.
.
Egyebkent azt azert hozzateszem, hogy regi, mar a szovjet idökben is hasznalt kommunikacio ez. Van egy fegyverunk, ami leszerepel elesben. A kommunikacio ekkor az, hogy nem baj, mert mar itt van az uj M verzio, erre figyeljen mindenki, ez jobb lesz. Azutan az M is leszerepel legközelebb, de sebaj, reszben rossz iranybol sutott a nap, ostobak voltak a kezelöszemelyzet, meg amugy sem problema, mert mar itt az ujabb M2. Es ez igy megy körbe a bonyolultabb szovjet/orosz fegyvereknel (repulögep, legiharcraketa, legvedelmi rendszerek....) mar evtizedek ota sajnos. Sziria, India-Pakisztan nemreg, most is ez megy.
Erdekes lenne egy olyan konfliktust latni vegre, ahol az oroszoknak nem tanulsagot kell eppen levonni, hanem az aktualisan jonak hitt fegyverzet tenyleg bebizonyul, es nem folyamatosan a nyugati technika mögött fejlödget, stabil ket lepes lemaradassal.
Ne haragudj, de ez nettó butaság. Én sem magamtól okosodtam ki, de akkor felvázolom neked is...
Az 'M' jelzés nélküli változatok jellemzően első, kis szériás dolgok. Lásd pl. az Oszát. El kéne olvasni a HTÖ-t és a mellé tett Osza szim kézikönyvet is.
Sikeres állami próbák után 1971. október 4.-én, a 9K33 OSzA (SA-8A Gecko) rendszeresítésre került, egy cél két rakétával történő megsemmisítésének képességével. Gyártás: ’70-1db, ’71-3db, ’72-15db. 1973-ban az első ezred megalakult, 12 járművel.
Nos, mi az ami feltűnik? Az, hogy a wikin szereplő IOC alatt volt egy ezred, mindösszesen 12 járművel, 20 helyett.
Majd a két továbbfejlesztési program összefésülésével lett az AK és végül AKM. Élesben egyik sem szerepelt le, be sem vetették addig őket.
9K33M2 OSzA-AK (SA-8B Gecko) Az 1974 második felében lefolytatott sikeres állami tesztek után, 1975 februárjában rendszeresítették.
A dátumokat látva kezd leesni a tantusz?
A Dvina és Volhovoknál a harctéri tapasztalatok szerint építették be az újabb és újabb funkciókat és érkeztek hozzá az újabb rakéták. És rohadtul nem az volt, amit leírtál. A Kub is így fejlődött fel és lett végül M3.
Az Sz-300V1 is ezért létezett és van ma már V4.
Ezért van Sz-300PT, PT-1 (ez már csak volt, múlt idő), PSz, PMU1, PMU2 és PMU3, mert egy lépésben megugrani valamit túl nehéz vagy lehetetlen lenne.
Fogalmazzunk úgy, hogy láthatólag lövésed sincs a szovjet légvédelem evolúciójáról, csak egy sztereotip dumára futotta...
Ja, hogy pl. az F-16-ból is azért lett Block 1, 5, 10, 15, 25, 30/32, 40/42, 50/52 és 52+ mert az előző szar volt? Nem. Ezt hívják inkrementális fejlesztésnek te sügér...