Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 412
3 676
113
Viszont a szigorítás hatását nem tudnám megmondani.
Mert ugyebár előző évben elindult lefelé. Aztán most felfelé.
Most ez az új változatok miatt van, vagy csak mert emberek fasza teli van és szarnak a védekezésre? Nehéz megmondani.

Szerintem a szigorításnak mindenképp van pozitív hatása, a baj csak az, hogy a hatás mértéke nagyon függ az állampolgároktól, azok meg még mindig nagy%-ban szarnak bele. Az alacsonyabb IQ-jú rétegnek sajnos halottak kellenek az ismerősi körében, meg kell tapasztalniuk, hogy felfogják mi van itt. Látod, még itt a fórumon, ahol döntő többségében intelligens emberek vannak, még itt is vannak vírustagadók. Odakinn a nagy világban, több van belőlük sokkal...

De az igen, hogy ezek a balfaszok még mindig ragaszkodnak a kibaszott korai boltzárhoz. Most 5 felé szoktam menni és már akkor is kezd tömeg lenni.
Mikor esik már le ezeknek a faszoknak, hogy húzzák szét a kibaszott nyitvatartást a boltoknál...? Én boldogan megyek 9-kor is boltva, ha nincs ott senki.
Olyan kibaszott tömeg van, hogy kerülgetni kel laz embereket, mint karácsonyi csúcskor. Minden szájbavert nap.

De miért mész minden nap boltba? Én 3-4 napig is simán elvagyok egy boltolással. Ha zavarna a szitu (mert pl. csak a délutáni csúcsban tudnék boltolni), még akár a heti 1-et sem tartanám kivitelezhetetlennek. És akkor azt szombat reggel 6-ra is tudnám időzíteni...
Értem én, hogy alkalmazkodást igényel, de hát járvány van, ennyit megtehetünk...
 
W

Wilson

Guest
Vegyem a fáradságot válaszolni annak, aki libernyák jelzőt használ? Ami vegytiszta jele annak, hogy mennyire objektív vagy?
Amúgy a svédek lehet, hogy nem zártak le, csak nem tagadták a vírust. Megpróbálkoztak valamivel és elbaszták.

De az a brazil barom egy ország vezetőjéként böfögött fel orbitális faszságokat.

Érted a különbséget?


Ez a másik fele. Az emberek egy része meg sem engedheti magának a mostani ár mellett sem, ha rendeltetés szerűen használnák. Amikor egy havi maszk adag egy embernek lesz 10k nagyságrend ott, ahol emberek tömegei élnek létminimum közelében...?
Úgy néz ki nem kell rohanni a boltba maszkot venni mert nem teszik kötelezővé az FFP2 maszkot.
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem a szigorításnak mindenképp van pozitív hatása, a baj csak az, hogy a hatás mértéke nagyon függ az állampolgároktól, azok meg még mindig nagy%-ban szarnak bele. Az alacsonyabb IQ-jú rétegnek sajnos halottak kellenek az ismerősi körében, meg kell tapasztalniuk, hogy felfogják mi van itt. Látod, még itt a fórumon, ahol döntő többségében intelligens emberek vannak, még itt is vannak vírustagadók. Odakinn a nagy világban, több van belőlük sokkal...



De miért mész minden nap boltba? Én 3-4 napig is simán elvagyok egy boltolással. Ha zavarna a szitu (mert pl. csak a délutáni csúcsban tudnék boltolni), még akár a heti 1-et sem tartanám kivitelezhetetlennek. És akkor azt szombat reggel 6-ra is tudnám időzíteni...
Értem én, hogy alkalmazkodást igényel, de hát járvány van, ennyit megtehetünk...
Most már én is átállok majd arra, hogy szép nagyokat vásárolok be minden 2. vagy 3. napon.
Remélem ma nem rabolja le a sok gyök2 a boltokat, mert ma akkor elsétáluink ketten és veszünk ezt-azt.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Gulyás Gergely a romló járványadatok és a vakcinahelyzet ismertetése után rögtön bejelentette a friss döntéseket:

  • Az óvodákat és az általános iskolákat április 7-ig bezárják. A digitális oktatás részleteit kidolgozzák.
  • Az üzleteket március 8-tól március 22-ig két hétre bezárják. Ezalól kivétel az élelmiszerbolt, a patika, a drogéria és a benzinkút.
  • Ugyanebben az intervallumban minden szolgáltatás szünetel, kivéve a magánegészségügyet.
  • Az edzőtermeket két hétre be kell zárni, az igazolt sportolók meccsei és edzései zárt kapuk mögött tarthatók csak meg. A parkok, arborétumok nyitva lehetnek, a szabadtéri sporttevékenység másfél méteres távolságtartással lehetséges.
  • Mindenkit arra kérnek, ahol otthoni munkavégzésre van mód, biztosítsák ennek a lehetőségét.
  • A maszkhasználat szabadtéren mindenhol kötelező.
  • Szigorítják a határátlépést a személyforgalom tekintetében.
  • A már létező, szállodákra és vendéglátóiparra vonatkozó bértámogatást és adókedvezményeket kiterjesztik mindazokra a szektorokra, amelyeknek most be kell zárnia.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 997
32 357
113
Most már én is átállok majd arra, hogy szép nagyokat vásárolok be minden 2. vagy 3. napon.
Remélem ma nem rabolja le a sok gyök2 a boltokat, mert ma akkor elsétáluink ketten és veszünk ezt-azt.

Hétfőig nyitva lesz minden, ha jól értem, lesz roham a plázákban biztos. Bár sok agyatlan nyilván kaját is megy venni majd 2 hétre.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU
T

Törölt tag 4082

Guest
Mondjuk a novemberi zárásnál semmi ilyen nem volt, remélem most sem.
A környéki kis abcben mondta az eladó srác, hogy 140 kg élesztőt adtak el, és majdnem 1 tonna lisztet. és ez csak egy ilyen kis cba méretű botocska. Egyszerűen a lezárás hírére berendeltek mindenből is durva mennyiséget.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 018
113
Mit csináltatok az elmúlt 1 évben öregem? Amikor várható volt, hogy lesz ilyen?
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1 and bel

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 997
32 357
113
Gulyás Gergely a romló járványadatok és a vakcinahelyzet ismertetése után rögtön bejelentette a friss döntéseket:

  • Az óvodákat és az általános iskolákat április 7-ig bezárják. A digitális oktatás részleteit kidolgozzák.
  • Az üzleteket március 8-tól március 22-ig két hétre bezárják. Ezalól kivétel az élelmiszerbolt, a patika, a drogéria és a benzinkút.
  • Ugyanebben az intervallumban minden szolgáltatás szünetel, kivéve a magánegészségügyet.
  • Az edzőtermeket két hétre be kell zárni, az igazolt sportolók meccsei és edzései zárt kapuk mögött tarthatók csak meg. A parkok, arborétumok nyitva lehetnek, a szabadtéri sporttevékenység másfél méteres távolságtartással lehetséges.
  • Mindenkit arra kérnek, ahol otthoni munkavégzésre van mód, biztosítsák ennek a lehetőségét.
  • A maszkhasználat szabadtéren mindenhol kötelező.
  • Szigorítják a határátlépést a személyforgalom tekintetében.
  • A már létező, szállodákra és vendéglátóiparra vonatkozó bértámogatást és adókedvezményeket kiterjesztik mindazokra a szektorokra, amelyeknek most be kell zárnia.

Állateledel, műtrágya, szerelési anyagok (víz, gáz, villany), alkatrész (jármű, gép) stb. ezekkel mi lesz 2 hétig, a házhoz szállítás is szolgáltatás, az is szünetelni fog? Gondolom mire megjelenik a közlönyben, abban tisztázva lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11 and bel

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
iskola
Mit csináltatok az elmúlt 1 évben öregem? Amikor várható volt, hogy lesz ilyen?
apróságokon kezdtem agyalni, mint hogy tavasz, és látom mindenfelé az zártkerteket, hegyeket,. Még itt is sokaknak komoly tétel sját maguk termelte zöldség etc a családi költségvetésben. na most, élemiszerboltban nem veszed meg a vegyszert, naposcsibét, ilyesmit. Ha ebben a két hétben lerohad a kocsi, akkor így járt a tulaj? Etc.
 
T

Törölt tag 4082

Guest

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Nekem spec van itthon 200+ megfelelő maszkom(havonta adja a cég) de most hirtelen lesz elég és elérhető mindenkinek? Semmit se ér, ha napokig ugyanazt hordja a polgár mindenhová.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Hol volt várható? Előre kellett volna látni 1 évet? Az elmúlt egy évben nem volt védekezés, nem tettek semmit? Megint beszéled a hülyeségeidet.
Ne mosdasd őket. Az utolsó hülye, aki csak bekapcsolta a tévét, látta hogy zárnak le mindenhol, ide is elér. Volt két lezárás -tavasz, ősz. Ott kellene lennie a kész forgatókönyvnek a fiókban. felkészíteni a lakosságot, nem sikerpropagandát tolni. Aztán amikor leszakad az ég, félreállni,kitolni a beszélő mikrofonállványt, aztán közölni, a lakosság a hülye,,,,, Fazsomat, eddig szó se volt iskolákról, sőt majdnem mocskoslibsi volt aki erről beszélt.
Most azt se tudom, mi lesz hétfőn a cégnél, a gyerekes szülők tudnak-e jönni. Csakpéldául.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ötlet
Érdekes lenne egy felmérést indítani a topikban, amit mindenki kitöltene a saját számaival.

Alább a felskiccelt elképzelésem, akinek vannak még szempontjai, jobb ötlete, az írjon bele.

Közvetlen környezet alatt értsük most azokat, akikről az alábbi információkkal naprakészen és biztosan rendelkezünk.
Az eddigiek alapján a szaglásvesztés mindenkinél tünet volt, így (ha egyetértetek) legyen ez a fertőzés indikátora.

Közvetlen környezet létszám:

Aktív, tünetes:
Ebből kórházban:
Lezajlott fertőzés:
Elhunyt:
Súlyos lefolyás:
Csoport legmagasabb életkora:
Csoport legalacsonyabb életkora:
Legmagasabb életkorú fertőzött:

Oltva:
Regisztrálva:
Még nem regisztrált, de akar:
Nem akar oltatni:


Közvetlen környezeten kívüli ismerősök, akikről információm van/volt az elmúlt 2 hétben:
Fertőzöttek:
Ebből súlyos lefolyás:
Elhunyt:

Várom az észrevételeiteket.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97