A II. világháború (1939 - 1945)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Regebben nagyon sokat foglalkoztam ezzel a haboruval es konkretan a Waffen SS-el. Rengeteg nyugaton megjelent konyvem, foto albumom van melyek a kizarolag a harcteri teljesitmenyukkel, taktikajukkal foglalkozik katonai szemmel. Maketteztem, gyujtottem bajonetteket, kitunteteseket, ovcsattokat, jartam gyujto talalkozokra… szoval igy eleg jol elmelyedtem a dolgokban.

Ez a foto pedig tenyleg ikonikus, ezaltal sok konyvben szerepel, illetve a neten is sok helyen. Sot par makett gyartot is megihletett a foto es keszult geppuskas figura ez alapjan.

Peldaul az is meg van, hogy a linkelt film reszletet Fritz Jäckisch keszitette, aki az SS-Kriegsberichter-Kompanie katonaja volt -haditudosito.

Ez pedig az emlitett figura, amit Walther Ambrus SS Schütze ihletett:
Egyébként ami esőkabát van rajta.
A cigi amúgy milyen, lucky vagy camel? :D
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 172
23 463
113
Egyébként ami esőkabát van rajta.
A cigi amúgy milyen, lucky vagy camel? :D
Igy van, amerikai az esokabat. Szerintem Lucky! :D

Es itt a figuranal egyertelmuen IM42 Nachkampfmesser van, de nem a bakelit, hanem a teljes famarkolatu.

1354009d1573381799-hat-1942-knife-strange-scabbard-pb100788.jpg
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 601
25 912
113

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 172
23 463
113
78 evvel ezelott, december 18-an akadt el ez a Königstiger a belgiumi Stavelotban a Rue St. Emilion egyik hazanak tormelekein. Amerikai katonak lottek ra Bazookaval, ekkor a vezeto tolatni kezdett es ez olyan szerencsetlenul sikerult, hogy a harckocsi elakadt az epulet romjain.
A Tigris az 501 SS Schwere Panzer Abeilung harckocsija volt, a 105-os oldalszamot viselte, parancsnoka Jürgen Wessel Obersturmfuhrer /föhadnagy/ volt, aki az harckocsi osztaly Kompanie Chef beosztasat latta el az offenziva alatt.
Az elakadas utan az Obersturmfuhrer egy masik harckocsikba szallt es tovabb folytatta az egyseg vezeteset.

Ket foto keszult meg rola:

 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Jack Churchill /aka. Captain Britain/
aki nem ismerné nem mindennapi történetét - alul egy wiki.
Híres mottója: ,,Az a tiszt, aki kard nélkül indul a csatába, nincs megfelelően öltözve."
/hosszú íjjal is szívesen operált egyébként/

FkA4sW9XEAERhbc

/a jobb szélen, karddal kezében vezeti osztagát rohamra /
Jack_Churchill_leading_training_charge_with_sword.jpg


 
M

molnibalage

Guest
Jack Churchill /aka. Captain Britain/
aki nem ismerné nem mindennapi történetét - alul egy wiki.
Híres mottója: ,,Az a tiszt, aki kard nélkül indul a csatába, nincs megfelelően öltözve."
/hosszú íjjal is szívesen operált egyébként/

FkA4sW9XEAERhbc

/a jobb szélen, karddal kezében vezeti osztagát rohamra /
Jack_Churchill_leading_training_charge_with_sword.jpg


 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Óriási figura lehetett.
Nekem ő a hősöm :hadonaszos: :cool:
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 172
23 463
113
[Hogy tudtak ledobni ezek
Jack Churchill /aka. Captain Britain/
aki nem ismerné nem mindennapi történetét - alul egy wiki.
Híres mottója: ,,Az a tiszt, aki kard nélkül indul a csatába, nincs megfelelően öltözve."
/hosszú íjjal is szívesen operált egyébként/

FkA4sW9XEAERhbc

/a jobb szélen, karddal kezében vezeti osztagát rohamra /
Jack_Churchill_leading_training_charge_with_sword.jpg



Ez az ember egy ketlabonjaro elmebaj volt. Na neki nem kellett elmagyarazni mit jelent a kurazsi! Kemeny, vagany!
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 172
23 463
113
1944 17DEC
a Malmedy mészárlás
AP441217069-1329x1080.jpg
3380189.jpg
706523

Semmi ertelme nem volt ennek a meszarlasnak, ennel ertelmetlenebb mar csak az volt, hogy olyanokat is felelosegre vontak, akik a kornyeken nem jartak, teljesen falls vallomasokat kenyszeritette ki es igazi koncepcios gusztustalansagot krealtak belole.

Stabswache%2Bde%2BEuros%2BJochen%2BPeiper%2BMalmedy%2BMassacre%2BTrial.jpg

A foton Joachim Peiper SS Obersturmfuhrer es amerikai vedoje.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Semmi ertelme nem volt ennek a meszarlasnak, ennel ertelmetlenebb mar csak az volt, hogy olyanokat is felelosegre vontak, akik a kornyeken nem jartak, teljesen falls vallomasokat kenyszeritette ki es igazi koncepcios gusztustalansagot krealtak belole.


A foton Joachim Peiper SS Obersturmfuhrer es amerikai vedoje.
Az egy kicsit erős, hogy gázabbanak érzed a felelősségre vonást -olyan, amilyen, mint magát a tettet.
Peipert pont nem értem minek citálod... kötelet kapott, de enyhítették fegyházra és még előbb is szabadult.
Plusz Sepp Dietrich -et is kiengedték.
Annyira gonoszok voltak -megint, mint mindig- ezek az angol-szászok, hogy francia kérelemre kiadtak egy vádlottat,
akit utána fel is mentettek.

Azon kívül, hogy még Szenátusi Bizottság is vizsgálta (a Texasi Legfőbb Bíró vezetésével), volt
egy külön bíró, aki a törvényességet felügyelte.
Ő jelentést tett állítólagos sötét zárkáról stb, de a vizsgálat ezt falsnak találta.

Semmi, de semmi mentségük nem volt azoknak, akik ebben a mocsokban részt vettek.

Én elhiszem, hogy szimpi a W.SS.
De az ilyen görénységek miatt (amellett, hogy a konkrét harcértékük becsülendő) részemről
okádok tőlük.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Még pár Ardennek
82 és 101-esek érkeznek Bastogne-ba megmenteni a frontot
+a mai is látható rókalyukak a város határában

FkSWFk4XoAEAH8Q
FkSXTN3XoAcHzQt
FkSXdsWXEAAL3Ad
FkXB358XEBgSXRL
FkXB358XEBYwM4-
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 172
23 463
113
Az egy kicsit erős, hogy gázabbanak érzed a felelősségre vonást -olyan, amilyen, mint magát a tettet.
Peipert pont nem értem minek citálod... kötelet kapott, de enyhítették fegyházra és még előbb is szabadult.
Plusz Sepp Dietrich -et is kiengedték.
Annyira gonoszok voltak -megint, mint mindig- ezek az angol-szászok, hogy francia kérelemre kiadtak egy vádlottat,
akit utána fel is mentettek.

Azon kívül, hogy még Szenátusi Bizottság is vizsgálta (a Texasi Legfőbb Bíró vezetésével), volt
egy külön bíró, aki a törvényességet felügyelte.
Ő jelentést tett állítólagos sötét zárkáról stb, de a vizsgálat ezt falsnak találta.

Semmi, de semmi mentségük nem volt azoknak, akik ebben a mocsokban részt vettek.

Én elhiszem, hogy szimpi a W.SS.
De az ilyen görénységek miatt (amellett, hogy a konkrét harcértékük becsülendő) részemről
okádok tőlük.

Tul hosszu lenne az alapos valaszaimat megirni es alatamasztani, mert tobb konyv es essze foglalkozik ezzel. De roviden… Egyertelmuen jeleztek mar a per alatt, hogy nincs rendben a dolog es bizonyitottak, illetve probaltak de ellehetetlenitettek egy reszet. Senki nem foglalkozott vele, mert elore meg volt irva az egesz. Buntetni kellett.

Peiper… ha komolyan erdekel nezz utana merre volt a meszarlas idejen. Fogalma sem volt mi tortent az amerikai katonakkal, nehogy ott lett volna ahogy tobb tanu is allitotta. Es igen, nem kotel lett, mert annyira nagy volt az ellenallas. Igy enyhitettek, mivel elengedni csak ugy mar kibaszott nagy gaz lett volna. Ahogy masoknal is. Dietrich… na ot mitol kellett volna ebben az ugyben elitelni?

Igen, gazabbnak erzem, mert nem az igazsag erdekelte az amerikaiakat es az, hogy az igazi felelosok kapjak meg amit erdemelnek es ezzel a sajat katonaiknak es a csaladjaiknak igazsagot szolgaltassanak, hanem az, hogy egy szervezet katonait peldat statualva es az igazsaggal nem torodve megbuntessek. Igy velemenyem szerint pont a sajat es halott bajtarsaikat szartak pofan.

Ilyen „gorenysegek“ minden haboruban vannak es nem oldal vagy szervezet kerdese. Meg itt visszakanyarodva Peiperhez, a legveresebb es legdurvabb harcokban a keleti fronton is becsulettel harcolt, soha nem merult fel, hogy haborus bunoket kovetett volna el. Pedig aztan ott igazan kegyetlen dolgok mentek. Erre itt meg a nyakaba raktak.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Tul hosszu lenne az alapos valaszaimat megirni es alatamasztani, mert tobb konyv es essze foglalkozik ezzel. De roviden… Egyertelmuen jeleztek mar a per alatt, hogy nincs rendben a dolog es bizonyitottak, illetve probaltak de ellehetetlenitettek egy reszet. Senki nem foglalkozott vele, mert elore meg volt irva az egesz. Buntetni kellett.

Peiper… ha komolyan erdekel nezz utana merre volt a meszarlas idejen. Fogalma sem volt mi tortent az amerikai katonakkal, nehogy ott lett volna ahogy tobb tanu is allitotta. Es igen, nem kotel lett, mert annyira nagy volt az ellenallas. Igy enyhitettek, mivel elengedni csak ugy mar kibaszott nagy gaz lett volna. Ahogy masoknal is. Dietrich… na ot mitol kellett volna ebben az ugyben elitelni?

Igen, gazabbnak erzem, mert nem az igazsag erdekelte az amerikaiakat es az, hogy az igazi felelosok kapjak meg amit erdemelnek es ezzel a sajat katonaiknak es a csaladjaiknak igazsagot szolgaltassanak, hanem az, hogy egy szervezet katonait peldat statualva es az igazsaggal nem torodve megbuntessek. Igy velemenyem szerint pont a sajat es halott bajtarsaikat szartak pofan.

Ilyen „gorenysegek“ minden haboruban vannak es nem oldal vagy szervezet kerdese. Meg itt visszakanyarodva Peiperhez, a legveresebb es legdurvabb harcokban a keleti fronton is becsulettel harcolt, soha nem merult fel, hogy haborus bunoket kovetett volna el. Pedig aztan ott igazan kegyetlen dolgok mentek. Erre itt meg a nyakaba raktak.
Ok. Én meg máshogy látom. Kifejezetten ügyeltek a törvényességre.
Az, hogy ennek ellenkező narratívája is van, nyilván az alperes oldal mosdatási kísérlete.
Ezt most így Te is elmondtad, én is elmondtam.
Szvsz abszolute fölösleges ezzel kapcsolatban vitába bonyolódni.

Azért nagy nyilvánosság előtt nem terjeszteném, hogy tulképpen a W.SS és bármelyik másik ország,
bármelyik másik alakulata ugyan olyan polcon van ezen a területen...
Nehogy már sajnálni kezdjek explicite meggyőződéses nácikat, hogy brühühü kaptak pár év börit.
Btw, mint az érintett alakulatok magasabb parancsnokai, azért egy egész apró kis felelősségük csak akad.
Jaaa, vagy 'háá én parancsra csináltam, amúgy mindig is elleneztem minden ilyesmit... persze.

Jaaa2: teljesen fölösleges ezen lamentálni: kurvára nem kellett volna megtenni, ami történt és
akkor nem lenne story.
 
  • Vicces
Reactions: sixtus

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 172
23 463
113
Ok. Én meg máshogy látom. Kifejezetten ügyeltek a törvényességre.
Az, hogy ennek ellenkező narratívája is van, nyilván az alperes oldal mosdatási kísérlete.
Ezt most így Te is elmondtad, én is elmondtam.
Szvsz abszolute fölösleges ezzel kapcsolatban vitába bonyolódni.

Azért nagy nyilvánosság előtt nem terjeszteném, hogy tulképpen a W.SS és bármelyik másik ország,
bármelyik másik alakulata ugyan olyan polcon van ezen a területen...
Nehogy már sajnálni kezdjek explicite meggyőződéses nácikat, hogy brühühü kaptak pár év börit.
Btw, mint az érintett alakulatok magasabb parancsnokai, azért egy egész apró kis felelősségük csak akad.
Jaaa, vagy 'háá én parancsra csináltam, amúgy mindig is elleneztem minden ilyesmit... persze.

Jaaa2: teljesen fölösleges ezen lamentálni: kurvára nem kellett volna megtenni, ami történt és
akkor nem lenne story.

Valoban feleseleges, mert ahogy latom ebben az esetben kello tudas nelkul csak wikipediazol. Illetve a mondataid stilusa arra enged kovetkeztetni, hogy indulatbol irsz. Igy zarhatjuk is.