A II. világháború (1939 - 1945)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 168
23 430
113
Érdekes... mièrt van a háttèrben az amerikai jármü? Tud erröl valaki többet?

A foton a Kampfgruppe Hansen katonai lathatoak, akik 1. SS pancelos hadosztaly 1. pancelgranatos ezredenek 2. szazadaban szolgaltak. A foton egy katona ismert nev szerint, nala van a Browning. O Walther Ambrusch SS lovesz, beosztasa szerint geppuskas. 23 eves volt a foto keszitesekor es tulelte a haborut.
A foton a Poteau mellett megsemmisitett amerikai konvoj jarmuvei lathatoak. Egy par perces video is van errol:
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Egy érdekes motivuma a háború végi elkeseredett német tákolásnak, Panzer I B törzsére ráheggesztett Stuk40 némi lövegpajzsszerűséggel, háttérben az egyik berlini Flakturm.

383Takom_Panzerjager_I_B_.png
nekem nem tölti be a képet, pedig érdekelne

Érdekes... mièrt van a háttèrben az amerikai jármü? Tud erröl valaki többet?
M8 Greyhound egyébként
9722510898_bb5dba781d_b.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
A foton a Kampfgruppe Hansen katonai lathatoak, akik 1. SS pancelos hadosztaly 1. pancelgranatos ezredenek 2. szazadaban szolgaltak. A foton egy katona ismert nev szerint, nala van a Browning. O Walther Ambrusch SS lovesz, beosztasa szerint geppuskas. 23 eves volt a foto keszitesekor es tulelte a haborut.
A foton a Poteau mellett megsemmisitett amerikai konvoj jarmuvei lathatoak. Egy par perces video is van errol:
Akkor Ambruschtól van a hires mondat, hogy :Haaans, bring ze flammenwerfer! "?
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 168
23 430
113
A fénykép eredetét honnan szedted elő?
Regebben nagyon sokat foglalkoztam ezzel a haboruval es konkretan a Waffen SS-el. Rengeteg nyugaton megjelent konyvem, foto albumom van melyek a kizarolag a harcteri teljesitmenyukkel, taktikajukkal foglalkozik katonai szemmel. Maketteztem, gyujtottem bajonetteket, kitunteteseket, ovcsattokat, jartam gyujto talalkozokra… szoval igy eleg jol elmelyedtem a dolgokban.

Ez a foto pedig tenyleg ikonikus, ezaltal sok konyvben szerepel, illetve a neten is sok helyen. Sot par makett gyartot is megihletett a foto es keszult geppuskas figura ez alapjan.

Peldaul az is meg van, hogy a linkelt film reszletet Fritz Jäckisch keszitette, aki az SS-Kriegsberichter-Kompanie katonaja volt -haditudosito.

Ez pedig az emlitett figura, amit Walther Ambrus SS Schütze ihletett:
184814azgvv9spq9gpve00__45406.1635900115.jpg