Legalább hülyeségeket ne írogassál. Ha nem értesz hozzá, vagy nem tudod értelmezni a leírtakat, akkor inkább hallgassál. Egyáltalán nem ez/így van a cikkben leírva!!!
Tor-M2 ütegpk.: Alapvetően azt mondja, hogy a Bayraktarokat könnyű, egyszerűbb követni, mert nagyobb magasságon repülnek, náluk a hatótávolság a kritikusabb, hogy időben tudjanak indítani rájuk, azok ne tudják alkalmazni a fegyvereiket. Viszont, hogy ha nem lépnek be a megsemmisítési zónába, vagy nem tudja megsemmisíteni az üteg, akkor átadják őket a BUK és Sz-300V komplexumoknak, akikkel interaktív kapcsolatban vannak. Ez visszafelé is igaz, amikor azok adják át a célokat. (Egy normális légvédelem eleve így "dolgozik".) A kisebb felderítő UAV-kat (Furia, Leleka), illetve a quadrokoptereket inkább lőfegyverekkel semmisítik meg, illetve átadják a Pancír komplexumoknak, amik a gépágyúikkal semmisítik meg őket, nem pazarolnak rájuk rakétákat, ha nem muszáj!
Az ukrán haderő rengeteg UAV-t vesztett, az elején egyszerre csoportosan vetették be őket, ezért új taktikát alkalmaznak, hogy megpróbálják minimalizálni a veszteségeket. Az ukránok vizsgálják kis drónokkal, hogy a különböző típusú orosz légvédelmi komplexumok hogyan fedik le az adott légteret és utána indítják a Bayraktarokat, de az orosz légvédelmi rendszer katonái megtalálták a módját, hogy ezeket hogyan tévesszék meg.
A legnehezebb célpontok a helikopterek, mivel a terepet követik, aktívan manőverezve nagyon kis magasságban, ezért az automatikus követés sokszor szinte lehetetlen, nagyon rövid idő (még másodpercek sem) van a cselekvésre. Az üteg már két helikoptert lelőtt.
A Tor-M2 a szárazföldi alakulatok első lépcsőit védi a robotrepülőgépek, sikló légibombák, repülőgépek, helikopterek, UAV-k, köztük a drónrajok ellen.
1 komplexum 40 célcsoportot tud automatikusan követni és 4 célcsatornával rendelkezik. Ukrajnában már a 16 db rakéta hordozására képes változat van. Nagyjából ennyi.
A kis magasságon, aktívan manőverező, terepkövetést alkalmazó légi eszközök felderítésére/megsemmisítésére alapvetően az A-50/Szu-35 kombó alkalmas, aminek az ellenpárja az ukránoknál jelenleg nincs. Valószínűleg a MiG-29 repülőgépek azért szálnak fel néha, hogy a Szu-25 repülőgépeket, Ka-52, Mi-35, Mi-28 helikopterekre lecsapjanak, de sok esélyük nincs a Szu-35 repülőgépek miatt, amik nagy magasságban járőröznek.
Üteg pk.-i jármű