elmondani, hogy honnan kapja az infókat, mert jobb esetben aitől kapja az megy egy kellemetlen beszélgetésre a szőnyeg szélére és nem fog kapni tőle több infót rosszabb esetben kirúgják a picsába szóval szerintem mi csak figyeljünk arra amit ír...
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 520
10 687
113
Szerintem felreertetted: en tenyleg felnyeritettem, amikor arra utalt, @Aladeen alapvetoen jol ertesult belulrol. :D
Nem értettem félre semmit, indokolatlanul nagy az arcod. Aladeen belerakja a melót és próbál tájékozott lenni, aztán vagy hitelesnek tartjuk az infót vagy nem, de igyekszik.
Te meg teljesen fogalmatlan vagy arról, hogy ez hogyan működik.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 512
7 977
113
Nem fogja elmondani, hogy honnan kapja az infókat, mert jobb esetben aitől kapja az megy egy kellemetlen beszélgetésre a szőnyeg szélére és nem fog kapni tőle több infót rosszabb esetben kirúgják a picsába szóval szerintem mi csak figyeljünk arra amit ír...
Avagy kezeljuk helyierteken... :cool:

Meg mindig nem ertem egyebkent, mi
Nem értettem félre semmit, indokolatlanul nagy az arcod.
Semmifele nagy arc nem volt ebben sehol, hanem emlekszem, hogy rendszeresen a korabban mar elokotort informaciokat adta ujra es ujra elo. Ne tegyunk ugy, mintha ez nem lett volna mindennapos.

Aladeen belerakja a melót és próbál tájékozott lenni, aztán vagy hitelesnek tartjuk az infót vagy nem, de igyekszik.
Meg meg szazan masok is. A hitelesseg meg majd onnan indul, ha elore megmondott majd valamit - ez az osszes leak eseten mindig igy van, minden temaban (politika, uj termekek stb).

Te meg teljesen fogalmatlan vagy arról, hogy ez hogyan működik.
Lasd fenn, azert nem teljesen, meg ugye azert is kerdezek ra itt.
De lathatoan joparan zokon veszitek meg a kerdest is, mint valami szekta...
 
  • Vicces
Reactions: fip7

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 439
8 052
113
elvileg berágtak, hogy ennyit szarakodunk a hazai gyártással így már csak úgy adnak el nekünk valamit, hogy megvesszük készen tőlük, de gyártást már nem nagyon akarnak adni....
Hat kiestunk a bizalmi korukbol az a baj a közel keleti üzletelés nem úgy működik hogy megbeszélunk valamit aztán 100x módosítják ott ami elsőre meg lett beszélve ahhoz tartják magukat.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 512
7 977
113
elvileg berágtak, hogy ennyit szarakodunk a hazai gyártással így már csak úgy adnak el nekünk valamit, hogy megvesszük készen tőlük, de gyártást már nem nagyon akarnak adni....
Hat kiestunk a bizalmi korukbol az a baj a közel keleti üzletelés nem úgy működik hogy megbeszélnünk valamit aztán 100x módosítják ott ami elsőre meg lett beszélve ahhoz tartják magukat.

Magyaran a Gidran-fele gyartas tobb, mint harom evvel a bejelentese utan meg sehogyan sem all?

Èl de sikerült elbaszni a renomént.


Megvalaszolom magamat: pontosan, sehogy.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 439
8 052
113
Magyaran a Gidran-fele gyartas tobb, mint harom evvel a bejelentese utan meg sehogyan sem all?




Megvalaszolom magamat: pontosan, sehogy.
Arról hogy hogy áll az tudna meg mondani aki a projekten dolgozik de nem fogom ilyennel zargatni, azt lehet tudni hogy többször lett módosítva a beszerzett mennyiség meg hol kivel stb és ez a toroknel azért kibaszta a biztosítékot én dolgoztam törökkel és ezek után azt tudom mondani ha ebből sikerül vissza jönnünk az nagy szó lesz…sok mindent kell hozza venni toluk ha valami nagyot akarunk meg 1x ;)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 862
123 036
113
Arról hogy hogy áll az tudna meg mondani aki a projekten dolgozik de nem fogom ilyennel zargatni, azt lehet tudni hogy többször lett módosítva a beszerzett mennyiség meg hol kivel stb és ez a toroknel azért kibaszta a biztosítékot én dolgoztam törökkel és ezek után azt tudom mondani ha ebből sikerül vissza jönnünk az nagy szó lesz…sok mindent kell hozza venni toluk ha valami nagyot akarunk meg 1x ;)
Röviden: szét lett nerkedve...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 981
23 015
113
....szagért Kovács Gyula is meg a totalcaros aki szerint a kommondor jobb, mint a Gidrán...
A Koommondor-ról annyi műhely-story van, hogy aki csak a negyedét ismeri nevet ezen a "Kommondor jobb mint a Gidrán" kijelentésen. Gyulabá meg egy gyöngyszem a FB kommentek között, mindig elolvasom, csak a szórakozás kedvéért. :p
Mindíg azok a pletykák. :rolleyes:
A pletyka jó...:) de két dolgot nehéz vele kezdeni, megtartani magadnak és olykor jól értelmezni.
...elképzelhetetlennek tartod, hogy a HM-ben dolgozó barátai beszélgetések közben elmondanak neki olyan infókat, amik nem nyilvánosak.
Ha tudná, hogy az egyszerű emberi kapcsolatok révén is mi mindenhez hozzá juthat az ember, határok nélkül,,,
A hitelesseg meg majd onnan indul, ha elore megmondott majd valamit - ez az osszes leak eseten mindig igy van, minden temaban (politika, uj termekek stb).
Volt amit én is megmondtam előre, úgy is lett, volt ami még ennél is biztosabb volt, mégis A helyett végül B lett. Ettől függetlenül azt közöltem én is amit akkor hallottam, de a "rendszer" valójában kaotikusan változik, s vele együtt minden. Lesz még itt meglepi! :oops:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 912
38 127
113
Pedig szoktak amúgy helytàlló infói lenni mégha mire hozzà kerül kicsit outdated lesz.
Remélem a "finn-vonal" infó azért nem "outdated", mert ha nem török (bár ezt sem lehet kizárni még) és nem Boxer, akkor nem sok opciónk marad Patrián kívül. Pláne ha fontos a helyi gyártás meg egy kipróbált, bevált típus akarunk prototípusok helyett.
Az AMV Rosomak verzióját Ukrajnában élesben is tesztelik - bár visszajelzés nem tudom milyen, erről még nem láttam hírt.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 756
15 687
113
Remélem a "finn-vonal" infó azért nem "outdated", mert ha nem török (bár ezt sem lehet kizárni még) és nem Boxer, akkor nem sok opciónk marad Patrián kívül. Pláne ha fontos a helyi gyártás meg egy kipróbált, bevált típus akarunk prototípusok helyett.
Az AMV Rosomak verzióját Ukrajnában élesben is tesztelik - bár visszajelzés nem tudom milyen, erről még nem láttam hírt.
Még talán a szerbek jöhetnek szóba. Csak úgy tűnik, ha nem egy szupermulti marketinges csapatának a prospektusait mutogatják nekünk, akkor képtelenek vagyunk reális pénzügyi-ipari-anyagi alapokon álló üzletet kötni.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 912
38 127
113
Még talán a szerbek jöhetnek szóba.
Csak ők nem akarnak gyártást adni semmire, meg az ő gépük egy prototípus (Lazanskij) - nem kipróbált cucc.
Ha lesz is tőlük valami, az nem hiszem hogy kerekes harcjármű lesz. Szerintem ez a török és finn vonal között fog eldőlni, de nem hiszem hogy 1-2 éven belül ezt "leütik". A "BTR tunning" arra utal, hogy ez most nem prioritás.