1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. XYZ86

XYZ86 Member

A huszárok rendőrök(http://www.lovasok.hu/index-archive.php?i=20303). Igen a koronánál korona őrök vannak ők a pirosak, a Sándor palotánál vannak a palotaőrök ők a zöldek a többiek a "sima" tisztelgők fehérek pl a parlament előtti zászlónál őket lehet látni. Nemzeti ünnepeken általában mind a 3 képviselteti magát. Mindenki a 32. NHD-hez tartozik tudtommal http://bhd.honvedseg.hu/rovat/32_nemzeti_honved_diszegyseg.
    Köztársasági őrezred az más. Régen ők védték a politikusokat pl, de azthiszem 2010-ben a TEK átvette a szerepüket.

Loken, rappali_ and antigonosz like this.
  2. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Koszi, nekem ez kesz kaosz, fel kene irnom valahova. Fehereket meg nem lattam, de legkozelebb rakoncentralok.

3. blogen

blogen Well-Known Member

Nincs már őrezred rég.

4. rappali_

rappali_ Well-Known Member

A hőre keményedő sem hőálló (bakelit, mügyanta) ilyen szinten...

5. leplezo

leplezo Well-Known Member

Az ember fehérjéi 40-60C-t bírnak specializációjuk szerint. 2-3 perc közvetlen 60C-fokban már a legtöbbeket megöl. A civil járművekben használt műanyagok 180-200C-fok felett kezdenek meglágyulni, és kb.300-700C-on gyulladnak meg. Már rég halott aki bennt marad mire a műanyagok ráolvadnak. A bakelit 1000C felett gyullad be, előtte szenesedik.

(Aki most a 90C-os szaunával jön, annak tájékoztatásul, ott a fűzőtesten lévő víz hője 90C-os nem a levegő, az 40C körüli)

6. Pista a hegyről

Pista a hegyről Well-Known Member

https://index.hu/techtud/2019/05/20/ki_vannak_ehezve_a_magyarok_a_jofele_nyugati_haditechnikara/

Az Indexnél már tudnak vmit vagy ezt honnan szedték?? "A légierő három Jas-39 Gripen vadászgéppel kedveskedett a sugárhajtású vadászgépek szerelmeseinek, megelőlegezve egyben a típus hazai búcsúját is, mivel a közeljövőben várható ezek lecserélése korszerű amerikai gépekre. Pár év, és nosztalgiával gondolunk majd vissza a svéd vadászokra, ez persze most még nem látszott a kellően hangos és látványos fordulókkal tűzdelt műsoron." Egyébként elég korrekt cikket írtak, érdemes megnézni annak aki nem volt kint.

alfa74, rappali_ and tindalos like this.
  7. Star Trek86

Star Trek86 Member

ha csak árat nézük akkor Tulpar IFV 1,2 millió $ volt 2014ben .MEg ha BTR80 váltótipusa inkább ez lenne
    https://www.otokar.com.tr/tr/urunler/mizrak-uzaktan-komutali-kule-sistemi

8. leplezo

Indexék is találgatnak. Egy kormányzati bejelentésből tudható meg leghamarabb biztosra, nem egy ellenzéki médiából ami 90%-ban csak bújtogatni szokott.

csibeszke, anonim999, megazez and 5 others like this.
  9. arcas

arcas Well-Known Member

megazez, Fennek and tindalos like this.
  10. tacticool

tacticool Well-Known Member

Az egy elég komoly typo, nyugodtan meg lehet szorozni legalább 5-el. Ha ilyen olcsón hozzávágnának az emberhez egy láncos ifv-t, mindenki tőlük vásárolna! Anno a szlovákok kaptak 30, csupasz, torny nélkuli alapjármű rosomakra 32 millió dolláros szuper olcsó, baráti, vagy már kényelmetlenül túl a barátságon árajánlatot. Viszonyításképpen. :D

11. phaidros

phaidros Well-Known Member

Soha nem fogom megérteni, hogy ha ennyire előrehaladottak a tárgyalások/szerződések, hogy egy gyárnak a termékeit kiviszik -felmatricázva- mutogatni egy bemutatóra, úgy, hogy más hasonló jellegű konkurens cég terméke nincs ott, akkor miért nem lehet egy nyúlfarknyi kommünikében közölni, hogy "előrehaladott tárgyalásokat folytatunk az adott gyárral...", vagy "ár-érték-szükség-lehetőség szempontjait megvizsgálva az adott cég terméke nagy eséllyel a befutó...", avagy "ilyen is lehet a honvédség jövőbeni alaptípusa..."? Oké, hogy még több van versenyben, akkor legyen hallgatás, taktikázás (csak a taktikázásnál is aki érintett az valószínűleg jól informált, meg annak is van egy mértéke meddig nem üt vissza a dolog), de akkor ne egy terméket mutassunk be ...legalább a látszat kedvéért; de ha meg ki van választva legalább az alaptípus akkor meg felesleges ez az egész ködösítés. -Szerintem. A Honvédség lakosság felé nyitásában talán szerepelnie kellene, hogy ne elejtett félszavakból, miniszteri bazsalygásokból, informálni vélt internetes oldalakból, sorokközti olvasásból és török honlapokról tájékozódjon az ember.

Loken, alfa74, papi and 6 others like this.
  12. Ocses

Ocses Well-Known Member

Szerintem menj be egy szaunába, és tölts el ott 5 órát. Úgyis csak 40 fokos.:D

A szaunákban lévő hőmérő a levegőt méri. ;)

13. migfun

migfun Well-Known Member

Viccelsz, nálunk a közbeszerzések 30%-án is csak egy cég indul, + 11% a hirdetmény nélküli eljárás. A katonai/védelmi beszerzések meg mentesek a közbeszerzési eljárás alól, tehát nem is kell versenyeztetni senkit, és általában titkosítják a szerződéseket, vagy azok bizonyos részeit Akkor meg miről tájékoztassanak?

14. leplezo

Akkor ülj 90C-os fémlapra és tölts el ott 5 percet, utána megnézzük mi marad a nemesebbik feledből. A szaunában ahol ülsz az 40C körül van, a fütőtest mellett van 90C, vagy a vizes verzóban a víz hőmérséklete. 37C külső hőmérséklet felett nagyon nehezen tud az ember szervezete hűteni, ha 40C -ra felmegy a testhőmérséklete az agyban az idegsejtek fehérjéi a legsérülékenyebbek és elkezdik felmondani a szolgálatot. a sivatagban sem véletlenül hordanak turbánokat, meg mennek az árnyékba amikor csak tehetik. (a ruha nem csak befelé szigetel hanem kifelé is. (alatta lesz 37 fok míg kívül mondjuk 42 fok)

40 fokban óránként 2-3 tizedet nő a testhőd. 17 óra alatt meghalnál, védelem nélkül.
    60C -on percek.
    90C levegőhőmérsékleten kevesebb mint 1,5 perc
    100C kevesebb mint 30sec alatt megégne a tüdődbelső felszíne, agyő gázcsere....
    (egész testel érintkező hőmérsékletekről beszélünk)

Loken, alfa74, rappali_ and 1 other person like this.
  15. Ocses

Ocses Well-Known Member

Elkanyarodtunk a topiktól.
    Párszor megfogadtam nem teszem.
    De legyen.
    Én ráülök a 90 fokosra.;)
    Tepedig menj be 18 fokos vízbe. Jobban fogsz fázni mint a 18 fokos levegőn? Miért?
    Ennél bonyolúltabb az emberi test mint ahogy te leírod.

Na nem győzzük meg egymást;)
    És ne basztassuk a topikot feleslegesen.

16. leplezo

Rossz embert szeretnél meggyőzni, mert én ismerem az emberi test mehanizmusait. Ha szeretnéd szakmaibb szövegezésben, behatóbban áttanulmányozni, akkor levezethetem neked a a folyamatokat, idegrendszeri, hormonális, és a különböző jelátviteli útvonalakon való érzékeléseket és válaszreakciókat, a folyamatok összességét, és egymásra hatását. A fehérjék felépítését, immunreakciókat, és mindent ami hozzá kapcsolódik.
    Ha érdekel keress meg, egyetértek itt ne szennyezzük tovább a topikot, és az igaz, hogy a vízben más időtartammal és határértékekkel vannak a tűréshatárok, de itt nem erről volt szó, ellenben ezt is le tudom számodra vezetni ha érdekelnek a miértek.

(Csak egyszerű és mindenki számára érthető szerettem volna maradni, ne vedd magadra, mert én nem tudhatom mekkora ismerettel rendelkezel ezen a téren, nem csak neked szólt a kommentem)

Loken, alfa74 and Ocses like this.
  17. Terminator

Terminator Well-Known Member

Ez volt már?

Tájékoztató az eljárás eredményéről

2019/S 096-233153

Fegyverzettechnikai eszközök beszerzése (Termovíziós kamera)

Safran Vectronix Moskito TI multifunkciós célfelderítő hőkamera, vagy azzal egyenértékű eszköz. Mennyiség: 13 klt. +7 klt.
    Safran Vectronix JIM Compact nagytávolságú multifunkciós célfelderítő hőkamera, vagy azzal egyenértékű eszköz. Mennyiség: 8 klt. +4 klt.

A szerződés végleges összértéke: 393 598 000,00 HUF

A nyertes gazdasági szereplő neve:
    Defcon Systems Ipari és Kereskedelmi Kft.

Loken likes this.
  18. Terminator

Terminator Well-Known Member

Tájékoztató az eljárás eredményéről

2019/S 092-221902

A Magyar Honvédség katasztrófavédelemmel összefüggő beavatkozási képességének fejlesztése — Helikopter tábori leszállító fénykészlet beszerzése

Taktikai fényelem rendszer (TALKIT) (8 klt fényelemből álló rendszer): 2 klt
    Mobil optikai siklószögadó (TAC PAPI) rendszer, (4 db fényelemmel): 1 klt.
    Oktatás (Elméleti és gyakorlati képzés): 1 alkalom

A beszerzés végleges összértéke (áfa nélkül): 39 913 386.00 HUF

A beérkezett ajánlatok száma: 3

A nyertes ajánlattevő neve: ATC Aircom Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság

Loken likes this.
  19. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

20. krisss

krisss Well-Known Member

Ezen oldal megosztása