A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 714
5 750
113
Az elmúlt években licencmegállapodások révén új gyártási kapacitások születtek, még tüzérségi eszközök gyártására is sor kerülhet, miután egy osztrák hadipari vállalatba is beruházott a magyar állam"

Ti most miről beszéltek? o_O
A Hirtenberger nem gyárt tábori tüzérséget. Vagy valamilyen félinformáció elkeveredett az éterben? Nem értem.

Izé, szerintem itt - howitzerrel kapcsolatban - legfeljebb a löszer az, ami szóba jön a HDS-nel és amúgy meg “aknavetö tüzérségi eszközök” vannak a palettán, nem a D20 kategoria.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Az miért van, hogy én csak egy pontot látok ?
Az nem pont, légyszar.

[Az író meggondolta magát a szerkesztési időn belül és kitörölte amit írt és ilyenkor pontot tesz helyette. Pl.: már más is leírta, mire ő is leírta, vagy rájött, hogy hülyeség, vagy csak túlzott vitát, off-ot kavar. ]
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 488
18 590
113
Az nem pont, légyszar.

[Az író meggondolta magát a szerkesztési időn belül és kitörölte amit írt és ilyenkor pontot tesz helyette. Pl.: már más is leírta, mire ő is leírta, vagy rájött, hogy hülyeség, vagy csak túlzott vitát, off-ot kavar. ]
Vagy lezárta:)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 714
5 750
113
@phaidros helyesen levezette, most is csak pontot kellene raknom, de az is túlzás lenne ha csak ennyit kommunikálnék. :) Jó lenne a remove funkció visszaállítása, nem kellene pontozni.

/OFF
Mitagadás kényelmesebb volna.
Így viszont nem lehet “történelmet hamisítani”.
Ez egyfajta értékválasztás kérdése.
/ON
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Pogány

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Ti most miről beszéltek? o_O
A Hirtenberger nem gyárt tábori tüzérséget. Vagy valamilyen félinformáció elkeveredett az éterben? Nem értem.

A cikkből: "Az elmúlt években licencmegállapodások révén új gyártási kapacitások születtek, még tüzérségi eszközök gyártására is sor kerülhet, miután egy osztrák hadipari vállalatba is beruházott a magyar állam."
Erre @Bálint és még páran azt gondolták, hogy valami komoly tarack féléről lehet szó.
Szerintem meg Hirtenberger cégen belül létesülhet itt egy gyár. Av gyártást is rebesgettek itt régebben. Mivel az anyacég le van kötve évekig, lehet, hogy telepítenének itt is egy aknavető/gránát/stb... gyárat.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 974
27 018
113
A cikkből: "Az elmúlt években licencmegállapodások révén új gyártási kapacitások születtek, még tüzérségi eszközök gyártására is sor kerülhet, miután egy osztrák hadipari vállalatba is beruházott a magyar állam."
Erre @Bálint és még páran azt gondolták, hogy valami komoly tarack féléről lehet szó.
Szerintem meg Hirtenberger cégen belül létesülhet itt egy gyár. Av gyártást is rebesgettek itt régebben. Mivel az anyacég le van kötve évekig, lehet, hogy telepítenének itt is egy aknavető/gránát/stb... gyárat.
Egyébként szerintem Hirtenberger képes lenne rá, ha egyedül nem is valakivel közösen.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Szerintem se farigcsáljanak, hanem vegyék elő minden tudásuk, és csináljanak egy általános ilyesmit.
Ami a minden évszakban, a sárban homokban, a az alföldön vagy a hegyekben is elmegy.
Max 6-7000 km-ban.
Ahhoz kell igazán a matek oda mi fér bele, rá.
De már ki is van találva, tessék leporolni, és megcsinálni mai, modernben, mert ezt le is tudjuk gyártani.
A tízensok tonnákat kenterbe veri.
Mint ahogy már topicja is van.

https://forum.htka.hu/threads/gaz-3937-39371-vodnik.296/
https://htka.hu/2012/11/07/gaz-3937-vodnik-az-orosz-hummer/

Engedd el a Vodnikot! Nem véletlen nem lett nagy számban rendszeresítve. 40 évvel ezelőtti elvek szerint épített guruló koporsó.
Ha orosz vonalon akarsz valami hasonlót, de használhatót, akkor mondjuk Typhoon-VDV.
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
OMG
Szerintem erre a teljesítményre a NKE büfése is képes lett volna, ha egy kicsit több időt tölt a HTKA fórum olvasássával, a szünetek közötti üresjáratban.
Amerikai géppuskák??? Az amerikaiak a belga FN géppuskáit használják.
A Z2026-nak még a felénél (megrendelés állomány értéke ) sem vagyunk a bejelentett beszerzésekkel.
Most így kapásból 4-5Mrd USD összegű további megrendelést tudnék említeni, ami tudjuk, hogy benne van a Z2026-ban, és még nincs róla bejelentés. Nagy számú ATGM, radarok, légvédelmi rendszerek (csak ez lesz vagy 2Mrd USD), kerekes járművek, további tüzérség, nincs még a Hirtenbergertől berendelve semmi, nincsenek meg a rámpás szállítók, hivatalosan nincsenek lecserélve a lövész támogató és kollektív fegyverek, nincsen még a Gripen fegyverzeti fejlesztés bejelentve. Szerintem lesz még folyami átkeléshez egy ponton készlet is. És az aprólékról, a különböző vezetés támogató és harctámogató rendszerekől még nem is beszéltem. Vagy az új GBP-ről...

Az a baj, hogy ezen a fórumon mindenkire rárontanak, akik nem ugyanazt fújja, az újságíró nem írt hülyeséget, ez a program a kétharmadánál tart. A program, nem a ti álmodozásotok, mert az még a 10%-nál se.
Erre van pénz, sőt erre sincs, ezt is valahonnan el kellett venni, hogy GDP 2%-át teljesítsük. Nincs már az államháztartás alrendszereiben jelentős tartalék, nincs honnan átcsoportosítani. Ez a program nem teljeskörű, nagyon sok fontos dolog hiányzik, ezt leírtam tegnap amikor többen válogatottan mocskos kifejezésekkel leoltottak. (Nem mintha érdekelne:) Majd a honvédelem fejlesztése (sok valóban hasznos eszközzel és fejlesztéssel) a valamikori jövőben folytatódik. (Én már nem biztos, hogy megérem, lehet ti sem, talán a fiatalabbak.) Örüljünk, ha nasams-ot és a Boxert bejelentik még.
 
  • Tetszik
Reactions: Karak95 and Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 315
113
Az a baj, hogy ezen a fórumon mindenkire rárontanak, akik nem ugyanazt fújja, az újságíró nem írt hülyeséget, ez a program a kétharmadánál tart. A program, nem a ti álmodozásotok, mert az még a 10%-nál se.
Erre van pénz, sőt erre sincs, ezt is valahonnan el kellett venni, hogy GDP 2%-át teljesítsük. Nincs már az államháztartás alrendszereiben jelentős tartalék, nincs honnan átcsoportosítani. Ez a program nem teljeskörű, nagyon sok fontos dolog hiányzik, ezt leírtam tegnap amikor többen válogatottan mocskos kifejezésekkel leoltottak. (Nem mintha érdekelne:) Majd a honvédelem fejlesztése (sok valóban hasznos eszközzel és fejlesztéssel) a valamikori jövőben folytatódik. (Én már nem biztos, hogy megérem, lehet ti sem, talán a fiatalabbak.) Örüljünk, ha nasams-ot és a Boxert bejelentik még.
Lesz drón is, no para.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Az a baj, hogy ezen a fórumon mindenkire rárontanak, akik nem ugyanazt fújja, az újságíró nem írt hülyeséget, ez a program a kétharmadánál tart. A program, nem a ti álmodozásotok, mert az még a 10%-nál se.
Erre van pénz, sőt erre sincs, ezt is valahonnan el kellett venni, hogy GDP 2%-át teljesítsük. Nincs már az államháztartás alrendszereiben jelentős tartalék, nincs honnan átcsoportosítani. Ez a program nem teljeskörű, nagyon sok fontos dolog hiányzik, ezt leírtam tegnap amikor többen válogatottan mocskos kifejezésekkel leoltottak. (Nem mintha érdekelne:) Majd a honvédelem fejlesztése (sok valóban hasznos eszközzel és fejlesztéssel) a valamikori jövőben folytatódik. (Én már nem biztos, hogy megérem, lehet ti sem, talán a fiatalabbak.) Örüljünk, ha nasams-ot és a Boxert bejelentik még.
Most neked válaszolok, de ez a nincs pénz egy visszatérő vesszőparipája itt többeknek.
Arra van pénz, amire szánnak, ezt próbáljátok megérteni. Ha erre most rászánták magukat, akkor erre van pénz. Hogy ez mennyi, azt nem tudjátok, de már most sokkal többnél tartunk, mint amire bárki számított. Ezt vegyétek figyelembe az "erre nincs pénzünk" fejtegetéseknél.
Annyi biztos nem lesz, ami fenyegetné a "jóléti" kiadásokra szánt összegeket. De vegye mindenki figyelembe, hogy ez most politikai cél, Orbánnak láthatóan fontos. Mivel ez így van, menni fog.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 247
14 106
113
Az a baj, hogy ezen a fórumon mindenkire rárontanak, akik nem ugyanazt fújja, az újságíró nem írt hülyeséget, ez a program a kétharmadánál tart. A program, nem a ti álmodozásotok, mert az még a 10%-nál se.
Erre van pénz, sőt erre sincs, ezt is valahonnan el kellett venni, hogy GDP 2%-át teljesítsük. Nincs már az államháztartás alrendszereiben jelentős tartalék, nincs honnan átcsoportosítani. Ez a program nem teljeskörű, nagyon sok fontos dolog hiányzik, ezt leírtam tegnap amikor többen válogatottan mocskos kifejezésekkel leoltottak. (Nem mintha érdekelne:) Majd a honvédelem fejlesztése (sok valóban hasznos eszközzel és fejlesztéssel) a valamikori jövőben folytatódik. (Én már nem biztos, hogy megérem, lehet ti sem, talán a fiatalabbak.) Örüljünk, ha nasams-ot és a Boxert bejelentik még.


A gazdaság sehol nem úgy teljesít mint a covid elött.
Az biztos.
De azt is látni kell a világ vezető politikusainak is lesett, hogy ha még egy ilyen leállást beiktatnak mint az első hullám alatt akkor nagyjából mindegy.
Kb nem csak mi megyünk csődbe, hanem mindenki.

Saját példám viszont. Az első hullámnál 5 hetet ültem itthon.
Ugrott a bónuszom. 13.havim amin szabadságot vásároltunk.
Mikor visszamentünk, bejelentették 4 napozunk év végéig.
Most bejelentették 6 napozunk évvégéig mert annyi a megrendelés.o_O

Szóval közgazdász legyen a talpán aki megmondja mi lessz itt.