1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Akkor eltaláltam, hogy melyek azok. kb. 50mx35m a belső méretük. akkor kb. 6-6 H145 talán?

2. dudi

dudi Well-Known Member

Fórumtárs Úrnak jelentem alássan nem mértem le!;)

BiancoGasto, fedett_mókus and borisz like this.
  3. pöcshuszár

Ja! elcsesztem. :oops: (tényleg teló volt o_O)
    Ez a másik.

4. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Még ne!!! Ha Szálasi is liberális volt, akkor érdekelne kit nem tart annak. :)

pöcshuszár likes this.
  5. borisz

borisz Well-Known Member

Valaki megszerette a futkosót? :D

6. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Másképp látom a világot. :D

Schurrer likes this.
  7. Terminator

Terminator Well-Known Member

2/39: 3258 nm tetőfelület. 123.361.195 HUF Szerződéskötés: július 15.
    2/41: 3250 nm tetőfelület. 212.129.874 HUF. Szerződéskötés: szeptember 2.

Én úgy emlékszem hogy az egyikben a Zlinek vannak, a másik pedig helikopteres javító hangár.
    Meglep a júliusi szerződéskötési dátum. Még a végén lesz hangár télire?!? :eek:

arcas, zeal, Centurio and 1 other person like this.
  8. Anti

Anti Well-Known Member

Reggel ugye be lett jelentve hogy hamarosan be lesz szerezve gyalogsági harcjármű(magyarul IFV) is, meg hogy ugye ezekben is fogják majd cipelni az M4-et. A Pumába ez egyébként "kényelmesen" elférne?

9. krisss

krisss Well-Known Member

Hát ha kiszedjük a budit :D

Kishuszár, Ocses and Anti like this.
  10. borisz

borisz Well-Known Member

A CG-vel?

Ocses likes this.
  11. krisss

krisss Well-Known Member

Hát ha azzal szeded ki a budit, szerintem a gép nem lesz többet harcképes állapotú :D

Ocses and megazez like this.
  12. dudi

dudi Well-Known Member

Amúgy lehet,hogy meg kell követnem magam!Ugye én ragaszkodok a budi+Puma kombóhoz viszont lehet,hogy mégsincs a Pumában budi hanem összekevertem a Boxerral(a Boxerban tuti van bár ezt mondtam a Pumára is!:D)!

Itt a Boxer budija:
    https://www.realitymod.com/forum/showthread.php?t=101044

Ocses and pöcshuszár like this.
  13. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

Beszarok neki!!!

dudi likes this.
  14. pöcshuszár

Már egyszer kérdezted ezt a 6x6-ot.
    2 ilyen van:
    Az egyik az Patria AMV 6x6:
    Ezzel az a gond, hogy kisebb a jármű belső tere is, nem csak a külseje. Ha megnézed legalább egy fél méterrel rövidebb (a 2. tengely mögé bőven nem férne el még egy), mint a 8x8. Állítólag nem is sokkal olcsóbb. Akkor meg nincs értelme. A 2 kerék sokat dob a terepjáró képességén. Ez tényleg inkább fegyverrendszer hordozónak találhatták ki, mint ahogy a képen is van.

a másik a Patria 6x6:
    Ez egy klasszikus APC. Felépítésében olyan mint a Fuchs 2, vagy a 6x6 VAB. Csak ez a legmodernebb.
    Védelme elvileg pótpáncéllal max. STANAG 4. Nagy előnye, hogy sokkal egyszerűbb a vezető dolga a szélvédő miatt, de harcolni nem biztos, hogy megéri vele leállni IFV-ként. ;)
    A nagyobb hadseregnél az elég népszerű, mivel nem olyan drága, és 10 fő deszantot el tud vinni. Az aknavédelme viszont nem olyan hatékony, mivel egy esetleges robbanás esetén pont a kabin alatt működik el a robbanó test. A "csőrös" kialakítású MRAP-ok ezen a fronton jobbak lehetnek. Szóval ez egy konvencionális környezetben fasza kis APC, amit pl. a németek felderítésre is használnak, a Patria meg megkínálta a NEMO automata aknavetős tornyával.
    Az a baj, hogy szerintem a kerekes közepes dandárba is minden jármű minimum 30mm-es tornyot fog kapni.
    Bár távirányított toronyban 30mm-esek esetén is létezik elég kis méretű (ugyebár most állapodot meg az Aselsan a Patriával pont egy ilyen integrációról), azonban azok képességei nem igazán összehasonlíthatók mondjuk egy PUMA toronnyal. Erre a Patria 6x6-ra meg egy komolyabb tornyot nem mernék feltenni, mert félő, hogy túl magasra kerül a súlypontja.

A török vonaltól nem hiszem, hogy meg kellene ijedni. Sem a minőségtől, sem a típusoktól. Szerintem komolyabb IFV-t tőlük biztosan nem fogunk venni. Ráadásul folyamatosan lebegtetik a Török embargót az amerikaiak. Komolyabb integrációt igénylő fegyverrendszert (Márpedig egy IFV modern, hálózatos környezetben ilyen) megvenni tőlük pont öntökönszúrás lenne. A gyártás, vagy a bevezetés kellős közepén benyalunk egy török embargót, akkor kezdhetjük az egészet elölről. Mert az embargó nem biztos, hogy érvénytelenítené a megkötött szerződést. Patt helyzet. Senkinek sem jó.

Egy NMS/Jelcin szerintem pont az a kategória, amit meg lehet venni tőlük. Nagyon komoly rendszer integrációt nem igényelnek. Inkább csak alvázat jelentenek bárminek.
    Ha esetleg licencben gyártjuk őket, akkor meg még az alkatrész sem fog problémát jelenteni. A motorhoz, erőátvitelhez bárhol kapunk alkatrészt, a futóművet meg itthon legyártjuk. Nem nagyon tudom azt elképzelni, hogy ne a németektől vegyük a láncos IFV-t, de hogy Patria-Pars kombó nem jöhet össze, az biztos, mivel mindkettő kerekes jármű, és azt hiszem a nehéz dandár mindenképpen láncosat fog kapni.
    Mint ahogy a Caesar/EVA kombó is üti egymást.
    A Caesart nem megvenni gondoltam, hanem csak példának hoztam fel, hogy mennyi lehet az EVA ára. Hogy ugyan arra a feladatra 2 típust használnák annak semmi, de semmi értelme. Ha meg az EVA-ba mint PESCO projectben benne vagyunk, akkor abból vásárlás is lesz, az tuti! :rolleyes:

A francia kerekes járművek olyanok nekem, mint egy Playboy Nyuszi. Jó-jó, de otthonra nem kéne! :D
    Ők ezzel a Griffon-Jaguár párossal szétválasztották az eredményes harchoz szükséges funkciókat.
    Ugyan az, mint a Patria 6x6, csak csőrös kivitelben. 2 fővel kisebb deszanttal, és úszóképesség nélkül.
    Ha meg azt nézed, a Jaguar állítólag igen kedvező árú (4M USD körül) de alapvetően egy amolyan felderítő/fire support jármű.
    Nekem a felderítő jármű nem akkora, mint egy egy pajtaajtó. Fire supportnak meg kevésnek tűnik egy Leohoz képest. ;)
    A franciák mindig is speciális igényekkel rendelkeztek a járműveiknél. A 3 jármű (Griffon, Jaguar, Caesar) gyakorlatilag lefedi az alap igényeket, egy lövész dandárhoz, csak minden a francia geopolitikai céljaihoz méretezve/tervezve.
    Ha lesz is rakétatüzérség, akkor szerintem az ki fog csúszni a Zrínyi 2026-ból - időben.

anonim999 and krisss like this.
  15. pöcshuszár

Ezek szerint minden ülésbe bele van építve? Felhajtod, oszt mehet a perem alá? AHAHAHA:D:D
    És mit teszel alá? Sisakot? :rolleyes::p:D

dudi likes this.
  16. rudi

rudi Well-Known Member

independence likes this.
  17. pöcshuszár

18. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Én csak egy focipályát látok....:p

zeal, Kishuszár, SilvioD and 2 others like this.
  19. tonyo

tonyo Well-Known Member

Ezt bővebben kifejtenéd? Szerintem mi itt középen egy hagyományos APC nélkül??? Mégis a nehéz dandár támogatásához,kiegészítésre mi lesz? Nem értem ezt az állandó erőltetést a részedről az über méredrága technikát erőltessük mindenhová. (félre ne érts nem ellene vagyok de ha egy helyre összpontositól a maradékot elhanyagolod) Oké hogy legyen egy normálisan felszerelt nehéz dandárunk. De mi lesz hozzá körítésként? Háttér,emberek stb....

20. krisss

krisss Well-Known Member

A 6 kerekes olcsósított cuccokra gondol hagyományos APC alatt.

Ezen oldal megosztása