A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Remenykedjunk hogy lesz IFV-bol boseggel. Egyebkent az a teny hogy elsokent rendszeresitjuk jelenthet valamifele kis "bonuszt". ami a mennyiseget illeti Itt ilyen tizes mennyisegre gondolok, nincsenek illuzioim hogy a 2 milliard koruli osszegbol majd most 300 jonne.

Mivel gyártani fogjuk, így azt gondolom, elképzelhető hogy a közepes dandár is ilyet kap és nem gumikerekest. A könnyű dandárnál, na ott lesz APC. A különlegesekről nem gondolom, hogy ők lesznek majd a könnyű dandár. Saccra tippelem csak, Tata a nehéz, Debrecen a közepes, aztán Hódmezővásárhelyen kialakul majd a könnyű dandár. Persze ez majd valamikor 2026 után.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Remenykedjunk hogy lesz IFV-bol boseggel. Egyebkent az a teny hogy elsokent rendszeresitjuk jelenthet valamifele kis "bonuszt". ami a mennyiseget illeti Itt ilyen tizes mennyisegre gondolok, nincsenek illuzioim hogy a 2 milliard koruli osszegbol majd most 300 jonne.
A két milliárdból ha 200 kijon akkor az 10 milla per db az meg már Leo2es ár... Az a 210 db sanszos lesz, az árban valószínű benne van a legkorszerubb fegyverzet és a Spike rakéták ára is, meg minden extra. Plusz lehet hogy benne vannak a kisegítő járművek Lynx alapon, mentő, parancsnoki, Manpad hordozó stb.... Azért a hazai gyártás a beker árat is lejjebb kell hogy nyomja... Én meglepődtem, erre nem számítottam, szokatlanul merész lépés a Kormánytól, elismerésem...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 084
31 027
113
Mivel gyártani fogjuk, így azt gondolom, elképzelhető hogy a közepes dandár is ilyet kap és nem gumikerekest. A könnyű dandárnál, na ott lesz APC. A különlegesekről nem gondolom, hogy ők lesznek majd a könnyű dandár. Saccra tippelem csak, Tata a nehéz, Debrecen a közepes, aztán Hódmezővásárhelyen kialakul majd a könnyű dandár. Persze ez majd valamikor 2026 után.
Ha láncost kap,akkor már nem lesz "közepes";) (pocsék ez a járószerkezet alapú osztályozás)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Hogy az egész hadrend nem lehet,és felesleges is az úszóképesség,az biztos.Dehogy semmiféle úszóképes elem ne legyen benne,az szerintem hiba

A helyzet az, hogy ez sem biztos. Nem tudjuk mit rendelünk épp a jövő héten például. :) Lehet hogy olyan harcjármű is lesz a Honvédsgénél továbbra is. A BTR egyébként az, hadrendben is marad még szerintem sokáig.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 886
12 418
113
A két milliárdból ha 200 kijon akkor az 10 milla per db az meg már Leo2es ár... Az a 210 db sanszos lesz, az árban valószínű benne van a legkorszerubb fegyverzet és a Spike rakéták ára is, meg minden extra. Plusz lehet hogy benne vannak a kisegítő járművek Lynx alapon, mentő, parancsnoki, Manpad hordozó stb.... Azért a hazai gyártás a beker árat is lejjebb kell hogy nyomja... Én meglepődtem, erre nem számítottam, szokatlanul merész lépés a Kormánytól, elismerésem...

Ezert lenne jo mar vegre megtudni hogy mennyibe is kerul saccperkabe az a qrva Lynx. :p:D
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Ha láncost kap,akkor már nem lesz "közepes";) (pocsék ez a járószerkezet alapú osztályozás)

Semmit nem jelent hogy milyen a futóműve, láncos vagy gumikerekes egy alakulat járműveinek, egy dandár besorolásánál. Attól függ, mi a nehéz fegyverzete és milyen alegységek alkotják. Tatán 1 hk. zlj. biztos lesz és legalább 2 lövész zlj., valamint 1 tü. o.. Debrecenben feltehetően lesz több lövész zlj., reméljük tü o., harckocsi zlj-ben már nem vagyok biztos, de az is lehet. Amennyiben nem lesz hk. zlj., akkor az már csak közepes dandár lehet, elvileg. Viszont biztosan lesz akkor valami önjáró páncéltörő o. A könnyű dandár meg max., 2-3 lövész zlj. lesz. Talán egy tü.o., még. Saccolom persze csak.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 221
33 666
113
Szerintetek Maróthnak volt pofája egy hasonló kaliberű gyárat, gondolok itt helyi összeszerelésre, exportra termelés, a törökökkel is kibótolni? Mer ha igen, emelem a kalapom. Az menjen inkább Miskolcra.
Ha lenne vagy lessz is ilyen a torokokkel az szerintem a 4x4 ekhez menne.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 029
113

Sosem értettem ezt a dolgot!3 évet harcoltak a Szovjetunióban és nem tűnt fel nekik,hogy ősszel meg tavasszal nagy a sár?Miért gondoljuk azt,hogy hülyék gyülekezete volt az egész Wehrmacht?

Ami pedig a tényeket illeti,nem meglepő módon számoltak a sárral és volt is valamifele standardjuk arra,hogy mennyire kell fagyottnak lenni a földnek,hogy ne okozzon gondot a laza talaj.Amúgy pont emiatt választották azt a dátumot amit.A meteorológusaik előrejelzése szerint akkor volt megfelelő a talaj állapota.
 
W

Wilson

Guest
Szerintem sincs jelentősége, pláne hogy egy úszóképes harcjárművet is előtte órákig készítenek fel az átkelésre.

Én az általad is említett okon kívül azért sem gondolom,hogy nekünk minden áron úszóképes IFV vagy APC kellene vennünk mert egy kiadósabb eső után az alföld nagyrészén a kiépített utak kivételével mozdulni sem tudsz még egy úszóképes APC-l sem.Ezen okok miatt szerintem többet nyerünk a többlet védelemmel mint az úszóképességel.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Azt se tudjuk ebből mennyi a gyárberuházás. Arra még Uniós támogatást is lehívhatunk. Nah az lenne pofátlan. "Ingyen" Hiuz-Gyár.:cool:
Simán... Bár tudjuk hogy semmi nincs ingyen... Kapunk EUs beruhazast, de csak azért hogy a németek féláron gyarhassank nálunk Hiuzt.... Így működik ez :)
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 029
113
Ha láncost kap,akkor már nem lesz "közepes";) (pocsék ez a járószerkezet alapú osztályozás)

Nem járószerkezet alapú,csak az IFV-nél kitétel a lánctalp(ha majd lesz kerekes harckocsi akkor lesz kerekes IFV is).Az APC lehet kerekes meg láncos is.Általában azért kerekes mert az olcsóbb és jobban fekszik ahhoz a harcmodorhoz amit a közepes dandárok alkalmaznak.
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
999
1 572
93
Sosem értettem ezt a dolgot!3 évet harcoltak a Szovjetunióban és nem tűnt fel nekik,hogy ősszel meg tavasszal nagy a sár?Miért gondoljuk azt,hogy hülyék gyülekezete volt az egész Wehrmacht?

Ami pedig a tényeket illeti,nem meglepő módon számoltak a sárral és volt is valamifele standardjuk arra,hogy mennyire kell fagyottnak lenni a földnek,hogy ne okozzon gondot a laza talaj.Amúgy pont emiatt választották azt a dátumot amit.A meteorológusaik előrejelzése szerint akkor volt megfelelő a talaj állapota.

Akkor valami bibi volt a képletben. Vagy a talaj összeétele, vagy a súly nem megfelelő eloszlása, helyi mikroklimatikus hatások, stb. Viszont az tény, hogy valaki valamit elszúrt.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Sosem értettem ezt a dolgot!3 évet harcoltak a Szovjetunióban és nem tűnt fel nekik,hogy ősszel meg tavasszal nagy a sár?Miért gondoljuk azt,hogy hülyék gyülekezete volt az egész Wehrmacht?

Ami pedig a tényeket illeti,nem meglepő módon számoltak a sárral és volt is valamifele standardjuk arra,hogy mennyire kell fagyottnak lenni a földnek,hogy ne okozzon gondot a laza talaj.Amúgy pont emiatt választották azt a dátumot amit.A meteorológusaik előrejelzése szerint akkor volt megfelelő a talaj állapota.

Itt mindenki aki ezt előhozza, tudnia kell hogy volt valami "sárrét" nevű hely, mert oda mentek rá az 501. SS nehéz páncélos osztály Királytigrisei és ottragadtak be a sárba. Nagyjából ennyi a történet, ami a sárban ragadást illeti, nem több. A tavaszi ébredés nem emiatt állt le.