[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 759
5 702
113
Szeritem meg termittel 45fokban vágták el a gerendákat:
A tűzoltok rombanásokról számoltak be.
world-trade-center-towers-were-cut-pancake-controlled-demolition-911-conspiracy.jpg

colonne_tagliate.jpg
Én ebből a képből nem mondom meg hogy pontosan mi történt vele. És Te sem. :)

Az acél törése / szakadása elég nagy zajjal jár, és hasonlít a robbanáshoz.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 855
8 197
113
Én ebből a képből nem mondom meg hogy pontosan mi történt vele. És Te sem. :)

Az acél törése / szakadása elég nagy zajjal jár, és hasonlít a robbanáshoz.
Ilyen szép éllel 45 fokban nem törik semmi, ezt vágták.
Ezen kívül WTC7-ben éget a kukában pár papírlap, erre szintén ugyanezzel a módszerrel lebontották azt is.
700 fokos tűz után megtalálták az útleveleket.
Pentagonnál hol van a futómű maradvány? (Az a legmerevebb, keményebb része a repzinek)
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 916
35 132
113
Gondolom volt benne kemény 5 - 10 hozzászólás, meg évek óta nem írtak bele, és emiatt beszántásra került az a topik is.

Lehet, már nem emlékszem melyik topicban folyt hosszas eszmecsere 9/11 ügyben évekkel ezelőtt, talán itt...

Ja, találtam egy 5 évvel ezelőtt szept 11-én kezdődött eszmecserét, de lehet volt korábbi is.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 759
5 702
113
Ilyen szép éllel 45 fokban nem törik semmi, ezt vágták.
Simán lehet egy hegesztett rész amit 45 fokban illesztettek össze és elengedett a hegesztés.
700 fokos tűz után megtalálták az útleveleket.
Az égéshez oxigén is kell. Ráadásul nem az egész épület égett, hanem csak egy része.

Szerintem azt vitatni, hogy a gépek beleszálltak az épületbe és azok összedőltek, az elég komolytalan konteó. Azt sokkal hitelesebben lehet vitatni, hogy ki állt a merénylők mögött, és hogyan tudták megcsinálni. :D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 855
8 197
113
Simán lehet egy hegesztett rész amit 45 fokban illesztettek össze és elengedett a hegesztés.

Az égéshez oxigén is kell. Ráadásul nem az egész épület égett, hanem csak egy része.

Szerintem azt vitatni, hogy a gépek beleszálltak az épületbe és azok összedőltek, az elég komolytalan konteó. Azt sokkal hitelesebben lehet vitatni, hogy ki állt a merénylők mögött, és hogyan tudták megcsinálni. :D
Senki nem vitatja, hogy a 2 WTC épület beleszállt a 2 repülő. Azt vitatom, hogy ettől dőlt össze.
WTC 7 és Pentagonba nem szállt bele repülő.
Pentagonba valszeg valami gázturbinás rakéta, mert a kicsi gázturbinát megtalálták.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 124
10 258
113
Tavaly volt egy videó a Tube-on,amiben egy volt TGY-s kiképzővel csináltak riportot,ő elég durva dolgokat mesélt az amerikai állapotokról.Volt is állítólag nagy banzáj belőle náluk,mármint a videó miatt.A videó lekerült,őt meg állítolag megrángatták.
Viszont érdekes volt hallani,hogy a déli államokból jött fiatalok alkotják sokhelyen a gerincét az egésznek.Ettől függetlenül,továbbra sem merném kijelenteni,hogy minőségileg romlott volna az amerikai haderő.
A helyzet az, hogy már a 2003-as iraki invázió idején is jöttek ilyen hangok az USA-ból, főleg az 1991-es színvonalhoz képest. Ami tény, hogy sok pilóta hiányzik, a hadihajók egy jó részén közel sincs teljes létszámú feltöltöttség és az afganisztáni kivonulás mikéntje sem volt pozitív reklám.
Nem vagyok biztos abban, hogy a mai amerikai haderő minősége ugyanaz, mint ami volt 20-30 évvel ezelőtt, sőt.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 394
13 548
113
Meghívom @ozymandias -t, hogy szakértse meg a témát.
Egy videó-t is szívesen látnék tőle a témában.
Épitészek folyamatosan kritizálták a vizsgálat erdményeit, ebben a szakma egyetért hogy irányitott bontás volt, önmagába nem eshetett volna igy az acél elhajlik. megrogy de nem szabályos 45°-ban elég.
a többit nem részletezném, de az északi áramlat isugyan ez az eset,
MH17-t nem is említve.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 456
2 879
113
Félelmetes, mekkora ócska, primitiv szennylap lett ebből az oldalból. Mondjuk nem. is igen olvassa senki, nem veletlenul kellett nekik az amerikai befekteto pénze sok éve már...
Ha 5 nappal a voksolás előtt mondjuk sikeres lesz egy harmadik merénylet kísérlet, akkor mi a hivatalos procedúra?
Új rep. elnökjelöltre lesz idő keresni? Vagy lemehet igazi választási lehetőség nélkül az egész?
Ott kint ezt még bevenné a nép gyomra nem?
 
  • Hűha
Reactions: enzo

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 549
31 164
113
Ha 5 nappal a voksolás előtt mondjuk sikeres lesz egy harmadik merénylet kísérlet, akkor mi a hivatalos procedúra?
Új rep. elnökjelöltre lesz idő keresni? Vagy lemehet igazi választási lehetőség nélkül az egész?
Ott kint ezt még bevenné a nép gyomra nem?
Sztem a VP-jelölt előrébb lép egyet.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 124
10 258
113
A helyzet az, hogy már a 2003-as iraki invázió idején is jöttek ilyen hangok az USA-ból, főleg az 1991-es színvonalhoz képest. Ami tény, hogy sok pilóta hiányzik, a hadihajók egy jó részén közel sincs teljes létszámú feltöltöttség és az afganisztáni kivonulás mikéntje sem volt pozitív reklám.
Nem vagyok biztos abban, hogy a mai amerikai haderő minősége ugyanaz, mint ami volt 20-30 évvel ezelőtt, sőt.
Még egy dolog, mielőtt bárki félreérti vagy félremagyarázza.

Az USA hadserege nem szar, sőt, a világ egyik legjobb és legfejlettebb hadereje.
(Direkt nem a legjobbat írtam, mert a világ legjobb haderejének az IDF-et gondolom, gondoltam, természetesen a fajlagos mutatók alapján. Persze az is elgondolkodtató, hogy lassan egy éve szenvednek Gázával és a Hamasszal hazai pályán, úgy tippeltem, hogy ha nem robban ki egy nagyobb közel-keleti háború, akkor mostanra már rég végeznek, de nem. Mindegy is, ez egy másik történet.)

Viszont azt gondolom, hogy az USA haderő is pont olyan jellegű pályaívet fut be, mint maga az Egyesült Államok. Ha megnézzük az 1990-es évek Amerikáját és megnézzük a ma Amerikáját, hát…, mitől is maradna ki a haderő a közös jóból?
Az elmúlt 30 év alatt azért történt néhány dolog, az már Líbiánál látszott, hogy a brit és francia légierő nemhogy 4 nap alatt kifogyott a precíziós bombákból, de az USA haditengerészete nélkül még a generációkkal elmaradottabb líbiai légvédelmet sem voltak képesek kiiktatni…, és akkor beszélünk Nyugat-Európa két atomhatalmáról egyébként, akik katonai nagyhatalomnak számítanak.
Az ukrán háború során pedig kiderült még némi kapacitáshiány és anomália, illetve az, hogy mostanra Lengyelország lassan ütőképesebb szárazföldi haderővel rendelkezik, mint a britek meg a franciák együttvéve, a németekről meg nem is beszélve.
Ezek miatt nem gondolnám, hogy ami alapvetően jellemző a NATO „őskövület” európai tagállamaira, az nem érvényes USA-ra. Szerintem az USA haderő színvonala is zuhant az 1990-es évek színvonalához képest, valószínűleg jóval kevesebbet, mint a nyugat-európai haderők és még mindig jelentős a fölény, de ez már észrevehetően olvadóban van, főleg, hogy közben a riválisok kicsit sem ültek és most sem ülnek ölbe tett kézzel.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 476
12 037
113
WTC:

Ahogy az eredeti topikjában is leírtam:
A településünket ért 2010-es árvíz idején (akkor még javában állt a víz a településen) megjelent nálunk is egy statikus, aki többedmagával volt megbízva a károk felmérésével. Ő a mi utcánkban kezdett.
Elbeszélgettünk, előkerült fertőtlenítésként a jóféle, Göncön főzetett kajszibarack pálinka.
Akkor azt tippelte, hogy összesen úgy 200 ház fog összedőlni (egyet tévedett...).

Kiderült a beszélgetéskor, hogy Ausztriában is van irodája, számos hotel, irodaépület statikai tervezése kötődik a nevéhez, stb.

Szóba került a WTC is persze.
Elmondta, hogy azok az épületek attól, úgy, nem dőlhettek össze.

Én ehhez tartom magam, a többi kábítás ezek után nem érdekel.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 463
10 447
113
Őszintén szólva lehet, hogy igazad van. Bár azon sem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy Izrael esetében is kissé túlzóak voltak az "elvárások", amit a média tolt. Jobb a PR, mint a valóság...
Egy minihadsereg, kb 50 ezer korul lehet a kikepzett hivatasosok szama - kisebb, mint a francia, olasz stb seregek. Szinte csak antiterrorista meg lakossagot elnyomo-terrorizalo muveletekre kepesek ma mar, evtizedek ota nem vettek reszt meg peer-to-peer utkozetben sem, nemhogy large-scale hadjaratban.
A letszam tobbi resze, kb 80 ezer lehet, azok rosszul-igy-ugy kikepzett sorozott tartalekosok visszahivva, akik mondjuk az ukran teruletvedelmisek szintjenel jobbak, de katonanak nehezen tekinthetoek.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 814
57 764
113
Gondolom volt benne kemény 5 - 10 hozzászólás, meg évek óta nem írtak bele, és emiatt beszántásra került az a topik is.

Nagyon sok jó hozzászólás volt a topikban.

Például betettem a WTC épületek vasbeton magját is.
De valaki bejárhat a számítógépemre mert nem találom, pedig az is le volt mentve.
Persze a neten se találom most már pont azokat a képeket :mad:
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
265
1 494
93
Ha 5 nappal a voksolás előtt mondjuk sikeres lesz egy harmadik merénylet kísérlet, akkor mi a hivatalos procedúra?
Új rep. elnökjelöltre lesz idő keresni? Vagy lemehet igazi választási lehetőség nélkül az egész?
Ott kint ezt még bevenné a nép gyomra nem?
Ez esetben J. D. Vance-re, a mostani alelnök jelöltre szavaznak, mint elnökre.