A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Melyiket? Volt egypár.

A legutobbit, belinkeltem a Rheinmetall HUngary tema legelejen.

Bocsánat a Gipen a világ lejobb gépe már rájöttem...!

Errol szo nincs, no meg meg hadrendben sincs sehol. De nekunk biztosan a legjobb megoldas az E/F, ezt most mar harmadik oldalon probaljuk elmagyarazni neked, miutan te egy kifuto tipussal erolkodtel (F-16), majd amikor ez kiderult, akkor az F-35-re lovagoltal (ami meg maskeppen nem jo.)

Tegyuk ez felre, pls.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 243
113
2 ev azert eleg hosszu ido meg az is lehet hogy kilatasba kerul valami alternativa. Vagy megrendeles bovules vagy visszamondas miatt az ar is sokat valtozhat...
/de eggyenlore a tervezett f16 os menmyiseguk toredeke sincs meg./
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 709
113
Melyiket? Volt egypár.
Sztem arra gondol, hohgy Maróth említette, hogy jövőre alakítja ki a Honvédség a vadászgépek jövőjével kapcsolatos terveket és utána indul a piackutatás.

Ezzel szemben én azt gondolom, a terv már kész és ez a nyilatkozat nem más, mint tárgyalástechnika. Ne érezze nyeregbe magát a Saab.
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
873
2 753
93
Valahogy így, de a gripeneket ha akarnánk cserélni 2026-után akkor az már most eldöntött lenne típussal, Benkő pedig azt nyilatkozta, hogy számolnak velük 26-után is. 26-ig (de inkább 30-ig) semmiképp nem lesz sem további gripen beszerzés, sem pedig csere.
ez így szinkronban áll ezzel?
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 363
14 249
113
Mondod te, aki lathatoan ott tart, hogy az F-25 lathatatlan a hataron keresztul. :D
Menj vissza National INterestet olvasgatni, ez kabe az a szinvonal, ahol "ongyogyito, organikus" bevonatokat vizionalnak az uj gepre es hasonloak (nem vicc, uj cikk, a szemem befordult a koponyamba, mar a cime lattan is...)

Na azt pont nem olvasom, ami ki akarja kapcsoltani az Adblockert, az nem izgat. Amúgy a kínai grafén páncélos helikopter nekem jobban bejön :D

Jajaj, itt jon az autoskartya-erv! :D Elkezdjem neked linkelgetni a RAND war games sorozatat? Russia and China win evek ota, es ezt a RAND mondja, F-35-tel, mindennel.

És hogy jön ide who win? Itt az egy adott típus alkalmazhatóságán megy a vita, nem az USA gadzaságának és haderejénen képességeiről háború esetén... simán veszíthetsz el háborút úgy, hogy a pilótáid 20:1 kill ratiot hoznak....
 
  • Tetszik
Reactions: fitom
K

kamm

Guest
Erre forrás? Mert az sosem kapunk, csak valami leugatást :D

Marmint azon kivul, amit mindenki tud, hogy az amerikaiak mostanaban jutottak el oda, hogy beszelnek egymashoz a kotelekben repulo gepek - tudod, ahol a svedek a 60-as evekben voltak, amikor a Viggenek VHF data linken kommunikaltak, eloszor foldi bazisok halozataval, majd egymast kozott is?
Erted, egy arva szo nelkul (=nincs mit lehallgatni a radion), 50-60 evvel ezelott mar kepesek voltak az egesz ezer gepes (!) sved legiero fightereinek tracking es target infot atadni? Sot, a foldi iranyitok meg a radart is tudtak kontrollalni a Viggenen. :)

Ugyan Molni teli szajjal tiltakozik, de igaz, tobb tucat SR-71 elfogast jegyeztek fel a svedek pontosan emiatt, mert a Stril halot hasznalva kepesek voltak ugy pozicionalni a gepeiket, amikor eszleltek a bejovo, iszonyu gyors Blackbirdot, hogy successful firing pozicioba keruljenek.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 243
113
Egy biztos f 35 ost szerintem azert nem kell egyenlore vizioalni idehaza...
Lessz ido majd amikor szerintem tenderezik majd nallunk.
De az nem a kozeljovoben varhato.

Hogy van e eselye hogy nem + gripen vasarlas lessz a jovobe ha lessz koztes beszerzes az 5 genes elott. Mas kerdes.

Ha a svedek jo ajanlatot tudnak adni uj vagy hasznalt gripenre. /1 es 2 ulleses gepekre./ amik kesobb alapjat kepezhetnek egy f 35 retorteno atkepzesnek./ es a jelenlegi gepallomamyunk sem hanyagolodna tulsagosan. A gripen bovites megerne /hisz 35 erkezesevel oktato es air polici szerepre tokeletesen megfelelnek majd tovabbra is./ olcso igas.

De ha a saab ned ad normalis ajanlatot. Nincs ra feltetlenszuksegunk. A romanok balfaszkodasa miatt a legi dominanciank tovabbra is meglessz...

Ha meg nem. Vehetunk par db 2 ulleses f 16 ost is. /megcsak nem is kell fudefull valtozat./

De meg a szlovak gepekbolis atvehetnenk...
Vagy az osztrakoktol ef et.

Parhuzamos uzemeltetes lenne az utobbi par esshetoseg de a saab szamara szerintem nem ketseges hogy mi lenne a kifutogep szamunkra....

Nem akarnak ok elvesziteninminket... Jol jonne nekik a gripen mint f35 re kikepzogep...
 
K

kamm

Guest
Amikor lehozták az újságok az F-35-öt pár hónapja akkoriban tényleg volt vele házalás, de komolyabban nem ment sehova.

Erdekes, koszi a megerositest. Az sejtheto volt, hogy valami miatt feldobtak az ujsagok, de sosem tudtam eldonteni, hogy valoban szoba jott-e, nemcsak valaki elhallott valamit... szoval igen, de nem kertunk belole. Nagyon helyes. :)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 934
123 464
113
Erdekes, koszi a megerositest. Az sejtheto volt, hogy valami miatt feldobtak az ujsagok, de sosem tudtam eldonteni, hogy valoban szoba jott-e, nemcsak valaki elhallott valamit... szoval igen, de nem kertunk belole. Nagyon helyes. :)
Amúgy a házalás folyamatos mindenfélével mindenhonnal, de ez érdekes volt a sajtósoknak aztán felkapták.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 199
5 139
113
Abban a pillanatban belekerülnénk ugyan abba a fiókba, mint amibe a törökök manőverezték magukat.
Pont azért nem engednék az F-35-öt a J-20-szal együtt gyakorlatozni egy békeidős gyakorlaton full képességekkel, mert az simán összeporszívózná az adatokat a kínaiaknak...


Hát én a törökök esetén nem látok igazán nagy balhét.

Az adat összeporszívózás meg kölcsönös sőt inkább a NATO-nak fontos. De természetesen én se gondolom hogy Mo valaha venne. Ennél sokkal okosabbak vagyunk.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
elég gyerekes besértődős válasz de fogd már fel hogy senki sem mondta hogy a grif a világ legjobb vasa, abba kötöttem/kötöttünk bele hogy Te F16-al akarnád cserélni
Nem nem az F-35 -nél is jobb ki lett mondva...! De ha esteleg mégis F-35 öt veszünk kiugrotok az ablakon a 10.-ik ről úgy hogy én is lássam...?A pénzt úgy is vissza kell adni a saab-nak akkor meg már mind1 nem??:)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 934
123 464
113
Nem nem az F-35 -nél is jobb ki lett mondva...! De ha esteleg mégis F-35 öt veszünk kiugrotok az ablakon a 10.-ik ről úgy hogy én is lássam...?
Vehetünk F-35-öt de nem az elkövetkezendő egypár évben (26-ig) lesz róla döntés. Később a gazdasági helyzet, a fenyegetések meg az amerikai hozzáállás függvénye.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Fedett mókus like- olta ezt pedig az ő monitora nem ismeri az F-35 karaktereket....!Csak akkor nemtudom mit értett ebből!
ezt az undorító szőröstalpú taktikát hanyagold már hogy nem láttam az F35-öt, azzal semmi bajom de TE F16-ot emlegettél mint váltótípus ,nesze:
Én azért elszakadnék a Svédektől!Jó lesz nekünk a legújabb F-16 -os is!:)
lehet magyarázni ezt sok mindenhogy de azt ne játszuk már hogy mondunk A-t majd amikor rájövünk hogy idióták vagyunk akkor gyerekesen besértődünk és mindegy hogy hogyan de a másik a f@sz , mindenki téved, megesik de elég annyit mondani hogy akkor inkább F35 vagy valami
Nem nem az F-35 -nél is jobb ki lett mondva...! De ha esteleg mégis F-35 öt veszünk kiugrotok az ablakon a 10.-ik ről úgy hogy én is lássam...?A pénzt úgy is vissza kell adni a saab-nak akkor meg már mind1 nem??:)
és ki mondta ki? milyen pénzt kell visszaadni a saabnak? mivan? tüske jó volt?
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár