[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Szerintem ebben egy kicsit el vagy tévedve egyrészt a Fidesz csak a frakcióból lép ki magából a Néppártból nem,másrészt ha reálisan nézed a dolgokat az EEP a hatalom központja az EU-n a többi frakció nincs egy színten vele semmi sem tudja helyettesíteni azt az informácós áramlást illetve az információhoz tartozó hozzáférést és azt a politikai erőt amit a néppárti frakció adott a Fidesznek.
Te valamit keversz . Orbàn kilèp a Weber vezette Európai Nèppàrtból.
Zàrójel bezàrva!
Az EPP egy pàrt az Európai parlamentben. Amit frakciókènt is szokták említeni...
 
T

Törölt tag 2822

Guest
A nyilvánvaló gazdasági hatásoktól eltekintve, a maradék nemzetközi súlyát is elveszítené vele Magyarország.
Egy Oroszországnak, Törökországnak, de Kínának is az EU tagságunkal együtt vagyunk értékesek, hogy az ezer szállal a Németekhez kötödésünket ne is említsem, ezzel Orbán is messzemenően tisztában van.
Végtelenül szűklátókörünek kell lenni ahhoz, hogy valaki a kilépés mellett kampányoljon.

Ahhoz kell hülyének lenni, hogy bent akarjunk maradni. A bolygó országainak a többsége nincs benne az EU-ban valahogy mégis elvannak. Mi sem akkor teleportáltunk a kontinensre amikor beléptünk, előtte is létezett Magyarország. Függetlennek kell lenni. Katonailag, gazdaságilag, és politikailag is. Nem kell, se NATO, se EU. Állítsák vissza a sorkötelezettséget, vegyenek megszámlálhatatlan mennyiségű MANPADS-t és elvagyunk.

Az EU elszívja a jól képzett munkaerőt, amit saját pénzen képeztünk ki, juttatni pedig annyit juttat ami egyébként is jönne a vámhatárok miatt. Ráadásul az EU-s pénzeket még csak arra sem lehet költeni amire mi akarjuk. Mi is épült itt az X km infrastruktúrán kívül EU-s pénzből? Mert a parkok, játszóterek, iskolák levakolása, kifestése kissé megmosolyogtató... Cserébe folyamatosan belepofáznak a belpolitikánkba. Halálbüntetést vissza, EU-s zászlót le!
 
W

Wilson

Guest
Te valamit keversz . Orbàn kilèp a Weber vezette Európai Nèppàrtból.
Zàrójel bezàrva!
Az EPP egy pàrt az Európai parlamentben. Amit frakciókènt is szokták említeni...
Biztos,hogy nem keverek semmit, Orbán Viktor a levélben csak a frakcióból való kilépést jelentette be a Néppártból való kilépést nem,bár hozzá kell tenni a tagsága ott is fel van függesztve a kérdés az,hogy O.V onnan is kilép vagy kivárja,hogy a frakcióban esetleg számára kedvező változás történik.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 050
2 753
113
Ahhoz kell hülyének lenni, hogy bent akarjunk maradni. A bolygó országainak a többsége nincs benne az EU-ban valahogy mégis elvannak. Mi sem akkor teleportáltunk a kontinensre amikor beléptünk, előtte is létezett Magyarország. Függetlennek kell lenni. Katonailag, gazdaságilag, és politikailag is. Nem kell, se NATO, se EU. Állítsák vissza a sorkötelezettséget, vegyenek megszámlálhatatlan mennyiségű MANPADS-t és elvagyunk.

Az EU elszívja a jól képzett munkaerőt, amit saját pénzen képeztünk ki, juttatni pedig annyit juttat ami egyébként is jönne a vámhatárok miatt. Ráadásul az EU-s pénzeket még csak arra sem lehet költeni amire mi akarjuk. Mi is épült itt az X km infrastruktúrán kívül EU-s pénzből? Mert a parkok, játszóterek, iskolák levakolása, kifestése kissé megmosolyogtató... Cserébe folyamatosan belepofáznak a belpolitikánkba. Halálbüntetést vissza, EU-s zászlót le!

Egy darab -érvényes- népszavazásra van szükség. Hát sok sikert!
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 983
14 003
113
Ahhoz kell hülyének lenni, hogy bent akarjunk maradni. A bolygó országainak a többsége nincs benne az EU-ban valahogy mégis elvannak.
LoL! :D
Mi sem akkor teleportáltunk a kontinensre amikor beléptünk, előtte is létezett Magyarország. Függetlennek kell lenni. Katonailag, gazdaságilag, és politikailag is. Nem kell, se NATO, se EU. Állítsák vissza a sorkötelezettséget, vegyenek megszámlálhatatlan mennyiségű MANPADS-t és elvagyunk.

Az EU elszívja a jól képzett munkaerőt, amit saját pénzen képeztünk ki, juttatni pedig annyit juttat ami egyébként is jönne a vámhatárok miatt. Ráadásul az EU-s pénzeket még csak arra sem lehet költeni amire mi akarjuk. Mi is épült itt az X km infrastruktúrán kívül EU-s pénzből? Mert a parkok, játszóterek, iskolák levakolása, kifestése kissé megmosolyogtató... Cserébe folyamatosan belepofáznak a belpolitikánkba. Halálbüntetést vissza, EU-s zászlót le!
Feladom.
Nem érzek magamban kellő erőt egy ennyire "komoly" intellektussal vitába szállni...
 
W

Wilson

Guest
Ahhoz kell hülyének lenni, hogy bent akarjunk maradni. A bolygó országainak a többsége nincs benne az EU-ban valahogy mégis elvannak. Mi sem akkor teleportáltunk a kontinensre amikor beléptünk, előtte is létezett Magyarország. Függetlennek kell lenni. Katonailag, gazdaságilag, és politikailag is. Nem kell, se NATO, se EU. Állítsák vissza a sorkötelezettséget, vegyenek megszámlálhatatlan mennyiségű MANPADS-t és elvagyunk.

Az EU elszívja a jól képzett munkaerőt, amit saját pénzen képeztünk ki, juttatni pedig annyit juttat ami egyébként is jönne a vámhatárok miatt. Ráadásul az EU-s pénzeket még csak arra sem lehet költeni amire mi akarjuk. Mi is épült itt az X km infrastruktúrán kívül EU-s pénzből? Mert a parkok, játszóterek, iskolák levakolása, kifestése kissé megmosolyogtató... Cserébe folyamatosan belepofáznak a belpolitikánkba. Halálbüntetést vissza, EU-s zászlót le!
Ez ám a felelős országstratégia még szerencse,hogy O.V ezt a kérdést nem így látja ő valamilyen "érthetetlen" okból ragaszkodik Magyarország EU-s tagságához:).
 
W

Wilson

Guest
LoL! :D

Feladom.
Nem érzek magamban kellő erőt egy ennyire "komoly" intellektussal vitába szállni...
Hát végül is ez is egy lehetőség erről az EU-l való kilépésről mindig az a vicc jut eszembe amikor:
Az ürge kizuhan az ablakból és ahogy zuhan lefele minden emeletnél azt mormogja maga elé eddig jó még nem történt semmi:).
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 828
113
Nemhogy a politikában de talán már az ovodában sem elfogadott érvelés ez a modszer, amikor a gyerektől megkérdik, hogy miért firkálta össze a falat, és az a válasz, hogy nem ő kezdte... :)

Pont az ilyen stílusú érvelés távolítja el a fiatalokat a Fidesztől mert egy húszévesnek nincs ilyen messzire nyúló politikai emlékezete, és különben is kiröhögi az ilyen érveket, vagy csak tesz rá, hogy mi volt a Horn kormány idején. Azt látja ami most van.
Nem is értem mi a cél az ilyen bezzeg a Fletó, meg a Bajnai idején történt mocskosságok érvként való felemlegetésével, mert akit a rendszer korruptsága taszít, azt ezzel nem győzi meg, ahogy azt sem aki megrögzött Fidesz ellenes.

Csak az derül ki belőle, hogy egyesekben ekkora indulatot vált ki a korábbi kormányok lopásai, trükközései, de amit a Ner emberei tesznek, azzal semmi baj sincs.
Engem ovodásoztok, de én egyőkötöket sem minősítettem, habár ragozhattam volna és írhattam volna például, hogy megcsípett titeket a hülyebogár.
Pláne mert ipari mértékben relativizáltok és nagyon szeretnétek egyenlőségjelet tenni a Szoci-Szadesz és a Fidesz kormányok közé, és ez az a tipikus sárral dobálózás, és ami hányinger keltő, és ami a lényeg, nem igaz.

A szavak amiket tetszés szerinti sorrendben használtok: Mészáros, NER, Tiborcz, rendszerszintű.

Tessék akkor itt egy téma, ami mutatja azt milyen ipari mértékben igazoltan loptak az előzőek.
„A mai magyar GDP 7 százalékát, 2853 milliárd forintot dob ki az ablakon a magyar állam 2040-ig azért, mert korábbi kormányok úgy döntöttek, hitelfelvétel helyett ppp-konstrukcióban valósítják meg az M5-ös és az M6-os autópályát – számolta ki a G7.
Tavaly 114 milliárd forintot fizetett a magyar állam az M5-ös és M6-os autópályák tulajdonosainak. Ezek a legdrágább magyarországi köz- és magánszféra közti koncessziók, avagy a közismertebb angol rövidítéssel ppp-szerződések. Ezt a liberális közgazdászok szerint előnyös konstrukciót a 2002-2010 közötti MSZP-SZDSZ kormányok alkalmazták, és az Európai Unió is erőltette: az elmélet szerint a magáncégek költséghatékonyabban és gyorsabban tudják a beruházásokat megvalósítani, jobb minőségben végzik el a karbantartást, és ezáltal az adófizetők is jobban járnak."
(„Kötelezően alkalmazott közbeszerzési eljárás” – ez a titok, elvtársak! És természetesen arra is nagyon kellett figyelni akkoriban, hogy a közbeszerzési eljárásokon soha, még véletlenül se nyerjen magyar cég, mert csak ebben az esetben garantálható a „minőség”, a „megbízhatóság”, a „gyorsaság” és a „hatékonyság”.)

És azt is jó, ha tudjuk: ha ez a kormány tényleg folyamatosan és állandóan lopna, akkor sem tudna annyit lopni és annyi kárt okozni, amennyit elődei a PPP-vel és a koncessziókkal.
Tehát ezermilliárdokat.

Aztán lehet itt kontrázni kérem.
De azon kívül, hogy leírjátok a varázsszavakat - Mészáros, NER, Tiborcz, rendszerszintű – van e valami konkrétum?
Na ez itt a lényeg!

A mocsok Szoci-Szadesz kormányok bűneit pedig nem kell a szőnyeg alá söpörni, és jobb ha mindenki tisztában van vele!

És lehet rugózni, hogy bizpol topic.
Még jó hogy az, mert qrva nagy gebasz lenne ha a még csak a közelébe is kerülne ez banda a döntéshozatalnak.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Biztos,hogy nem keverek semmit, Orbán Viktor a levélben csak a frakcióból való kilépést jelentette be a Néppártból való kilépést nem,bár hozzá kell tenni a tagsága ott is fel van függesztve a kérdés az,hogy O.V onnan is kilép vagy kivárja,hogy a frakcióban esetleg számára kedvező változás történik.
Mèg mindig kevered a kettőt. A frakció ès a pàrt ugyan az. Ezt fejtettem ki fentebb. Csak nèha a pàrtot frakciónak hívjàk a parlamentben!
 
W

Wilson

Guest
Mèg mindig kevered a kettőt. A frakció ès a pàrt ugyan az. Ezt fejtettem ki fentebb. Csak nèha a pàrtot frakciónak hívjàk a parlamentben!
Ha én keverem akkor Orbán Viktor is még egyszer leírom O.V csak a frakcióból lépett ki a Néppártból nem a kettő nagyon nem ugyanaz.
 
  • Vicces
Reactions: éber

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 983
14 003
113
Engem ovodásoztok, de én egyőkötöket sem minősítettem, habár ragozhattam volna és írhattam volna például, hogy megcsípett titeket a hülyebogár.
Ha kicsit figyelmesebben olvasol, észre vehetted volna, hogy nem személyedben 'ovodásoztalak' hanem az alkalmazott érvelési stratégiádban, amiben továbbra is kötöd az ebet a karóhoz.
Fentebb ott a liftes hasonlatom, hátha azzal átmegy mire célzok. :)

Megértem ha úgy itéled meg, hogy a Fidesz jobb mint a korábbiak, gusztustalannak csak azt tartom, hogy a Fidesz NER mutyikat a korábbiakkal próbálod legitimizálni.
Ezt Többször is leírtam már, de ha nem sikerül ezúttal sem megértened mi a problémám, és csak a Fletó, meg a többi korábbi alakok cselekedeteivel jössz, akkor hadjuk inkább, nincs értelme a további partalan vitának.
Szebb jövőt!
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and Wilson

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 983
14 003
113
Mèg mindig kevered a kettőt. A frakció ès a pàrt ugyan az. Ezt fejtettem ki fentebb. Csak nèha a pàrtot frakciónak hívjàk a parlamentben!
Ez is pontatlan.

Az EPP - a párt European People's Party aminek egyik tagja volt a Fidesz

A Frakcióban lehet olyan párt ami nem tagja az EPPnek.

És igen, Orbán az EPP-ből, a Pártból lépteti ki a Fideszt!
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 828
113
Ha kicsit figyelmesebben olvasol, észre vehetted volna, hogy nem személyedben 'ovodásoztalak' hanem az alkalmazott érvelési stratégiádban, amiben továbbra is kötöd az ebet a karóhoz.
Fentebb ott a liftes hasonlatom, hátha azzal átmegy mire célzok. :)

Megértem ha úgy itéled meg, hogy a Fidesz jobb mint a korábbiak, gusztustalannak csak azt tartom, hogy a Fidesz NER mutyikat a korábbiakkal próbálod legitimizálni.
Ezt Többször is leírtam már, de ha nem sikerül ezúttal sem megértened mi a problémám, és csak a Fletó, meg a többi korábbi alakok cselekedeteivel jössz, akkor hadjuk inkább, nincs értelme a további partalan vitának.
Szebb jövőt!
Jaa hogy te ilyen (jobbikos világesze majd mi mindent jobban tudunk/csinálunk) aktivista vagy.
Ok. Tőlem. Én is bírtam őket amíg Kovács Dávid volt az elnök.
Szóval.
Semmilyen mutyit nem legitimizálok, sipirc a böribe a lopóknak.
Én azt nem szeretem, hogy ha összemosás van.
Mert bárhogyan is ragozd, NEM lehet egyenlőségjelet tenni a két kurzus közé.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 983
14 003
113
Jaa hogy te ilyen (jobbikos világesze majd mi mindent jobban tudunk/csinálunk) aktivista vagy.
Ok. Tőlem. Én is bírtam őket amíg Kovács Dávid volt az elnök.
Szóval.
Semmilyen mutyit nem legitimizálok, sipirc a böribe a lopóknak.
Én azt nem szeretem, hogy ha összemosás van.
Mert bárhogyan is ragozd, NEM lehet egyenlőségjelet tenni a két kurzus közé.
Na csak haladunk!
Már csak ezt a pártokhoz való automatikus besorolást kellene elhagynod! Csak azért mert a korrupcióval szemben zéró toleranciát tartom alapnak, még nem leszek Jobbikos!
ÉS az egyenlőségjelet csak te vizionálod! Egyszer sem vontam kétségbe az Orbán kormány érdemeit, de még azt se állítottam, hogy ugyanolyan kutyaütők lennének mint a korábbiak.

Szóval kevesebb projekció és máris kezdjük érteni egymást!
 
  • Tetszik
Reactions: Bálint

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 639
14 618
113
Ahhoz kell hülyének lenni, hogy bent akarjunk maradni. A bolygó országainak a többsége nincs benne az EU-ban valahogy mégis elvannak. Mi sem akkor teleportáltunk a kontinensre amikor beléptünk, előtte is létezett Magyarország. Függetlennek kell lenni. Katonailag, gazdaságilag, és politikailag is. Nem kell, se NATO, se EU. Állítsák vissza a sorkötelezettséget, vegyenek megszámlálhatatlan mennyiségű MANPADS-t és elvagyunk.

Az EU elszívja a jól képzett munkaerőt, amit saját pénzen képeztünk ki, juttatni pedig annyit juttat ami egyébként is jönne a vámhatárok miatt. Ráadásul az EU-s pénzeket még csak arra sem lehet költeni amire mi akarjuk. Mi is épült itt az X km infrastruktúrán kívül EU-s pénzből? Mert a parkok, játszóterek, iskolák levakolása, kifestése kissé megmosolyogtató... Cserébe folyamatosan belepofáznak a belpolitikánkba. Halálbüntetést vissza, EU-s zászlót le!

Akkor lenne teljesen igazad, ha lenne egy pozitív magyar demográfia és emellé egy ténylegesen létező magyar haderő.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 828
113
Akkor lenne teljesen igazad, ha lenne egy pozitív magyar demográfia és emellé egy ténylegesen létező magyar haderő.
Ez így igaz.
Vegyük példának Dél-Koreát. A második világháború után ők is a béka segge alól indultak, és mára a világ 8-ik! gazdasága, és majdnem ugyanolyan erős hadserege.
Mindezt úgy, hogy kb 1-2 megyével nagyobbak (kb 100.000 km²) viszont 53.000.000! lakosság.
Szóval van példa.
Még úgy is, hogy más földrész, más vallás, más morál.

A demográfia csökkenésének megállítása és a növelése minden forintot megér.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 413
4 449
113
Vegre tokoket novesztett az EU es olyan palyara allitotta a kormanyt ami utan sarokba szorult. Remelem az EUbol is kimenekul a Fidesz vezette orszag. Nekunk Trianon kell ahoz hogy raebredjen a magyar nep hogy soha tobbet penzeltunteto oligarchakat meg ketkulacsos politikat.