[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 739
5 626
113
Szeritem meg termittel 45fokban vágták el a gerendákat:
A tűzoltok rombanásokról számoltak be.
world-trade-center-towers-were-cut-pancake-controlled-demolition-911-conspiracy.jpg

colonne_tagliate.jpg
Én ebből a képből nem mondom meg hogy pontosan mi történt vele. És Te sem. :)

Az acél törése / szakadása elég nagy zajjal jár, és hasonlít a robbanáshoz.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 831
8 069
113
Én ebből a képből nem mondom meg hogy pontosan mi történt vele. És Te sem. :)

Az acél törése / szakadása elég nagy zajjal jár, és hasonlít a robbanáshoz.
Ilyen szép éllel 45 fokban nem törik semmi, ezt vágták.
Ezen kívül WTC7-ben éget a kukában pár papírlap, erre szintén ugyanezzel a módszerrel lebontották azt is.
700 fokos tűz után megtalálták az útleveleket.
Pentagonnál hol van a futómű maradvány? (Az a legmerevebb, keményebb része a repzinek)
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 837
34 922
113
Gondolom volt benne kemény 5 - 10 hozzászólás, meg évek óta nem írtak bele, és emiatt beszántásra került az a topik is.

Lehet, már nem emlékszem melyik topicban folyt hosszas eszmecsere 9/11 ügyben évekkel ezelőtt, talán itt...

Ja, találtam egy 5 évvel ezelőtt szept 11-én kezdődött eszmecserét, de lehet volt korábbi is.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 739
5 626
113
Ilyen szép éllel 45 fokban nem törik semmi, ezt vágták.
Simán lehet egy hegesztett rész amit 45 fokban illesztettek össze és elengedett a hegesztés.
700 fokos tűz után megtalálták az útleveleket.
Az égéshez oxigén is kell. Ráadásul nem az egész épület égett, hanem csak egy része.

Szerintem azt vitatni, hogy a gépek beleszálltak az épületbe és azok összedőltek, az elég komolytalan konteó. Azt sokkal hitelesebben lehet vitatni, hogy ki állt a merénylők mögött, és hogyan tudták megcsinálni. :D
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 831
8 069
113
Simán lehet egy hegesztett rész amit 45 fokban illesztettek össze és elengedett a hegesztés.

Az égéshez oxigén is kell. Ráadásul nem az egész épület égett, hanem csak egy része.

Szerintem azt vitatni, hogy a gépek beleszálltak az épületbe és azok összedőltek, az elég komolytalan konteó. Azt sokkal hitelesebben lehet vitatni, hogy ki állt a merénylők mögött, és hogyan tudták megcsinálni. :D
Senki nem vitatja, hogy a 2 WTC épület beleszállt a 2 repülő. Azt vitatom, hogy ettől dőlt össze.
WTC 7 és Pentagonba nem szállt bele repülő.
Pentagonba valszeg valami gázturbinás rakéta, mert a kicsi gázturbinát megtalálták.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 111
10 168
113
Tavaly volt egy videó a Tube-on,amiben egy volt TGY-s kiképzővel csináltak riportot,ő elég durva dolgokat mesélt az amerikai állapotokról.Volt is állítólag nagy banzáj belőle náluk,mármint a videó miatt.A videó lekerült,őt meg állítolag megrángatták.
Viszont érdekes volt hallani,hogy a déli államokból jött fiatalok alkotják sokhelyen a gerincét az egésznek.Ettől függetlenül,továbbra sem merném kijelenteni,hogy minőségileg romlott volna az amerikai haderő.
A helyzet az, hogy már a 2003-as iraki invázió idején is jöttek ilyen hangok az USA-ból, főleg az 1991-es színvonalhoz képest. Ami tény, hogy sok pilóta hiányzik, a hadihajók egy jó részén közel sincs teljes létszámú feltöltöttség és az afganisztáni kivonulás mikéntje sem volt pozitív reklám.
Nem vagyok biztos abban, hogy a mai amerikai haderő minősége ugyanaz, mint ami volt 20-30 évvel ezelőtt, sőt.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 354
13 304
113
Meghívom @ozymandias -t, hogy szakértse meg a témát.
Egy videó-t is szívesen látnék tőle a témában.
Épitészek folyamatosan kritizálták a vizsgálat erdményeit, ebben a szakma egyetért hogy irányitott bontás volt, önmagába nem eshetett volna igy az acél elhajlik. megrogy de nem szabályos 45°-ban elég.
a többit nem részletezném, de az északi áramlat isugyan ez az eset,
MH17-t nem is említve.
 
  • Tetszik
Reactions: Nber

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 487
30 765
113
+18as (a nevetés miatt)
Kamala Harris az Ellen show-ban Trump megölésén poénkodott

Nyilván véletlen a két merénylő.
 
  • Dühítő
Reactions: Nber

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 454
2 876
113
Félelmetes, mekkora ócska, primitiv szennylap lett ebből az oldalból. Mondjuk nem. is igen olvassa senki, nem veletlenul kellett nekik az amerikai befekteto pénze sok éve már...
Ha 5 nappal a voksolás előtt mondjuk sikeres lesz egy harmadik merénylet kísérlet, akkor mi a hivatalos procedúra?
Új rep. elnökjelöltre lesz idő keresni? Vagy lemehet igazi választási lehetőség nélkül az egész?
Ott kint ezt még bevenné a nép gyomra nem?
 
  • Hűha
Reactions: enzo

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 487
30 765
113
Ha 5 nappal a voksolás előtt mondjuk sikeres lesz egy harmadik merénylet kísérlet, akkor mi a hivatalos procedúra?
Új rep. elnökjelöltre lesz idő keresni? Vagy lemehet igazi választási lehetőség nélkül az egész?
Ott kint ezt még bevenné a nép gyomra nem?
Sztem a VP-jelölt előrébb lép egyet.