1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Összefoglaló a légi harcászatról és légvédelmi eszközökről

Diskurzus a(z) 'Egyéb katonai repüléssel, légi harcászattal kapcso' témában - DrStrangelove által indítva @ 2010. szeptember 3..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

2. molnibalage

Újabb dróntámadás.
    Az egyik katona még meghallotta (?) a drónt és lehasalt, jobb alsó sarok irányában.
    Többek nem voltak ilyen szerencsések, darabokra szedte őket. Szó szerint.

alfa74 likes this.
  3. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Ezek nekem irányított tüzérségi lövedékeknek tűnnek, amik számára a drón csak célt megjelöl?
    :confused:

zsolti likes this.
  4. molnibalage

Van nekik arrafelé olyan?

zsolti likes this.
  5. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Elvileg 1986-óta volt a szovjeteknek, oszt kérdés hogy a SzU felbomlásakor ki mit szerzett meg.
    Ha a török drón meg tudja világítani a célt, akkor elvileg 20~30km-ről is lehet a videókon látható precíziós csapásokat mérni.

zsolti and molnibalage like this.
  6. molnibalage

De más téren is volt ilyen érdekes legalább félpofon.

Méregdrága F-4 vadászgép, amit a filléres MiG-17/19/21 nekiállt szivatni. Igen, tudom, ezek a gépek nem voltak n+1 dologra alkalmasak, amire az F-4, nem vittek több tonna bombát messzire, de mégis, az a gép, amivel az USAF és Navy bírt nem bírt a védekező szovjet vadászokkal rendesen úgy, hogy masszív számbeli és papíron technikai fölény volt.

Majd a Navy kitalálja, hogy kell neki egy AIM-54 platform ÉS klasszikus vadászgép. Betojnak az új hajtómű zizijei miatt, ennek köszönhetően csak TF30-at kap az F-14A. A papíron jó vadászgép így nem igazán lett acélos. Még a Ps görbék szerint sem, nem számolva a TF30 pompázs és egyéb problémáit egy vadászgépben. De azért megcsinálták.

Aztán nekiállnak tesztelni, hogy az 1970-es évek közepén cirka 20 milliós vadászgépük mire képes MiG-17/19 ellen. Úgy, hogy az F-4 után direkt egy jobb ASF-et akartak.
    LOL...

(Mindez úgy, hogy egy F-14A géppár sanszosan többe került, mint a fenti gépekből egy század...)

Nagyon vicces glóriát festettek eköré a vadászgépes történet köré a jenki, Topgun, meg anyámkínja, de szar lenne beismerni, hog valójában egy könnyű ASF és egy AIM-54 platform külön sanszosan jobb lett volna. Ez lett végül a Hornet.

Vagy az agyonhypolt Wild Weaselek, akik olyan alacsony eredményességet értek el a vietnámi SAM-ek ellen, hogy ehaj. Szóval lehet rugózni azon, hogy a Dvina milyen kevés vadászgépet lőtt le - amire nem is tervezték soha - oszt semlegesíteni mégis nem nagyon sikerült őket. De mégis, fogalom a WW.

Nem kell félteni a nyugati oldalt sem a propagandától és heroizálástól...

7. zsolti

zsolti Well-Known Member

Szinte biztos vagyok benne én is. Szar a felvétel, de amennyire lehet kikockázva sem látni semmilyen több méter fesztávú lassú loiter drónt. Ami pusztított sokkal kisebb és gyorsabb volt mint egy harop kategóriás cucc szerintem.

8. emel

emel Well-Known Member

Ha Harop a támadó (öngyilkos) drón akkor a kép folyamatosan közelít a célhoz, de más a képminőség, homályosabb és kicsit szaggatottabb a ritkább a kép-továbbítás miatt (logikus, hogy egy rendeltetés-szerűen megsemmisülő drónba nem tesznek egy méregdrága szuper-kamerát meg elektronikát, csak olyant ami még éppen jó a célra).

zsolti likes this.
  9. molnibalage

Akkor a figyelő drónt hallotta meg az ipse, aki lefekszik? Mert a közeledő gránátot biztosan nem.

zsolti and emel like this.
  10. rudi

rudi Well-Known Member

Lehetett Bayraktar is...

arcas likes this.
  11. zsolti

zsolti Well-Known Member

Jaaa, azokat a videókat is láttam, nem arról beszélek, az OSZA kilövésekről, meg a beásott cuccokról földsánc mögött. Pár napja láttam egy ilyen videó összeállítást, hogy állítólag török drónok így meg úgy nullázzák a légvédelmet. Ott láttam olyat hogy egy helyben lebeg a (szerintem kis felderítő drón pár száz méterre minimum folyamatosan), és hipp hopp jön a nagy bumm, repked az OSZA szana szét. Láttam olyat is ahol ment rá lassan viszonylag a célra a kép, abban szinte biztos vagyok hogy valamiféle öngyilkos eszköz volt, lehet bármi.

Tévedés jogát fenntartom :D!

12. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ebben egyet értünk, a gránátot nem igen hallhatja hangsebesség felett.

13. molnibalage

Lebegni csak a levegőnél könnyebb eszközök tudnak. A quadcoperek és helikopterek függeszkednek. :hadonaszos::D

Én is inkább ilyesmire gondolok.

zsolti likes this.
  14. zsolti

zsolti Well-Known Member

Rendben :p!

15. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Tudnak azok a kis lőszerek ekkorát robbanni?

16. molnibalage

Mekkorát? 7-8 méterre állva az emberek után látom simán túlélték.
    Biztos kellemetlen élmény, de ha az egy 155 mm-es gránát lett volna, akkor ott szerintem senki nem maradt volna életben...

emel and Gaudi like this.
  17. rudi

rudi Well-Known Member

Annyira nem kicsik...22 kg tömegűek és mivel rakéta hajtómű nincs bennük ezért ennek a tömegnek nagy része a robbanóanyag.
    10-15 kg katonai robbnóanyag meg már jó nagyot pukkan...

emel and Gaudi like this.
  18. molnibalage

Nem tudom, hogy melyik a Mk.3, de a rendszer, de az ős rendszer azt csinálta, hogy a rakéta IR jele alapján vezette bele a nyalábba a rakétát.
    http://www.ausairpower.net/APA-HQ-7-Crotale.html
    Viszont akkor hülyeséget írtam a Pancír topikban, nem SARH a Crotale NG sem sanszosan.
    Ahhoz kéne antenna az orr részbe.
    http://www.ausairpower.net/PLA-IADS/Crotale-IDR-1-1970-Figure-2BS.jpg
    http://www.ausairpower.net/PLA-IADS/Crotale-IDR-1-1970-Figure-1S.jpg

A rakéta harci része meg a rakéta méretéhez képes teljesen átlagos. Az Osza és a Tor rakétája is kb. ennyivel bír. A 230 kg-is AIM-7F/M-nél meg 40 kg volt még harci rész.

19. rudi

rudi Well-Known Member

Érdekes ez a vegyes irányítási rendszer...o_O
    Az Mk.3 a jelenlegi korszerűsített változat amelyik a VT-1 rakétát használja.
    A VT-1 sebessége Mach 3,5 (földközelben!!!)
    Részletek itt:
    https://www.thalesgroup.com/sites/default/files/database/d7/asset/document/VT1_brochure.pdf

20. molnibalage

Az SG.hu-n Cifuval és Hpaspval 3 éve dumáltunk róla. Igen, elég franciás lett no...
    A Haditechnika topik keresőbe beírod, hogy "Crotale" és kidobja a hsz-eket.

Ezen oldal megosztása