[HUN] BTR-80 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 858
4 504
113
275958789-2291664377648803-4724416407582602992-n.jpg
Szia,

Igazad van, semmire se jo, ha a 200 mm RHA-t 25 mm-re csokkentik: ennek a toredeke sincs egy BTR-en, vagyis ugyanugy atuti a pancelt.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 706
71 874
113
De akkor felejtsük már el ezt a szart végleg! Ez a lényege! Egy vékony fémbudi az egész! Pont ez lenne a lényege, hogy felhúzzák a védelmet!
Sündisznó védelem, plusz tetőn ülés hogy le tudj ugorni ha jön egy dron.
Felejtsük el a mozgó atombunkereket mert egyrészt drága, másrészt nincs ilyen, harmadrészt meg arra a hétvégére amíg a Honvédség szerepelne nincs is értelme másnak.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
857
1 722
93
Mindenesetre érdekes lesz, ha tényleg megcsinálják, miközben itt megszakértették sokan, hogy egy fillért sem érdemes rájuk költeni.
A Szerb Fegyveres Erők első csoportja a pozarevaci hadsereg kiképzőközpontjában vett részt a BTR-80 és BTR-80A páncélozott szállítójárművek használati és karbantartási kiképzésén.

!%20MJ0_4485.jpg


Ezeket a harcjárműveket a Magyar Honvédségtől kapták meg, majd a szükséges munkálatok elvégzése után a Szerb Honvédség alakulataihoz osztják be.

Bővebben akit érdekel.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
3 064
8 908
113
De volt. Vezér BTR-nek nevezték anni, és nyugati páncéltörő rakéta lett volna rajtuk.. Elég gendácsolt módszer, mert felderítőeszközei meg nincsenek és elég nagyméretű cél.. Okos volt hogy elvetették. Nekem egyébként tetszik, hogy kitolható árbocra rakni felderítőeszközt, amelyet fák között kiemelnek.. Nincs se vezetékes, se wifi stb hálózatos célfelderítés, amit elvileg az ellenség is érzékelhet. Szóval a Vezér BTR ha jól emlékszem Javelinnel.. nem jött össze helyesen.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 767
128 193
113
De volt. Vezér BTR-nek nevezték anni, és nyugati páncéltörő rakéta lett volna rajtuk.. Elég gendácsolt módszer, mert felderítőeszközei meg nincsenek és elég nagyméretű cél.. Okos volt hogy elvetették. Nekem egyébként tetszik, hogy kitolható árbocra rakni felderítőeszközt, amelyet fák között kiemelnek.. Nincs se vezetékes, se wifi stb hálózatos célfelderítés, amit elvileg az ellenség is érzékelhet. Szóval a Vezér BTR ha jól emlékszem Javelinnel.. nem jött össze helyesen.
A vezér btr egy átfogó modernizációs program volt amiből nem lett semmi.

A kérdes a dedikált páncéltörő platformra vonatkozott a BRDM-ek helyett. Volt egy tanulmány a konkursz/fagot indítók áttelepítéséről btr alvázra de a tanulmány szinten nem jutott túl. @honved erre gondolt szerintem.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 281
19 503
113
A vezér btr egy átfogó modernizációs program volt amiből nem lett semmi.

A kérdes a dedikált páncéltörő platformra vonatkozott a BRDM-ek helyett. Volt egy tanulmány a konkursz/fagot indítók áttelepítéséről btr alvázra de a tanulmány szinten nem jutott túl. @honved erre gondolt szerintem.

Valahol én is úgy olvastam, ezért emlékeztem úgy, hogy páncéltörő fegyver hordozó platform a BTR lesz. De sok évvel ezelőtt volt, az tény, még a haderőfejlesztés meghirdetése előtt is évekkel, sztem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 767
128 193
113
Valahol én is úgy olvastam, ezért emlékeztem úgy, hogy páncéltörő fegyver hordozó platform a BTR lesz. De sok évvel ezelőtt volt, az tény, még a haderőfejlesztés meghirdetése előtt is évekkel, sztem.
Ez a 2008-as "haderőreform" része volt amikor a különböző BTR alváltozatok és modernizációk megszülettek.
Ez lett volna a vezér BTR . Konsberg protector távirányított géppuskával.
g6k9myhfgjmb1.jpg

Konsberg Protector RWS javelinnel.
Fm1G2DOX0AAzNO7
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 032
59 047
113
Ez a 2008-as "haderőreform" része volt amikor a különböző BTR alváltozatok és modernizációk megszülettek.
Ez lett volna a vezér BTR . Konsberg protector távirányított géppuskával.
g6k9myhfgjmb1.jpg

Konsberg Protector RWS javelinnel.
Fm1G2DOX0AAzNO7

És ezzel mi volt a gond?
Mert nem néz ki rosszul.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0