A II. világháború (1939 - 1945)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Szerintem meg az atomok nélkül is simán megadták volna magukat amint a szovjetek megtámadták őket.


Meg az elso atom utan sem akarodzott nekik ! Az USA onmagaban kategoriakkal allt japan folott katonailag a SZU belepese nem oszott volna a dolgon. A vegsokig kiakartak tartani ha kell bambuszlandzsakkal is. Aztan radobbentette oket mit jelent a vegsokig. De ehez az atom kelett 2 szer ! Es ezzel nem keves japan es amerikai eletet mentettek meg. Sot meg Oroszt is.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
A nyugati hatalmak ha kiegyeznek a németekkel Csehszlovákia feldarabolásában, az azért van, mert békét akarnak, de ha a szovjetek egyeznek meg a németekkel Lengyelország feldarabolásában, akkor az mi?
A szovjetek érdekházasságot kötöttek mindenkivel, mint ahogy mindenki más is próbálta azt csinálni. A németekkel azért egyeztek ki 39-ben, hogy ne őket támadják meg. De mondom, gyaníthatóan a szovjetek megállapodtak az angolokkal is, különben nekik miért nem küldtek hadüzenetet 5 ország megtámadása miatt? A németeknek egyért megtették...
Ne próbáld már úgy összebarátkoztatni (létezik ilyen szó? :) ) a szovjeteket és a németeket. Mindegyik nagyhatalom csak a pillanatnyi érdeke miatt közeledett a másikhoz, nem volt ott semmilyen őszinte barátság.


Az egyik oldalt a nyugat a beke remenyeben ( erkolcsi alap nelkul es rosszul ) odaadta Csehslovakiat a naciknak. A masik oldal katonai szovetseget kotott vele egy kozos haboruert es kozosen tamadtak meg szaltak meg az orszagot, majd a politikai foglyokat kicserelve kozosen likvidaltak lengyel o katonai es ertelmisegi reszet.
Minezt ugy hogy a SZU abban bizott es batoritotta a nacikat hogy ne beket hanem tovabbi haborut indiotsanak a nyugat ellen.

Nem vitatva a nyugat hibajat Munchennel kapcsolatban azert ugye nem azt akarod mondani hogy a ket dolog fent ugyanaz ???

Ha vegignezed azt a videot amit beraktam ( magyrul van ) akkor abbol lathatod hogy fene mod nagy baratok voltak a nacik meg az oroszok. A naciknak az egyetlen nagyhatalmi szovetsegesuk a SZU volt. A SZU tamogatasa szovetsege nelkul el sem inditottak volna a haborut a nacik. Hitler betegesen felt a ketfrontos haborutol.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Meg az elso atom utan sem akarodzott nekik ! Az USA onmagaban kategoriakkal allt japan folott katonailag a SZU belepese nem oszott volna a dolgon. A vegsokig kiakartak tartani ha kell bambuszlandzsakkal is. Aztan radobbentette oket mit jelent a vegsokig. De ehez az atom kelett 2 szer ! Es ezzel nem keves japan es amerikai eletet mentettek meg. Sot meg Oroszt is.

Augusztus 9-én mondta ezt Hirohito: "quickly control the situation ... because the Soviet Union has declared war against us."
A két atombomba bevetéséig már rengeteg japán várost szétbombáztak. Tokióban több mint 100000-en haltak meg, mégsem adták meg magukat. Csak akkor tették le a fegyvert, miután a szovjetek is hadat üzentek és már a szigeteiket foglalták el. Úgy látszik jobban féltek a szovjet megszállástól, mint az élve elégéstől. :)
Egyébként nem értem, hogy miután a németek letették a fegyvert, mégis miben bíztak még a japánok? Azt hitték, hogy megint jön egy tájfun és elsűllyeszti az összes amcsi hajót? Az a hajó már 700 éve elúszott.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Az egyik oldalt a nyugat a beke remenyeben ( erkolcsi alap nelkul es rosszul ) odaadta Csehslovakiat a naciknak. A masik oldal katonai szovetseget kotott vele egy kozos haboruert es kozosen tamadtak meg szaltak meg az orszagot, majd a politikai foglyokat kicserelve kozosen likvidaltak lengyel o katonai es ertelmisegi reszet.
Minezt ugy hogy a SZU abban bizott es batoritotta a nacikat hogy ne beket hanem tovabbi haborut indiotsanak a nyugat ellen.

Nem vitatva a nyugat hibajat Munchennel kapcsolatban azert ugye nem azt akarod mondani hogy a ket dolog fent ugyanaz ???

Ha vegignezed azt a videot amit beraktam ( magyrul van ) akkor abbol lathatod hogy fene mod nagy baratok voltak a nacik meg az oroszok. A naciknak az egyetlen nagyhatalmi szovetsegesuk a SZU volt. A SZU tamogatasa szovetsege nelkul el sem inditottak volna a haborut a nacik. Hitler betegesen felt a ketfrontos haborutol.

Nem felmenteni akarom a szovjeteket a lengyelek megtámadása miatt, de mint írtam, nekik létszükség volt, hogy a németek minél távolabb legyenek Moszkvától. Erre volt az egyetlen megoldás, hogy ők is elfoglalták Lengyelország egy részét. Gondolom azt nem vitatod, hogy a németek a paktum nélkül is könnyen elfoglalták volna az egész Lengyelországot, a nyugatiak pedig ugyanúgy csak nézték volna. Max tovább tartott volna egy hetet a hadművelet.
Viszont a németek 300 kilométerrel közelebb lettek volna Moszkvához, így 1941-ben bizonyára el is foglalták volna azt.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Azért birom, hogy még pár komment és kiderül hogy valójában a szovjetek voltak a hunyók a háború kirobbantásában, hisz felbérelték a náci haverjaikat, hogy verjék szét a nyugatot. A németek és az oroszok együtt végighaverkodták a háborút és azért halt meg annyi katona mert bevodkázva megfagytak a hóban. Majd ezt a nagy barátságot rontotta el az USA azzal, hogy partraszállt és egyedül leverte a németeket. Ezért lett aztán a hidegháború. A szovjetek morcosak lettek a náci haverjaik leveréséért. :)
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Blitzkrieg szerintem te csak bedőlsz az ellentmondásos orosz történelemfelfogásnak ami nem igazán tud mit kezdeni a 39-40-es eseményekkel. Azt mondják csak azért kellett megszállniuk a baltiakat és a lengyeleket mert tudták, hogy Németország támadni fog, de ennek ellentmond az, hogy a Barbarossa mennyire meglepte őket, Sztálin napokra eltűnt, hetekig reagálni sem tudtak a támadásra annyira felkészületlenül érte őket. Ez nem így lett volna ha már 39-ben pontosan tudták, hogy Németország megtámadja őket, ahogy utólag állítják. Az orosz narratíva inkább csak 41-től szereti kezdeni a történetet, mert onnantól világos és egyszerű a helyzet: náci támadás, nagy honvédő háború, győzelem a fasiszták felett. Ez a narratíva nem igazán tud mit kezdeni 39-el és 40-el, nyakatekert ellentmondásos értelmezés kell hozzá, hogy ezt összhangba hozzák a 41 utáni dolgokkal.

Kun Miklós nagyon sokat kutatott orosz levéltárakban és komoly szakértelme van a témában, én tőle is azt hallottam, hogy Sztálin nem számított a német támadásra. Szerinte Sztálin terve az volt, hogy hagyja harcolni a kapitalistákat a fasisztákkal amíg ki nem véreznek és aztán majd a legvégén ő visz mindent. Nekem ez reálisabbnak tűnik mint az orosz értelmezés, ami 41 után egyértelműen a jó és gonosz harcát írja le, 41 előtt meg azt próbálja kimagyarázni, hogy már akkor is a jó ügy érdekében csak színlelve paktáltak a gonosszal.

Ha igaz lenne, hogy csak a németek elleni védekezés miatt szállták meg Kelet-Lengyelországot akkor nem irtották volna ki a lengyel vezetői réteget a katyni erdőben. Ez a tény sem illik a nyakatekert értelmezésükbe. Az igazság az, hogy az ideológiai különbségeik ellenére a Szovjetunió is ugyanolyan agresszív terjeszkedő militarista birodalom volt mint a náci Németország és jól egymásra találtak Kelet-Európa felosztásában. Minden más csak rizsa ami próbálja elmaszatolni a tényt, hogy a háborút még egy oldalon kezdték és az ideológiai maszlagot leszámítva ugyanolyan katonai terjeszkedő politikát folytattak.

Én megértem, hogy orosz szemszögből a 41 utáni rész egy szép hősi mese és a 41 előttihez is csak egy kis értelmezési útmutatás kell, hogy jól illeszkedjen és az is ugyanolyan hősies legyen. Mindenki fényezi a maga múltját. De én ezzel az értelmezéssel nem tudok azonosulni és a történelmi tények alapján nem látom a nagy különbséget a náci Németország és a kommunista Szovjetunió között.

Egy varsói lengyel azt írta a naplójába amikor áthaladt rajtuk az orosz front, hogy megmenekültünk a fekete haláltól azért, hogy a vörös pestis áldozatai legyünk. A kelet-európaiaknak inkább így jött le a történet és nem a fekete-fehér verzió szerint amit 45 évig tanítottak nekünk a vörösök de az sem volt elég, hogy elhiggyük.
 
  • Tetszik
Reactions: melampo

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 037
113
Nem felmenteni akarom a szovjeteket a lengyelek megtámadása miatt, de mint írtam, nekik létszükség volt, hogy a németek minél távolabb legyenek Moszkvától. Erre volt az egyetlen megoldás, hogy ők is elfoglalták Lengyelország egy részét. Gondolom azt nem vitatod, hogy a németek a paktum nélkül is könnyen elfoglalták volna az egész Lengyelországot, a nyugatiak pedig ugyanúgy csak nézték volna. Max tovább tartott volna egy hetet a hadművelet.
Viszont a németek 300 kilométerrel közelebb lettek volna Moszkvához, így 1941-ben bizonyára el is foglalták volna azt.

El ne hidd már ezt az orosz butaságot(ők sem hiszik el).azért támadták meg a lengyeleket és a Baltikumot amiért a finneket:terjeszkedtek!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 020
113
Mindenki terjeszkedni akart, nyilván. Mindig erről szól. Voltak erős országok akik nagyobb szeletet akartak maguknak, az erejüknek megfelelőt a tortából, meg a régi nagy rablók, akik viszont az addig megszerzett zsákmányt védték foggal körömmel, mint a nagy gyarmattartók, pl. a britek.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 202
113
El ne hidd már ezt az orosz butaságot(ők sem hiszik el).azért támadták meg a lengyeleket és a Baltikumot amiért a finneket:terjeszkedtek!

Mivel, letolt gatyával ? Sztálin megölette szinte az összes magas rangú tisztet, akik etnikai oroszok voltak. A katonáknak se rendes ruhájuk, se fegyvereik nem voltak a hideg télben mikor megtámadták Finnországot. Sztálin megpróbálta visszaszerezni 1917-1918 -ig az Orosz Birodalomhoz tartozó államokat-Finnország, Balti államok, Lengyelország egy része. 1918-ig nem volt önálló Lengyelország, Finnország, Lettország, Észtország.
Lenin és NOSZF által jöttek létre ezen országok. A szovjt érát két korszakra lehet osztani: Sztálin alatti és Sztálin utánira .
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Mivel, letolt gatyával ? Sztálin megölette szinte az összes magas rangú tisztet, akik etnikai oroszok voltak. A katonáknak se rendes ruhájuk, se fegyvereik nem voltak a hideg télben mikor megtámadták Finnországot.

"Tisztelt Bíróság!
Védencem ne gyújthatta fel a szomszéd házát, hiszen mindenki tudja, hogy kiherélte magát, és nincs egy rendes öltönye sem"

Egyébként pedig volt.. a korhoz képest modern fegyverzetük és téli felszerelésük. - csak ne ezzel indítottak....
a többit a szovjet utódállamos topicban
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 037
113
Mivel, letolt gatyával ? Sztálin megölette szinte az összes magas rangú tisztet, akik etnikai oroszok voltak. A katonáknak se rendes ruhájuk, se fegyvereik nem voltak a hideg télben mikor megtámadták Finnországot. Sztálin megpróbálta visszaszerezni 1917-1918 -ig az Orosz Birodalomhoz tartozó államokat-Finnország, Balti államok, Lengyelország egy része. 1918-ig nem volt önálló Lengyelország, Finnország, Lettország, Észtország.
Lenin és NOSZF által jöttek létre ezen országok. A szovjt érát két korszakra lehet osztani: Sztálin alatti és Sztálin utánira .


Igen úgy!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 533
113
Augusztus 9-én mondta ezt Hirohito: "quickly control the situation ... because the Soviet Union has declared war against us."
A két atombomba bevetéséig már rengeteg japán várost szétbombáztak. Tokióban több mint 100000-en haltak meg, mégsem adták meg magukat. Csak akkor tették le a fegyvert, miután a szovjetek is hadat üzentek és már a szigeteiket foglalták el. Úgy látszik jobban féltek a szovjet megszállástól, mint az élve elégéstől. :)
Egyébként nem értem, hogy miután a németek letették a fegyvert, mégis miben bíztak még a japánok? Azt hitték, hogy megint jön egy tájfun és elsűllyeszti az összes amcsi hajót? Az a hajó már 700 éve elúszott.
Érdekes lenne egy szovjetizált Japán... Kb mint ÉKorea.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Blitzkrieg szerintem te csak bedőlsz az ellentmondásos orosz történelemfelfogásnak ami nem igazán tud mit kezdeni a 39-40-es eseményekkel. Azt mondják csak azért kellett megszállniuk a baltiakat és a lengyeleket mert tudták, hogy Németország támadni fog, de ennek ellentmond az, hogy a Barbarossa mennyire meglepte őket, Sztálin napokra eltűnt, hetekig reagálni sem tudtak a támadásra annyira felkészületlenül érte őket. Ez nem így lett volna ha már 39-ben pontosan tudták, hogy Németország megtámadja őket, ahogy utólag állítják. Az orosz narratíva inkább csak 41-től szereti kezdeni a történetet, mert onnantól világos és egyszerű a helyzet: náci támadás, nagy honvédő háború, győzelem a fasiszták felett. Ez a narratíva nem igazán tud mit kezdeni 39-el és 40-el, nyakatekert ellentmondásos értelmezés kell hozzá, hogy ezt összhangba hozzák a 41 utáni dolgokkal.

Kun Miklós nagyon sokat kutatott orosz levéltárakban és komoly szakértelme van a témában, én tőle is azt hallottam, hogy Sztálin nem számított a német támadásra. Szerinte Sztálin terve az volt, hogy hagyja harcolni a kapitalistákat a fasisztákkal amíg ki nem véreznek és aztán majd a legvégén ő visz mindent. Nekem ez reálisabbnak tűnik mint az orosz értelmezés, ami 41 után egyértelműen a jó és gonosz harcát írja le, 41 előtt meg azt próbálja kimagyarázni, hogy már akkor is a jó ügy érdekében csak színlelve paktáltak a gonosszal.

Ha igaz lenne, hogy csak a németek elleni védekezés miatt szállták meg Kelet-Lengyelországot akkor nem irtották volna ki a lengyel vezetői réteget a katyni erdőben. Ez a tény sem illik a nyakatekert értelmezésükbe. Az igazság az, hogy az ideológiai különbségeik ellenére a Szovjetunió is ugyanolyan agresszív terjeszkedő militarista birodalom volt mint a náci Németország és jól egymásra találtak Kelet-Európa felosztásában. Minden más csak rizsa ami próbálja elmaszatolni a tényt, hogy a háborút még egy oldalon kezdték és az ideológiai maszlagot leszámítva ugyanolyan katonai terjeszkedő politikát folytattak.

Én megértem, hogy orosz szemszögből a 41 utáni rész egy szép hősi mese és a 41 előttihez is csak egy kis értelmezési útmutatás kell, hogy jól illeszkedjen és az is ugyanolyan hősies legyen. Mindenki fényezi a maga múltját. De én ezzel az értelmezéssel nem tudok azonosulni és a történelmi tények alapján nem látom a nagy különbséget a náci Németország és a kommunista Szovjetunió között.

Egy varsói lengyel azt írta a naplójába amikor áthaladt rajtuk az orosz front, hogy megmenekültünk a fekete haláltól azért, hogy a vörös pestis áldozatai legyünk. A kelet-európaiaknak inkább így jött le a történet és nem a fekete-fehér verzió szerint amit 45 évig tanítottak nekünk a vörösök de az sem volt elég, hogy elhiggyük.

Én inkább úgy mondanám, hogy Sztálin elszámította magát. A támadásra mindenki számított. Már írtam, Hitler még a karrierje elején leírta, hogy a Szovjetúniót le kell győzni. Létrehozta az Antikommentern paktumot. Amire nem számíthatott, az az, hogy 1941-ben fogja megtámadni. Hitler megrögzötten félt a két frontos háborútól, ezért kötött megnemtámadási egyezményt Sztálinnal is. Aztán meg azelőtt, hogy legyőzte volna Angliát, ő maga nyitotta meg a második frontot. Ráadásul már június vége volt, nem tavasszal kezdte, pedig logikus lett volna, hogy egy ilyen elhúzódónak ígérkező hadjáratot akkor indít, amikor még jó idők következnek minél több ideig. Na ez mindenkit meglephetett.

Ha figyelted volna, amit írtam, akkor látnád, hogy én is ugyanazt írtam, Sztálinnak esze ágában sem volt barátkozni a németekkel (mint ahogy a Hitlernek sem a szovjetekkel). Csak érdekházasság volt köztük. Várt a kedvező pillanatra, amikor megtámadhatja.

Természetesen nem csak védekezés miatt szállták meg Lengyelországot. Kapóra jött a lehetőség, hogy elpusztíthatja az egyik ellenségét. Hisz nagyon rosszban voltak egymással, a lengyelek nagy területeket vettek el tőlük az I vh után. Gondolom simán tagköztársaságot akartak belőlük is csinálni, pont úgy, mint a Baltiakból. Sztálin terjeszteni akarta a kommunizmust. Nem vitatom azt sem, hogy ugyanolyan terjeszkedő politikát folytatott, mint Németország.
Amin én vitáztam Dinamóval az az, hogy szerinte Sztálin és Hitler jól összefogott a szövetségesek ellen. Na én, meg úgy tartom, hogy pont fordítva történt. Az angolok játszottak össze Sztálinnal Hitler ellen. A szovjet segítségért cserébe szemet húnytak Sztálin mocskos dolgai felett. Ráadásul én sokkal rosszabbnak tartom Sztálint. Ő kezdetektől fogva egy pszihopata tömeggyilkos rendszert működtetett, az angolok is tudták, hogy mit művelt a Szovjetúnió népeivel (nem csak az ukránokkal, ugyanígy írtotta az oroszokat is, nem számított neki, hogy milyen nyelvet beszél az illető). Hitler még ekkoriban sehol sem volt Sztálinhoz képest és mégis Sztálinnal fogtak össze a szövetségesek.
Megkockáztatom kijelenteni, hogy ha Hitler elképzelése megvalósul és az angolok szövetséget kötnek a németekkel, sokkal kevesebb ember hal meg a háború alatt.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
El ne hidd már ezt az orosz butaságot(ők sem hiszik el).azért támadták meg a lengyeleket és a Baltikumot amiért a finneket:terjeszkedtek!

Nem hiszem el. Tegnap nem fejtettem ki jobban, de most leírtam kicsit hosszabban. Az csak az egyik szempont volt, hogy ne közelítsenek a németek a határaik felé, a másik a terjeszkedés, a harmadik a kommunizmus terjesztése. És még biztosan voltak mások is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 020
113
Így van. A Briteknek teljesen mindegy volt hogy ki mennyit szenved, ki gonosz és ki nem, maga Churchill el is mondta, ha az ördöggel kell összefogjon ahhoz hogy legyőzze Hitlert, akkor az Ördöggel fog összefogni. Nagy képmutatók voltak egyébként, mert semmi más nem érdekelte őket csak az addig összeharácsolt és ebül szerzett gyarmataik. Ez egyébként tisztán látszott 1956 ban a Szuezi válság idején is, hogy a Britek is csak egy ugyan olyan erkölcstelen számító banda, mint a Harmadik Birodalom vagy a Sztálini SZU volt. Egyik kutya, másik eb, de mind a saját pecsenyéjét sütögette, csak a veszteseknek kellett elvinni a balhét, a győztesek meg erős marketing pozíció miatt grál lovagnak vannak beállítva.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Mivel, letolt gatyával ? Sztálin megölette szinte az összes magas rangú tisztet, akik etnikai oroszok voltak. A katonáknak se rendes ruhájuk, se fegyvereik nem voltak a hideg télben mikor megtámadták Finnországot. Sztálin megpróbálta visszaszerezni 1917-1918 -ig az Orosz Birodalomhoz tartozó államokat-Finnország, Balti államok, Lengyelország egy része. 1918-ig nem volt önálló Lengyelország, Finnország, Lettország, Észtország.
Lenin és NOSZF által jöttek létre ezen országok. A szovjt érát két korszakra lehet osztani: Sztálin alatti és Sztálin utánira .

A szovjeteknek sétagalopp volt a lengyel hadjárat. Gondolom azért vártak egy hetet a német támadás után, hogy lássák mi történik. Addigra a németek mindenhol áttörtek, lehetett látni, hogy nagyon gyorsan összeomlanak a lengyelek, még akkor is, ha esetleg ők leragadnának.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Így van. A Briteknek teljesen mindegy volt hogy ki mennyit szenved, ki gonosz és ki nem, maga Churchill el is mondta, ha az ördöggel kell összefogjon ahhoz hogy legyőzze Hitlert, akkor az Ördöggel fog összefogni. Nagy képmutatók voltak egyébként, mert semmi más nem érdekelte őket csak az addig összeharácsolt és ebül szerzett gyarmataik. Ez egyébként tisztán látszott 1956 ban a Szuezi válság idején is, hogy a Britek is csak egy ugyan olyan erkölcstelen számító banda, mint a Harmadik Birodalom vagy a Sztálini SZU volt. Egyik kutya, másik eb, de mind a saját pecsenyéjét sütögette, csak a veszteseknek kellett elvinni a balhét, a győztesek meg erős marketing pozíció miatt grál lovagnak vannak beállítva.

Pont ezt akarom érzékeltetni. Van itt a fórumon pár szemellenzős, akik az angolokat úgy állítják be, mint valami szenteket, akik legyőzték a tömeggyilkost. Csakhogy úgy győzték le, hogy egy sokkal nagyobb tömeggyilkossal fogtak össze. Ráadásul Hitler menet közben lett egyre rosszabb. Az is lehet, hogy ha nem fordulnak ilyen rosszra a dolgai, akkor nem lesz ennyire vérszomjas. Az elején még próbált úgy viselkedni, hogy a nemzetközi közvéleményt annyira ne haragítsa magára, csak akkor durvult el egyre jobban a helyzet, amikor már úgyis mindegy volt. Amolyan minél több ellenséget viszek magammal a sírba módban nyomta. Míg Sztálin soha nem is foglalkozott a megítélésével. A háború előtt sem. Az ő számláján már tízmilliók halála volt békeidőben is, míg Hitler több évnyi háború alatt érte ezt el. Szóval míg Sztálinról tudták az elejétől, milyen tömegyilkos, Hitlerről csak menet közben derült ki.
Nem volt ott semmiféle erkölcsi döntés az angolok részéről amikor választaniuk kellett, a németek és szovjetek között.
Szerencsére ők is jól pórul jártak a szövetségeseik megválasztásával, mert míg Hitler meghagyta volna nekik a gyarmatokat, addig az amerikaiak és szovjetek úgy intézték, hogy elveszítsék őket.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 020
113
Az USA főleg Roosvelt alatt egyáltalán nem volt egyértelműen a Britek pártján, sőt. Sokszor előfordult hogy Sztálin - akit Roosvelt sokszor Uncle Joe-nak szólított kedélyesen - és Roosvelt viccelődtek az öreg bulldogon, és annak régimódiságán, a gyarmataihoz való hozzáállásán. Roosvelt már akkor minden erejével azon volt, hogy lehetőleg külön megállapodjon az amerikaiakkal, és össze ugrassza őket a Szovjetekkel. Ez a terv Roosvelt halála után Trumannal már sikerült is. Az angolok mint előtte mindig, akkor is azt az elvet követték, hogy az aktuális hozzájuk közel eső, tehát az EU kontinentális részén lévő legerősebb hatalmat támadják másokkal összefogva, hogy kiüssék a nyeregből. A Németek voltak a legerősebbek magukban, ezért támogatták akár a SZU-t is, majd mikor látszott hogy a Németeknek vége, már készítették elő a terepet a SZU ellen. A sors furcsa fintora, hogy akárhogy manővereztek, röviddel a második vh. után így is - úgy is bebukták győztes oldalon is a gyarmataikat, ahogy a franciák is. Az egész II. VH győztese egyedül az USA lett, akinek viszont ezt követően jött el az igazi aranykor, az '50-es, '60 as évek, gyakorlatilag ők gyártottak mindent, mindenki nekik volt adós, és tetszeleghettek a II. VH-s győztes szerepében, amire ráült egész Hollywood, s a világon mindenhol ott voltak a bázisaik, katonáik. Átvették a Britek szerepét szépen és csöndben. A Brit - Francia vergődés a korábbi gyarmatok megtartására pont '56 ban fújt ki teljesen, a Szuezi válság kapcsán, ahol csúnyán felsültek. Gyakorlatilag a '60 évekre eldőlt hogy a Szovjetuniót leszámítva, tehát a nyugati oldalon NINCS párja az USA-nak, abszolút háttérbe szorult Európa, innentől másodvonalból nézték a geopolitikai történéseket, már nekik osztottak lapot, nem ők osztottak másnak.