Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Azért az itt felsorolt dolgok között vannak olyanok is, amik teljesen jogos kritikák szerintem. Az hogy vonattal nem/nagyon nehezen lehet szállítani, és hogy fél óra egy újratöltési folyamat, s mivel a gyorsító fokozat után már nincs hajtómű, a rakéta onnan már hogy az kiégett egyre gyorsuló ütemben lassul/veszti el a manőverező képességét és így 20km-en már csak max 80m/s célt tud 5G vel lekövetni, nekem elég problémásnak tűnik.Bírom amikor az okosok az eredeti tervezési irányelveket kérik számon egy rendszeren. (lásd 11/12)
Nem lehet a frontra vinni, mert nincs páncélozva?
Nahát, talán mert pont hogy nem a frontra tervezték. (ezért is honi-légvédelmi komplexum)
Szíriába amúgy meg ezt kellett volna vinni...
Ez vitán felül áll. Amit viszont mint hiányosság jelentést belinkelt boki, azért elég komoly dolgok vannak ott felsorolva, szerintem.Ahogy látom a rendszer épp nem működött és a személyzet sem volt benne. Nem nagyon van szerintem mit számonkérni rajta. Bármilyen haditechnikát könnyen szét lehet lőni, ami nincs bekapcsolva és nincs benne személyzet.
Igen, mert ez pontvédelmi rendszer és stratégiai obiektumok védelmét látja el. De ezen a zászlóaljas dolgon értetlenkedtem.Mack...
A Pancír nem csapatlégvédelem...
Lásd HT Összefoglaló...
Az, hogy milyen szervezeti felépítésben van az Sz-300/400 ezred/dandár a Pancírral az már más kérdés.
Az egész vitatható és mikor ezt a járművet megtervezték elég komolyan végigválogathatták a lehetséges opciókat. A kérdés az, hogy rakétás vagy rakéta nélküli legyen a légvédelni gépágyúd? Ha összehasonlítjuk a németek elgondolásával, ott megalkották külön a Roland és Gepárd rendszereket. Ha nagyon akarták volna szerintem meg tudták volna csinálni, hogy a kettőt egybegyúrják. A szovjetek egybegyúrták. Gyanítom, ha nagyon akarták volna megcsinálhaták volna külön külön is. Az evloúció meg úgy tűnik, hogy eléggé hasonló utat járt be mind a két esetben. A Roland rendszer soha nem volt annyira sikeres mint csapatlégvédelem ahol igazán elterjedt az a bázisvédelem volt. A Pancír rendszer is ide lyukadt ki, a Tunguszka meg megmaradt, nem is tudom minek.Ez vitán felül áll. Amit viszont mint hiányosság jelentést belinkelt boki, azért elég komoly dolgok vannak ott felsorolva, szerintem.
Ez vitán felül áll. Amit viszont mint hiányosság jelentést belinkelt boki, azért elég komoly dolgok vannak ott felsorolva, szerintem.
Dehogy nem. Egy repteret, annak valószínű értékes hadianyaggal megtöltött hangár és raktár épületeit akarták védeni vele, mint pontlégvédelem. Arra használták amire tervezték, csak szarul, hanyag módon. Semmi álca, semmi fedezék.Nincs benne egyetlen egy pont sem, amit a rendszeresítésekor ne tudtak volna, és fogadtak volna el.
Ja, hogy jelenleg nem arra próbálják használni amire való (eredetileg tervezték)?
A Tunguszkából fejlesztették ki, ami csapatlégvédelem volt. Az volt a feladata, hogy együtt haladjon a támadó csapatokkal és védje őket a harci heliktől, meg A-10/Jaguar stb gépektől.Dehogy nem. Egy repteret, annak valószínű értékes hadianyaggal megtöltött hangár és raktár épületeit akarták védeni vele, mint pontlégvédelem. Arra használták amire tervezték, csak szarul, hanyag módon. Semmi álca, semmi fedezék.
Tudom, ez a Tunguskából jött, a TOR meg az OSA-ból. Ettől függetlenül ez már nem csapatlégvédelem, az a TOR.A Tunguszkából fejlesztették ki, ami csapatlégvédelem volt. Az volt a feladata, hogy együtt haladjon a támadó csapatokkal és védje őket a harci heliktől, meg A-10/Jaguar stb gépektől.
Igen, mert ez pontvédelmi rendszer és stratégiai obiektumok védelmét látja el. De ezen a zászlóaljas dolgon értetlenkedtem.
Igen. Pont ezt magyarázzuk, hogy egy csapatlégvédelmi rendszerből csináltak bázisvédelmit. De amit hiányosságként a fejére olvasnak, az a tervezésnél nem volt az.Tudom, ez a Tunguskából jött, a TOR meg az OSA-ból. Ettől függetlenül ez már nem csapatlégvédelem, az a TOR.
Na most akkor azt magyarázd el nekem kérlek, hogy mi a különbség a között hogy egy széttelepült SZ-300 osztályt véd, vagy egy hasonló körben szétszórt épületcsoportot mint itt a reptéren volt látható néhány hangár/raktár? Nekem ez pontlégvédelmi feladatnak tűnik itt is, meg ott is.Nem stratégiai objektumok védelmére, hanem konkrétan az Sz-300PM/Sz-400-as osztályok védelmére lett tervezve, megakadályozandó azok hátba lövését, illetve lefedve azok 7km-es minimális indítási távolságát a kis-magasságon felbukkanó célokkal szemben.
Gondolom hosszútávon nem csak ezeket védené, hanem ballisztikus rakétákat, atomerőműveket, repülőtereket stb. stb. isNem stratégiai objektumok védelmére, hanem konkrétan az Sz-300PM/Sz-400-as osztályok védelmére lett tervezve, megakadályozandó azok hátba lövését, illetve lefedve azok 7km-es minimális indítási távolságát a kis-magasságon felbukkanó célokkal szemben.
A Tunguszkából fejlesztették ki, ami csapatlégvédelem volt. Az volt a feladata, hogy együtt haladjon a támadó csapatokkal és védje őket a harci heliktől, meg A-10/Jaguar stb gépektől.
Ami én megcirmogtam a felsoroltak közül, az mind általános probléma. Ha egy rendszert nem lehet vagy csak nagyon körülményesen vasúton szállítani, az lehet hogy itt nem tűnik nagy problémának, de egyébként meg a valóságban az. Ahogy szerintem az is az, hogy nincs csak a start fokozatban hajtómű, illetve a fél órás utántöltési időt is soknak tartom.Igen. Pont ezt magyarázzuk, hogy egy csapatlégvédelmi rendszerből csináltak bázisvédelmit. De amit hiányosságként a fejére olvasnak, az a tervezésnél nem volt az.
És, hol írtam én azt. Azt írtam, hogy a Tunguszka volt az. Légyszi idd meg a kávédat és olvasd el még egyszer, hogy mit írtam.Húha, itt komoly rendszertani hiányosságot észlelek.
Pancír SOHASEM volt csapat-légvédelmi rendszer, nem is arra tervezték!
Na most akkor azt magyarázd el nekem kérlek, hogy mi a különbség a között hogy egy széttelepült SZ-300 osztályt véd, vagy egy hasonló körben szétszórt épületcsoportot mint itt a reptéren volt látható néhány hangár/raktár? Nekem ez pontlégvédelmi feladatnak tűnik itt is, meg ott is.
Gondolom hosszútávon nem csak ezeket védené, hanem ballisztikus rakétákat, atomerőműveket, repülőtereket stb. stb. is
Na, akkor még egyszer: Egy széttelepült és oltalmazandó Sz-300 osztály mivel fed le kisebb védendő területet, mint ott az a néhány hangár kb. 100-150m sugarú körben?Jujj. Olvastátok Molni írását, vagy csak a butaságot ismételgetitek?
Atomerőműveket, repülőtereket stb. stb. Sz-300/400-assal védünk, nem pedig pontvédelmi rendszerrel.