[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 115
36 597
113
Szerintem egyenlore folosleges 6x6 meg 8x8 váltó típusárol beszélni nem hiába lesz inkább egy Btr-80 modernizáció nincs olyan ajánlat amire úgy néznénk mint pap a kisgyerekre ezért megy az időhúzás lásd btr modernizáció ezáltal a döntést kihúzzuk meg legalább 2-3evvel :)
Én már meg bekeltem a btr-80as modernizalassal!
Valszeg 2-3 éven belül eldöntik, aztán 5-6 év múlva érkezhet az első új kerekes harcjármű. Tehát 2029-2030-nál előbb nem hiszem, hogy látunk új "sokkerekes" harcjárműveket. Addig még összeírhatunk itt erről 300-400 oldalt ebben a topikban! :D
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Kávé

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 410
31 794
113
Dehogynem! Totál scifi nálunk - meg sem érdemes próbálni!
Max nagyobb NATO-erő részeként, ha túl parton már "sivatagra bombázott mindet" a légierő 10+ km-es körzetben. Akkor meg komppal vagy ponton hídon is át lehet kelni.

Az összes lehetséges átkelési partszakasz mindenki előtt ismert ('44 óta az oroszok is tudják...) a magyarországi folyókon, drónok mindent látnak. Már azelőtt szétlőnek mindent, hogy folyó partra érnek a papír páncélzatú úszóképes járművek.

Szerintem ha egyszer elveszítenénk a Tiszántúlt, azt a büdös életben nem szerezzük vissza önerőből. (Mondjuk nem igazán látok ilyen forgató könyvet...)
Mondom,nagyon nem vagy tisztában a hadműveleti-harcászattal.Úszóképes ütőképes harcjármű igen jelentős előnyt tud biztositani.
De ami azt illeti,szerintem se valami nagy esélye van egy romulán háborúnak.Egy orosz-NATO meccsnek meg mégkevesebb.Magyar katonának leginkább misszióban van esélye harcba keverednie-ahova meg pont a Bömbi a legjobb vállasztás.
De mig az USA vezette NATO tagként egy orosz háborúnak nüansznyi esélyét is alig látom,addig egy szomszédos országgal való háborúra politikai idiótaság okán már nem teljesen lehetetlen.Plusz a balkáni puskaporos hordó is reális kockázati forrás,egy "forró" határ kialakulására.
Szerinem már senki nincs Currusnál aki annó erről tárgyalt. Teljesen irreleváns már az az irány.
Katonailag,politikailag,és gazdaságilag is logikus döntés lehetne
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 410
31 794
113
Szerintem egyenlore folosleges 6x6 meg 8x8 váltó típusárol beszélni nem hiába lesz inkább egy Btr-80 modernizáció nincs olyan ajánlat amire úgy néznénk mint pap a kisgyerekre ezért megy az időhúzás lásd btr modernizáció ezáltal a döntést kihúzzuk meg legalább 2-3evvel :)
Én már meg bekeltem a btr-80as modernizalassal!
Amit érdemes lenne,azt nem modernizálják.
Amitől meg szabadulni kéne,azt meg marasztalják.....
Éljen államunk és pártunk,meg bölcs vezéreink........
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 340
7 686
113
Mondom,nagyon nem vagy tisztában a hadműveleti-harcászattal.Úszóképes ütőképes harcjármű igen jelentős előnyt tud biztositani.
De ami azt illeti,szerintem se valami nagy esélye van egy romulán háborúnak.Egy orosz-NATO meccsnek meg mégkevesebb.Magyar katonának leginkább misszióban van esélye harcba keverednie-ahova meg pont a Bömbi a legjobb vállasztás.
De mig az USA vezette NATO tagként egy orosz háborúnak nüansznyi esélyét is alig látom,addig egy szomszédos országgal való háborúra politikai idiótaság okán már nem teljesen lehetetlen.Plusz a balkáni puskaporos hordó is reális kockázati forrás,egy "forró" határ kialakulására.

Katonailag,politikailag,és gazdaságilag is logikus döntés lehetne
Tudom, hogy szereted meg támogatod az mbombe járművet de nem lesz a lehetségesek listáján meg csak nem is szerepel.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 115
36 597
113
Mondom,nagyon nem vagy tisztában a hadműveleti-harcászattal.Úszóképes ütőképes harcjármű igen jelentős előnyt tud biztositani.
De ami azt illeti,szerintem se valami nagy esélye van egy romulán háborúnak.Egy orosz-NATO meccsnek meg mégkevesebb.Magyar katonának leginkább misszióban van esélye harcba keverednie-ahova meg pont a Bömbi a legjobb vállasztás.
De mig az USA vezette NATO tagként egy orosz háborúnak nüansznyi esélyét is alig látom,addig egy szomszédos országgal való háborúra politikai idiótaság okán már nem teljesen lehetetlen.Plusz a balkáni puskaporos hordó is reális kockázati forrás,egy "forró" határ kialakulására.
Minden szomszédunk csóró és legalább annyira szarul áll a hadereje mint a mienk vagy nagyon mással van elfoglalva sok-sok évig (ukránok). De ez nem ide való téma...
Katonailag,politikailag,és gazdaságilag is logikus döntés lehetne
Nem lesz. Te is tudod.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 410
31 794
113
Tudom, hogy szereted meg támogatod az mbombe járművet de nem lesz a lehetségesek listáján meg csak nem is szerepel.
Semmi köze ennek a szeretem kérdéshez.Ez sima észszerűség.Ha lenne pénzünk,akkor a Bömbi mint PSZJ jöhetne csak szóba,meg missziós jármű.Alap kerekes harcjárműnek a Patria XP-t vállasztanám.(bár ez az új arabúrs csoda se tűnik olyan rossznak.105milis hk-ágyús úszóképes LvL4 szintű járgányok nem nagyon vannak.-szokásos mantrám,gyakorlati összehasonlitó próbára a szóbajöhető jelöltekkel)
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé and Ocses

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 410
31 794
113
Minden szomszédunk csóró és legalább annyira szarul áll a hadereje mint a mienk vagy nagyon mással van elfoglalva sok-sok évig (ukránok). De ez nem ide való téma...
Csóró országokban több a belpolitikai probléma.A hatalom meg hajlamos a belső feszültségeket kifelé terelni.Ha ez párosul megyökeresedett ellenségképpel és valós érdekellentétekkel is........
Nem lesz. Te is tudod.
NERniában minden lehet,és annak az ellenkezője is.(csak ami Mo-nak jó,no az a legkevésbé valószinű)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 115
36 597
113
Csóró országokban több a belpolitikai probléma.A hatalom meg hajlamos a belső feszültségeket kifelé terelni.Ha ez párosul megyökeresedett ellenségképpel és valós érdekellentétekkel is........
Csak hát nincs mivel akkor nehéz, modern fegyverekre meg alig van lé. A régiek meg szétrohadtak nagy részt.
Románok is inkább csak nézelődnek, ötletelnek de ritkán vesznek! Ellenben sok beszerzési programot törölnek. Ismerős ismerőse a román hadseregnél szolgál - szte a felszerelsük veszélyesebb rájuk nézve, mint bármilyen ellenségre. Kriminális állapotok vannak ott (is)...
De ez egy másik topik...
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 631
46 587
113
Szerintem egyenlore folosleges 6x6 meg 8x8 váltó típusárol beszélni nem hiába lesz inkább egy Btr-80 modernizáció nincs olyan ajánlat amire úgy néznénk mint pap a kisgyerekre ezért megy az időhúzás lásd btr modernizáció ezáltal a döntést kihúzzuk meg legalább 2-3evvel :)
Én már meg bekeltem a btr-80as modernizalassal!
Várjuk meg, hogy mi lesz a németek CAVS rendelésével!
Nekem egy kicsit gyanús, hogy lehet hozzá közünk.
A RM ácsingózik arra a bulira is. Ha pedig megnyerik, akkor hol fognak gyártani?
 
  • Vicces
Reactions: Negan

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 115
36 597
113
Várjuk meg, hogy mi lesz a németek CAVS rendelésével!
Nekem egy kicsit gyanús, hogy lehet hozzá közünk.
A RM ácsingózik arra a bulira is. Ha pedig megnyerik, akkor hol fognak gyártani?
Nem az volt, hogy Pappi már kigolyózta a CAVS-t és Rókát sózott rájuk 3x-os áron?
Legutóbb ez volt a hír...
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 855
6 804
113
166.jpg

Igazábol ez a Patria 6x6 (nincs szolgálatban sehol).Pasi újabb nemzedékét marketing okokbol keresztelték át.
Patria 8x8 és a 6x6 két külön kategória.Nekünk a Patria XP kerekes GYHJ-nek kéne.
Patria 6x6 szintén kiváló jármű a maga nemében,csak nem nekünk.
Valoban, normálisan páncélozott avagy pancelozhato 8x8 IFV kell, ami APCnek is jo, nem pedig explicit APC konfig.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 855
6 804
113
Paramouth meg benne volt a dologban-lényegtelen,hogy melyik volt a kezdeményező fél.Bömbi nem az SADF felkérésére készült,hanem szabadpiaci eladásra,magánvállalkozásban.
Hagyjuk már azt a sivatagi bedouinkergeto csodat, de tenyleg. COIN-level esetleg, helyi korrupcióra alapozott projekthez.
 
  • Vicces
Reactions: vasszekely

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 410
31 794
113
Valoban, normálisan páncélozott avagy pancelozhato 8x8 IFV kell, ami APCnek is jo, nem pedig explicit APC konfig.
Nincs pénzünk.
Hagyjuk már azt a sivatagi bedouinkergeto csodat, de tenyleg. COIN-level esetleg, helyi korrupcióra alapozott projekthez.
Kamm fiam,nagyon nem értesz hozzá.Én nem szólok bele a latin igeragozásba,te ne szolj bele haditechnikai témákba.Cipész maradjon a kaptafánál.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7