A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 984
5 311
113
Engedd mar el ezt az ostoba F-35 sztorit (az F-16 meg vegkepp ertelmetlen hulyeseg.). Direkt meg sem szolaltam, mert mar annyiszor, de annyiszor vegigmentunk azon, miert ertelmetlen, ne kelljen mar ujra es ujra lefutni ugyanazokat az idegesitoen egyertelmu vitakat. Olvasd el @krisss valaszat feljebb, leirt mindent, ami lenyeges.
"az F-35 addig a pillanatig nem kényszer, amíg másnak sincs a térségben...." Ezt pl. nem én írtam......!Nembaj?
Csak szép csendben jegyzem meg az amik kb. 180 km-re a Magyar határtól akarnak F-35 -öt telepíteni romániába!Biztos nem merűl fel bennük hogy eladják nekik ahogy csak lehet.....!Nem nem....!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
Igazából az Aero nem csak kiképző gépet gyárt, hanem az L-159 ALCA-t is, amihez nagyon sokféle fegyver van integrálva.
NEM, nem akarok senkire se szubszonikus támadó gépet rásózni, hanem én a csehek helyében már rég csináltam volna belőle egy Predator féle UCAV-ot (pilóta fülke, meg katapult ülés nélkül, lényegében "csak" a távvezérlést megoldva).
Vagy most már csak az öngyilkos drónoknak van létjogosultsága, a hagyományos UCAV-oknak nincs?
Nincs semmilyen komoly kompozit technológiájuk, nem lesznek Predátor szerű drónjaik Mig-21 alkatrészekből!
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74
K

kamm

Guest
"az F-35 addig a pillanatig nem kényszer, amíg másnak sincs a térségben...." Ezt pl. nem én írtam......!Nembaj?
Csak szép csendben jegyzem meg az amik kb. 180 km-re a Magyar határtól akarnak F-35 -öt telepíteni romániába!Biztos nem merűl fel bennük hogy eladják nekik ahogy csak lehet.....!Nem nem....!

Meg1x, hatha megerted: engedd el ezt az okorseget, legyszives, csak szettrolkodod az egesz topikot oldalakon at ezzel a szazszor leragott marhasaggal.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 128
124 709
113
A cseh Aeronak most is pontosan annyi jövője van, mint pár éve. Csak most minket fognak szidni, amikor csődbe megy és a magyar adófizetők pénze is pazarolva lesz rá!
Ebben sajnos kénytelen vagyok egyetérteni, eddig ez az egyetlen beruházás amire fújok és úgy gondolom, hogy nem fogja visszahozni a befektetett pénzt sem profitban, sem megszerzett technológiában illetve magában a technikai eszközökben sem.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 984
5 311
113
Meg1x, hatha megerted: engedd el ezt az okorseget, legyszives, csak szettrolkodod az egesz topikot oldalakon at ezzel a szazszor leragott marhasaggal.
Ökörség?Trollkodás?Miért is?Tehát ha egy hozzászólás nem a gripenről szól akkor az már trollkodás???
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 381
14 500
113
Ökörség?Trollkodás?Miért is?

Mert ellent mersz mondani a fórum omnipotens tudósának, aki szerint a stealth is zsákutca....

Egyébként pedig az egész AV üzlet baromság volt - ha megérte volna rég felvásárolta volna egy nagyobb cég. Simán egy kiöregedett cég, ami most már nem csak a cseh, hanem a magyar adófizetőket így nyúzza majd.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 953
7 739
113
tetszik ez az amcsi lobbi a fideszbe ergo f-16 lesz , de ez azért is butaság hogy ha van is lobby , akkor se f 16-ot akarnának ránk tukmálni hanem f 35-öt , volt külügyes is megmondta , szomorú lesz ha nem f 35 lesz nálunk ...

Én Grippenre szavazok , az E/F-ek kifejezetten jók mai viszonylatban , de lehet van G/H verzió is már tervbe ami 2026-ra simán bejöhet , 2032-ig nagyon is jó lesz az , és addigra meg már lehet tárgyalni a 6-ik genercáióról , de ha nincs G/H akkor is az erre szánt összegből kijön a 28 E/F grippen a jelenlegi 14-hez , és az is jó lesz 2030-ig ...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
vaaaaagy saját fejlesztésű 7. generációs gépek létrehozás és tömeg gyártása , szerintem 2030-ig simán lehet , majd bme s diákok meg kapják projekt munka néven a sugárhajtómű fejlesztést
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 984
5 311
113
Mert ellent mersz mondani a fórum omnipotens tudósának, aki szerint a stealth is zsákutca....
Aha!És ha ők ellent mondanak nekem akkor ők is troollkodnak? Én nem azt mondtam hogy jövőhéten a románok vesznek f-35 -öt, én csak az egyértelmű esélyéről (csak anyagi kérdés) beszéltem amiben van kockázat!Az amik ott ólálkdnak a himarsot , patriot -ot is megvetették velük....!Most véletlenűl odatelepítik az f-35 -öt...!Milyen érdekes!Aki ebbe nem látja bele az F-35 -öt az......!
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 381
14 500
113
tetszik ez az amcsi lobbi a fideszbe ergo f-16 lesz , de ez azért is butaság hogy ha van is lobby , akkor se f 16-ot akarnának ránk tukmálni hanem f 35-öt , volt külügyes is megmondta , szomorú lesz ha nem f 35 lesz nálunk ...

Én Grippenre szavazok , az E/F-ek kifejezetten jók mai viszonylatban , de lehet van G/H verzió is már tervbe ami 2026-ra simán bejöhet , 2032-ig nagyon is jó lesz az , és addigra meg már lehet tárgyalni a 6-ik genercáióról , de ha nincs G/H akkor is az erre szánt összegből kijön a 28 E/F grippen a jelenlegi 14-hez , és az is jó lesz 2030-ig ...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
vaaaaagy saját fejlesztésű 7. generációs gépek létrehozás és tömeg gyártása , szerintem 2030-ig simán lehet , majd bme s diákok meg kapják projekt munka néven a sugárhajtómű fejlesztést

A jelenlegi Gripenek '26 után naná maradjanak, ez nem is kérdés. Csak venni kéne rá fegyverzetet meg upgrate csomagot...
Itt a felvetés az volt, hogy 2. század mi legyen, azok mellé, majd '26 után, tekintve ez baromira nem prioritás, mikor még a gyalogság sincs teljesen átszerelve. Az meg vagy F-35 vagy kidobott pénz (vagy előny a potenciális ellenfelekkel szemben, vagy paritás. Win-win).

Amúgy akik a legjobban jönnek, hogy majd az európai gép megváltja a világot - azoktól szoktam a legtöbbet hallani, hogy a fejlesztő Nyugat Európa (élen a svéddel) kalifátus lesz 2040 környékére. Most akkor a kalifátus fog nektek ilyen gépet gyártani meg supportolni vagy mi? :D
 
K

kamm

Guest
Ökörség?Trollkodás?Miért is?Tehát ha egy hozzászólás nem a gripenről szól akkor az már trollkodás???

Mert mar a harmadik oldalon szajokozod ugyanazt a hulyeseget, hiaba magyarazta el feltucat ember, miert teljesen ertelmetlen.

Kezdesz olyan lenni, mint Negan, bar nala legalabb az input kalibralja a szokasos outputot, hogy ne legyen irrelevans.

Mert ellent mersz mondani a fórum omnipotens tudósának, aki szerint a stealth is zsákutca....

Mondja ezt valaki, aki szerint roman F-35-osok tavolrol lopakodva (!) lovoldozik le a magyar Gripeneket majd a Lynxeket - tudod, mint az amcsi filmekben, lathatatlan lopakodok, nem letezo legvedelem, vak, suket, koborgo magyar Gripenek stb. :D

Egyébként pedig az egész AV üzlet baromság volt - ha megérte volna rég felvásárolta volna egy nagyobb cég. Simán egy kiöregedett cég, ami most már nem csak a cseh, hanem a magyar adófizetőket így nyúzza majd.

Ezen lehet vitazni, en azokkal ertek egyet, akik megelolegezik a kormanynak, hogy egy nagyobb terv resze (lasd az en maniamat a sved-brazil-Aero kapcsolodasi pontokat a varhato E/F rendelesunk kapcsan.) Ami miatt aggodom ezugyben, hogy Maroth eddig nem szerepelt ebben, de mondjuk papiron a Hirtenberger is nelkule tortent (valosagban valoszinuleg nemigen.)

Aha!És ha ők ellent mondanak nekem akkor ők is troollkodnak? Én nem azt mondtam hogy jövőhéten a románok vesznek f-35 -öt, én csak az egyértelmű esélyéről (csak anyagi kérdés) beszéltem amiben van kockázat!Az amik ott ólálkdnak a himarsot , patriot -ot is megvetették velük....!Most véletlenűl odatelepítik az f-35 -öt...!Milyen érdekes!Aki ebbe nem látja bele az F-35 -öt az......!

Jezusom, engedd mar el ezt az egesz hulyeseget, mar a harmadik oldalt toltod tele ezzel a manias, inkoherens marhasaggal. :p
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 984
5 311
113
Mert mar a harmadik oldalon szajokozod ugyanazt a hulyeseget, hiaba magyarazta el feltucat ember, miert teljesen ertelmetlen.

Kezdesz olyan lenni, mint Negan, bar nala legalabb az input kalibralja a szokasos outputot, hogy ne legyen irrelevans.



Mondja ezt valaki, aki szerint roman F-35-osok tavolrol lopakodva (!) lovoldozik le a magyar Gripeneket majd a Lynxeket - tudod, mint az amcsi filmekben, lathatatlan lopakodok, nem letezo legvedelem, vak, suket, koborgo magyar Gripenek stb. :D



Ezen lehet vitazni, en azokkal ertek egyet, akik megelolegezik a kormanynak, hogy egy nagyobb terv resze (lasd az en maniamat a sved-brazil-Aero kapcsolodasi pontokat a varhato E/F rendelesunk kapcsan.) Ami miatt aggodom ezugyben, hogy Maroth eddig nem szerepelt ebben, de mondjuk papiron a Hirtenberger is nelkule tortent (valosagban valoszinuleg nemigen.)



Jezusom, engedd mar el ezt az egesz hulyeseget, mar a harmadik oldalt toltod tele ezzel a manias, inkoherens marhasaggal. :p
Bocsánat a Gipen a világ lejobb gépe már rájöttem...!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 381
14 500
113
Mondja ezt valaki, aki szerint roman F-35-osok tavolrol lopakodva (!) lovoldozik le a magyar Gripeneket majd a Lynxeket - tudod, mint az amcsi filmekben, lathatatlan lopakodok, nem letezo legvedelem, vak, suket, koborgo magyar Gripenek stb. :D

Látom a stealth harcászatról továbbra is fogalmad sincsen. De érezd jól magad, a világ létező összes haderejével szemben, akik a lelküket eladják az ilyen gépekért.
Amúgy tessék, az F-35 kill ratio Red Flag-ről, top 4.th gen gépek ellen. Nem én írom:

https://theaviationist.com/2017/02/...nce-with-a-201-kill-ratio-u-s-air-force-says/
 
K

kamm

Guest
A jelenlegi Gripenek '26 után naná maradjanak, ez nem is kérdés. Csak venni kéne rá fegyverzetet meg upgrate csomagot...
Itt a felvetés az volt, hogy 2. század mi legyen, azok mellé, majd '26 után, tekintve ez baromira nem prioritás, mikor még a gyalogság sincs teljesen átszerelve.

Ez persze hulyeseg, mert nem egybites a hadsereg, kepes tobb dologra koncentralni, ugye - es de, p[rioritas, mert ez a lenyeg, hogy ne tuzoltas legyen tovabbra is.

Az meg vagy F-35 vagy kidobott pénz (vagy előny a potenciális ellenfelekkel szemben, vagy paritás. Win-win).

Amúgy akik a legjobban jönnek, hogy majd az európai gép megváltja a világot - azoktól szoktam a legtöbbet hallani, hogy a fejlesztő Nyugat Európa (élen a svéddel) kalifátus lesz 2040 környékére. Most akkor a kalifátus fog nektek ilyen gépet gyártani meg supportolni vagy mi? :D

Milyen kalifatus? Mi van? :(:(
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 984
5 311
113

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 128
124 709
113
Amikor lehozták az újságok az F-35-öt pár hónapja akkoriban tényleg volt vele házalás, de komolyabban nem ment sehova.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 406
113
Nemhiszem hogy a romanok kepesek lennenek az f 35 osok szakszeru uzemeltetesere... Mire azok bevetheto gepek lennenek...

De ha most bejelentkeznenek f 35 ert. 5-6 evig nem kapnanak.mire leszallitanak nekik 10 ev.
Mire bevetheto lenne nalluk /ha addigrarakulturalodnak az f16 ra / is 3-5 ev.
Ami nekunk a gripenrol inkabb csak 3 ev kenne.

Ha hozza veszem hogy addigra a gyartas uteme jelentosen felfutna mire nekunk lepesbe kellene lennunk hogy a romanok elott maradjunk. /2 ev./

Tehat ha a romanok ma bejelentenek az f35 ot. Mi raernenk azt 2 ev mullva meglepni es /bar kesobb kapnank a gepeket./ megis elobb allna fel egy repulloszazadunk mint a romanoknak /harckesszen./
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 984
5 311
113
Meg1x, hatha megerted: engedd el ezt az okorseget, legyszives, csak szettrolkodod az egesz topikot oldalakon at ezzel a szazszor leragott marhasaggal.
Fedett mókus like- olta ezt pedig az ő monitora nem ismeri az F-35 karaktereket....!Csak akkor nemtudom mit értett ebből!
 
K

kamm

Guest
Látom a stealth harcászatról továbbra is fogalmad sincsen.

Mondod te, aki lathatoan ott tart, hogy az F-25 lathatatlan a hataron keresztul. :D
Menj vissza National INterestet olvasgatni, ez kabe az a szinvonal, ahol "ongyogyito, organikus" bevonatokat vizionalnak az uj gepre es hasonloak (nem vicc, uj cikk, a szemem befordult a koponyamba, mar a cime lattan is...)

De érezd jól magad, a világ létező összes haderejével szemben, akik a lelküket eladják az ilyen gépekért.
Amúgy tessék, az F-35 kill ratio Red Flag-ről, top 4.th gen gépek ellen. Nem én írom:

https://theaviationist.com/2017/02/...nce-with-a-201-kill-ratio-u-s-air-force-says/

Jajaj, itt jon az autoskartya-erv! :D Elkezdjem neked linkelgetni a RAND war games sorozatat? Russia and China win evek ota, es ezt a RAND mondja, F-35-tel, mindennel.

A svedek kb 20 evvel jarnak az amerikaiak elott network es EW teren es nem is hajlandoak megosztani veluk (nagyon okosan), ez a mi teljesen nyitott, mindenhonnan belathato, parszaz killometeres legterunk ill regionk szempontjabol az egyik legfontosabb kepesseg (lasd ahogy a hirek szerint anno a mostani Gripenek is ugy alltak hadrendbe, hogy alapbol tudtak zavarni az akkori, pontosabban most cserelendo posztszovjet legvedelmi rendszereket.)