1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. tonyo

tonyo Well-Known Member

A török fnss pars 6x6 ban max a török összeszerelés il a torony meg egyéb kisebb alkatrészek, kiegészítők török gyártásúak ahogy elnézem az oldalt. A motor deutz vagy caterpiller. Vagy esetleg cumulus. A legjobbak között vannak. A tűzvezetés elektronika nem hiszem hogy sok hozzá adott török értéket képviselne. A páncéllemezben se vagyok biztos hogy 100% török lenne. Nem sok gyártó van akik képessek stanag szintű lemezeket gyártani. Ha mégis török akkor azt licencbe csinálják otthon. Tehát én 50-50 % ba gondolom a török hozzá adott értéket.
    Egyébként nem tudom hogy egyeseknek mi a baja a törökökkel. Ugyan úgy europai autóalkatrész beszálítok ők is. Valamint számos autógyárnak vannak "volt bérmunkában" gyárai ott is. Toyota,fiat,renault vagy gyártat ott bérmunkában.

2. dudi

dudi Well-Known Member

A török szarokat semmiképp.Én a német technika híve vagyok dehát az marha sok pénz.

Lesz aki megkövez de szerintem a Stryker Dragoon is járható út.

3. tonyo

tonyo Well-Known Member

Ne kezd már :)

4. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

Igazad van. Ha a litvánoknak tellett 88 Boxerra , akkor nekünk is kellene telleni rá, vagy ha nem, akkor 100 Patria. Ezt csak saccoltam, de azért kisebb mennyiségben török 8x8-ast is elbírnék képzelni, láncosban Tulpar vagy Kaplan. Mondjuk a tüzérségükről nem sok mindent tudok, egyik típusból sem. Mert szerintem fogunk még onnan valamit vásárolni, csak az a fura, hogy csak Yalcint meg NSM- et hozták ide kipróbálni, úgyhogy ilyen járművekre nem tudok gondolni. Esetleg olyan cuccra, amit a Raba-ra rá lehet szerelni.

5. tonyo

tonyo Well-Known Member

Szerintem akkor nyilatkozunk róla ha kaptunk belőle demo példányt és itthon meg máshol leteszteltjük.Jalcinbol én még nem indulnék ki.
    Egyesek a Boxert tartják ultrának. Igen nem vitatom hogy jó. De baromi drága. Ha mindenből drágát vásárolsz be akkor tartalékba, másik dandárhoz stb mi fog jutni? Ha netán a nehezdandárnak egy nato szintű parancsra mennie kell akkor helyzet esetére itthonra mi maradna? Vagy is is be küldenénk ki őket a közepessel?
    Ezért is tartok nem csak én itt a forumon attól hogy a nehéz dandárron kivűl (a könnyű dandárt ne számoljuk bele) vajon lesz e egy értelmessen felszerelt közepes dandárunk is 2026-28 ra?

6. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Miért?
    Soroljam?
    8x8:
    AMV, AMV XP,
    6x6:
    AMV 6x6, Patria 6x6

És akkor még a tornyokba bele sem mentünk. Az Xp nem úszóképes. A többi elvileg az.
    A Patria 6x6-ra most került fel az AMOS aknavetős torony.
    És most már mindennek ott Rosomak verziója.
    Hja és kell-e/lesz-e IFV alapú fire support jármű. Mind a finnből, mind a lengyelből van már.
    Vagy megvesszük oda is a Leokat?

Na? Akkor melyik? ;):p:D

7. tonyo

tonyo Well-Known Member

A litvánok mennyi kedvezményt il penzügyi támogatást kaptak a boxerra?

8. krisss

krisss Well-Known Member

Hát nem 100 darab kéne, hanem inkább a duplája.

9. pöcshuszár

Pedig elhiheted! A meghajtáson kívül mindent gyártanak!!!

10. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Pedig a török "szarok" lesznek a befutók. És gondolom meg is van rá az ok amiert azok lesznek.

11. tonyo

tonyo Well-Known Member

Másodvonalba il közepes dandárba il ha lesz majd normális tartalékos erő oda simmán el tudok képzelni ezekből a török vasakból.
    200 boxer vagy 200 db puma szerintem úgy elvinné a forrásokat hogy pl a személyi felszerelések a késvei érkezésre is rátenének egy lapáttal. Meg mindenre szerintem.

12. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

Nekem pl semmi bajom velők igaz nem vagyok hozzá értő..Felölem jőhet a bármi a mostani 0-hoz képest

13. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

alfa74 and arcas like this.
  14. torsen

torsen Well-Known Member

"a legfontosabb döntések, mindenekelőtt a hadibeszerzés ügyei sosem a HM-ben dőltek el, hanem Orbán Viktor közvetlen környezetében, ezekről mi is csak már kész tényként értesültünk – mondta egy volt HM-es vezető"

https://nepszava.hu/3050172_hadvezetes-oszolj

fishbed, Masztiff and Gaudi like this.
  15. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Bírom ezeket a dumákat. Orbán a Németh Szilárddal megbeszéli, hogy Leo, Rogán bedobja, hogy legyen akkor A6, mire a Kövér tromfol, hogy akkor már A7+...
    Nyilván a politikai döntés ott születik meg bakker, de kapnak listát, hogy miből lehet, a többit meg ők tudják leboltolni, hogy mennyiért, ki mit kap cserébe, és az nem feltétlenül mindig pénz.

anonim999, hana, Kurfürst and 7 others like this.
  16. krisss

krisss Well-Known Member

háááát ilyet továbbra sem állítanék.

Centurio, fedett_mókus and blogen like this.
  17. pöcshuszár

De mire lesznek a befutók? A kerekes alapjárműre, a kerekes kiegészítő feladatokra, vagy a Epsomi Derbire? :rolleyes:

alfa74 likes this.
  18. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

Úgy hallottam Pharos lesz a befutó.

anonim999, kaktusz and pöcshuszár like this.
  19. pöcshuszár

És azt hogy adják? 11:1?

fapp_supervisor, vilmoci and kaktusz like this.
  20. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

Bocs, de szerintem nem azt akartad írni, h Pars? Mert szerintem is az lesz 6x6-os és 8x8-ban. Mivel egyszerre annyi sok mindenre kell a pénz, meg főleg a kerekesekből kell a legtöbb. Én szerintem még ebből lesz 4x4-es is, ha nem veszünk NSM-et. Mivel úgy hírlik, nagyon rebesgetik a 200 db Yalcint.

Ezen oldal megosztása