A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 530
113
Na akkor mégis csak létezik. Elég ritkaság lehet. Valami ehhez hasonló volt:
kifordithatos_kotott_pulover.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
2016 NATO az a fura,hogy 1970-ben a VSZ-ben is ugyan ez volt a divat:gázállarc táska acélsisak málhagyík AK...
http://www.honvedelem.hu/cikk/55712_ketnapos_vizsgaval_ert_veget_a_kikepzes
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
2016 NATO az a fura,hogy 1970-ben a VSZ-ben is ugyan ez volt a divat:gázállarc táska acélsisak málhagyík AK...
http://www.honvedelem.hu/cikk/55712_ketnapos_vizsgaval_ert_veget_a_kikepzes

Valami hasonlót akartam írni én is.
Visszatérve a kötött, boci koptatós pulóverhez, nekem is van olyanom. Hihetetlen vastag pokróc anyagból van. Télire első osztályú laktanyás/őrruha stb lehetne, ha védené a nyakat, meg belehetne tűrni a gatyába. Így se nem igazán meleg, se nem igazán kellemes viselet. Mindenesetre elfér a gyűjteményben, de ez sem az a honvédségi szerelés, amit használnék. Nem is használom.

Jut eszembe, a hétvégén vettem 3000 ft-ért a Decathlonban barna vadászpulóvert (cipzáras polár, leányzó mondta, hogy az néz ki jobban, én meg hallgattam rá. Csak otthon jutott eszembe hogy minden kiegészítőm hozzá zöld, úgyhogy veszek egy olyat is). Kellemes anyagból van nagyon, és relatíve olcsó. Érdemes lenne vele foglalkozni ha engedélyezik.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 629
113
2016 NATO az a fura,hogy 1970-ben a VSZ-ben is ugyan ez volt a divat:gázállarc táska acélsisak málhagyík AK...
http://www.honvedelem.hu/cikk/55712_ketnapos_vizsgaval_ert_veget_a_kikepzes

Nem egészen, mert az egyik katona a második világháborús hagyományt követi, amikor is kincstári álcarögzítő sisakháló helyett zsinegből csomóztak sajátot a sisakjukra! Tehát már van visszalépés a VSZ-hez képest is!

jGP.jpg

https://i.img.ie/jGP.jpg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 109
113
Nem is láttam még sose kincstári álcarögzítő sisakhálót. Olyan tuti nincs rendszerben mióta ezt a céget MH-nak hívják. :D
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 629
113
Azért szép, hogy vannak felszerelési tárgyak, amiknek a hiányát a második világháború óta nem sikerült orvosolni. Végül is ennek függvényében már az is valami, hogy oldalzsebes és terepszínű nadrágban vannak!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 109
113
A 90 százalékukra. Egy éve kevlársisakot használok, hihetetlen mennyivel kényelmesebb.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Pár nap termése: PL/Cseh új fegyverek(K-Eur, topik), bocskorosok +1sz. F-16 ,, mi meg mikről is diskurálunk itt?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="tomsinner"><blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="honved">
Az AMD-65 gépkarabélyt se feletsd el.
600.000-et gyártottunk le belőle a Néphadseregnek.
Pár tízezer mehetett külföldre, illetve ajándékoztunk el 20.000-et Afgániba.
Ebből is százezres tétel lehet még itthon raktáron.

Nem feletem' (Donnie Brasco amúgy, vagy csak elírás? :D ). De én az AMD-t nem sokba nézem... Tipikusan olyan példa, amikor "mi jobban tudjuk", aztán... Hááát, egy, az AK-variánsoknál rosszabb született.


Az AEK a kezdet kezdetén is 3 féle tüzelési móddal bírt :)
Az új gyártásúak szerelék sínes tokfedéllel készülnek és ezek is tudják használni a 60 lőszeres 4 soros "koporsó" tárakat.
Egyedül a 6.5 Grendel nem teljesült még a kívánságaid közül!

Nem tudom miért rémlett úgy, hogy az AEK csak 2 (egyes és sorozat) tüzelési móddal rendelkezik...
Nekem még az előagy mérete és kialakítása nem tetszik... Kicsit lehetne hosszabb. És mellső markolat illesztési lehetősége nálam követelmény! :D


</blockquote>

Lehet hogy sz*r az AMD, de engem milyen nyugodtsággal töltene már el, ha lenne egy legálisan tartott a szekrényben. Sőt, egy elb*szott PA-nak is örülnék. Tartalékosoknak nem is nagyon kéne jobb. A CGB-n sűrűn beszélgettünk a slovenska vojskáról az utóbbi időkben, ott a szlovén tartalékosok is jugó AK-kal feszítenek, meg a régi gyakorlóban. Simán jó lenne a régi boci meg a régi karabély is a tartaléknak, a jobbat meg kapja meg a 4000-fős "harcoló" állomány.</blockquote>

A semminél bármi jobb. De ha van AK-47 (AK-63), akkor inkább azt szerintem. :)




Nem olyan rossz az AMD sem, leszámítva a válltámaszt és a mellső markolatot.
Azonban már találtak rá megoldást:
http://www.shootingpress.com/hu/amd-subcompact/

Ilyen formában tökéletes lenne a területvédelemre. Sőt beépített területeken a mérete miatt jobb lehet az AK-63-nál.

Jahh, végül is nem rossz, ha úgy nézzük... De ha van jobb, akkor erőltetni nem kéne. Inkább már az AK-63D.</blockquote>

Csak a pontosság kedvéért, hazai típusszámmal az Ak-47 az az AK-55. Az AK-63 már AKM.</blockquote>

Jogos! :)
Mindegy, én akkor sem nézem sokba az AMD-t. Ha van AKM-ből is bőven (és van), akkor kár lenne "erőltetni".
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 392
2 656
113
http://index.hu/gazdasag/2016/02/23/fegyverartast_akar_az_ngm/

Fegyvergyártást akar az NGM az új iparstratégiájuk keretében, írja az MTI.

Pontosabban fegyvergyártás, fegyverkereskedelem vagy fegyverexport eddig is volt Magyarországról, de most még többet akar az állam az Irinyinek nevezett újabb iparosítási terv alapján. Az NGM egyik helyettes államtitkára jelentette ezt be a Műszaki Egyetemen az Irinyi-programról tartott előadásán.

Azt is elmondta, hogy a globális kockázatokat figyelembe véve ez most nekik kulcskérdéssé vált. És mindez közelebbről meg nem nevezett állami beavatkozás nélkül elképzelhetetlen.

Ezzel naprakésszé kívánják tenni a honvédséget és a rendvédelmi szerveket, és egyben csökkentenék a fegyverimport-függőségünket. Az az összefoglalóból nem derült ki, hogy pontosan milyen típusú fegyverek gyártásába fektetne be az eddigieknél jobban a kormány.