A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Nem fog ez vissza ütni valamely szinten?
Hihetetlen pár fenyő miatt mekkora ajvék van. Még ki ne találják, hogy Orbán vitte haza tüzelőnek. Persze már a zajhatások is zavarják a helyieket... nyilván most költözött oda a gyaktér. Másba nem tudnak belekötni a haderőfejlesztésben, hát némi faanyagba kötnek bele.
Mocskos kis hangulatkeltő cikk.

(Egyébként meg kell nézni az írót, hogy vajon mennyire függetlenobjektív és a helyén kezelni. Hajdan szebb napokat megélt Magyar Narancs bukott zs-kategóriás politikusjelöltecskék, unatkozó nyugdíjas balos népművelők és hasonló nívújú grafomán bérért hergelők gyűjtőhelye lett)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Hihetetlen pár fenyő miatt mekkora ajvék van. Még ki ne találják, hogy Orbán vitte haza tüzelőnek. Persze már a zajhatások is zavarják a helyieket... nyilván most költözött oda a gyaktér. Másba nem tudnak belekötni a haderőfejlesztésben, hát némi faanyagba kötnek bele.
Mocskos kis hangulatkeltő cikk.

(Egyébként meg kell nézni az írót, hogy vajon mennyire függetlenobjektív és a helyén kezelni. Hajdan szebb napokat megélt Magyar Narancs bukott zs-kategóriás politikusjelöltecskék, unatkozó nyugdíjas balos népművelők és hasonló nívújú grafomán bérért hergelők gyűjtőhelye lett)
Egyetértek sok mindennel, de előzetesen lehetett volna tájékoztatni a helyieket, sőt egyeztetni, kompromisszumra jutni velük.

Ezek valószínűleg szükséges fejlesztések, de elbaszottan kivitelezve. Bár csak az egyik oldal véleményét ismerjük szokás szerint.

Mindenesetre majd felsorakoznak a politikusok automatikusan pártállás szerint, ami kifejezetten káros. Vadai meg természetesen ugrik rá kérdés nélkül, ott folytatja, ahol abbahagyta.

A bejelentőknek sem a megoldás a céljuk, mert akkor nem a DK-s képviselőre biznák az ügyet, ez igy csak a szokásos botránykeltés lesz, megoldás nélkül.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 141
113
Egyetértek sok mindennel, de előzetesen lehetett volna tájékoztatni a helyieket, sőt egyeztetni, kompromisszumra jutni velük.

Ezek valószínűleg szükséges fejlesztések, de elbaszottan kivitelezve. Bár csak az egyik oldal véleményét ismerjük szokás szerint.

Mindenesetre majd felsorakoznak a politikusok automatikusan pártállás szerint, ami kifejezetten káros. Vadai meg természetesen ugrik rá kérdés nélkül, ott folytatja, ahol abbahagyta.

A bejelentőknek sem a megoldás a céljuk, mert akkor nem a DK-s képviselőre biznák az ügyet, ez igy csak a szokásos botránykeltés lesz, megoldás nélkül.
A kormánypárti képviselő elhajt ha kormányzati beruházás van, nem mer nagyon szólni ellene.
A lakossági fórumot nem lehet tartani, nekem is volt olyan engedélyezési eljárásom ahol lefagyott a rendszer hogy most miként megy tovább az engedélyeztetés mikor a törvény előírja a fórumot, de megtartani nem lehet, aztán lett valami online bohóckodás 0 résztvevővel. (amúgy is a legtöbb ilyet a beruházók kedd délelőttre igyekeznek rakni, amikor a legtöbb ember dolgozik, szomorú, bár nekem nyilván könnyebb 3 ember előtt nyökögni mint 200 előtt)
Ez a terület ha jól sejtem 120 éve lőtér, amikor odaköltöztek is az volt, gondolom így olcsóbb is volt a telek...
Mint amikor odaköltöznek a repülőtér/vasút/erőmű/főút mellé és elkezdenek ajvékolni hogy hangos. Hát bazmeg, nem láttad amikor megvetted?!
Baloldaliként mondom, a Vadait már megehetné egy oroszlán, az összes semmirekellő párttársával együtt. Nem tudom mit csinált mikor a honvédelmi bizottságban ült, de hogy egy katonával nem beszélgetett őszintén, az kurva biztos. Hú de utálom. (Utána jöhet az MSZP is, de csak ha a DK pártházát teljesen üresre zabálta. Lehet a portásuk rendes ember, de a biztonság kedvéért egye meg azt is, ki tudja.)
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
-
Nem fog ez vissza ütni valamely szinten?
de. még jobban rühellni fogják a Honvédséget, ezzel a leszarom a lakosságot hozzáállással.na nem is a gennyes szendvics, de az elfertőződött pattanás szintjén legalább. A 120 éve is lőtér szöveggel meg ne jöjjön senki. qrvára nem fogja érdekelni a lakosságot, hogy ezer éve már Árpád vezér ott tartott hadgyakorlatot, ha Viktor legújabb kedvencei azt játsszák hogy ők a Vörös Hadsereg kettő, azaz nekik mindent szabad. a polgár megkérdezése - de legaábbis előzetes tájékoztatása nélkül.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Hihetetlen pár fenyő miatt mekkora ajvék van. Még ki ne találják, hogy Orbán vitte haza tüzelőnek. Persze már a zajhatások is zavarják a helyieket... nyilván most költözött oda a gyaktér. Másba nem tudnak belekötni a haderőfejlesztésben, hát némi faanyagba kötnek bele.
Mocskos kis hangulatkeltő cikk.

(Egyébként meg kell nézni az írót, hogy vajon mennyire függetlenobjektív és a helyén kezelni. Hajdan szebb napokat megélt Magyar Narancs bukott zs-kategóriás politikusjelöltecskék, unatkozó nyugdíjas balos népművelők és hasonló nívújú grafomán bérért hergelők gyűjtőhelye lett)
qz qjvék azért van mert a Honvédség - új kiskirályik mundérban megint azt gondolta, az adófizető lakosság fogja be a pofáját. örüljön hogy élhet. oké, ez nem csak Honvédségre vonatkozik az országban...
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 088
27 349
113
qz qjvék azért van mert a Honvédség - új kiskirályik mundérban megint azt gondolta, az adófizető lakosság fogja be a pofáját. örüljön hogy élhet. oké, ez nem csak Honvédségre vonatkozik az országban...
Állami terület... a lakosságnak semmi köze hozzá, hogy ott mit csinál az állam
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
A kormánypárti képviselő elhajt ha kormányzati beruházás van, nem mer nagyon szólni ellene.
A lakossági fórumot nem lehet tartani, nekem is volt olyan engedélyezési eljárásom ahol lefagyott a rendszer hogy most miként megy tovább az engedélyeztetés mikor a törvény előírja a fórumot, de megtartani nem lehet, aztán lett valami online bohóckodás 0 résztvevővel. (amúgy is a legtöbb ilyet a beruházók kedd délelőttre igyekeznek rakni, amikor a legtöbb ember dolgozik, szomorú, bár nekem nyilván könnyebb 3 ember előtt nyökögni mint 200 előtt)
Ez a terület ha jól sejtem 120 éve lőtér, amikor odaköltöztek is az volt, gondolom így olcsóbb is volt a telek...
Mint amikor odaköltöznek a repülőtér/vasút/erőmű/főút mellé és elkezdenek ajvékolni hogy hangos. Hát bazmeg, nem láttad amikor megvetted?!
Baloldaliként mondom, a Vadait már megehetné egy oroszlán, az összes semmirekellő párttársával együtt. Nem tudom mit csinált mikor a honvédelmi bizottságban ült, de hogy egy katonával nem beszélgetett őszintén, az kurva biztos. Hú de utálom. (Utána jöhet az MSZP is, de csak ha a DK pártházát teljesen üresre zabálta. Lehet a portásuk rendes ember, de a biztonság kedvéért egye meg azt is, ki tudja.)
Én meg jobboldaliként mindom, hogy ezt az erdőirtást sokkal okosabban kellett volna csinálni. A falu felé ültetni egy újabb sávot, utána tarolni a szükségest. Sőt dupla annyit ültetni, akár máshol, napelemet az epületek tetejére és akkor ez egy karbonsemleges beruházás. :cool:

Minden okos nyugati beruházás igy zajlik. Alapvetően faszság a fele, de a jó marketing miatt nem borzolja a kedélyeket. Tanulni, tanulni, tanulni....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 281
120 096
113
-

de. még jobban rühellni fogják a Honvédséget, ezzel a leszarom a lakosságot hozzáállással.na nem is a gennyes szendvics, de az elfertőződött pattanás szintjén legalább. A 120 éve is lőtér szöveggel meg ne jöjjön senki. qrvára nem fogja érdekelni a lakosságot, hogy ezer éve már Árpád vezér ott tartott hadgyakorlatot, ha Viktor legújabb kedvencei azt játsszák hogy ők a Vörös Hadsereg kettő, azaz nekik mindent szabad. a polgár megkérdezése - de legaábbis előzetes tájékoztatása nélkül.
Kivágták a honvédségi területen lévő honvédségi telepítésű fasort (a magánterület sem magánterület már) aminek a helyén könnyűszerkezetes épületek lesznek.

Ha én a saját telkemen kivágom a sövényt amit én telepítettem annak kinek mi köze van?
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 141
113
Állami terület... a lakosságnak semmi köze hozzá, hogy ott mit csinál az állam
A szomszéd ingatlan tulajdonosának bizony a törvény szerint sok-sok mindenhez köze van, amiről tájékoztatni kell. Ha az állam a szomszéd telek tulajdonosa és atomsilót építesz, akkor is kell tájékoztatni. És bizonyos beruházások (a vasútépítés egyértelműen ilyen) esetén egy bizonyos távon belül is kell tájékoztatni.
Ez a törvény, meg lehet nyilván változtatni, de most írásban kell tájékoztatni. A lakossági fórumot el lehet hagyni, a a hozzájárulás kiemelt projektek esetén nem minden kell, de a szomszédnak tudnia kell mi fog történni. Ez jár.
Az állam sem áll a törvények felett.
Az ajvékkal nem értek egyet, tudták hogy az egy lőtér ahol nem búgócsiga versenyek zajlanak.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Kivágták a honvédségi területen lévő honvédségi telepítésű fasort (a magánterület sem magánterület már) aminek a helyén könnyűszerkezetes épületek lesznek.

Ha én a saját telkemen kivágom a sövényt amit én telepítettem annak kinek mi köze van?
nem beszélni magyr, ugye? Vagy te se szól a szomszédnak, hogy figyelj, Józsi, ezt a régi sövényt kivágom, mert nincs rá szükségem, reggel jövünk a bulldózerrel, jóécccakát? Főleg akkor nem, ha a sövénynyírót is a szomszéd pénzéből vetted? ja értem. vanank akik azt hiszik,ha az állam erőből tárgyal, akkor nem lesznek itt kilengések, oszt micsoda fejlődés lesz,baszki... mint 1948 után... oh wait....
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 620
113
Kivágták a honvédségi területen lévő honvédségi telepítésű fasort (a magánterület sem magánterület már) aminek a helyén könnyűszerkezetes épületek lesznek.

Ha én a saját telkemen kivágom a sövényt amit én telepítettem annak kinek mi köze van?
Semmi! Max megy a duma hogy hangos mikor nyírod a füvet vagy a sövényt de ennyi....ez megint politika semmi más, belekötünk a már nem élő fába is
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 281
120 096
113
A szomszéd ingatlan tulajdonosának bizony a törvény szerint sok-sok mindenhez köze van, amiről tájékoztatni kell. Ha az állam a szomszéd telek tulajdonosa és atomsilót építesz, akkor is kell tájékoztatni. És bizonyos beruházások (a vasútépítés egyértelműen ilyen) esetén egy bizonyos távon belül is kell tájékoztatni.
Ez a törvény, meg lehet nyilván változtatni, de most írásban kell tájékoztatni. A lakossági fórumot el lehet hagyni, a a hozzájárulás kiemelt projektek esetén nem minden kell, de a szomszédnak tudnia kell mi fog történni. Ez jár.
Az állam sem áll a törvények felett.
Az ajvékkal nem értek egyet, tudták hogy az egy lőtér ahol nem búgócsiga versenyek zajlanak.
Könnyűszerkezetes épületek lesznek ott meg betonozottsátorhelyek a fasor java ott is maradt....