1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Bleroka

Bleroka Member

Én ugy emlékszem hogy elöször saját kútföböl lett pár AK korszerüsitve,az egyik utolsó C+D-n,kezembe tartottam az egyiket,borzalmas konstrukció,Vietnami háborúból visszamaradt M203 gránátvetövel,ebböl kb 200 darab lett legyártva,utána a NATO egyik műszaki irodája leszálitott pár valóban korszerű AK prototipust,amit ök korszerüsitettek.Gyártásra nem került,és végül jött a BREN.

honved and Kishuszár like this.
  2. krisss

krisss Well-Known Member

http://www.hmarzenal.hu/vedelmi-ipar/ak-63f-gepkarabely-modernizacio.html

3. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

wolfram and Terminator like this.
  4. kaktusz

kaktusz Well-Known Member

https://mfor.hu/cikkek/makro/3500-milliard-forintba-kerulhet-a-hazai-fegyverkezes.html
    "Az elmúlt 6 évben a HM Arzenál nyírteleki gyárában körülbelül 10 ezer régebbi Kalasnyikovot újítottak fel. A modernizálás során a fegyver tömege elhanyagolható mértékben nőtt, viszont a harcászati alkalmazhatósága jelentősen javult az eredetihez képest. A felújított fegyvereken van optikai irányzék, gránátvető, de lehet rá tenni éjjellátó készüléket is. A fegyver továbbra is működik extrém hőmérsékleti körülmények, -40°C és +50°C között. A modernizált fegyver új elnevezése AK-63MA. Darabonként 1 millió forint körül lehetett a felújítás, összességében 10 milliárd forintot költhettek rá."
    Akkor a becses szerző benézett valamit rendesen. Amúgy én is úgy emlékeztem, hogy végül nem modernizálják őket, mert finoman szólva nehezek, s sz*rok lettek(az árról nem is beszélve)...

5. krisss

krisss Well-Known Member

Tízezerről volt szó, csak visszavonták a programot.

honved likes this.
  6. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

azt hittem hogy ezt végül nem merték nyilvánosságra hozni és csak a belsősök kapták meg ...
    korrekt kis cikk végülis , amire akartam válaszolni azt kriss már lelőtte

7. Terminator

Terminator Well-Known Member

"A harmadik pontban feltett kérdésére válaszolva tájékoztatom, hogy a 2010 óta értékesített gyalogsági fegyverek, lőfegyverek, illetve harckocsik, harcjárművek,szállítójárművek, műszaki munkagépek, sugárhajtású- és forgószárnyas repülőgépek listáját az alábbi táblázat tartalmazza:
    ...
    24 + 81 db T-72 harckocsi
    "

8. Terminator

Terminator Well-Known Member

Katonazenekar Székesfehérváron... :)

(Personal Jesus, Question of time, Strange love)

Gaudi and pöcshuszár like this.
  9. blogen

blogen Well-Known Member

10. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

Szóval ha jol vettem ki a táblázatból akkor azorbánkormány elkótyavetyélt 105 db T72-est?

11. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

Mint sok más sajnos ez sem sikerült jól.... Egy órmotlan, nehéz valami lett belőle.. Tegye fel a kezét aki szívesen cipelné egész nap...
    Engem a listából meglepett az utolsó oldalon látható 29000db eladott AMMSZ.... akkor tényleg igaz az hogy nincs tartalék kézifegyver a honvédség raktáraiban háborús esetre... AZ AMD-ket már régen eladták, ez még használható tartalék lehetett volna.... Na min1, majd a BREN2-ből képeznek tartalékot! .... (vicc volt....)

12. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Off: twitterből képet hogy lehet ide linkelni?

13. SilvioD

14. SilvioD

Megoldottam! :D

15. SilvioD

Elég hátul vagyunk meglepő módon a csehek előtt ha a GDP arányos honvéd. ktg. vetést nézzük. A fejlődés látható, de hogy van hova az is. Talán csak a szlovák egyértelműen magasabb, ha a 2*osokat nem nézem. Egyébként a 2*ot nem értem, vki?
    A karácsonyi meglepik azok ezen felül lesznek, ahogy tavaly is. :rolleyes:

16. arcas

arcas Well-Known Member

Nem szeretem a százalékokat...

17. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ezek a számok már régen nem igazak. A tavalyi beszerzések egy része is már plusz költségvetési forrásból kerültek kipótolásra. A tavalyi szint valahol 1,4% körül volt. A vállalás szerint 2026-ra kell elérni a 2%-ot. Az alap költségvetési tervek szerint ez 2024-re meglesz, de lehet, hogy már korábban is, ha hozzá vesszük az extra dolgokat.
    A fő feladat jelenleg inkább a toborzás, és az alap dolgok rendezése, valamint a védelmi ipar felpörgetése. Ezek személyi problémáival együtt.

blitzkrieg likes this.
  18. kaktusz

kaktusz Well-Known Member

Akkor hány T-72 maradt? az a 17? vagy 50 körül? eléggé meglepő a dolog...
    80db harckocsi cirka 550 millió ft? Nem túl soknak tűnik ez a pénz...

SilvioD likes this.
  19. SilvioD

A számok jók, csak a többi országhoz képest meglepően alacsonyak. Amit mi nagy fejlesztésnek érzünk ( és az is!) arányosan nem kiemelkedő költség. Ez, ahogy te is írtad azért is van, mert az extra fejlesztések nem ebből a honvédelmi költségvetésből mennek. Viszont hosszú távon ide kellene beépiteni, de egyelőre nem teszik, mert óvatosak. Jövőre lesz kb. 1.4%. Évente a 0,2% növekményt tartják. Ha van extra pénz és idén is lesz, abból fog jutni haderőfejlesztésre is, keine Panik. Viszont a kép sztem a fenti ábrával kerek.

20. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

A probléma ezzel, hogy Trump bácsi ezzel "rázza a rongyot".

Ezen oldal megosztása