A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
3 985
7 233
113
Apropó, megint öltözködünk! Ez mi a? :eek:

Ez a bocskai mintára hajazó tetszetős nagyon, a sapkán lehetne még javítani vagyis innen képről egy kicsit furcsán hat. Én a gombok helyére visszarakatnám a régi Szent-Koronás aranygombokat.

rudi

Well-Known Member
2015. november 30.
5 520
10 789
113
Próbáljunk már tisztázni egy alapvető tényt. A Komonodort nem a Honvédség maga, nem a Honvédség kérésére fejlesztette ki a cég, aki megalkotta. Saját elgondolásból, hogy készít egy bázisjárművet, a saját vegyi sugár felderítő eszközeinek. Ez az alaphelyzet szerintem a Komondorral. Aztán készítettek még pár protót, más felszereltséggel. Ennyi. Ebből a Honvédség szerintem semmit nem kért. Nem is érdeklődik, hisz fegyverhordozó platformot a mai napog nem tudtak felmutatni. Amennyiben később Fehárvárra kell is vegyi sugár felderítő jármű, akkor is max egy tucat vagy annyi sem ebből az eszközből, honvédségi szinten, szerintem. Ráadásul kisipari módon készül, feltehetően komoly logisztikai gondokkal majd a későbbi felhasználók számára. Szerintem zsákutca. Jobban járt volna a cég, ha jó hírű eszközeinek, egy szintén jó hírű alapjárművet vásárol és arra építkezik.
Nem sírom vissza a Komondort, de ezt a Török vasat is tök feleslegesnek érzem.
- nálunk nincs semmiféle IED vagy akna veszély ergó a masszív páncéllemezekből hegesztett doboz utas és vezető tér meg a V alváz felesleges…
- 14 tonna 4 kerékre elosztva...ez is u.úgy el fog süllyedni az erdőkertesi homokban mint a Komondor
(persze ha veszne mellé sok Belarusz traktort ami kiráncigálja őket akkor megértem)

Azt elfogadom hogy pl. egy parancsnoki járműnek bírnia kell pl. a közelben becsapódó tüzérségi gránátok repeszeit de ha olyat akarsz amelyiknek terepen is tutira kell mozognia akkor annak láncosnak kell lennie.

Ha meg valami magasabb parancsnok aki nem megy terepre annak meg elég egy sima 6x6 os Rába H18.240-es a VZF felépítménnyel.
...szerintem

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
6 221
6 546
113
Nem sírom vissza a Komondort, de ezt a Török vasat is tök feleslegesnek érzem

Majd megtudjuk mire kell. Nem biztos hogy felesleges, mert ez a kategória eddig nem igazán volt. Viszont több féle fwegyvwerzettel is kérhető, ha jól néztem.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
10 101
23 547
113
- nálunk nincs semmiféle IED vagy akna veszély ergó a masszív páncéllemezekből hegesztett doboz utas és vezető tér meg a V alváz felesleges…
- 14 tonna 4 kerékre elosztva...ez is u.úgy el fog süllyedni az erdőkertesi homokban mint a Komondor
(persze ha veszne mellé sok Belarusz traktort ami kiráncigálja őket akkor megértem)

Azt elfogadom hogy pl. egy parancsnoki járműnek bírnia kell pl. a közelben becsapódó tüzérségi gránátok repeszeit de ha olyat akarsz amelyiknek terepen is tutira kell mozognia akkor annak láncosnak kell lennie.

Ha meg valami magasabb parancsnok aki nem megy terepre annak meg elég egy sima 6x6 os Rába H18.240-es a VZF felépítménnyel.
...szerintem
szerinted.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
27 436
21 890
113

...szerintem

Egy század parancsnoknak olyan jármű kell ami a századának van meg egy terepjáró,nem kell neki egy páncélozott valami amikor ott van neki a páncélozott IFV vagy APC.Egy zászlóaljparancsnoknak megint csak egy kifejezetten parancsnoki jármű kell de az sem egy eltérő típus hanem ilyan amit a zászlóalj használ szóval IFV vagy APC...

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
5 755
10 238
113
Amugy dr Gavay Gyorgy neven van fenn egy doktori ertekezesben szo a neten ezekrol a torok vasakrol a neten, csak telon nem tudom megnezni.
Az egyik kepen70 fokos emelkedot meg 40 fokos oldal dolesszoget, 90 centis arkot es 90 centis vizet adnak meg az NMS hatarertekeinek...

A doktori értékezésben a nagy 6x6 és a 8x8 vasak vannak, ezek a "picik" nincsennek!

• Tetszik
Reactions: antigonosz

rudi

Well-Known Member
2015. november 30.
5 520
10 789
113
Igen, ez azt jelenti hogy szívesen meghalgatom ha tudsz érvelni az ellenkezője mellet.
Egy század parancsnoknak olyan jármű kell ami a századának van meg egy terepjáró,nem kell neki egy páncélozott valami amikor ott van neki a páncélozott IFV vagy APC.Egy zászlóaljparancsnoknak megint csak egy kifejezetten parancsnoki jármű kell de az sem egy eltérő típus hanem ilyan amit a zászlóalj használ szóval IFV vagy APC...
logikusan hangzik. OK
Remélem ez nem azt jelenti hogy egész százodokat vagy zászlóaljakat ezzel a Török MRAP pal akarnak ellátni

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
20 625
17 754
113

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
20 625
17 754
113
Ok a lovashuszarok is, vagy az egy masik ceg? A koronanal a koronaorok allnak a termeknel a folyoson meg a teremorok? Olyan is van hogy koztarsasagi orezred nem? Ok meg a Sandor palotanal vannak?