1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Szittya

Szittya Well-Known Member

25 es 88 esete. Debrecen es hodmezo tekinteteben. Legalabbis szerintem ez a leglogikusabb... /uj helyorseg eggyenlore nem nyillik de ez nem jelenti azt hogy a kesobbiekbe ne tortenne ilyen./lasd reskitolto lokator allomas./ tipre elsonek nevbe alakul dd ve mind a ketto a gyengebbikhez kesobb rendelnek hozza egy zaszloaljat valahonnett.., /a konnyube meg a rendeszek is betagozodhatnak./ majd felfejlodes utan levalasztjak ujfent a hozzacsapott zaszloaljat a felfejlodott dd k nel meg szetszdik /megosztjak./ valamelyik zaszloaljat es ket felest csinalnak es toltogetik... Legalabbis eddig igy szerveztek...

2. krisss

krisss Well-Known Member

Te tudod a legjobban mekkora sikertörténet az is...

Szittya likes this.
  3. Szittya

Ennek van egy olyan elonye hogy a messzebb levo betagolt zaszloalj nagy mertekben onallosodik a dd tol. Amig annak az alarendeltegebe tarzozik. Igy onallo zaszloalja alakitasa konnyebb mert az onalosagot reszben mar megszerezte.., a dd tekintetebe azert hasznos mert a papirforma valtozik igy atmenetileg magasabb prioritasba kerul a dd mint teszem azt ezredkent ezert a lehetosegei is nagyobbak... Plusz kiepul egy dd torzs ami meg ha reszben feltoltott is csupan de hatekonyabb lehet mint egy ezred torzs /ami alapbol lenne./ igy a zaszlaljak megosztasakor eleg azok feltoltesere koncentralni a torzs toltese nem igenyel akkora eroforrast mert azt a csatolt zaszlalj megletekor mar feltoltottek/felkeszitettek.../ annyi valtozik hogy eddig tavoli zaszloaljra kellett keves energiat fordotani /nagyfoku onallosaga vegett./ ekkor viszont ket gyenge zaszloaljra kell koncentralni helyette ami kozel azonos /nem sokkal nagyobb/ eroforrast igenyel...

4. Szittya

Igen :) /en nem is igy csinalnam /csinaltam volna.../ de nekem ez a szervezesi sema jott at... /es azota fejben szerintem nem sok minden valtozott e teren.../elmelettel elvileg amugy nincs baj csak az elmelet es a gyakorlat ez esetben nagyon messze all egymastol a sok kiszamithatatlan tenyezo miatt./

5. Szittya

Ezzel az ide oda csatolasos modszer legnagyobb hatranya az emberi tenyezo reagalasa.
    Egyszeruen a jovot kiszamithatatlanna teszi az egesz a valtozas mind olyan a rendszer mukodeseben legyen az barmilyen rendszer atmeneti fennakadast okoz... Ezzel terhelve tulterhelve az allomanyt idolegesen majd a tisztulasi es bejarodasi folyamat vegen kezdodik mindwn elorrol... Es ezzel nagy streszhatasnak van kiteve az egyseg/alegyseg mint szervezeti egyseg/alegyseg /ezt nem ugy kell ertelmezni mind szemelyek halmaza hanem mint onallo "entitas"/ magasabb/ szervezes tekinteteben. /nem csak a magasegyseg tekinteteben a magasabbat nem ugy ertem./

Jajj pedig olyan jol elmagyaraztak anno nekem...

6. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

:)

7. krisss

krisss Well-Known Member

8. honved

honved Well-Known Member

Egyetértek, nekem is az jött le amikor elolvastam ,amit el lehetett olvasni a Zrínyi 2026-ról. A különleges erők egy más kávéház. Konkrétan, a szárazföldi erők felépítését írták úgy, hogy nehéz, közepes és könnyű dandár. Ebből nálam is az van, hogy a könnyű dandár is lövész alakulat lesz, a megnevezésének megfelelő fegyverzettel, szervezéssel. A tartalékosok kérdése még képlékeny. Feltöltést jelent majd az aktív erőknek, vagy külön kezelendő, új egységekként szerepelnek majd ? Most, minden megyei zlj saját nevet kap. Persze, ez nem jelent semmit. Valamint, az is a jövő titka, mire lesznek kiképzeve a végén ezek az erők pontosan. Mert tartalék kell harcjármű vezetőkből irányzókból, rajparancsnokokból, harckocsizókból, tüzérekből, légvédelmisekből,meg minden egyébből is.

9. Szittya

10. Szittya

pöcshuszár likes this.
  11. Szittya

Ennel az utobbinal valami silos megoldas egyszerubb lett volna de tok jo hogy vegre vannak uj termekeik /es innovativak./ mondjuk silos redszerrel konbinalva abszolut nyero lenne./silo ba billent a gep a silo folyat a billenokar adagol./

12. Mokiengine

Mokiengine Active Member

Tavaly neztem milyen baromi jo tabori konyhat csinalt a Gamma!!!!! Dicsertek a katonak is milyen praktukus.
    Most latom h az is Karcher termek........ De legalabb jofele kulfoldi
    cuccokat arulnak ........a sajat fejleszteseiken felul

Szittya likes this.
  13. Szittya

14. krisss

krisss Well-Known Member

Hát eddig csak azt hallottam, rá, hogy a régi jobb volt :D

Nagy Csaba, honved and Mokiengine like this.
  15. Hummen23

Hummen23 Member

Tudja valaki mi lesz az a 40+20 db 81mm-es aknavető? Mik jöhetnek szóba?

16. tonyo

tonyo Well-Known Member

Egyszerű :) A jó isten tudná megmondani :D

krisss likes this.
  17. Loken

Loken Well-Known Member

Egy kis nyálcsorgató az IFV fanoknak...:hadonaszos: Vajon melyik lesz?:rolleyes:

Anti likes this.
  18. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

M252 (USA), L16 (Britt) , 81 KRH96 (Finn de a finnek 120-asának jobban örülnék-120 KRH92-) , M-98(Lengyel) meg van valami francia vacak is de azt nem ismerem
    ha türelemmel vártok majd megtudjátok :rolleyes::D

honved and Hummen23 like this.
  19. anonim999

anonim999 Well-Known Member

Lánctalpas és európai gyártású...

20. Anti

Anti Well-Known Member

IFV - szerintem német vagy német
    APC - német vagy finn

Ezen oldal megosztása