[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
6 ágyús gép van, kettő géppuskás, összesen 8. Új képesség, régi képesség, ki mit tud. Mindenre képes, amire eddig, és az NVG miatt sokkal többre is. Ezek a tények, a többi lehet vita tárgya, meg megítélés kérdése, de legalább a tényekre legyünk már figyelemmel.
Mondom úgy, hogy utáltam az egész 24-es felélesztést.
Akkor én tévedek, de mintha 6db P változat jött volna NDK ból és abból 4 lett felújitva.... vagy nem?? Az hogy a pilóta felvesz egy NVGt az miért a gép képességnövekedése??? Miben nőt a gépek képessége?? A rendszer alkamas lett korlátozottan éjszakai repülésre. És akkor lesz mindenre képes mint eddig, ha lesz hozzá fegyver. Eddig nincs, szóval nem képes rá. Ezek a tények, mire nem vagyok figyelemmel???
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 181
61 076
113
Akkor én tévedek, de mintha 6db P változat jött volna NDK ból és abból 4 lett felújitva.... vagy nem?? Az hogy a pilóta felvesz egy NVGt az miért a gép képességnövekedése??? Miben nőt a gépek képessége?? A rendszer alkamas lett korlátozottan éjszakai repülésre. És akkor lesz mindenre képes mint eddig, ha lesz hozzá fegyver. Eddig nincs, szóval nem képes rá. Ezek a tények, mire nem vagyok figyelemmel???
A gép oldaláról egyelőre annyi a plusz, hogy önmagában az NVG nem elég, a kabin műszerezettségét is fogadóképessé kellett tenni, továbbá a gép normál fényszóróit infra reflektorként is lehet használni.
Ilyenkor az NVG, ami psszív szenzor, aktív infraszenzorként funkcionálhat. Ez javítja a hatékonyságot.
Ugyanakkor, ha az ellenfélnek is van éjjellátója, akkor ő is láthatja a jókora IR fénycsóvát.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 046
5 501
113
Szerintem ha oda kerul a sor elgondolkodnak rajta... /lehet az opcios gepek a most felujitott gepek uzemido hosszabitasara lessz kihasznalva... Nem tudhatjuk.../

Akik kritizálják a felújítást, azok egy része nem a felújítás ellen van, egyszerűen keveslik a 7év vagy 1000 óra hadrafoghatóságot a kifizetett pénzért...
Aki ért hozzá, egy Mi-24-es ilyen intenzitású használat mellett mint ami most van hány órát repül kb évente? Kitart az ezer óra 7 évig?
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 698
3 927
113
Akik kritizálják a felújítást, azok egy része nem a felújítás ellen van, egyszerűen keveslik a 7év vagy 1000 óra hadrafoghatóságot a kifizetett pénzért...
Aki ért hozzá, egy Mi-24-es ilyen intenzitású használat mellett mint ami most van hány órát repül kb évente? Kitart az ezer óra 7 évig?
az oroszoknak anno afganisztánban volt, hogy 6 hónapra sem volt elég... :cool:
Ha elosztod, akkor valami 142 óra jön ki évente (esélyes, hogy nem fog kitartani az idő 7 évig, de ez csak magánvélemény). még ez is intenzívebb használat lenne, mint amit régen folytattak... mondjuk akkor volt sok.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 351
77 018
113
Szerintem sehogy.Monokuláris nézőkéje van,szemüvegben használni lehetetlen.És nincs északai képessége,sima optikai célzó.A gá-s lövészet is felettébb korlátos az NGVvel.Behatárolja a szemüveg látótávolsága és képminősége.Dudi 500méterre becsülte a látótávolságát.Ő találkozott manapság is ilyesmivel,elfogadom a véleményét.Én az NSzPvel annó találkoztam.AKra való éjjellátó.Hát nem volt egy szuper képe.

Nem a látótávolsága ennyi hanem a felismerési távolsága.
 
M

molnibalage

Guest
Prototipusa 75ben repült.Az meg 44év.AH1W szintén 86ban került rendszerben.Mindkettő FLIR toronnyal.Zongorázni lehet a külnbbséget.Az meg 33év.Nálunk egy szemüveg van,és egy üveglapra vetitett célháló.Maga a gép felderitő-célzórendszerei nem alkalmassak az északai harcra.Igen,nettó ökrség mégcsak összevetni is őket.Ennyi erővel a dzsihádjonnys toyota is északai harcképes jármű,ha a Jonnynak vam NVGje.
AH1J kapott elsször éjszakai célzóberendezést,1975ben.44év.
Senkit nem érdekel a prototípus. Az a mérvadó, amikor az első harci alakulat bevethető és nem himihumi korlátozásokkal és feltételekkel.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nem a látótávolsága ennyi hanem a felismerési távolsága.
Gondoltam.Különben nem láthatta volna 2km-röl a céljelet.És Te tudod,a maiak milyen jó képet adnak,de anno az NSzPvel művészet volt kiszúrni egy embert 300méterröl,ha erdős volt a háttér,és nem mozgott.
Szóval nagyon is hasznos ez az NGV képesség,vagy inkább ma már alapkövetelmény,de azért korántsem elegendő.És én nem a Mihu ellen vagyok,hanem az önbecsapás ellen.Mert aki azt hiszi,hogy most mi lettünk ezekkel a környék Janija,becsapja magát.Román Sokac továbra is kiröhögi a Mihujainkat északa.Szerb Mi35ök szintén.Ráadásul még le is vadássza a nagysötét északában.Mi35höz integrálva van az Igla,és van FLIR tornya.Egy halom légvédelmi cucc kilövi a sötét égboltrol olyan távolságbol,hogy szegény pilótának esélye sincs kiszúrni a veszélyforrást.TR85Men van lézer besugárzás jelző,és az összes T72 korszerűsitésen is.Gyalogsági járgányokon mostanában kezdenek elterjedni az ilesmik.És az ellen sima gyalogságának is lehet éjjellátó eszköze.Manapság már dzsihádjonnynak is lehet.
Szóval hátrább az agarakkal,és fontoljuk meg a kérdést.Mennyi a szinház,és mennyi a valós harcérték.
Külnben,ha a sárkány birja és megéri,szerintem el lehet gondolkodni egy valódi korszerűsitésen.Akár a lengyel programba beszállni.Azt sem zárom ki,hogy van ilyen terv.Csak akkor minek kellett a teljes rendszert restauráltatni az oroszokkal?Ami egy korszerűsitésnél ki lesz dobva(lényegében a teljes harcelektronika) eleve nem kellet volna helyreállitatni.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Senkit nem érdekel a prototípus. Az a mérvadó, amikor az első harci alakulat bevethető és nem himihumi korlátozásokkal és feltételekkel.
Tegna kikerestem az AH1 History cégjelzésű oldal szerint az AH1J 1975ben kapott északai célzókészüléket.Nem szemüveget,célzókészüléket.Rendszeresitve,44éve.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 377
7 862
113
Gondoltam.Különben nem láthatta volna 2km-röl a céljelet.És Te tudod,a maiak milyen jó képet adnak,de anno az NSzPvel művészet volt kiszúrni egy embert 300méterröl,ha erdős volt a háttér,és nem mozgott.
Szóval nagyon is hasznos ez az NGV képesség,vagy inkább ma már alapkövetelmény,de azért korántsem elegendő.És én nem a Mihu ellen vagyok,hanem az önbecsapás ellen.Mert aki azt hiszi,hogy most mi lettünk ezekkel a környék Janija,becsapja magát.Román Sokac továbra is kiröhögi a Mihujainkat északa.Szerb Mi35ök szintén.Ráadásul még le is vadássza a nagysötét északában.Mi35höz integrálva van az Igla,és van FLIR tornya.Egy halom légvédelmi cucc kilövi a sötét égboltrol olyan távolságbol,hogy szegény pilótának esélye sincs kiszúrni a veszélyforrást.TR85Men van lézer besugárzás jelző,és az összes T72 korszerűsitésen is.Gyalogsági járgányokon mostanában kezdenek elterjedni az ilesmik.És az ellen sima gyalogságának is lehet éjjellátó eszköze.Manapság már dzsihádjonnynak is lehet.
Szóval hátrább az agarakkal,és fontoljuk meg a kérdést.Mennyi a szinház,és mennyi a valós harcérték.
Külnben,ha a sárkány birja és megéri,szerintem el lehet gondolkodni egy valódi korszerűsitésen.Akár a lengyel programba beszállni.Azt sem zárom ki,hogy van ilyen terv.Csak akkor minek kellett a teljes rendszert restauráltatni az oroszokkal?Ami egy korszerűsitésnél ki lesz dobva(lényegében a teljes harcelektronika) eleve nem kellet volna helyreállitatni.
Azért kellett restauralni hogy a szhies fluxtraciodat legyen valamin kielni :D
Szerinted vajon hany db TR 85 uk van a romiknak? Vajon hany db Mi 35 lesz a szerbeknek? Meg azt se tudjuk hogy egyaltalan le lesz e nekik szallitva az a par db. Meg milyen konfigban? Meg masreszt mire hany db ra lesz penzuk uzemeltetes szempontjabol?
Jo lenne hogy mielott varju modjara enekelsz kicsit nem artana tajekozodni hogy megis mi merre hany meter a szomszedoknal.
O a romanok. 5-6 evukbe telt mire az F 16 at ki tudtak allitani. Egy dolog a fegyverzet. Mas dolog hogy mit rakol ki a kirakatba es mire van penzed forrasod uzemeltetes szempontjabol.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Azért kellett restauralni hogy a szhies fluxtraciodat legyen valamin kielni :D
Szerinted vajon hany db TR 85 uk van a romiknak? Vajon hany db Mi 35 lesz a szerbeknek? Meg azt se tudjuk hogy egyaltalan le lesz e nekik szallitva az a par db. Meg milyen konfigban? Meg masreszt mire hany db ra lesz penzuk uzemeltetes szempontjabol?
Jo lenne hogy mielott varju modjara enekelsz kicsit nem artana tajekozodni hogy megis mi merre hany meter a szomszedoknal.
O a romanok. 5-6 evukbe telt mire az F 16 at ki tudtak allitani. Egy dolog a fegyverzet. Mas dolog hogy mit rakol ki a kirakatba es mire van penzed forrasod uzemeltetes szempontjabol.
Na,ez az önbecsapás.Némi személyeskedéssel karöltve.Tartalom meg 0.
Nekünk meddig tartott újra repülőképes Mihukat kiállitani?8évbe.Többit meg olvasd el újra.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 181
61 076
113
Nincs olyan, hogy részleges nagyjavítás.
Teljes nagyjavítás van, a munkát elvégző fél erre ad ki papírt, ez utóbbit lehet használni később bázisként, egy modernizációhoz.
Van ezen kívül a modernizációval egybekötött nagyjavítás, ez az, amit te hiányolsz, erre nem volt lehetőség a szankciók miatt.

Én amúgy már azt se tartom kizártnak, hogy ahogy belelendülünk a dologba, még a végén valami ciprusi offshore-on keresztül behozzuk a modernizációhoz szükséges plusz rendszereket és megcsináljuk "mi magunk" (ezt értsd jól).
A lényeg, hogy ezt már repülőképessé tett gépekkel tehetjük meg.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 279
14 194
113
Aki tudja légyszives írja már le nekem.
Lehet hülye kérdés de a pilóta vagy az irányzó kezeli a gépágyút? Vagy a nir blokkokat?
Mert a forgatható gpu számomra egyértelmű vagy az irányított rakéták hogy nem a polóta. De a nir és a 30as számomra nem.

Ha embargó lessz a további 7 évben akkor a most rendszeresített irányított rakétákat sehonnan nem tudjuk megvenni? A kérdésem csak a ruszkik gyártják?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nincs olyan, hogy részleges nagyjavítás.
Teljes nagyjavítás van, a munkát elvégző fél erre ad ki papírt, ez utóbbit lehet használni később bázisként, egy modernizációhoz.
Van ezen kívül a modernizációval egybekötött nagyjavítás, ez az, amit te hiányolsz, erre nem volt lehetőség a szankciók miatt.

Én amúgy már azt se tartom kizártnak, hogy ahogy belelendülünk a dologba, még a végén valami ciprusi offshore-on keresztül behozzuk a modernizációhoz szükséges plusz rendszereket és megcsináljuk "mi magunk" (ezt értsd jól).
A lényeg, hogy ezt már repülőképessé tett gépekkel tehetjük meg.
Olyasmi nem lehetséges,hogy kértük volna a gépek nagyjavitását,de a harcelektronika nélkül?Esetleg a korszerűsités előkészitésével?Ugy,hogy repülőképes a gép,esetleg gépágyúzni,NIRezni tud.És ha megiön a ciprusi árú,csak be kell szerelni.Mert nekem a jelen helyzet olybá tűnik,hogy egy korszerűsités komoly átépitést igényelne.Nemtudom,hogy képesek lennénk e rá.Te vagy a szakértő
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 377
7 862
113
Aki tudja légyszives írja már le nekem.
Lehet hülye kérdés de a pilóta vagy az irányzó kezeli a gépágyút? Vagy a nir blokkokat?
Mert a forgatható gpu számomra egyértelmű vagy az irányított rakéták hogy nem a polóta. De a nir és a 30as számomra nem.

Ha embargó lessz a további 7 évben akkor a most rendszeresített irányított rakétákat sehonnan nem tudjuk megvenni? A kérdésem csak a ruszkik gyártják?
A bolgarok is forgalmaznak raketakat. "Gyartanak". Meg az ukik. Utanna pasz hogy melyik orszag.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci