A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 675
113
Mert amúgy olyan hogy dedikált katonai cipőgyártó még mindig nen létezik, hanem a cipőgyár terméket fejleszt a követelményeknek megfelelően a beszerzésre. De egyik sem elsősorban ebből fog megélni. De azt mindig tartom, hogy inkább megveszem a nemzetközi standardot MINDEN tekintetben teljesítő terméket, mint ami félig meddig alkalmas.
Nem felig meddig alkalmasrol beszeltem hamem hogy meguti a stndardot. Csak nem katonai felhasznalasra keszult hamem iparira./attol hogy ipari celu meg siman tulteljesitheti a katonai standardot es bizonyos esetekben joval tul is szarnyalja azt./ mert vannak ilyen ipari termekek a palettan nem keves... Attol hogy valami ipari celra szant nem azt jelenti hogy automatikusan a katonai standardok szintje alatt lenme./ugy jezelite a katonai standardot mint valami misztikus nirto magasra tett lecet nem az./a cipot meg nem en hoztam fel katonai gyartokent./a standard nem mas mint kovetelmemy rendszer. Pont neked nem kell szerintem magyrazni hoogy nem a hadi eszkozok kovetelmemy remdszere a vilag legmagasabb kovetelmemyremdszere.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
A BTR jó pld. arra, hogy nekimenj vele közuti járműveknek, eltold őket az útból. Vagy ha kitalálja valamelyik, hogy egy kertesház udvarára bemenetelhez az a leggyorsabb, ha betöröd az udvar falát/kerítését, és utána bemész, akkor legyen rá technika. Ha esetleg kialakul olyan helyzet, hogy egy rögtönzött utcai barikádot kell eltolni, felteszem arra is jó.
Nekem ezzel kevesebb bajom van, mint a Q7-esekkel.

Kényszermegoldás, abból sem a legjobb.
Én szívesen láttam volna a Survivort, amiből lehetett volna úgy rendelni, hogy a Honvédségnél mehet arra ami miatt szóba került a Yalcin, meg mehetett volna a Rendőrséghez/TEK-hez is.
leipzig-germany-15-december-2017-armed-police-officers-of-the-sek-KPJACB.jpg


Saxony_State_Police_Survivor_R_%282%29.jpg


s


 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 675
113
Kényszermegoldás, abból sem a legjobb.
Én szívesen láttam volna a Survivort, amiből lehetett volna úgy rendelni, hogy a Honvédségnél mehet arra ami miatt szóba került a Yalcin, meg mehetett volna a Rendőrséghez/TEK-hez is.
leipzig-germany-15-december-2017-armed-police-officers-of-the-sek-KPJACB.jpg


Saxony_State_Police_Survivor_R_%282%29.jpg


s



Nesze neked COTS tudomnem miattam linkelted de a trendet muttja. COTS. Szerintem ezzeleldontotted a mi hosszas vitankat ipari eszkozok teren. /koszi jo pl megh nem is ehhez szntad bocsi hogy belekeverlek./hozzateszem civilt eg szoval sem emlitettem./ipariba gondolkoztamvegig./
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 100
113
Nem felig meddig alkalmasrol beszeltem hamem hogy meguti a stndardot. Csak nem katonai felhasznalasra keszult hamem iparira./attol hogy ipari celu meg siman tulteljesitheti a katonai standardot es bizonyos esetekben joval tul is szarnyalja azt./ mert vannak ilyen ipari termekek a palettan nem keves... Attol hogy valami ipari celra szant nem azt jelenti hogy automatikusan a katonai standardok szintje alatt lenme./ugy jezelite a katonai standardot mint valami misztikus nirto magasra tett lecet nem az./a cipot meg nem en hoztam fel katonai gyartokent./a standard nem mas mint kovetelmemy rendszer. Pont neked nem kell szerintem magyrazni hoogy nem a hadi eszkozok kovetelmemy remdszere a vilag legmagasabb kovetelmemyremdszere.
Ez egyes termékeknél igaz csak, mert van aminél átfedés teljes a követelményekben van aminél meg nem mert nem ugyan azok a tervezési elvek szerint készül minden tekintetben. Ha megüti a szintet beszerezhető attól függ mi a követelmény a bevizsgálaskor de ha amúgy zavarásvédelmet, meg árnyékolást kérek a tábori laptopban akkor nem a sima panasonic toughbookot fogom venni hanem a touhgbook MIL-t. Mert a hardweresen ugyan az fitikai tűréshatárokat teljesíti de az EW követelményeket kuuuurvára nem.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 675
113
Ez egyes termékeknél igaz csak, mert van aminél átfedés teljes a követelményekben van aminél meg nem mert nem ugyan azok a tervezési elvek szerint készül minden tekintetben. Ha megüti a szintet beszerezhető attól függ mi a követelmény a bevizsgálaskor de ha amúgy zavarásvédelmet, meg árnyékolást kérek a tábori laptopban akkor nem a sima panasonic toughbookot fogom venni hanem a touhgbook MIL-t. Mert a hardweresen ugyan az fitikai tűréshatárokat teljesíti de az EW követelményeket kuuuurvára nem.
Mimdig a kovetelmemyeknek kell megfelelni... Lehet tulszarnyalni a kovetelmemyeket de azok nem azert vannak hogy tulszarnyaljak azokat hamem hogy azt teljesitsek... Ha tavcsovet akarsz venni ami 1000 m ig jo akkor az 1100 m ig jot kell megvenni mondjuk es nem azt ami 3000 m ig jo 10 x es aron. Mert 1000 m ig van ra szukseg /ha 3000 ig lenne akkor 3000 lenne a kovetelmeny ez evidens./
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Mimdig a kovetelmemyeknek kell megfelelni... Lehet tulszarnyalni a kovetelmemyeket de azok nem azert vannak hogy tulszarnyaljak azokat hamem hogy azt teljesitsek... Ha tavcsovet akarsz venni ami 1000 m ig jo akkor az 1100 m ig jot kell megvenni mondjuk es nem azt ami 3000 m ig jo 10 x es aron. Mert 1000 m ig van ra szukseg /ha 3000 ig lenne akkor 3000 lenne a kovetelmeny ez evidens./

És az ellenfél már ki is lőtt 1200m-ről úgy hogy rá se tudsz célozni. Nem a minimumra kell törekedni, hanem a maximumra. Mert az ellenfél is arra fog.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
Kényszermegoldás, abból sem a legjobb.
Én szívesen láttam volna a Survivort, amiből lehetett volna úgy rendelni, hogy a Honvédségnél mehet arra ami miatt szóba került a Yalcin, meg mehetett volna a Rendőrséghez/TEK-hez is.
leipzig-germany-15-december-2017-armed-police-officers-of-the-sek-KPJACB.jpg


Saxony_State_Police_Survivor_R_%282%29.jpg


s



És azt tudod, hogy a POLIZEI feliratot miért lehet lefordítani?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 675
113
És az ellenfél már ki is lőtt 1200m-ről úgy hogy rá se tudsz célozni. Nem a minimumra kell törekedni, hanem a maximumra. Mert az ellenfél is arra fog.
Rossz gondolatmenet. Az 1000 nem minimum 1000 az elvaras. Tehat azert kell 1000 mert arra van szukseg nem azert kell az 1000 mert az a minimum. Es ha 1000 re van szukseg az 1200 mar folosleges /rakhatsz 1200 as tavcovet is a fegyverre ha celtavcdovet hoztal fel de ha a fegyver csak 1000 m alatt hatasos 1200 ra pontos tavcsovel nem ertel el semmit csak kidobtal egy csomo penzt foloslegesen. /a mernokok ugytudom az optimalizalast elso tananyagok kozott sajatitjak el./ nem veletlen.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 019
113
Mimdig a kovetelmemyeknek kell megfelelni... Lehet tulszarnyalni a kovetelmemyeket de azok nem azert vannak hogy tulszarnyaljak azokat hamem hogy azt teljesitsek... Ha tavcsovet akarsz venni ami 1000 m ig jo akkor az 1100 m ig jot kell megvenni mondjuk es nem azt ami 3000 m ig jo 10 x es aron. Mert 1000 m ig van ra szukseg /ha 3000 ig lenne akkor 3000 lenne a kovetelmeny ez evidens./
Pont azt magyarázzuk már napok óta néhányan, hogy az ipari követelmények NEM AZONOSAK a katonai követelményekkel.Szerintem elfogadjuk, hogy nem érted, csak feleslegesen ne írogass már erről, lépj tovább!
 
  • Tetszik
Reactions: bikmakk and kamm
K

kamm

Guest
Ezzel az erovel a Komondor is siman megfelelne a TEKes civil bohockodashoz, az meg legalabb hazai.

Kényszermegoldás, abból sem a legjobb.
Én szívesen láttam volna a Survivort, amiből lehetett volna úgy rendelni, hogy a Honvédségnél mehet arra ami miatt szóba került a Yalcin, meg mehetett volna a Rendőrséghez/TEK-hez is.
leipzig-germany-15-december-2017-armed-police-officers-of-the-sek-KPJACB.jpg


Saxony_State_Police_Survivor_R_%282%29.jpg


s


 
K

kamm

Guest
Hát ez pont nagyon nem így van.

De igy kell lennie. Ez civil law enforcement, nem military, barmennyire is szeretnenek katonasdit jatszani a TEKnel. Ez a baromsag itt Amerikaban indult, hogy military surplust kezdtek kiszorni a rendorsegkenek, heavy weapons nulla military trening mellett. Igy jelentek meg a 20-30mm fegyverzetu SWAT APC-k, kezi raketavetok stb. idiota, suttyo, gyorstalpalos falusi rendorok meg sheriffek kezeben.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 100
113
De igy kell lennie. Ez civil law enforcement, nem military, barmennyire is szeretnenek katonasdit jatszani a TEKnel. Ez a baromsag itt Amerikaban indult, hogy military surplust kezdtek kiszorni a rendorsegkenek, heavy weapons nulla military trening mellett. Igy jelentek meg a 20-30mm fegyverzetu SWAT APC-k, kezi raketavetok stb. idiota, suttyo, gyorstalpalos falusi rendorok meg sheriffek kezeben.
Attól még a kiképzésettségük nemzetköui szinten elismert. Itt nen kisvárosi seriffekről beszélünk (legjobb kiképzés arányaiban a legtöbb pénzzel)
 
K

kamm

Guest
Attól még a kiképzésettségük nemzetköui szinten elismert. Itt nen kisvárosi seriffekről beszélünk (legjobb kiképzés arányaiban a legtöbb pénzzel)

Jo, feltetelezem jobb, persze - azert az amerikai rendorok hulladek kikepzeset nem nehez felulmulni mar egy magyarenak sem. :)
A gondolatom inkabb arra iranyul, hogy semmi szukseg egy parhuzamos aktiv paramilitary erore egy demokratikus berendezkedesu orszagban. LE oke, military ero nem oke, arra ott a MH.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Hat a cikk szerint sehol nincs hozza. Ez mindossze egy inditodoboz meg egy command post, radarral. Meg az iranyitasi, tuzvezetesi stb rendszernel is az Airbuset ajanlgatja, ha jol emlékszem a cikkre...



Dehogyis, a Raytheon Australia adta el az orszagnak, amit a Kongsberg szállított le, csak elvileg bizonyos dolgokat local sourcingbol.oldanak meg, azaz lesz nemi gyártás hehelyben, meg vmi korabban bevasarolt helyi 'elderjalcin' terepjarokra is felhekkelik, ennyi.
Ausztralok imadnak ugy tunni, mintha ertenenek mindenhez, de gyakorlatilag a 20-30 éve dübörgő nyersanyag-boombol megy nekik jol, semmi masbol, fokepp azert, mert kevesebben vannak, mint a lengyelek es igazan taplo modon bortonszigetre kuldtek meg a menekulteket is, nem egy kulturnep.
Igazan nem ertenek semmihez, nevezz meg egyetlen világszínvonalú ausztrál terméket. :) A hadiipar total amerikai, mert az ország vezetése évtizedek ota gyakorlatilag "lancos kutyai" ;) az amerikaiaknak, minimalis önálló döntést hoztak ugy 30 éve Canberraban (meg a sajat állampolgáraikat is szó nélkül cserbenhagyjak amerikai kérésre, hihetetlen undorító, gerictelen a politikai elit az országban.)


Szerintem neked fogalmad sincs mirol beszelsz. Az Ausztralok Izraeliek piszkosul ott vannak a szeren aktiv radar teruleten. Azonban amig az Izraelik eleg szeles spektrumot nyimnak ( szarazfoldi haditengereszeti stb stb addig az Ausztralok a hajofedelzeti aktiv radarra koncentralnak. ( a tobbit megveszik tolunk )-) A CEAFAR/CEAMOUNT paros 100% ban Ausztral fejlesztes es gyartas. Raadasul kurvajo point defenceben. Mi is megakartuk venni de a LM lobbi erosebb volt es majd ok fejlesztenek egyet.Ez volt cca 5 eve de semmi nem latszik belole. Viszont egy csomo amerikai ceg jarogat a problemaikkal a CEA-hez, majd jonnek vissza a megoldassal.

Az meg hogy az auszteralok mibol es hogyan gazdagodtak meg igazabol nem annyira fontos . Nem ismerem a gazdasagukat de azt tudom hogy alig 100 ev alatt egy popec kis orszagot dobtak ossze magas eletszinvonallal. Vannak naluk jobb adottsagokkal tobb eroforassal rendelkezo orszagokmint pl oroszorszag ami meg idosebb is egy poppet aztan hol van az eletszinvonaluk az ausztralokhoz kepest???

"A hadiipar total amerikai, mert az ország vezetése évtizedek ota gyakorlatilag "lancos kutyai" ;) az amerikaiaknak, minimalis önálló döntést hoztak ugy 30 éve Canberraban"

Canberra class LHD / Spanyol https://en.wikipedia.org/wiki/Canberra-class_landing_helicopter_dock
Az uj romboloik a Hobarth class szinten Spanyol pedig nagyon ment a lobbi a AB-el kapcsolatban. https://en.wikipedia.org/wiki/Hobart-class_destroyer
A Tiger helikopter sem egy amerikai termek
Boxer sem nallunk fog keszulni ha ez lesz.
40 milliard dollaros uzletet az uj tengo projektet ki happolta el a Franciak. Es mielott azzal jonnel hogy az USA nak nincs konvencionalis tengoja elmondom hogy az USA is szeretett volna eladni tengokat kooperacioban csak meg az asztal kozelebe sem engedtek. Es lehetne sorolni. L

Bortonsziget lancoskutya ugy tesznek mintha ertenenek hozza stb stb. Te teszel ugy baratom mintha ertenel hozza. Tobbszor voltam nalluk egy izben 4 honapig piszkosul szimpi orszag, es hogy kicsit a mindennapokat is elovegyuk nezd meg hol allnak a COVID 19 el. REgebben kezdodott nalluk a jarvany de ennek elenere
alig 90+ halottjuk van a napi uj fertozott meg 10 alatt!! Magyarorszagon ahol meg mindenki ert mindenhez es mindenki okosabb mindenkinel ott meg a jarvany felfutoban van es mar 300+a halott es ezek csak azok amikrol tudunk mert a rendszer minden csak nem atlathato es kozlekeny. Az orszag "nemertenek semmihez" gazdasaga meg csak annyira eros hogy a jonepnek az allam fizeti a fizujat fel evig. Kerdezd csak meg Vendeg2 olvtarsat neki elso kezbol valok az infojai. Szerintem o mar most az allamtol kapott fizun el de lehet tevedek.


Bortonsziget ?Nem ertenek semmihez? Amerikai lancoskutya? Mirol beszelsz ember? Tobbet kene olvasni a temakrol mielott ilyen kategorikus kijelentest teszel .