1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. kamm

kamm Well-Known Member

FYI en 28km-es kanyarokat jartam ellenőrző jarorkent, 150 loszer ot tarban a tartaskaban, AMMSz (63D), jarortaska benne az aprosagokkal, gumibot sprayvel stb.
    De amugy szerinted mennyi az osszterhelese egy amerikai geppuskasnak? FYI az M249 betarazva-befuzve 11kg felett van.

ravenlord likes this.
  2. Firga bácsi

Firga bácsi Well-Known Member

3. megazez

megazez Well-Known Member

én ezt látom

mindenen kívül likes this.
  4. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Kétségtelen, hogy gyakori a túlárazás, de a bolgár gyárnál nem érzem a know-howt... :rolleyes:
    A Smile ellenére ezt nem holmi rasszizmusból írom, de tényleg a termékek 80%-a posztszovjet. Nem tudunk mit kezdeni vele. Modernizált RPG-7-tel meg mit kezdjünk? Úgy is jellemezhetném, hogy kicsit hatástalan. Ami végülis eredmény.
    A kiskaliberű lőszert most fogjuk beszerezni V4-es összefogásban. Aknavető "gyárunk" má' van! :)
    Egy kézigránátért meg nem kell Bulgáriáig elmenni.

Ha már mindenképpen környező célpontot keresünk megvásárlásra, akkor én inkább a szerb EDEPro-t javasolnám:
    - rakéta tüzérségi rakéták szinte minden méretben
    - csöves tüzérségi póthajtások
    - nagy sebességű céldrón, ami gyakolratilag cirkállórakéta is lehet.
    - ALAS rakéta család, Pauk (Spider) ATGM is (1000mm RHA, top attack :rolleyes:, ez fog a szerb H145M-re is kerülni), stb. (ezekből alig van fenn a honlapon)
    - Fejlesztett hatótávolságú Strela
    - Repülőfedélzeti NIR-ek
    - stb.
    :hadonaszos::)
    Ezek közül szinte egyik sem szabványosított a NATOban.

5. Wilson

Wilson Well-Known Member

Remélem ezt a problémát (a katonák extrém fizikai terhelését a felszereléssel és a lőszerrel)a technika folyamatos fejlődése hamarosan megoldja.

6. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Hol van, hogy mennyi az annyi? Te hol láttad?

7. megazez

Ott van 3 zászlóalj, az előzőekben linkelt SZMSZ-ből pedig kiderül, hogy minden zászlóalj 3 századból áll. Név szerint már csak a hódmezővásárhelyi legények közül tudok megnevezni 3 főt, szolnokról 1 főt, tatáról 1 főt, de őket azért már nem nevezem meg személyiségi jogok és hasonlók miatt, a győriek közül 1 főt de ő tavaly leszerelt...
    Meg szerintem dudinak is tudom az igazi nevét, de őt nem ismerem személyesen....

fedett_mókus likes this.
  8. mindenen kívül

Hogy jön össze? Öten megvannak szerinted, ezt vágom. Sokat ismerek én is. Az ötös is vili. Tehát?

9. megazez

Értem, te konkrét számot akarsz arról, hogy 1 században van mondjuk 90 fő a másikban csak 85 a következőben meg csak 80. Hát ilyet szerintem egyik hadseregtől sem kapsz nemhogy az MH-tól.

fedett_mókus likes this.
  10. pöcshuszár

Hogy mennyire fontos minden gramm.
    Különös tekintettel nézd meg az angol gyalogosok táblázatát!

11. krisss

krisss Well-Known Member

Amit az előbb előszedtetek SZMSZ-t az ötösről, az az ötösre vonatkozólag 100%-ig helytálló.

Pocok75 and fedett_mókus like this.
  12. krisss

krisss Well-Known Member

De nem hordtál tizenkilós védőmellényt ami viszont ma elég alapvető.

13. Ocses

Ocses Well-Known Member

Ebben csak az a szomorú, hogy eddig is úgy kommunikálták a gyárat?, hogy az gyár!
    Pedig amíg mindent nem itt gyártanak, addig az nem gyár!
    De a honvédség és főleg politika(Szilárd, Benkő) többször azt komunikálta(hazudta) hogy itt már folyik a fegyver gyártás. o_O

Legyen minél előbb cső és minden más gyártása idehaza. Jóesetben magyar acélból.

Masztiff, Negan and Terminator like this.
  14. Ocses

Ocses Well-Known Member

A súly a felhasználók szempontjából azért elég fontos. :D De értem amit mondasz.

15. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

16. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

...NATO... az USA meg RPG-7-t gyárt :eek:

Szerencsére ez a NATO szabvány nincs kőbe vésve...

A szerb cég figyelemre méltó, pl :

High Speed Target Drone

TARGET DRONE PERFORMANCE
    Maximum speed Mach 0.86 at 5 000 m
    Controllable range 300 km (150 km radius)
    Altitude 200 m to 5000 m
    Endurance 0.35h at 5000 m and Mach 0.7

ravenlord likes this.
  17. mindenen kívül

Nem, humorizalni próbáltam. Az ötös dandár goody, ahogy a parancsnoka mondaná. :) Tobbi? Nem látom, azt amit írtak.
    Ez hogy lehet? Azt mondták ott van a honvédelem.hu-n.

18. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

jaj de rég hallottam ezt :D mit keresel pontosan mert visszaolvastam de eskü nem értem

19. pöcshuszár

Nekik sem lesz! Vagy láttál erről mozgásban is valamit? Mert az exoskeleton csak úgy ér, ha tud mozogni is! :rolleyes:
    Különben úgy hívják, hogy kelepce.:p:D

20. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

De most akkor az audi gyar (pl) az nem gyar? Ne toljuk tul szerintem.

Ezen oldal megosztása