1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Űrkutatás

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Luthero által indítva @ 2015. szeptember 19..

1. kamov

kamov Active Member

Igen a 2 óra egy elütés, eredetileg az a szöveg két keringéses profilnak indult, ami kb. 3,5 órás menetidőt jelent a pályára állástól a dokkolásig.
    Az egyetlen sikeres Progressz MSz-09-nél 3 óra 20 perc volt.

fishbed and Cifu like this.
  2. jani22

jani22 Well-Known Member

wolfram, Luthero, fishbed and 2 others like this.
  3. Python

Python Well-Known Member

4. jani22, gacsat, Luthero and 3 others like this.
  5. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

Ügyészek rendszeresen elkövetett jogsértéseket tártak fel a Roscosmos nál (Orosz Űrügynökség)
    (összesen 1700 jogsértés került napvilágra)

http://tass.com/science/1032927

fip7 and gacsat like this.
  6. Luthero

Luthero Well-Known Member

Leszált a Masra az InSight. De már.......

Yes, that's the Droid we're looking for..
    :D:D:D

jani22, wolfram, Nemerson and 4 others like this.
  7. boki

boki Well-Known Member

Készül a Szojuz MSz-11 személyzete és tartalék személyzete a december 3. indításra.

fishbed likes this.
  8. boki

boki Well-Known Member

Szojuz MSz-11 ürhajó Bajkonurban, nov. 27

wolfram, fishbed and Cifu like this.
  9. Cifu

Cifu Well-Known Member

Tudom túl kritikus vagyok, de engem meglep, hogy köpeny és hajháló van (vagy legalább baseball-sapka), de kesztyűt nem viselnek...

10. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Nagykár.
    A fellövés, és utána a 4-es program (napelemek, antennák kinyitása) ~10 perc alatt megvan, a KURSz-nak meg maximum 100 perc kell a csatlakozásig (általában 60 perc is elég), vagyis elvileg 2 óra elég is lehetne, ha az ISS mögé 900km-en belül lőnék fel a Szojuzt...
    :cool:

fishbed likes this.
  11. jani22

jani22 Well-Known Member

"A NASA OSIRIS-REx űrszondájának felvételein már kitűnően látszik az úti cél, a Bennu földközeli kisbolygó alakja és felszíni részletei. A szonda a tervek szerint december 3-án áll a kisbolygó körüli pályára, majd megkezdi a kis égitest részletes vizsgálatát, és megteszi az előkészületeket a későbbi felszíni mintavételhez."

https://index.hu/techtud/2018/11/29/gyun_a_bennu/

fishbed, Luthero and wolfram like this.
  12. boki

boki Well-Known Member

Ma összekapcsolták Bajkonurban a Szojuz FG hordozórakétát a Szojuz MSz ürhajóval.

fishbed, gacsat and zsolti like this.
  13. kamov

kamov Active Member

fishbed and Luthero like this.
  14. Cifu

Cifu Well-Known Member

Olvastam, hát...

1. Zubrinnak, aki ugye évtizedek óta a Marsra való emberes küldetések körül forog, ez (szerintem) láthaóan kényszerpálya.
    2. Tök jó, hogy leírja mi a probléma a Gateway-el (LOP-G), csak éppen az már elindult és támogatott program. Szóval megint szembe megy az élő NASA tervekkel.
    3. Emiatt megint egy olyan elképzelés, amely következesen csak egy alternatívát nyújt a meglévő tervek mellé, viszont anblokk mellőzi a NASA (és a mögötte álló lobby) eszközeit, elképzeléseit. Nem fog a NASA csak SpaceX rakétákra építkezve Moon Direct program felé mozdulni...
    Régen nagyon csíptem az öreget, mert jó meglátásai voltak, de az ilyen terveknek nem tudom mennyi értelme van. Oké, rámutat arra, hogy az SLS / Orion / Gateway méregdrága és nem nyújt valódi leszállásra lehetőséget még vagy 10-15 évig, és hogy azonos pénzből mennyivel életképesebb megoldásokat lehetne felhozni, de ennél többet nem tud az asztalra tenni....

fishbed likes this.
  15. boki

boki Well-Known Member

Rokot indítása ma reggel Pleszeckből 3 katonai müholddal a fedélzetén.

fishbed likes this.
  16. boki

boki Well-Known Member

fishbed and gacsat like this.
  17. kamov

kamov Active Member

"rámutat arra, hogy az SLS / Orion / Gateway méregdrága és nem nyújt valódi leszállásra lehetőséget még vagy 10-15 évig, és hogy azonos pénzből mennyivel életképesebb megoldásokat lehetne felhozni, de"

Nincs de.

18. Cifu

Cifu Well-Known Member

Katonai alaptémájú fórumként hasonlat: ez kb. olyan, mint amikor amúgy nem hülye foteladmirálisok rámutatnak, hogy mennyire elhibázott az US NAVY azon koncepciója, hogy pusztán nukleáris meghajtású tengeralattjárókra hagyatkozik víz alatti hadviselésnél, vagy 100 ezer tonna feletti repülőgép-hordozók köré építi a felszíni flottát.

Értjük, értjük, de pontosan tudjuk, hogy nem fog a Moon Direct megvalósulni. Legalábbis nem a NASA illetve központi költségvetésből...

19. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nem vagyok benne biztos, hogy ehhez hasonló nem fog megvalósulni. Annyi látszik biztosnak jelenleg, hogy nem a NASA tervezi ezt végrehajtani. A központi költségvetésből viszont még mehet majd pénz akár olyan magánzókhoz (Bezos féle BO vagy akár a SpaceX, bárki más), aki értelmesebben költi el az adófizetők pénzével megtolva a sajátját, valami korszakalkotóbb, bátrabb/merészebb megvalósítással.

Nekem erősen az jött le Zubrin irományából, hogy simán lát Ő is fantáziát ezekben a cégekben, s nem Ő van azzal egyedül odaát, aki kicsit becsontosodottnak, nem elég hatékonynak érzi a NASA-t. Egyre több az olyan hang, hogy jó lenne ha a NASA csak simán megrendelné a piacról a repüléseket, és hasonló projecteket vinne csak, mint pl. a James Webb, meg egyéb műszerek fejlesztése, üzemeltetése, oktatás, tudományos ismeretterjesztés stb...

Majd meglátjuk kinek lesz igaza.

gergo55 and Cifu like this.
  20. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ezen oldal megosztása