1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Azzurro

Azzurro Well-Known Member

Én is mint negatív példát említettem, hogy ilyenek "szakértenek" a szociknál.

2. blogen

blogen Well-Known Member

Tizenöt éves kifutású a projekt mint tudjuk erről a legnagyobb tételről. Az azt jelenti, hogy évente kilencvenmilliárd átlagban (már korábban is írtam, hogy simán belefér a két százalékos költségvetésünkbe az ötödik generációs típus, amint látható két század is!). Lehetséges, hogy lesz egy nagyobb első részlet, azért, hogy rendelkezésünkre álljon elegendő új vadászgép már 2026-ra! Ha idén aláírnák, akkor a lengyel menetrendhez képest max egy évet csúsznánk:

2020 aláírás, 2024-30 szállítás (IOC 2028-tól), tehát tíz éves kitutás.

Lenne vagy két-három éves hiátus a Gripen és a Lightning között. Lehetséges, hogy úgy gondolkodunk, hogy 2026-tól az immár saját tulajdonú gépeket a támogatási szerződés nélkül üzemeltetjük a légibázis rendeli hozzájuk az alkatrészeket, amik szükséges, stb., esetleg úgy, hogy nem is mind a tizennégy gépet arra a pár évre, amíg hadrafoghatóak lesznek az F-35-ös gépek. Mindazonáltal nem lakjuk le őket, utána meg megpróbáljuk eladni!

Kis emlékeztető arról, amikor először szóba került.

3. Wilson

Wilson Well-Known Member

De ugye ezt Benkő papa cáfolta.

"Most Mesterházy Attila országgyűlési képviselő kérdésére válaszolva Benkő Tibor honvédelmi miniszter leszögezte:

"jelenleg nem folytatunk tárgyalásokat új eszközök, így a kérdésben említett F-35-ös vadászrepülőgépek beszerzéséről sem"

https://www.portfolio.hu/uzlet/20190726/megsem-vesz-magyarorszag-amerikai-vadaszrepulogepeket-332439

endre, kamm and pöcshuszár like this.
  4. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Álmodsz királylány!
    Ha lesz is bármilyen új szerződés új vadászgép ügyben akkor azt nem 2020-ban engedélyezik, hanem sokkal később...:rolleyes:
    Annál per pillanat a ténylegesen 1000+Mrd-os volumenű gyalogsági járművek sokkal fontosabbak.

kamm likes this.
  5. blogen

blogen Well-Known Member

6. Wilson

Wilson Well-Known Member

Hát pedig nekem nagyon úgy tűnik,hogy Mesterházi kérdésére ennél egyértelműbb választ nem lehet adni.:)

7. ibanez de bobadilla

ibanez de bobadilla Well-Known Member

az beleférne a fogadóbuli kereteibe hogy elbazseválja ezt ez a banda? :D

svajcibeka, alfa74, Pocok75 and 13 others like this.
  8. blogen

blogen Well-Known Member

Új eszközök beszerzéséről biztos, hogy nem folyhattak akkor tárgyalások, mert arra csak mostantól van lehetőség.

9. Wilson

Wilson Well-Known Member

Már miért ne folytathattak volna tárgyalásokat mostantól jönnek az aláírások remélhetőleg.:)

10. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Vadai átigazolt a Dk-hoz.

11. Wilson

Wilson Well-Known Member

Na ez meglepett:):):)

tong djagbu likes this.
  12. Fennek

Fennek Well-Known Member

Húúúúúúú mekkora balhé lenne ebből európa szerte. :)
    NNNNNÁÁÁÁÁÁÁCCCCCIIIIIIIIIII

Remélem egyszer még visszajönnek az Aug 20 felvonulások :)

LMzek 2.0, kaktusz and tong djagbu like this.
  13. Terminator

Terminator Well-Known Member

A 604-es Airbus ma reggel valamiért kirepült Münchenbe... lehet hogy most van az első kettő átadási ünnepsége?

Pocok75 likes this.
  14. blogen

blogen Well-Known Member

Ez nem így működik. Ahhoz, hogy tárgyalni lehessen, valakinek tárgyalnia kell, akit fel kell hatalmazni a tárgyalásokra valamiről, amit konkretizálni kell. Nem tudom érted e! Tehát arról van szó, hogy most, miután felmentették a közbeszerzés alól a tervezett projektet, végre meg lehet határozni azokat a kereteket, amiről mostantól tárgyalhat valaki!

Eddig csak megbeszéléseket folytathatott a minisztérium, meg érdeklődést mutathatott, meg információt kérhetett, tárgyalást nem. Nagyon nem ugyanaz a dolog! Amikor te úgy döntesz, hogy venni akarsz valamit, akkor egyszemélyben csinálod mindezt egyszerre a magad kis léptékében. Egy minisztérium ezt szigorú rendszer szerint csinálja. Egy beszerzésnek már vállalati szinten komoly rendje van, állami szinten meg a közbeszerzés még tovább bonyolítja!

15. Terminator

Nem a minisztérium intézi a beszerzéseket...

pöcshuszár likes this.
  16. blogen

blogen Well-Known Member

A Védelmi Beszerzési Ügynökség ugyanez a téma.

17. Wilson

Wilson Well-Known Member

Én nagyon is értem te pedig azt értsd meg,hogy attól még,hogy csak most szavaztatták meg a dellát,Viktor felügyelete mellett simán letárgyalhatták a különböző beszerzéseket és már csak a papírmunka meg az aláírás van hátra,nagyon jó példa erre a kebabos kocsi beszerzés,szerződés már van és nagyon nem lepődnék meg,hogy a kebabos kocsik ára benne lesz ebben a 3000MRD-a.Amúgy meg gondold végig nem sokkal logikusabb végig tárgyalni a beszerzéseket,hogy a pontos költségek birtokában szavaztassák meg illetve rendeljék hozzá a forrásokat.

18. Autodidaktakatona

Autodidaktakatona Well-Known Member

De hiszen még most kezdődött csak a július. Én utolsó infóm, hogy jönnek és azt hiszem 4 db.

anonim999, sisimoto and SilvioD like this.
  19. blogen

blogen Well-Known Member

Ennek semmi köze ahhoz, hogy egy az országgyűlésben feltett kérdés szigorúan csak a jogilag értelmezhető helyzetre vonakozik.

20. Terminator

Nem épp azért hozták létre ezt a minisztériumok felett álló szervezetet, hogy a minisztériumi kötöttségektől (korábbi módszerek, eljárásrendek) mentesüljenek a beszerzések és így hatékonyabbá váljanak?

Wilson, SilvioD and pöcshuszár like this.

Ezen oldal megosztása