1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Celebra

Celebra Well-Known Member

Anno mikor katona voltam:),mentem egy kort a taszári reptéren az akkor még csak proto Rába H18assal.Annak még Kamaz fülkéje volt,Rába-MAN motorja,és laprugói.Emlékeim szerint,nem volt rossz.Késöbb kiállitáson láttam a tervezett H családot,1tonnás zárt furgondtol a 4tengelyes nehézteherig tartott.Amit rendszeresitettek,azt csak papiton láttam-de már papiron is kicsi a MAN LT motorja egy katonai közepes teherkocsihoz.

2. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

Ez most nekem nem megy ki a fejemből, nehogy már ezen spóroljanak, hogy másodosztályú futóműveket meg a leggyengébb motort pakolják bele a Rábákba aztán ha kitör a balhé lerobbannak az első héten, mert logisztika nélkül megsüthetjük a nehéztechnikát. Üzemanyagot, lőszert, vizet, kaját mi fogja vinni ha nem lesz épkézláb teherautó, lovaskocsik?

3. krisss

krisss Well-Known Member

A jó öreg ural :D

wolfram, vilmoci, antigonosz and 4 others like this.
  4. tonyo

tonyo Well-Known Member

5. krisss

krisss Well-Known Member

Mondjuk fasz se tudja azok is meddig üzemelnek még. Öregek szegények.
    A rába használható csak oda kell rá figyelni.

honved likes this.
  6. honved

honved Well-Known Member

7. borisz

borisz Well-Known Member

tacticool and Ettemlevest like this.
  8. krisss

krisss Well-Known Member

Én azt remélem ebből, hogy esetleg jobban odafigyel majd az ország vezetése arra ami a Honvédségben történik.

zsolti, honved, kaktusz and 6 others like this.
  9. ijasz

ijasz Well-Known Member

Lehet, csak te nem értetted meg, hogy mit mondott pontosan az a hozzá értő hülye.
    A gvozgyika nem igazán alkalmas általános tűztámogatásra, ellenben hegyvidéki, vagy fedezőgerincekkel erősen szabdalt területen sokkal inkább alkalmazható közvetlen tűztámogatásra, persze modernizált változatban, mint pl. a Hosta. A súlya is kb. harmada a Pzh-nak, ami a mobilitás szempontjából nem elhanyagolható.
    A Pzh oda való és ott a legjobb ahová szánják (nehézdandár tüzérosztálya). Nem hiába akar mást is az sok hozzá nem értő hülye, ma.., bar.. áll..stb..

Ezekkel a túl nehéz gumikerekesekkel az a bajom, hogy tök jól mutatnak a kiállításon az aszfalton, a csontkeményre száradt földutakon de nem tudom hogy bírná a múlt havi esőzések utáni szétázott földutakat. Mennyire megbízható a túlzott automatizáltság stb...A Pzht- lehet manuálisan is kezelni bármely hiba esetén és elég rá a kezelőszemélyzet is, de az ilyen 2-3 személyes csodamasinák erős kételyeket ébresztenek bennem.

fishbed, vilmoci, zsolti and 5 others like this.
  10. krisss

krisss Well-Known Member

Na ő kéne egy zárt tornyos löveg alá.

Septimus, Ocses, KoviUbi and 4 others like this.
  11. ijasz

ijasz Well-Known Member

A Caesar 8x8-at is Tatra alvázra építették. Valamit nagyon tudhat az a gép.

Ocses, borisz, tonyo and 1 other person like this.
  12. tonyo

tonyo Well-Known Member

En inkabb maradok a Tatranal :)
    Egy 15-17 ezer cm3 (kob centis) MTU motorral.

13. papi

papi Well-Known Member

Ha már kiválasztottuk a Rába/MAN alvázakat akkor célszerű lenne mindent azokra pakolni.
    Néhány teherautóra barkácsolt ágyú miatt egy szánunkra teljesen idegen márkát bevezetni nem jó ötlet.
    Ha maradunk a Rába/MAN/Rheinmetall vonalon akkor logikus választás lenne a HX teherautócsalád, AMPV, Boxer, Lynx, rendészeknek és a TEK-nek Survivor.

Anti likes this.
  14. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

ne zavarjátok már meg bizonyított tényekkel .... mutass neki inkább pár photoshoppolt képet (btw gvozgyikára még a mai napig naaaagyon sok volt tüzér ismerősöm esküszik , tény hogy nagyon jó volt régen , kicsit pontatlan mondjuk az M109-hez képest de nagyon szerettük/szerették az akáciával együtt, illetve a torony amiről beszélsz @Ocses az alsó hangon 12,5 tonna , anno még az én időmben akartak már rárakni Rába alvázra hasonló jellegű dolgot de már régen is kinevették az ötletet konkrétan a rábánál és azt mondták hogy ők rárakják de hogy az első méteren kettétörik a szerkezet alatt az biztos , tény hogy eltelt elég sok idő azóta de amire ez a torony kéne az valami elég nagy teherbírású 8x8-as , nem amit a rába tud/képes normálisan legyártani 6x6)

Ocses likes this.
  15. borisz

borisz Well-Known Member

Szóval a jelenlegi palettán nincs megfelelő alváza a RÁBÁnak. Meg motor se, meg futóműből is a gyengébb jön. Erősebb motort, meg a rendes hidakat bele lehet rakni, az egy dolog. De mi kellene egy megfelelő alvázhoz? Vajon megoldható-e a jelenlegiek fejlesztésével? Ha nem, le tudja-e gyártani a RÁBA azt, ami megfelelő? Mert az csak tökönszúródás lenne, ha egy az egyben vennének valami TATRA-t. Lehetne azt is tanulni, meg készletezni hozzá.

16. Hummen23

Hummen23 Member

Azt nyilatkozta valaki, hogy egy meglévő Rába konstrukcióra gondoltak? Vagy csupán arról van szó, hogy a Rába fogja gyártani?

17. Celebra

Celebra Well-Known Member

[​IMG] Rába H18 original
    [​IMG] H9
    [​IMG] H4[​IMG]
    8x8as Rába protorol mégcsak képet se találok

18. papi

papi Well-Known Member

19. kaktusz

kaktusz Well-Known Member

Lemaradtam valamiről? Vettünk valamit? Vagy gyártunk kerekes önjáró löveget? o_O:eek:

borisz likes this.
  20. krisss

krisss Well-Known Member

Megveszi a MAN 8x8 gyártási licencét aztán jóccakát. De amúgy egy lecsupaszított löveget mint az EVA technikailag elbírja a H25.

Ezen oldal megosztása