Gasztronómia, étel-ital dinomdánom

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 700
11 529
113
Valami fatális véletlen folytán ért itt valaki a brokkoli termesztéshez?
Méghozzá az apuliai-hoz:
Cima-di-rapa-novantina-Semi-per-orto-extra-big-4504.jpg
70-80 cm sortávolság, 40-50 cm tőtávolság
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 304
16 135
113
Oroszosok...
@nyugger , @boki
Van talán Jakut földön egy kaja.
Birka vagy nem tudom milyen állat él ott , annak a nyers agyvelejét rágják meg a törzs öregasszonyai, aztán kis , apró fasírt szerű gombócokat gyúrnak belőle, éjjel a "koska"-ba rakva fagyasztják.
Mint a chips fogyasztják, és nagy megtiszteltetés ha készítik.
Perke vagy Pirke?
Öszinte leszek, bevalottam mindent, mikor megkínáltak vele...
Megúsztam, hasfájásra hivatkozva.
Tavaly rápróbáltunk a kumiszra. A keleti nő adna 2 decit, de mi nem vagyunk b.zik, nyomasd csak egy 2 literes palackot tele, tuti jó! Nos, nem vagyok finnyás. Olyannyira nem, h a fősulis koktélunkat a hajléktalan egy korty után nem kérte (cimbora kínálgatta: volt abban ágyas, vörösbor, vodka meg tán fanta)...de a kumisz nem fogyott el. :D
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 623
31 519
113
Tavaly rápróbáltunk a kumiszra. A keleti nő adna 2 decit, de mi nem vagyunk b.zik, nyomasd csak egy 2 literes palackot tele, tuti jó! Nos, nem vagyok finnyás. Olyannyira nem, h a fősulis koktélunkat a hajléktalan egy korty után nem kérte (cimbora kínálgatta: volt abban ágyas, vörösbor, vodka meg tán fanta)...de a kumisz nem fogyott el. :D
Újszkítiában hallottam, hogy van belőle iható is, de h amit a Papadimitriu Athina férje csinált, az speciell nem volt az. :D
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
3 064
8 908
113
Újszkítiában hallottam, hogy van belőle iható is, de h amit a Papadimitriu Athina férje csinált, az speciell nem volt az. :D
Én ittam kumiszt. Olyat amelynek a üvegtetején gézdarabka volt, hogy nem írom le micsoda, amikor iszod, vagy töltöd ne kerüljön a szádba. Nos nem életem itala volt, hasonlóan a vietnami kigyópálinkához..
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 101
35 585
113
Portugál konyha jesszusom...
Nekik alap ami egy magyar kollégistának hóvége....
Mindent bele!
Nagyon csövesek. Magyarországon el sem tudják képzelni hogy élnek. Főleg fenn a hegyekben.
Amúgy ha van egy "Portos" a rajban, éhenhalni nem fogsz.

Fent a hegyekben tudtommal már nemigen él senki. A portugál és spanyol vidék nagyjából kiürült. Szellemfalvak vannak.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 304
16 135
113
Újszkítiában hallottam, hogy van belőle iható is, de h amit a Papadimitriu Athina férje csinált, az speciell nem volt az. :D
Viszont az üstben főzött raguk bejönnek (régi konyhánk alkotóival, paprika, krumpli, paradicsom nélkül), ráadásul teljesen paleo diétás. :D Annyi, h levesesebb és ne várjunk a pörköltek sűrűségét.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
17 230
23 810
113
Volt egy brit csávó, aki anno kitalálta, hogy latin kávézót nyit, ahol csak latinul lehet beszélni. Csődbe is ment, az adósok börtönébe került. (Ennyiből kitalálod, melyik híres angol illető wikipedia cikkében olvastam?)
Ez most így nincs meg.
De azért remélem Atti kávézója sikeres lesz.
Szimpatikus ember, megérdemli.
 

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
275
745
93
Változatosság miatt bográcsozunk.
Lesz nagy haveri társaság is ezért nagy adag készül. Szarvas combból gombás ragut csinálunk, friss kovászos kenyérrel. Itt gondolkodok a kavargatás közben hogy miaf@szé van az hogy én/mi szinte csak vadat eszünk miközben magyar családok 100ezreinek elérhetetlen az ára miatt. Miközben a Lidlben az akciós "B" keverék gulyás szarvas hús kilója olyan 3800. Az akciós.
A B keverék.
Én meg 900Ftot fizettem érte.
Őzet vagy a kutyának forrázom vagy a szomszédoknak/kollégáknak adom.
A disznó kilója boltban meg 2000alatt már nincs. A magyar vadat meg visszük ki külföldre mert nekik megéri a 3€/kg árat kiadni érte.
Nem értem pedig közgázból nem vagyok annyira hüjje....
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
17 230
23 810
113
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
17 230
23 810
113
ha Etyeken jártok, akkor erősen javaslom meglátogatni az Etyeki Pörkölőt!
Nagyon finomak a kávéik, meg az almás pite, meg a muffinok, meg a limonádék :D
Pont a kúttal szemben van, bicóval, motorral kötelező megálló.
456485336_8575482689137131_3824755632813671274_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
17 230
23 810
113
70-80 cm sortávolság, 40-50 cm tőtávolság
ki is kapáltam az összeset :(
Mocsok g.ci földibolhák szitává rágták az összeset o_O
Tök kivan, hogy semmi se marad meg, a paradicsom szép nagyra nő, azt kiszívja a poloska.
Paprika nem szereti ezt a 'földet'.
Patisszon megnő, de azt meg gyűlölöm meghámozni.
Maradok a piacnál vagy lidlinél asszem. Tököm szenvedjen.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 700
11 529
113
ki is kapáltam az összeset :(
Mocsok g.ci földibolhák szitává rágták az összeset o_O
Tök kivan, hogy semmi se marad meg, a paradicsom szép nagyra nő, azt kiszívja a poloska.
Paprika nem szereti ezt a 'földet'.
Patisszon megnő, de azt meg gyűlölöm meghámozni.
Maradok a piacnál vagy lidlinél asszem. Tököm szenvedjen.
Földi bolha ellen ajánlom a gyakori locsolást, mulcsolást és/vagy gyakori kapálást.
Poloska ellen lehet venni fürkészdarazsat.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
17 230
23 810
113
Földi bolha ellen ajánlom a gyakori locsolást, mulcsolást és/vagy gyakori kapálást.
Poloska ellen lehet venni fürkészdarazsat.
Reggel és este is locsoltam, kapáláshoz kicsinek tartottam az ágyást és inkább kézzel kihúzkodtam a gyomot.
És azok olyan betanított darazsak, hogy maradnak itt? :D
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 324
17 521
113
Reggel és este is locsoltam, kapáláshoz kicsinek tartottam az ágyást és inkább kézzel kihúzkodtam a gyomot.
És azok olyan betanított darazsak, hogy maradnak itt? :D
Nagyon egyszerű...el kell nekik magyarázni, hogy miért van rájuk szükség...továbbá bele kell menni abba a deal-be, hogy raksz ki nekik sűrű cukros vizet!