A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Én azt remélem ebből, hogy esetleg jobban odafigyel majd az ország vezetése arra ami a Honvédségben történik.

Feltehetően jelzés is a Viktor fiának bevonulása. Nem lennék meglepve, ha vezető FIDESZ politikusok fiai is katonának állnának.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
jómagamnak sem ez a szakterületem de ha lehetne én normálisabb (erősebb) licenszet vennék a MAN-tól , erősebb motorral főleg
Legalább 450-500 lóerő közötti motor kellene bele, meg egy erősített (terep) váltó hogy a terepet is simán vegye. 400 lóerő alatt ha plusz tonnát akarsz rápakolni akkor a terepen szenvedni fog. Főleg nehéz terepen. Az az alap 370 es max síkvidéki műútra való.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and megazez

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Amúgy nem igazán értem hogy a legtöbb konstrukciónál miért az alvázhoz rögzítik a löveget...
A d.afrikai Denel már rég megoldotta ezt a T5-52 lövegénél.
Ott a löveg egy alváztól független külön kereten van és a letalpalás ehhez a kerethez kapcsolódik. Lövésnél az erő a kereten keresztül a lábaknak adódik át és nem az alvázat terheli. Ennek, meg a masszív támasztó lábaknak köszönhetően a löveg vízszintesen 270 fokban képes tüzelni
denel-t5-155mm-52-calibre-truck-mounted-gun-system-3.jpg

denel-t5-155mm-52-calibre-truck-mounted-gun-system-2.jpg
De gondolom a mocsarba a teherauto a hatan cipeli be azt a loveget amit kesobb loves elott letalpalnak. Krisss koszi az infot, nem gondoltam hogy a Raba ennyire xar egy holmi, azt tudtam hogy nem uti meg a regi Krazok, Uralok szintjet, de hogy ennyire xar ugy a felepitmeny ra... :( Szoval akkor a tovabbiakban szerintem az ilyen olcsojanos lapraszerelt teherautos lovegekrol szo se essek, mert a Raba nem birja el, mast meg nincs ertelme venni mert az nem a mienk. Ezzel meg egy plusz pont nalam a pzh 2000-nek.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Én azt remélem ebből, hogy esetleg jobban odafigyel majd az ország vezetése arra ami a Honvédségben történik.
Elkuldte az oreg katonanak, mert otthon mar nem birt vele, gondolta majd Szolnokon megnevelik. Ha jol tudom a Gasparnak ugye van diplomaja, es ha lerakja ezt az alap tanfolyamot, meg utana egy ket atkepzot, es atrakjak Tatara, kozel Felcsuthoz, akkor meg az is lehet hogy eggyutt hurraztok a szomodi bokrok kozt. :) Legalabbis erre az opciora meg nem gondoltak a firkaszok sem. De mar holnap olyan opcio is felmerul majd hogy ezredest faragnak a gyerekbol hogy a katonasagot igy tartsa a kezeben a miniszterelnok. :) Na mindegy, ha valamelyikotoknek egyszer felfedi a Gaspar a titkot akkor majd ne felejtsetek el megosztani itt.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
akkor a tovabbiakban szerintem az ilyen olcsojanos lapraszerelt teherautos lovegekrol szo se essek, mert a Raba nem birja el, mast meg nincs ertelme venni mert az nem a mienk. Ezzel meg egy plusz pont nalam a pzh 2000-nek.
Kezdhetnénk azzal hogy a hadvezetés kitapossa a Rábából az erősebb motort és normális minőségű futóművet. plusz meg lehet venni a legújabb MAN 8x8 licenszét, arra gond nélkül felmegy egy löveg.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Szakadj már le róla!

Ez egy egyszeru es jozan kerdesvolt reszemrol es szerintem az osszes mar szolgalo katona fejeben ez megfordult. Kicsit kibontva a kerdes. Azert nyert felvetelt az egyik elite MH alakulathoz es lett rogtonFHGY mert Gaspar ( szemelyes kvalitasok ) vagy mert Orban ( apuci hatszele ). Az az erdemei szerint kapta a felvarrot es a parolit vagy a tobbi katona tobb eves evtizedes erofesziteset szolgalatat nagyivbol leszarva raktak ra.
Mar egy hadnagy egy nullkilometereshadnagy SZKP beosztasa is igen felelossegteljes es komoly tapasztalatot idot igenyel amit egy alakulatnal egy szakasznal az illetonek el kell toltenie hogy ezt megszerezze. Egy FHGY mar akar szazad pkh is lehet. Jelen esetben NULLA tapasztalattal. Tegnap meg az "amerikai szektas" dolgot csinalta ( joga van hozza ) ma meg mar az elit egyseg egyik tisztje. Csak nekem furcsa ez ?

Amugy a fenti kerdesre en nemtudom a valaszt ezert kerdezem de ha mar egy ilyen egyszeru kerdes ennyire erzekenyen erint az lehet azt mutatja hogy te is sejted a valaszt csak eppen kenyelmetlen. Kib=vanom hogy se a te sejtesedse az enyem ne legyen igaz. Rankferne mar egy erkolcsileg eross tisztesseges vezeto merthogy szerintem ezt keszitik elo a'la Horthy Istvan.


Kriss

En drukkolok neked nektek de tartok tole hogy ez az egesz csak egy PR ami 1-2 ev multan kifuj majd es volt nincs Orban FHGY /SZDS/akarmi addigra. Ha kap is extra figyelmet miatta a honvedseg az max csak az alakulatot fogja erinteni ahol szolgal. De neked legyen igazad.

A technikat konyebb megvenni mig a fejekben valo rendbetetel az erkolcsi alapok rendbehozasa es sokkal nehezebb munka es az uj FHGY megjelenese attol fuggoen segiti vagy eppen ellene van ennek a folyamatnak hogy a Gaspar vagy az Orban van ott abban az egyenruhaban.


Ui: Zeal .Tudsz normalis hangnemben is tudsz komunikalni vagy jobb ha ezt a stilust szokjuk meg?
 
  • Tetszik
Reactions: Sulaco

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Feltehetően jelzés is a Viktor fiának bevonulása. Nem lennék meglepve, ha vezető FIDESZ politikusok fiai is katonának állnának.


Csodalkoznek ha igy enne. Ha ilyen gondolatok keringtek volna a csemetek fejecskeiben mar hallottunk volna legalabb a probalkozasrol de semmi. A miniszterelnok fia is ugy robbant be a katonasaga eletebe hogy elotte semmi kotodese megnyilvanulasa nem volt. Szamara valszegjo kaland apucinak jo PR de ha valaki felmerne tunni hogy ezt a PR-t halvanyitsa az nagyon megjarna ha egyaltalan eljutna addig hogy erre eselye legyen.
Abban bizon hogy mar a "gyulekezesdinel" is bemert konfrontalodni az apjaval es bar vegul kompromisszumokat kotott de azert vegigvitte a dolgot . Bizom benne hogy itt is tobbet fog ebbol a szitubol kihozni mint amit felul szannak neki.

Meglatjuk.

Hajra Orban Gaspar
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ez egy egyszeru es jozan kerdesvolt reszemrol
Ja, ártatlan érdeklődés. Na persze. :D
Amilyen hisztit levágtatok ezen az oldalon (és a "független" sajtóban) az minden, csak nem józan kérdés volt.
ankferne mar egy erkolcsileg eross tisztesseges vezeto merthogy szerintem ezt keszitik elo a'la Horthy Istvan.
Édes jo istenem! Ez most komoly? Kezdődik a rettegés?
: Zeal .Tudsz normalis hangnemben is tudsz komunikalni vagy jobb ha ezt a stilust szokjuk meg?
Nekem most nem stilisztikai, hanem inkább a tartalmi kifogásom lenne... :rolleyes:
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ja, ártatlan érdeklődés. Na persze. :D
Amilyen hisztit levágtatok ezen az oldalon (és a "független" sajtóban) az minden, csak nem józan kérdés volt.

Édes jo istenem! Ez most komoly? Kezdődik a rettegés?

Nekem most nem stilisztikai, hanem inkább a tartalmi kifogásom lenne... :rolleyes:
Ja, ártatlan érdeklődés. Na persze. :D
Amilyen hisztit levágtatok ezen az oldalon (és a "független" sajtóban) az minden, csak nem józan kérdés volt.

Édes jo istenem! Ez most komoly? Kezdődik a rettegés?

Nekem most nem stilisztikai, hanem inkább a tartalmi kifogásom lenne... :rolleyes:


Tehat tovabbra is problemanak tartod ha ilyen kerdesek felvetodnek ?