1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

"The Chief of the Hungarian Air Force, Brigadier General Nandor Kilian (centre) being briefed by Chief Combat Ops Division, German Colonel (GS) Hermann Hornung (left) as the Hungarian Liaison Officer at the German Air Operations Command, Colonel Zolt Kaloczi, looks on.
    Photo courtesy Zentrum Luftoperationen PAO"

Kishuszár, BiancoGasto and rudi like this.
  2. Ocses

Ocses Well-Known Member

3. borisz

borisz Well-Known Member

Soknak tűnik ennyi pilóta. Két teljes személyzet gépenként. De remélem nem L-39-en akarnak helikopter pilótát képezi.

Ezt? Minek?? :D

4. Terminator

Mert a szomszédaink ellen fegyverkezünk? Vagy mert a NATO ezt kérte?:rolleyes:

5. krisss

krisss Well-Known Member

Még mindig nem az igazat, hanem a meggyőződéseid mondod :D

Masztiff, Ocses and anonim999 like this.
  6. krisss

krisss Well-Known Member

Hát azért ott van egy zászlóalj piranha mint modern eszköz, meg egykét hasonló méretű modern eszközökkel ellátott alegység. Meg nekik az sem haladja meg a képességeiket, hogy egyforma lövédékálló mellényt meg zsebeket adjanak a katonáiknak ami olyan színű mint a gyakorlójuk.

Masztiff, Ocses, therob and 1 other person like this.
  7. Terminator

A 2030-2050 közötti tervekről hallottatok már?

- Drónok, drónelhárítás
    - autonom járművek
    - kognitív rádiók
    - passzív radarok
    - műholdak
    stb.

8. krisss

krisss Well-Known Member

Csillagflotta és szonikus halálsugár.

Kishuszár, tindalos, Ocses and 5 others like this.
  9. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Én egyenlőre még az ideit is szívesen meghallgatnám. Illetve a sok sejtetésből szeretnék 1-2 konkrétumot.

Kishuszár and Ocses like this.
  10. krisss

krisss Well-Known Member

Legyél türelmes majd megtudod :D

fedett_mókus likes this.
  11. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

Túl sokáig voltunk türelmesek!!!;)
    Milyen géppuskát szerzünk be?

pöcshuszár likes this.
  12. krisss

krisss Well-Known Member

Na ez a kérdés engem is baromira érdekelne.

Kishuszár and pöcshuszár like this.
  13. igaziigaz

igaziigaz Active Member

Minden ország elsősorban a szomszédai ellen fegyverkezik, ez alap. Aki mást gondol az naiv és 1 bites :D

alfa74 and Kishuszár like this.
  14. igaziigaz

igaziigaz Active Member

Jajj ne kezd megint.
    Ezt már beszéltük, hogy hadgyakorlatokon láttál csak oláht, ahol te magad is bevallottad, hogy mindig ugyanazal a kevés cuccokal jönnek. Evidens, hogy díszemlékor jobbnak próbálnak mutatkozni, de nagyságrendekben rohad a román.
    A románoknál egyébként tipikusan jellemző a hazudozás, így beletartozik a látszat propaganda is.
    A mellényről az jutt eszembe, hogy egy időben ruzsozták a szájukat is, és próbálták a lehető legbuzisabb egyenruhát felvenni, ami szerintük jól néz ki és divatos ha már nincs seregük legalább "divatosak legyenek", és ez is történelmi tény.
    Az egy zászlóaljnyi piranya összességében semmit nem ér és nem mérvadó.

15. Ocses

Ocses Well-Known Member

Az airbussal régi a kapcsolat. Volt megegyezés. Hogy miért nem lett belőle termelés?
    Valószínű a nagytestvér rákoppintott az orrukra mint a lengyeleknek. Szerintem ott mindent csinált az airbus vezetés csak nem röhögött.

A mellényről nekem az jut eszembe amikor tatán összeszedték az ottani katona álltal varrt, saját pénzből vett mellényeket. Így bemutatóra nem szakadt horvát,magyar mellénybe kellett mennünk. Hanem szép egységesek voltunk.
    Látszatpropaganda? Egy suliban tanulták a magyar vezetéssel. Tudnék még "párat" írni.

Nekünk mink is van ami 1 zászlóalj és
    mérvadó? Most! Nem papíron szerződésben.

Javaslom vonulj be. Hogy lásd miként működik a sereg. Utánna tudsz majd valós képet alkotni a magyar honvédségről.

Hegylakó, Masztiff, krisss and 2 others like this.
  16. igaziigaz

igaziigaz Active Member

Nem volt megegyezés, csak nyilatkozat arról, hogy lehet lesz megegyezés, ami kb vicc kategória.
    Ugyanez van a leopard 2-nél is. Nyilatkozatot adtak ki, hogy érdeklődnek.
    Erre az 1 bitesek? A románok leopardot vesznek XDDDD

Rheintmentall ugyanez volt nyilatkozat arra, hogy talán lesz valami. Rheintmentall meg koppant, hogy az olcsó boxerből nem lesz semmi.

Ezzel ellentétben a magyarok nem nyilatkozatot adnak ki hanem szerződnek és utána jelentenek be.

Nincs semmilyen kopintás mert nem lesz helyettük semmi.

Én meg javaslom neked, hogy máskor ne kommentelj fölöslegesen és ne a tényekkel hadakozz mert a valóságról fogalmad sincs

17. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Azert nálad sem minden stimmel fejben. Megertenem szavaidat ha lenne okunk büszksegre haderőnk láttán. De nincs!! Sajnos!!

Ocses and krisss like this.
  18. igaziigaz

igaziigaz Active Member

Egy zászlóalnyi leopard 2a7+ jelentős.
    Vicc, hogy egy lightos lővészpáncélosal akarod keverni a helyzetet XD.
    Egy zászlóaljnyi pirányát a btr 80A is simán kilőheti. Ebben az esetben igaz az a sablon mondás, hogy sok BTR80A oláh halat öl.
    Viszont egy kevés leopard 2a7+ majdnem az egész oláh t55 hordát képes megsemmisíteni, itt már nem érvényes a paraszt mondás. ( sok lúd disznót győz)

19. igaziigaz

igaziigaz Active Member

Neked nincs okod, de a magyaroknak igen és nem érted a szavaimat mert akkor nem beszélnél hülyeségeket.

20. Ocses

Ocses Well-Known Member

Kedves igazka. Gondolom azért az megvan, hogy brassóan van egy airbus gyár.

És az hogy gyártottak IAR330-ast.
    Mi milyen helikoptert gyártottunk?

Mutass már nekem 1db A7-et magyarországon.

BTR80A. Pár évig én ücsörögtem benne. Te?
    A 30as előszeretettel akad el. Többször láttam lövészeten a gép tetején az irányzókat matatni, mint lőni.
    Gondolom tudod csak onnan lehet akadályt elhárítani. Az nem annyira életbiztosítás.;)

Ha nem tudsz valamit mert csak a neten láttál olyat, nyugottan kérdezz.;)

Hegylakó, krisss and Bleroka like this.

Ezen oldal megosztása